Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
alesy
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Po maj 09, 2005 7:45 am

Antena

Napisal/-a alesy To jun 13, 2006 8:35 am

Mene zanima, če kdo ve, kak dol dobit anteno od audija l.99 avanta. Pač anteno sem preškrnil, pa sem že poiskusil odvrtet to palčko pa mislim da n gre, bo potrebno celo menjat. Zdaj ne vem, bi moral klešče uporabit, al je kak drug sistem tuki.

Drugače je antena identična tejle na tem avtomobilu.

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=860742#
 
svadreb
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Če apr 21, 2005 9:25 am

Napisal/-a svadreb To jun 13, 2006 8:54 am

To se mora dat odšravfat samo palčko. Nosilček ostane na strehi. Če ni bila nikoli odšravfana, se je morda malo "zalimala". Uporabi klešče kombinirke.
 
alesy
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Po maj 09, 2005 7:45 am

Napisal/-a alesy To jun 13, 2006 9:40 am

Si prepričan, ker z rokami sem na vso moč, pa ni šlo. Da ne bom kaj utrgal.
Dejansko bi mi res blo najbol, da bi on nosilček ostal gor, ker drugače bi moral tapicirnigo dol spravt da pridem do vijaka, pa pol drugo noter. Preveč dela.
Tak bi pa samo tisto palčko zamenjal.
 
svadreb
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Če apr 21, 2005 9:25 am

Napisal/-a svadreb To jun 13, 2006 10:06 am

No, 100% prepričan glih nisem, ampak antena je videti taka kot na drugih avtih in na mojem, kjer se jo da odviti.

A imaš tako anteno:
Spodnji del, recimo mu podstavek, je privit v streho. Na ta podstavek je privita palica antene. Njen spodnji del je odebeljen, gumijast in gibljiv, zgornji del pa je palčka, okoli katere je nekako ovita neka žica, vse skupaj pa je plastificirano. Na vrhu antene pa je odebelitev v obliki bunkice ali valljčka.

Če je antena taka, poglej če je med nosilcem (torej spodnjim delom, ki je privit na streho) in tistim odebeljenim gumijastim delom antenske palici videti kako režo, oz. je videti tako, kot da je sestavljeno skupaj in ni v enem kosu. Če je tako, pol se ziher mora dat odšravfat.

Sej to anteno imaš verjetno enako kot VW, te pa se dajo odviti. Lahko pa greš tudi v kako avtomatsko avtopralnico, kjer ti vedno odšravfajo anteno, preden začnejo prat avto (da je krtače ne zlomijo), pa bojo verjetno vedeli, ali se da odviti ali ne, saj prešravfajo kar veliko anten.
 
alesy
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Po maj 09, 2005 7:45 am

Napisal/-a alesy To jun 13, 2006 11:35 am

lenivec je napisal/-a:če maš rablen avto je verjetnost da je antena not zaleplena da je nebi vkradli... tak sem jaz mel pa sn mogo celo menjat. sicer pa tut ni to neki dnar okoli 2-3 jurje so cele antene.



Ja samo maš veliko dela z tapicirngo pa to. Dober je. Verjetno je zlepljena. Bom še probal z klešči, če pa ne pač ne bo šlo.
 
alesy
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Po maj 09, 2005 7:45 am

Napisal/-a alesy To jun 13, 2006 12:25 pm

lenivec je napisal/-a:ponavadi je na tistem metu kaki plastičn čep al pa stropna lučka al apakj :)


Sploh nisem pomislil na kaj takega tam nekje je stropna lučka, pa upam da bo glih na tem mestu.

Thx.
 
alesy
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Po maj 09, 2005 7:45 am

Napisal/-a alesy To jun 13, 2006 12:50 pm

Kje v Celju in okolici prodajajo kake dobre in estetske antene ??? Da ne bom glih kako "spar" anteno mogu met gor.
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz To jun 13, 2006 12:54 pm

alesy je napisal/-a:Kje v Celju in okolici prodajajo kake dobre in estetske antene ??? Da ne bom glih kako "spar" anteno mogu met gor.

Spar in Bauhaus mata enake antene kot naprimer A3M, samo da so 1/2 cenejše, a3em ma pa nabite cene :P
 
alesy
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Po maj 09, 2005 7:45 am

Napisal/-a alesy To jun 13, 2006 1:03 pm

Dober je bom že našel. Nočem met nek škart, da mi nič ne bo lovilo, pol raj mam tak ko zdaj, ko mam preškrnjeno, pač bol slabo lovi, ampak je še za silo ok.

Kolk so kaj original take od audija ???
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz To jun 13, 2006 2:59 pm

Preškrtnjeno..to verjetno pomen zlomljeno? :oops: :D Men se je tud mal zlomila oz. nalomila pa sem po nasvetu fotra dal gor en tak črn obroček in zalil z dvokomponentnim lepilom in je držalo in lovilo dost uredu.. :)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 127 gostov