Stran 1 od 1
Osvetlitev stikal v vratih pri Renault Laguni I - Pomoč!
Objavljeno: Če feb 22, 2007 8:41 pm
Napisal/-a UFOking
Pozdravljeni!
Imam sledeč problem.
Pri Laguni I je nehala delati osvetlitev na stikalih za pomik stekel na voznikovi strani, medtem ko je osvetlitev na gumbu za centralno zaklepanje in na gumbu za steklo na sovoznikovi strani delovala.
Sprva sem mislil, da so šle LED diodice, vendar delujejo. No, ko sem se okrog teh stikal nekaj igral, je nehala delati še osvetlitev na gumbu za centralno in za steklo na sovoznikovi strani. LED diodice so vse vredu in tudi varovalke so vredu.
Torej, kaj bi to lahko bilo.
Prosim za pomoč!
Vnaprej hvala in Lep pozdrav!
Objavljeno: Če feb 22, 2007 9:22 pm
Napisal/-a Tribal
A si ledice probaval vsako posebaj al kako da veš da so v redu?
Objavljeno: Če feb 22, 2007 9:27 pm
Napisal/-a sebaveh
verjetno so zapocani kontakti v stikalu. Treba bo razstaviti stikalo, očistiti in ga pazljivo sestavit nazaj.
Objavljeno: Če feb 22, 2007 9:32 pm
Napisal/-a UFOking
Ledico sem probal vsako posebej.
Kontakti pa so tudi vredu.
Sem meril z inštrumentom direkt na adapterju, ki pride v stikalo, pa sploh ne daje štroma za osvetlitev ledice.
To je blo najprej samo na voznikovi strani, ko sem pa nekaj mrdal, pa je crknilo še drugje.
Vrjetno je nekje nekaj skurlo, samo varovalke so vse vredu.
Objavljeno: Če feb 22, 2007 9:35 pm
Napisal/-a sebaveh
Kaj pa tam kjer pridejo kabli iz karoserije v vrata, med obema tečajoma vrat? Ko imaš vrata odprta, lahko razstaviš kontakte - torej odklopiš vrata od elektrike. Ponavadi je to večji okrogli priključek s ploščatimi kabelskimi kontakti. Poskusi še tam zmeriti.
Objavljeno: Če feb 22, 2007 9:47 pm
Napisal/-a UFOking
Bom poskusil, samo dvomim, ker potem tudi vrjetno šip ne bi šlo premikat, pa jih gre.
Pa na gumbu za centranlno zaklepanje tudi ni več osvetlitve, tako da mora biti problem nekje drugje.
Objavljeno: Če feb 22, 2007 10:08 pm
Napisal/-a phoebus
đizs, kako si pa diode preveru? nič več ti ne dela, ker je dioda tokovno (in ne napetostno) krmiljen vir- in če si jih dal direkt na U vir so šle pa pa.
si jih prav obrnil?
Objavljeno: Če feb 22, 2007 10:17 pm
Napisal/-a UFOking
Diode sem preveril z inštrumentom, pa še 3V baterijo sem direkt gor priklopil, seveda z odklopljenim stikalom.
Pa pred ledico je še en uporček,ki pa je tuti vredu pri vseh stikalih.
Objavljeno: Pe feb 23, 2007 4:56 pm
Napisal/-a UFOking
Sem danes še malo pomeril na raznih delih, pa ni nikjer nobene napetosti za osvetlitev gumbov.
Ugotovil sem tudi, da ne dela žarnica pri vžigalniku. Žarnica je vredu, pa tudi vžigalnik dela, ni pa napetosti za osvetlitev žarnice.
To je vrjetno neka skupna napetost, za določeno osvetljavo v avtu, ki pa ne deluje več.
So še kje slučajno kakšne druge varovalke, razen tistih osnovnih pod volanom, ker tiste so vse vredu.