Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Nikson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: So nov 26, 2005 12:08 am

Ventilator hladilnika

Napisal/-a Nikson Sr avg 16, 2006 4:38 am

Poznavalce za to zadevo spašujem za pomoč.Je mogoče ,da je ventilator vedno prižgan ali je mrzlo ali hladno,oziroma ko prižgem avto,se ventilator tudi začne obračati in se vrti dokler ga ne ugasnem.Naj omenim tip vozila je Audi A4 "97 letnik-klime nima.
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Sr avg 16, 2006 6:34 am

mislim, da to ni originalno narejeno tako... verjetno je nekdo kaj "popravljal" okoli termostata....
Slika
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a marko01 Sr avg 16, 2006 8:08 am

termostat ti ne zapira zgleda da se je pokvaro ko je bil odprt in ti nostop hladi :P
Lp by Mare
 
blazp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 658
Pridružen: So sep 24, 2005 8:21 pm

Napisal/-a blazp Pe avg 18, 2006 10:36 pm

bolje, da stalno hladi, kot da sploh ne hladi :P (se je že zgodilo) menjaj termostat
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare Pe avg 18, 2006 10:47 pm

pa kaj vsi sanjate o termostatu al ti je zapiku rele ventilatorja al pa termostikalo
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Pe avg 18, 2006 10:53 pm

čare je napisal/-a:pa kaj vsi sanjate o termostatu al ti je zapiku rele ventilatorja al pa termostikalo


Točno tako - termostat je v cevi in spušča vodo, ko je ta ogreta nad določenimi temperaturami, termostikalo je pa tista mala zadeva na hladilniku, ki je v bistvu toplotno stikalo - ko pride določena temperatura se sklopi in spusti elektriko skozi žice, da se ventilator zalaufa.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Ventilator hladilnika

Napisal/-a esem Pe avg 18, 2006 11:01 pm

Nikson je napisal/-a:Poznavalce za to zadevo spašujem za pomoč.Je mogoče ,da je ventilator vedno prižgan ali je mrzlo ali hladno,oziroma ko prižgem avto,se ventilator tudi začne obračati in se vrti dokler ga ne ugasnem.Naj omenim tip vozila je Audi A4 "97 letnik-klime nima.

Verjetno je nekoč šlo termostikalo in je prejšnji lastnik ali mehanik prevezal preko termostikala in to z elektriko, ki se vključi ob kontaktu. Ponavadi gre čez termostikalo stalen (z aku) tok, da avto po potrebi še hladi, ko motor že ugasneš. Pri tebi očitno ni tako, zato prvi stavek.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare Pe avg 18, 2006 11:17 pm

ja sam kakor sem jaz zastopil zadevo je modelu to šele zdaj začel delat nikjer ni omenjeno da muto dela odkar ima avto
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Pe avg 18, 2006 11:44 pm

čare je napisal/-a:ja sam kakor sem jaz zastopil zadevo je modelu to šele zdaj začel delat nikjer ni omenjeno da muto dela odkar ima avto

Je malo čudno, če bi bilo tako. Razen, če nima BC kakšne svoje variante v primeru odpovedi termostikala. Počakajmo, kaj bo Nikson še povedal.
 
hermand
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: Po dec 23, 2002 3:50 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Napisal/-a hermand So avg 19, 2006 8:48 pm

Ventilator ima visko sklopko, ki je gnana preko jermena in se vrti stalno, ko je motor prižgan.

LP
 
Uporabniški avatar
Sierrator
Novinec
 
Prispevkov: 467
Pridružen: To avg 20, 2002 11:03 am
Kraj: Vipava

Napisal/-a Sierrator So avg 19, 2006 9:26 pm

Isto sem hotel že jaz napisati, samo ne vem ali je pri Audiju tako ali ne. Pri mojem BMWju je tako.
Victrix causa diis placuit sed victa Catoni.
 
Uporabniški avatar
Nikson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: So nov 26, 2005 12:08 am

Napisal/-a Nikson Po avg 21, 2006 7:05 am

Zadeva je takšna,avto imam že dobro leto in od kar sem ga kupil se ventilator vrti.Zdaj pa,kot ste napisali da bi namreš šlo za stikalo bomo pač šli mehaniku in zadevo uredili.Če logično sklepam ventilator se skoz vrti,se pravi avto se težko zagreje in če se teško zagreje, mi tudi mogoče po benzu gre,ali pa ne,ne vem bo že mehanik povedal kar je prav.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Po avg 21, 2006 7:14 am

hermand je napisal/-a:Ventilator ima visko sklopko, ki je gnana preko jermena in se vrti stalno, ko je motor prižgan.

LP

Preden greš k mehaniku, poglej, če ima hermand prav. Ker potem naj bo tako, kot je, če Audi tako pravi.
 
Primoz_86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: So nov 20, 2004 4:58 pm

Napisal/-a Primoz_86 To avg 22, 2006 12:11 pm

A se ventilator vrti že ko daš kontakt, ali šele ko prižgeš motor? Če drugo, potem je najverjetneje tako že originalno.

Če bi kdo prevezal termostat, ali če bi bil zapikan, bi se ventilator vrtel stalno (tudi, ko bi ugasnil motor) in ti izpraznil akumulator.

Glede termostikala. A je to uraden izraz - SSKJ? Jaz uporabljam besedo termostat, pa če gre za ventil ali stikalo. Za termostikalo prvič slišim, pa se že 10 let ukvarjam s štromom
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Ventilator hladilnika

Napisal/-a s line So jun 26, 2021 10:11 pm

Lp
Kar naprej imam neko težavo na avtu
Ne dela mi ventilator na hladilniku, gor sta montirana dva ventilatorja, ki sta v ohišju.
Ko recimo stojim z avtom na mestu prižgan 15min ali manj se začne temperatura dvigat nad 90 stopinj, ko se pa peljem pa počasi gre temperatura nazaj, seveda, ko ga hladi spodaj naravno med vožnjo.
Tudi, ko klimo prižgem se čez nekaj časa izključi sama, gotovo zaradi tega ker se ventilatorja ne začneta vrtet, da se klima ne pregreje.
Skratka potemtakem ne dela noben ventilator če se pregreva motor na mestu in še klima se izklapla po določenem času.
Ali je sel mogoče kakšen termostat ali kaka varovalka, ali treba menjati ventilator.
Ker pred 9 meseci sem imel malo prometno nesrečo, kjer je bila zbita samo maska in Blatnik globlje do hladilnika nič
A se je mogoče kaj pretreslo na ventilatorju
Ker to da ventilator ne dela sem opazil pred kratkim
Je pa audi a3 2006 bencin.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov