Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Deki_AKS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne maj 28, 2006 10:56 pm
Kraj: Grosuplje

Xenon luči - nastavitev višine

Napisal/-a Deki_AKS Pe jun 16, 2006 2:39 pm

Hellow!

Moj prvi post in kar direkt na popravila/okvare :)

Pred kratkim sem bil primoran zamenjati avto, tako da imam sedaj Passat-a 98/99 s Xenon žarometi. Vse lepo in prav, zgledajo super, pojavil pa se je "problem" pri tehničnem pregledu.

Prijazen stric mi je pri tehničnem pregledu povedal, da mi žarometi svetijo prenizko. Poskušal jih je nekaj tudi nastaviti/dvigniti vendar se vijak ni premaknil, kot da bi ga držal servo na mestu.
No, problemov mi zaradi tega ni delal in sem avto lahko registriral brez težav, je pa rekel, da naj si to zadevo uredim.

Xenon žaromet naj bi se sam dvigal/spuščal. Zanima me v kakšnih pogojih naj bi se to zgodilo? Ko imam avto pred garažnimi vrati lahko vidim, da se pri vklopu luči najprej malo spustijo/dvignejo in obstanejo na nivoju, ki pa je prenizek.

Tudi po 20-30min vožnje (xenon baje rabi nekaj časa, da se segreje) se višina ne spremeni. Zadeva je moteča, tako da me zanimajo vaše ideje/izkušnje oziorma predlogi.

LP
Dejan
 
Uporabniški avatar
TUNING_BOY
Uporabnik
 
Prispevkov: 1440
Pridružen: Če apr 06, 2006 2:41 pm

Napisal/-a TUNING_BOY Pe jun 16, 2006 2:42 pm

Pejt na servis pa vprašaj, ker drugače bi se moglo nastavit z vijakom! A v avtu nimaš stikala za spoščat pa dvigovat? ;)
__+__ 2FAST 4YOU__+__
 
Deki_AKS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne maj 28, 2006 10:56 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Deki_AKS Pe jun 16, 2006 2:44 pm

Žal stikala za dvig žarometov nimam, tokrat bi kar prav prišel ;)

LPD
 
Uporabniški avatar
TUNING_BOY
Uporabnik
 
Prispevkov: 1440
Pridružen: Če apr 06, 2006 2:41 pm

Napisal/-a TUNING_BOY Pe jun 16, 2006 2:49 pm

Deki_AKS je napisal/-a:Žal stikala za dvig žarometov nimam, tokrat bi kar prav prišel ;)

LPD


Mogoče ti je pa spredi vijak za nastavitev zarjavel pa se zato ne premakne in se ne more nastavit!
__+__ 2FAST 4YOU__+__
 
ŠTEF
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr jun 01, 2005 11:13 am
Kraj: ravne na koroškem

Napisal/-a ŠTEF To jun 20, 2006 11:44 am

Orginal xenon luči krmili elektronika in pa mehanski vzvodi ki so namontirani nekje pri zadnjih obesah ( ko ovto zadaj obtežiš se luči avtomatsko spustiji ,ravno tako ko zapelješ v luknjo) višino snopa pa nastavja motorček ki je nameščen na zadnji strani žarometa,ta motorček ima na zgornji strani tudu plastični vijak navadno imbus s katerim ročno nastaviš višino snopa oziroma leče . Č e pa to ne pomaga moraš na servis da ti spremenijo parametre v računalniku.
 
Uporabniški avatar
Pollo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne feb 12, 2006 10:07 pm

Napisal/-a Pollo To jun 20, 2006 1:59 pm

TUNING_BOY je napisal/-a:Pejt na servis pa vprašaj, ker drugače bi se moglo nastavit z vijakom! A v avtu nimaš stikala za spoščat pa dvigovat? ;)


Xenonski žarometi majo avtomatsko prilagajanje višine snopa
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 To jun 20, 2006 2:08 pm

ŠTEF je napisal/-a:Orginal xenon luči krmili elektronika in pa mehanski vzvodi ki so namontirani nekje pri zadnjih obesah ( ko ovto zadaj obtežiš se luči avtomatsko spustiji ,ravno tako ko zapelješ v luknjo) višino snopa pa nastavja motorček ki je nameščen na zadnji strani žarometa,ta motorček ima na zgornji strani tudu plastični vijak navadno imbus s katerim ročno nastaviš višino snopa oziroma leče . Č e pa to ne pomaga moraš na servis da ti spremenijo parametre v računalniku.

jap, lahko da so se ti (avtu) gvihti zataknili?
Slika
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Xenon luči - nastavitev višine

Napisal/-a s line Sr jun 07, 2017 6:28 pm

pozdrav
imam spet en problem na avtu tokrat z avtomatsko nastavitvijo xenon žarometov
zakaj se mi žarometi ne postavijo avtomatsko, ko obrnem oz. prižgem stikalo za luči nič se ne zgodi ne gredo gor in dol.

No, ko pa ugasnem avto in pustim stikalo za luči vklopljeno in ključ še enkrat obrnem in vžgem avto stikalo pa je prižgano takrat se pa žarometi postavijo avtomatsko malo dol in potem gor.
se pravi takrat se nastavi če obrneš ključ stikalo je pa vklopljeno.
Žarnice so bile včeraj menjane z novimi ker je bilo potrebno menjat in me zanima ali je mogoče prišla kakšna napaka na modul za nastavitev da treba priklopit samo diagnostiko in to popravit
hvala za odgovore
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Xenon luči - nastavitev višine

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jun 07, 2017 6:46 pm

A to se ti dogaja od menjave žarnic ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Xenon luči - nastavitev višine

Napisal/-a s line Sr jun 07, 2017 6:56 pm

ja od menjave žarnic se to dogaja, prej so se po večini žarometi nastavili avtomatsko.
problem pa je še en, ena luč mi sveti belo mogoče malo povleče na rumeno ampak ne tako opazno, druga pa vleče bolj na modrikasto pa sta obe žarnici isti.
a je za to kriv mogoče kašen balast v tisti luči ko sveti malo belo in vleče malo na rumeno?
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: Xenon luči - nastavitev višine

Napisal/-a gaszajla Če jun 08, 2017 6:22 pm

Deki_AKS je napisal/-a:Hellow!

Moj prvi post in kar direkt na popravila/okvare :)

Pred kratkim sem bil primoran zamenjati avto, tako da imam sedaj Passat-a 98/99 s Xenon žarometi. Vse lepo in prav, zgledajo super, pojavil pa se je "problem" pri tehničnem pregledu.

Prijazen stric mi je pri tehničnem pregledu povedal, da mi žarometi svetijo prenizko. Poskušal jih je nekaj tudi nastaviti/dvigniti vendar se vijak ni premaknil, kot da bi ga držal servo na mestu.
No, problemov mi zaradi tega ni delal in sem avto lahko registriral brez težav, je pa rekel, da naj si to zadevo uredim.

Xenon žaromet naj bi se sam dvigal/spuščal. Zanima me v kakšnih pogojih naj bi se to zgodilo? Ko imam avto pred garažnimi vrati lahko vidim, da se pri vklopu luči najprej malo spustijo/dvignejo in obstanejo na nivoju, ki pa je prenizek.

Tudi po 20-30min vožnje (xenon baje rabi nekaj časa, da se segreje) se višina ne spremeni. Zadeva je moteča, tako da me zanimajo vaše ideje/izkušnje oziorma predlogi.

LP
Dejan

Izpravne xenon žarnice svetijo po nekaj sekundah maximalno. Seveda kitajske kopije so nekaj drugega. Če ti se ne da naštelat višina snopa potem imaš verjetno polomljene ene plastike v notranjosti luči. Točno to se dogaja na bmw peticah ,verjetno tudi na drugih avtih.
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: Xenon luči - nastavitev višine

Napisal/-a gaszajla Če jun 08, 2017 6:24 pm

s line je napisal/-a:ja od menjave žarnic se to dogaja, prej so se po večini žarometi nastavili avtomatsko.
problem pa je še en, ena luč mi sveti belo mogoče malo povleče na rumeno ampak ne tako opazno, druga pa vleče bolj na modrikasto pa sta obe žarnici isti.
a je za to kriv mogoče kašen balast v tisti luči ko sveti malo belo in vleče malo na rumeno?

Različna svetloba v drugi luči je zaradi malo drugače delujočega računalnika. Včasi se pač to dogaja.
Tista avtomatska kalibracija je samo za fino nastavitev ne pa višino snopa.
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Xenon luči - nastavitev višine

Napisal/-a s line Če jun 08, 2017 8:14 pm

moti me sedaj samo še to, da se xenon ne nastavi avtomatsko, ko vklopiš stikalo za žaromete
nastavi se samo, če je stikalo vklopljeno pred zagonom vozila potem se luči že prižgejo vse tudi xenon že, ko daš kontakt potem pa ko ga vžgeš se pa po dveh sekundah nastavi dol in gor.
če pa je stikalo izklopljeno pred zagonom vozila in stikalo vklopiš šele takrat, ko je motor v teku takrat se pa ne nastavi avtomatsko dol in gor ampak normalno začnejo svetit.
drugače bi se morale nastaviti v vsakem primeru ali ne ne vem, pač žarometi se mi sploh ne nastavijo ko prižgeš stikalo ko je avto v teku ampak samo zasveti svetloba ko prižgeš stikalo in ta svetloba tako zasveti kot bi jo ojačal avtomatsko na ful v eni sekundi, to je pa gotovo normalno, ampak potem se ne nastavi dol in gor, ne vem ali so to samo finese, ko se nastavi dol in potem gor a kaj, moralo bi se zmerom nastavit tko ali tako.
hvala lepa
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Re: Xenon luči - nastavitev višine

Napisal/-a ThugBoy Če jun 08, 2017 9:02 pm

verjetno se nastavi vedno ko zaženeš motor, ampak tega seveda ne vidiš, če imaš izklopljene luči
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Xenon luči - nastavitev višine

Napisal/-a s line Če jun 08, 2017 10:25 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



a to pomeni, da se ugasnjen xenon žaromet nastavi, ko še ni prižgan ?
 
dox
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Če okt 04, 2007 6:35 pm

Re: Xenon luči - nastavitev višine

Napisal/-a dox Pe jun 09, 2017 8:47 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


pri meni je enako... točno tako kot ti je napisal Thugboy.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov