Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
protonika
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 582
Pridružen: Sr nov 03, 2004 4:19 pm

glasni brisalci

Napisal/-a protonika Po nov 20, 2006 2:32 pm

Zelo nenavaden problem na mojem picnicu - pri višji hitrosti oz. med pospeševanjem je slišati, kot bi levi brisalec, se pravi ta na voznikovi strani, na vrhu udaril ob rob vetrobranskega stekla (ampak ne udari), ko dam nogo s plina (tudi če grem 120) oziroma do hitrosti 60 km pa dela normalno. Tako je pri vseh hitrostih brisanja in ne glede na količino dežja.... Kot bi mi avto hotel reči, da pri vključenih brisalcih po defaultu nimam kaj voziti več kot sto na uro... Je zelo zoprno, ker "butne" zelo naglas.
Brisalci zgledajo OK, niso za zamenjat....
Če se komu kaj sanja, kaj bi to lahko bilo...
Protonika ima bullbar.
 
R_S
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Ne avg 20, 2006 1:10 pm

Napisal/-a R_S Po nov 20, 2006 2:57 pm

ja lahko ga pri večjih hitrostih udari....ali pa pri motorčku kaj ker je večja sila pri večjih hitrostih.....
 
protonika
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 582
Pridružen: Sr nov 03, 2004 4:19 pm

Napisal/-a protonika Po nov 20, 2006 3:09 pm

Kej tacga... Res nisem vedela, da je tako. Ampak ko gledam brisalec, se mi ne zdi, da bi se kam zadeval, je pa res, da gre vse skupaj precej hitro.
Se da kaj pomagat? Mogoče bi pa kaj nalepila na brisalec, da bi malo amortiziralo?
Protonika ima bullbar.
 
Uporabniški avatar
sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 652
Pridružen: Sr nov 05, 2003 11:54 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sport Po nov 20, 2006 4:13 pm

Če maš možnost probi zamenjat gumice (samo tok da probaš),
Dostikrat se zgodi da se gumica tko čudno prepogiba da poči vsakič ko
začne vračat brisalec.


L.P.
Vozi hitro in reskiraj
 
Uporabniški avatar
r4tl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne jan 08, 2006 2:43 pm
Kraj: Ljubljana- Polje

Brisalci...

Napisal/-a r4tl To nov 21, 2006 9:01 am

Lej... sipo posprici s sprico, pa zalaufi brisalce... ce se ti levi brisalc ustavi do 3 cm pred tesnilom stekla na levi strani (beri skrajno najvisja tocka brisalca, na levem robu stekla ne na vrhu) je problem kje drugje ce pa je ta razdalja vecja pa se dogaja da se pri hitrosti brisalec zapelje cez tesnilo stekla in poka.. v tem primeru odvijes vijak spodaj (M8 matica) in brisalec premaknes malo bolj proti dnu stekla... upam da je to to;)

LP

R4TL
Hm... oče mi je zmeraj pravil da nikoli ne veš vsega;))
 
protonika
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 582
Pridružen: Sr nov 03, 2004 4:19 pm

Napisal/-a protonika Pe dec 22, 2006 5:53 pm

Brisalce je bilo treba malo priviti, naštimati, nekaj zategniti.... Skratka, zdaj je OK. Počasi bom porihtala vse te moteče malenkosti....
:)

Je pa še ena zadeva - zadnja leva vrata se ne zapirajo dobro in jih je treba precej zaloputnit. Tisto, kar lahko pač jaz pogledam s svojimi nepoznavalskimi očmi, je vse OK, nikjer ni šla guma stran ali kaj podobnega. A je možno, da vrata recimo visijo? In sicer zaradi sledečega - kdor ima otroke, najbrž že ve, o čem govorim -: otroka se namreč opreta na vrata, ko lezeta v avto, in najpogosteje seveda lezeta z moje strani. Predvidevam, da je bilo tako tudi pri prejšnjem lastniku. Se da to popravit? Ostala vrata se zapirajo b. p., tudi voznikova.
Protonika ima bullbar.
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh Pe dec 22, 2006 6:08 pm

Poglej v kakem stanju so tečaji vrat - poskusi malo dvigniti vrata, da vidiš če imajo kaj lufta. Ko so zaprta pa poglej v kakšni liniji so, da niso kaj povešena. Potem pa poglej kako mehanizem zaklepa nalega na tisto uho, ki je privito na karoserijo. In če se ni tisto uho odvilo ali premaknilo.
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
protonika
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 582
Pridružen: Sr nov 03, 2004 4:19 pm

Napisal/-a protonika So dec 23, 2006 4:53 pm

Ja, vrata niso v liniji, samo niso povešena, temveč je na strani pri kljuki malo več lufta kot pri tečaju... Hvala za namig, bom na naslednjem rednem servisu to "prijavila"; bomo videli, če je to res to.
Protonika ima bullbar.
 
danilo135
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jan 08, 2014 6:30 pm

Re: glasni brisalci

Napisal/-a danilo135 Sr okt 30, 2019 8:36 am

Imam problem pri Cliotu IV kupljen februarja 2019 ker so brisalci nenormalno glasni. Velikokrat, kot da bi jih blokiralo in se s "preskokom" pomikajo po steklu, tudi ko se "normalno" brez preskoka pomikajo levo in desno so zelo glasni. Sumim, da ročica preveč pritiska na steklo.

Na Clio Storia letnik 2007 pa so brisalci (v primerjavi s Cliotom 2019) neslišni.

Zanima me ali je problem samo v pretrdi gumi torej v brisalcu ali je res problem v ročici.

Prosim za pomoč in nasvete.

Hvala
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: glasni brisalci

Napisal/-a Skyen Sr okt 30, 2019 9:25 am

Mislim, da je to serijsko, ker je pri meni enako, letos tudi menjal brisalce z novimi originalnimi ampak še vedno enako, ne vem pa, če se karkoli lahko štela glede pritiska na steklo..
 
danilo135
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jan 08, 2014 6:30 pm

Re: glasni brisalci

Napisal/-a danilo135 Sr okt 30, 2019 9:45 am

serijsko... ampak to lahko znoriš ko se moreš kam dlje peljati in to poslušati nonstop!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: glasni brisalci

Napisal/-a Ivan36 Sr okt 30, 2019 10:03 am

To bo posledica popolne zatesnitev kabine proti hrupu! Ker ni motečih šumov od gum pa piša vetra okrog vozila, se tako brisalci še bolj šlišijo. Mogoče pa bi pomagale silikonske gumice brisalcev? Samo zamenjaš gumeni del ne cel brisalec???
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: glasni brisalci

Napisal/-a Skyen Sr okt 30, 2019 10:09 am

Popolna zatesnitev kabine pri cliotu, ti pa si komedijant.. komaj se pogovarjaš v avtu nad 100km/h..
Drugače pa, jaz dajem gor na steklo ta nano premaz, ki odbija kapljice in brisalce praktično ne uporabljam, če pa že samo parkrat pobrišem, kadar ne letijo dol pri počasnejši vožnji..
 
danilo135
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jan 08, 2014 6:30 pm

Re: glasni brisalci

Napisal/-a danilo135 Sr okt 30, 2019 11:17 am

Dajmo biti sedaj malo logični no.

Na 12 let starem cliotu so brisalci skoraj neslišni, na novem 2019 pa glasni da lahko ponoriš zraven ter preskakujejo. Na uradnem servisu se izgovarjajo na metlice. Bom kupil orginal njihove ter naj mi jih oni menjajo pa bomo stestirali. Ker to se je nemogoče tako voziti!
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: glasni brisalci

Napisal/-a Skyen Sr okt 30, 2019 11:27 am

Pomojem, da je problem v motorčkih, ki poganjajo brisalce, ker ga tako neenakomerno vleče čez šipo, kot bi preskakoval..
Sporoči prosim, če ti bo kaj uspelo rešiti.
 
danilo135
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jan 08, 2014 6:30 pm

Re: glasni brisalci

Napisal/-a danilo135 Sr okt 30, 2019 11:30 am

Bom javil.

Tudi ko se brisalci pomikajo brez preskakovanja so zelo glasni. Sporočim kako rešim.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: glasni brisalci

Napisal/-a joztom Sr okt 30, 2019 11:56 am

To so narobe prekrivljeni nosilci metlic. V obe smeri mora gumico vleči za sabo, torej v končni legi se morajo prevagati. Popravilo ni enostavno, potreben je velik francoz in usnje vmes, da se ne poškoduje zaščita. Klasična napaka zaležanih metlic. Bosch Aero Twin so najboljše metlice, pusti original Valeo kar servisu.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: glasni brisalci

Napisal/-a tomzzi Če okt 31, 2019 1:20 pm

Meni je so začeli sedaj škripati in predvsem voznikov poskakovat po šajbi.
Pa čeprav sem jih letos menjal za nove. Bosch Aerotwin. Sedaj pa ne vem ali so krivi nosilci ali brisalci.
Je pa tudi res, da mi je na šajbo "ušlo" malo Gyeon Wet Coat-a. Oziroma pred njim sem uporabljal tudi Sams Ceramic boost.
Torej spray on rinse off sealant al kaj so že. Samo dvomim, da je to krivec.
Čeprav se mi sedaj tudi meglica dela ko gre brisalec čez.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: glasni brisalci

Napisal/-a esem Če okt 31, 2019 1:41 pm

če ti poskakujejo, velja to, kar pravi joztom
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 51 gostov