Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Mirko2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne okt 22, 2006 4:48 pm

Napisal/-a Mirko2 Ne okt 22, 2006 4:58 pm

Jaz sem mel podobn problem. ko je klima delala je blo vse OK, ko pa sm se je ugasnala (ko se je kompresor izklopu) so se pa sipe nenormaln roslile. Tud ce je bil ventilator vkljucen do konca ni pomagal. Ko pa sm klimo vkljucu, je blo pa takoj boljs. Klimo so mi razkuzl, zamenjal filter pa to ni pomagal. In resitev-pr men je bla kriva loputa, ki odpira/zapira dotok zraka iz zunanjosti. Ta se je zataknila, tko da je bil ves cas dotok zunanjega zraka zaprt. Ko je klima delala, je vlago spravla iz zraka, ko pa ni je pa vlazn luft ves cas samo krozu...
 
Uporabniški avatar
vincent
Novinec
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po nov 29, 2004 2:25 pm

Napisal/-a vincent To okt 24, 2006 11:20 am

ko izklopiš klimo malo odpri okno ter počakaj par minut da ventilator spiha vlago z izmenjevalca. Potem se bo stanje znoramliziralo.

Ena od opcij bi bila (seveda če je možna) da ti odvodnjavanje kondenza ne deluje kot bi moglo in se ta voda zadržuje ne določenem mestu - ta voda pa po izklopu klime še precej dlje izhlapeva in sprošča na tvojih steklih.
 
Uporabniški avatar
Mr_Jingles
Novinec
 
Prispevkov: 401
Pridružen: Če avg 24, 2006 2:39 am
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a Mr_Jingles Sr nov 01, 2006 12:27 pm

Mirko2 je napisal/-a:Jaz sem mel podobn problem. ko je klima delala je blo vse OK, ko pa sm se je ugasnala (ko se je kompresor izklopu) so se pa sipe nenormaln roslile. Tud ce je bil ventilator vkljucen do konca ni pomagal. Ko pa sm klimo vkljucu, je blo pa takoj boljs. Klimo so mi razkuzl, zamenjal filter pa to ni pomagal. In resitev-pr men je bla kriva loputa, ki odpira/zapira dotok zraka iz zunanjosti. Ta se je zataknila, tko da je bil ves cas dotok zunanjega zraka zaprt. Ko je klima delala, je vlago spravla iz zraka, ko pa ni je pa vlazn luft ves cas samo krozu...


l.p
Sej to je to :evil: Am pri katerem avtu se ti je to dogajal? Kje so ti odpravili to težavo in al lahko sam kako vidiš če ti se lupota ne zapira. In če je mozno izdati strošek popravila!
HVALA
 
tony1
Novinec
 
Prispevkov: 368
Pridružen: So nov 27, 2004 11:00 pm

Napisal/-a tony1 Sr nov 01, 2006 6:50 pm

lenivec: eno in drugo je packarija na šipi. RainX je mogoče celo učinkovit pri višjih hitrostih, ampak kdaj pa kdaj se vozim tudi v gužvi pri 40 km/h, kjer je brez čiste šipe groza...
 
Uporabniški avatar
ahiM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 799
Pridružen: Po avg 16, 2004 4:51 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a ahiM Sr nov 01, 2006 8:26 pm

sevnican je napisal/-a:Da se kupit neko sredstvo proti rosenju stekel, zasnovano pa je kot tisto proti rosenju v maskah za potapljanje. Samo zvohat še morm, kje se ga da kupit. :D

Jaz imam doma tole zadevico, pa moram rečt da kar pomaga.
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: ŠE VEDNO ISTI PROBLEM (ROSENJE STEKEL)

Napisal/-a ~toMmy~ Če jan 20, 2011 10:55 am

Da malo osvežim temo...

Kaj priporočate od sredstev proti rošenju stekel in kako se obnesejo oz. kako dolgo zdržijo?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
trs
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Po apr 21, 2008 9:55 pm
Kraj: bela krajina

Re: ŠE VEDNO ISTI PROBLEM (ROSENJE STEKEL)

Napisal/-a trs Če jan 20, 2011 11:34 am

Za rosenje šipe je kriva vlaga, to vemo!
Da se pa nebi rosila, jo je potrebno odstranit z klimo ali gretjem.
Kaj pa tisti avtomobili,ki nimajo klime?
Tisti, katerim se rosi priporočam pregled notrajosti vozila- pod tepihi, tudi prtljažnika, če je kje mokro
v dežju,snegu, pri pranju avtomobila kje voda pronica v notranjost. Razna popravila,predelave
vozila so krivec za rosenje stekel.
Kar se rain x- a tiče sem ga uporabjlal, ko sem vozil kamion. Odlična zadeva! Navodila ima jasna. Treba se potrudit,pa si zmagal.
Meni je zdržal 1,5 do 2 meseca. Potem sem ponovil. Zdaj ga več ni pri nas, ker so ga umaknili iz prodaje,ker ni izpolnjeval zahtev EU. cca 15 let nazaj.
Bom pa vesel, če dobim informacijo za vsaj tako dobro alternativo.
vw je boljši avto
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: ŠE VEDNO ISTI PROBLEM (ROSENJE STEKEL)

Napisal/-a joztom Če jan 20, 2011 12:06 pm

RainX se še vedno povsod dobi, dobi pa se še modernejše nano-premaze.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: ŠE VEDNO ISTI PROBLEM (ROSENJE STEKEL)

Napisal/-a Doche Če jan 20, 2011 12:15 pm

trs je napisal/-a: Kar se rain x- a tiče sem ga uporabjlal, ko sem vozil kamion. Odlična zadeva! Navodila ima jasna. Treba se potrudit,pa si zmagal.
Meni je zdržal 1,5 do 2 meseca. Potem sem ponovil. Zdaj ga več ni pri nas, ker so ga umaknili iz prodaje,ker ni izpolnjeval zahtev EU. cca 15 let nazaj.
Bom pa vesel, če dobim informacijo za vsaj tako dobro alternativo.


Rain-x se dobi tukaj http://www.marino.si/novo/rain_x.htm za 100ml/10eur
Alternativa je od Turtle waxa - Rain repellent 300ml/5eur v vsakem malo boljšem Sparu.

Imam obe zadevi doma in obe enako funkcionirata. Mogoče tega cenejšega prej pobere, ampak je cenejši pa lahko vsak mesec poliraš šipo in je vedno kot novo 8)
 
trs
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Po apr 21, 2008 9:55 pm
Kraj: bela krajina

Re: ŠE VEDNO ISTI PROBLEM (ROSENJE STEKEL)

Napisal/-a trs Če jan 20, 2011 12:39 pm

Hvala obema. Bom nabavil, ker pogrešam. :tipk
vw je boljši avto
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: ŠE VEDNO ISTI PROBLEM (ROSENJE STEKEL)

Napisal/-a ~toMmy~ Če jan 20, 2011 12:42 pm

Rabim premaz iz notranje strani in ne zunanje, posebnih problemov z vlago ni, zdaj čez zimo pa ni vedno pogojev dobro za obrisat šipo. Najbolj na živce mi gre mrzel dež oz. sneg, ki hladi šipo izven dosega brisalcev in se rosenje potem "širi" dalje, pa tudi štirje v avtu prinesejo kar nekaj vlage v takšnem vremenu. Saj ni nek hud problem, bi pa raje videl, da se čim manj rosi.

P.S.: Kaj pa Sonax?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Re: ŠE VEDNO ISTI PROBLEM (ROSENJE STEKEL)

Napisal/-a myster Če jan 20, 2011 3:29 pm

a ko npr, topel avto pustiš čez noč zunaj in ko prideš do avta je že cel zarošen (ob slabem vremenu seveda)?ali se ti zarosi, takoj ko vstopiš v avto?
če je prvo, imaš nekaj mokrega v avtu (moker dežnik, tepihi, kakšna gumica ne tesni, odvod vode iz klime zamašen itd).
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: ŠE VEDNO ISTI PROBLEM (ROSENJE STEKEL)

Napisal/-a ~toMmy~ Če jan 20, 2011 3:32 pm

myster je napisal/-a:a ko npr, topel avto pustiš čez noč zunaj in ko prideš do avta je že cel zarošen (ob slabem vremenu seveda)?ali se ti zarosi, takoj ko vstopiš v avto?
če je prvo, imaš nekaj mokrega v avtu (moker dežnik, tepihi, kakšna gumica ne tesni, odvod vode iz klime zamašen itd).


Saj sem lepo napisal, da ni posebnih problemov, kot so prvotno omenjani v tej (stari) temi. Pač rad bi nekaj, kar še dodatno zmanjša rošenje. ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Re: ŠE VEDNO ISTI PROBLEM (ROSENJE STEKEL)

Napisal/-a WMB Če jan 20, 2011 4:07 pm

V kolikor si menjal filter kabine ali klime, kakor koli in se ti še rosi, je velika možnost, da ti kje zamaka voda v avto, v notranjost kabine.
Preveri, le so vse obloge suhe, tudi pod tepihi, če je suho kot mora bit.
V najslabšem primeru, pa ti spušča pečica gretja kabine in od tu potem ta pretirana vlaga v kabini, ki se najprej vidi na šipah...
FOLCIKA - SCIROCCO
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: ŠE VEDNO ISTI PROBLEM (ROSENJE STEKEL)

Napisal/-a ~toMmy~ Če jan 20, 2011 4:17 pm

Vidim, da sem uporabil napačno temo, ker vsi odgovarjate na tuje težave(poglejte malo datume). Thanks for nothing... =P
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: ŠE VEDNO ISTI PROBLEM (ROSENJE STEKEL)

Napisal/-a čara To sep 27, 2016 1:47 pm

No, še ena v klubu, ampak jaz vsaj mislim, da vem kaj glavni krivec. Sedaj so večeri že fajn vlažni in ko pakiram avto na kinološkem in me vmes psica čaka v odprtem avtu, ker tolk mrzlo pa spet ni, da bi imela zaprt avto...mi potem bušne vlaga, ko vžgem avto, kjer samo klima pomaga, če dam na gretje šip, mi je hitro pretoplo. Če avto štartam iz garaže tega problema ni.

Sicer je te dni v načrtu čiščenje avta in bom steklo dodatno očistila + sprej proti rošenju. No pa tole se mi zdi zanimiva reč http://www.zurnal24.si/vlaga-stekla-avto-trik-clanek-261306
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: ŠE VEDNO ISTI PROBLEM (ROSENJE STEKEL)

Napisal/-a Energetik81 To sep 27, 2016 1:57 pm

Tu sta verjetno 2 krivca.
1. verjetno pred parkiranjem dela klima? Ko avto vžgeš, bušne iz hladilnih reber kondenz od prej.
2. zvečer pod milim nebom se sprednja šipa bolj ohladi kot okoliški zrak (v garaži tega pojava ni), omenjen vlažen zrak iz zračnikov lepo kondenzira na tej mrzli šipi.

Torej nič posebnega, povsem naravno. Pač pri vžigu še par minut uporabljaj klimo, da se odrosi.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: ŠE VEDNO ISTI PROBLEM (ROSENJE STEKEL)

Napisal/-a čara Sr sep 28, 2016 6:37 am

Res je! Pred parkiranjem pa klima deluje, ker je še vedno pretoplo za vožnjo brez klime. Bo kmalu bolje, ko bodo čez dan nižje temperature in klima ne bo potrebna. Al pa če zadnjih 10-15 minut izklopim klimo in odprem okno.
Ne pomaga, če vozim par minut s klimo, je treba skoraj celo pot (60km). Ker se potem nazaj zarosi.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: ŠE VEDNO ISTI PROBLEM (ROSENJE STEKEL)

Napisal/-a Ivan36 Sr sep 28, 2016 12:15 pm

Mogoče je pa pečka na koncu in že pušča? Ali pa je Filter kabine ( mikro filter) zapacan ? Filter kabine se menja na 6 do 8 mesecev odvisno od kje se voziš in parkiraš ?! :idea:
Priponke
klima filter 1.jpg
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 57 gostov