Stran 1 od 1

Peugeot 106 problem-zagon

Objavljeno: Ne feb 18, 2007 8:51 pm
Napisal/-a mevden
imam pezoja 106, letnik 1997. zadnje čase se mi dogaja, da mi zjutraj ne vžge. včasih pržge, učasih pa ne. fora je v tem da jst dam kontakt, začnem verglat, vergla pol sekunde in use crkne. ostane brez moči avto. preveru sm akumulator ko avto dela, mi kaže 14,4V, ko je ugasnjen mal nad 12V. to sm meril zadnje par dni večkrat, in mi je vedno kazalo nad 12V. torej mi alternator fila akumulator. alternator sem torej izključil. takoj ko ga malo porinem takoj užge. vedno. kaj bi še lahko bilo? sumim v akumulator, star je ene pol leta, vendar ko sem ga že kupil je bil čisto prazen. to me je presenetilo. (imam vesno). poleti sem ga takrat nafilal na elektriko in je vedno delal do sedaj. sedaj pa mislim da ko je mal mrzlo da počasi odpoveduje. kakšni predlogi?

Objavljeno: Ne feb 18, 2007 10:04 pm
Napisal/-a dr.otkar
prižgi luči za minuto ali več in poskusi vžgati avto

Objavljeno: Ne feb 18, 2007 10:10 pm
Napisal/-a mevden
dr.otkar je napisal/-a:prižgi luči za minuto ali več in poskusi vžgati avto


sm to probu par dni nazaj. pa sm ugotovu da mi lučke na števcu začnejo švohnej goret. sam pol je pržgal takoj. verjetn ker je bil avto topel, in precej lažje užge kot pa zjutri ko je cel mrzu.

Objavljeno: Ne feb 18, 2007 10:10 pm
Napisal/-a esem
Defekten akumulator morda?
Imaš garancijo na ak., pojdi na njihov servis

Objavljeno: Ne feb 18, 2007 10:17 pm
Napisal/-a dr.otkar
Z garancijo na servis, kot je napisal Esem, napaka je v akumulatorju.
Katere firme in kakšen je ??

Objavljeno: Ne feb 18, 2007 10:18 pm
Napisal/-a mevden
esem je napisal/-a:Defekten akumulator morda?
Imaš garancijo na ak., pojdi na njihov servis


bom mogu it do kakšnega mehanika, da mi prever če je akumulator uredu.
fora je ta, da sm zgubu račun, in zdej bom moral spet kupiti novega. za povrh moram pa še sam odkrivat če je on kriv, na svoje stroške.

Objavljeno: Po feb 19, 2007 7:57 am
Napisal/-a Mirando
Najbrž slab akumolator; al pa morda altenator (da ti ne nafila dovolj akumolatora)! Glede na to, da so non-stop luči prižgane, je to kar občutljiva zadeva...)
Avtoelektričar ti bo hitro znal locirat zadevo...!

Objavljeno: Po feb 19, 2007 8:40 pm
Napisal/-a mevden
no. zgleda da je res akumulator konc. sm se furu ene 40km. ugasnem avto, pustim zanalašč luči prižgane, za 1-2 minute. po tem času še radio ni več delu. akululator je že čist švoh, po pol leta. jst pa še računa ne najdem. jao.

a kdo ve kako se obnesejo akumulatorji formula?

Objavljeno: Po feb 19, 2007 9:16 pm
Napisal/-a profič
zdravo.
po dosedanjem opisu je 99% akumulator bim-bam ,probaj pa še vseeno spucat pole
potem pa zmerit napetost takrat ko zaganjač zavrti motor ,če pade napetost pod
9 voltov potem si 100% da je bim-bam
imam nekaj rabljenih nov je za mene zakon baner in exide

Objavljeno: Po feb 19, 2007 9:24 pm
Napisal/-a mevden
profič je napisal/-a:zdravo.
po dosedanjem opisu je 99% akumulator bim-bam ,probaj pa še vseeno spucat pole
potem pa zmerit napetost takrat ko zaganjač zavrti motor ,če pade napetost pod
9 voltov potem si 100% da je bim-bam
imam nekaj rabljenih nov je za mene zakon baner in exide


pod 9v mi ne pade. tud ko nima moči da mi zaverlga, še vedno kaže nad 12V

Objavljeno: Po feb 19, 2007 10:05 pm
Napisal/-a Matjaž87
Pol morš pa akumulator napovnt, alternator maš pa v okvari.
Najbolš da kupš nov neorginal alternator pa maš pol mer razn če je težava še v čem drugem. Je mev fotr podobne težave sam nemu se je alternator pregrevu in preveč povnu pa je mogu zamenat alternator in akumulator. Sam akumulator je biv star 8let :lol:

LP

Objavljeno: To feb 20, 2007 12:52 am
Napisal/-a profič
probaj zmeritnapetost med zaganjanjem direktno na debelem + priključku zaganjača inmaso instrumenta daj na ohišje zaganjača.deli točno tako kot sem ti napisal.
če ti v tem primeru pade napetost med verglanjem pod 9v ,potem očisti VSE priključke
na plusu in na masi med akumulatorjem in zaganjačem.

Objavljeno: To feb 20, 2007 6:39 pm
Napisal/-a mevden
no, stvar je rešena. šou sm do enga k se ukvarja z servisiranjem akumulatorja. zmeru moč, prav da je neki narobe z akumulatorjem. prav da ga še odnesmo v trgovnino da bom tm zmeru ko ga mal še obremeni. odpre pokrovčke, in začne neki mert z iglo. takoj vidi da ena celica ne dela. i eto ga, to se ne popravlja. kupt novga. in sm uzel zaprt sistem VARTO. baje so dobri. bomo vidl, itak je 2 leti garancije. pridm dam, povem fotru, da sm zamenju, prav on dej da še enkrat pogledam račune. in vidi vidi, najde račun od prejšnjega akumulatorja.jao, kok sm bil jezn. zdej je pa še ta problem, da sm starga kr tm pustu, ker sm reku da ga itak ne rabm ker je pokvarjen. jutr zjutri letim nazaj tja, da mi vrnejo starega če ga bodo še mel, in takoj reklamirat. zdej ne rabm nouga akumulatorja, bom zahtevu da mi vrnejo denar al pa bom kej druzga uzel.
kakšne sreče sm a :D