Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
nissan_fan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To dec 19, 2006 1:12 pm

avtoelektrika...

Napisal/-a nissan_fan To dec 19, 2006 1:30 pm

živjo!
imam težavo z mojim nissanom (sunny, letnik 87). čez noč se mi akumulator izprazni, kot da bi bil prižgan nek porabnik v avtu. obiskal sem že enega avtoelektrika, ki pa ni znal odkriti napake (akumulator, štarter in alternator naj bi bili ok)... torej, ali mi lahko kdo priporoči dobrega (in ne predragega) avtoelektričarja iz kranja ali ljubljane (z okolico)?

lp
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To dec 19, 2006 1:39 pm

Kok je star akumulator?
Old subarus never die, they just get faster!
 
nissan_fan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To dec 19, 2006 1:12 pm

Napisal/-a nissan_fan To dec 19, 2006 1:55 pm

akumulator je star približno 3 leta. če ga napolnim s polnilcem, se napolni brez problema...
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA To dec 19, 2006 2:29 pm

kaj ko bi poizkusil zmeriti koliko toka teče ''skozi' ko je avto ugasnjen...odklopiš klemo + iz akumulatorja vmes zaporedno daš amper meter in to je to....boš ugotovil če imaš kakšnega skritega porabnika..
lp,a.
 
Uporabniški avatar
DJRider
Novinec
 
Prispevkov: 131
Pridružen: Pe okt 20, 2006 3:48 pm
Kraj: Velenje

Napisal/-a DJRider To dec 19, 2006 2:32 pm

Si mogoce akumulator obracal, premetaval ali pa celo metal po tleh oz. ti je padel po tleh? Verjetno ne ampak vseeno vprasam, ker je mogoce tista kislina, ki je notri stekla ven ali pa jo je v kaksnem prekatu prevec v drugem pa seveda premalo...

To bi dober avtoserviser mogel vedeti zato, ker je to vkljuceno v njegov poklic in bi skoraj mogel izvedeti kje je porabnik ni pa receno, da bo nasel kaj...
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a joztom To dec 19, 2006 2:39 pm

Ali se izprazni, tudi če izklopiš akumulator. Ali je kakšna stvar topla na otip, kljub ugasnjenem kontaktu, ali se ugasne luč v prtljažniku in predalu pri sovozniku, ali je to Twingo, ki ima v prvi prestavi zračenja neslišen ventilator, ali imaš alarm. Zanesljivo dober električar je Janez Firm v Šentjakobu.
 
nissan_fan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To dec 19, 2006 1:12 pm

Napisal/-a nissan_fan To dec 19, 2006 2:53 pm

živjo!
akumulator ni bil nič prestavljen, tudi ni padel po tleh, ipd.
si bom sposodil ampermeter in izmeril tok. torej, ko je avto ugasnjen (nimam nobenega alarma, od "elektronike" je v avtu samo radio), bi moral biti tok 0 A? (ne se mi smejat, ampak moje znanje o elektriki je iz fizike v srednji šoli)...
na otip ni nič toplo ali vroče, bom pa danes ponoči poskusil izklopiti kleme + in bomo videli kaj bo jutri zjutraj.
v skrajnem primeru sem razmišljal, da bi naredil stikalo pri armaturni plošči, ki bi prekinilo tokokrog in bi tako ročno izklopil elektriko. :D
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a joztom To dec 19, 2006 2:59 pm

Stikala za 200A nimaš kje kupiti in se ne igraj, kar zamišljaj si 8 kvadrat žico. Popolnoma brez porabe ni avto nikoli, nekaj stalno računalniki vlečejo.
 
nissan_fan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To dec 19, 2006 1:12 pm

Napisal/-a nissan_fan To dec 19, 2006 4:01 pm

avto je nissan sunny, letnik 87, tako da nima prav veliko elektronike in računalnikov. :) bom jutri zmeril z ampermetrom, pa bomo videli.
 
Nekdo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če feb 19, 2004 7:44 am

Re: avtoelektrika...

Napisal/-a Nekdo To dec 19, 2006 4:03 pm

nissan_fan je napisal/-a:živjo!
imam težavo z mojim nissanom (sunny, letnik 87). čez noč se mi akumulator izprazni, kot da bi bil prižgan nek porabnik v avtu. obiskal sem že enega avtoelektrika, ki pa ni znal odkriti napake (akumulator, štarter in alternator naj bi bili ok)... torej, ali mi lahko kdo priporoči dobrega (in ne predragega) avtoelektričarja iz kranja ali ljubljane (z okolico)?

lp




Verjetno se celice v stiku zato ti se prazni čez noč. Če je taprav avtoelektričar bi to lahko vedu!


Lahko pa ima avto tudi kako porabo.
 
nissan_fan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To dec 19, 2006 1:12 pm

Napisal/-a nissan_fan To dec 19, 2006 4:14 pm

kako bi to najlažje preveril? akumulator, odmontiran iz avta, napolnim čez noč, pomerim z voltmetrom napetost polnega akumulatorja, pomerim čez 24ur še enkrat napetost akumulatorja, in če je napetost prenizka, je akumulator zanič?
 
AS_
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne dec 04, 2005 2:53 pm
Kraj: Vas na Gorenjskem:)

Napisal/-a AS_ To dec 19, 2006 4:45 pm

a mas slucajno neoriginalno uro v avtu? sej vem..smesn, samo tud to ti vcash cez noc pozre akumolator ce ni prov narjen.

lp AS_
GTi rocks?!
 
Uporabniški avatar
Bric
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr mar 31, 2004 7:36 pm
Kraj: Goriška Brda

Napisal/-a Bric To dec 19, 2006 8:14 pm

Mogoče bi lahko povedal še znamko akumulatorja. Obstajajo tudi testerji za akumulatorje, in avtoelektrikarji jih sigurno imajo. Drugače lahko preveriš tudi po načinu, ki si ga sam opisal. Pred tem pa izmeri še porabo v mirovanju, z ampermetrom.
Slika
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh To dec 19, 2006 10:27 pm

in poleg tega še upoštevaj, da se nekateri po kakšnih 10-15 minutah postavijo v "sleep" mode, tako da je lahko pred tem poraba toka malenkost večja.
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 32 gostov