Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
ANJCI
TÜV ekspertinja
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: So jun 18, 2005 5:45 pm

Napisal/-a ANJCI Ne maj 31, 2009 6:47 pm

lenivec je napisal/-a:tole ti vsak ličar popravi glej. ker ni drugo kot pokitat in pobarvat


Sam problem bo odtenek barve ujet, ker ni navadna srebrna temveč HG ;)

Sama osnova platišča je barvana na črno šele na to pa je nanešen sloj "srebrne" barve - več kot je nanosov svetlejša je oz. obratno ..

Potrebno bo celo barvati - skrb za zvitost platišča pa je odveč, ker je poškodba samo površinska - robnik ;)

Lp, A
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ To dec 01, 2009 9:39 pm

da ne odpiram nove teme si bom kar to sposodu... zanima me ce je kdo na obali, ki bi lahko popravil alu platisce? gre se za to da, je mati zapeljala z bankine na asfalt in je pri tem notranji rob feltne udarilo (ene 10 cm je poskodovano, rahlo pac udarjeno navznoter). hvala za odgovore. :)
 
Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Napisal/-a blackmagic Po dec 07, 2009 2:39 pm

Ker imam svoje felne že zelo popraskane jih mislim dati prebarvat.
Ali barva kdo v MB (z okolico) v bicolor ?
Je postopek dosti dražji?
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis So jan 30, 2010 9:42 pm

ima kdo mogoče izkušnje z podjetjem Groš iz Črnuč glede popravila alu platišč?
 
Gorkichev
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So feb 21, 2009 12:05 am
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a Gorkichev Po sep 06, 2010 2:30 pm

mislite da se splača popravljat?

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

replika je namreč 100€, original odpade - cena +400€
“Casco in testa ben allacciato, luci accese anche di giorno, e prudenza… sempre!”
 
Uporabniški avatar
GT_Turbo17
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1501
Pridružen: Če nov 17, 2005 10:09 am
Kraj: Zasavje

Napisal/-a GT_Turbo17 Po sep 06, 2010 2:35 pm

meni se splača ;)
Fiat Uno 1.5 SX i.e. & Alfa Romeo 166 2.0 V6 Turbo & Alfa Romeo 145 Twin Spark

Slika
 
modeljt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če sep 09, 2010 3:04 pm

Napisal/-a modeljt Če sep 09, 2010 3:15 pm

Pozdravljeni.

Nisem milslil od pirati nove teme in bom kar tukaj prilepil.imam 4 feltne za popravit ena je močno podrgnjena in ima tudi 2-3 mm globoko zarezo in podrgnjene robove, pri ostalih treh je pa u bistvu treba samo malo popraviti robove in na novo pobarvati saj so začeli nastajati mehurji. Me pa zanima kdo naj bi to popravljal. Klical sem že kureta v kamniku pa pravi, da lahko popravi (ena felna 20€ + barvanje in peskanje 50€ za vsako kar se mi zdi malo preveč rekel pa je tudi, da lahko zastonj pošprica s sprejen vendar naj nebi bilo kvalitetno). Klical pa sem tudi gospoda Kuharja Bernarda.
Zdaj me pa zanima kje bi lahko to dal popravit.

Hvala in Lep pozdrav

Pa še slike:

Takole zgleda najhujša
Slika
Slika

Pa še ostale tri:
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Napisal/-a mr.ramo Če sep 09, 2010 4:43 pm

js sm ene 2 leti nazaj nesu felno,katera je imela odlomlen(dobesedno) notranji rob,cca 10cm,k Kuharju in se zdj sm zadovolen ;) ..takrt mi je uzeu 40 € brez barvanja,kar se men sploh ne zdi velik,glede na to kok je bla felna poskodovana ;)
 
Uporabniški avatar
ANJCI
TÜV ekspertinja
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: So jun 18, 2005 5:45 pm

Napisal/-a ANJCI Če sep 09, 2010 5:53 pm

Sitar - Kamnik ti bo vzel 150 Eur za vse štiri z peskanjem vred ( seveda z računom ) .. pa še predhodno jih bo preveril glede centričnosti ;)

Lp, A
 
modeljt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če sep 09, 2010 3:04 pm

Napisal/-a modeljt Če sep 09, 2010 7:50 pm

Hvala.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re:

Napisal/-a Patrik_A3 Ne dec 12, 2010 2:47 pm

ANJCI je napisal/-a:Sitar - Kamnik ti bo vzel 150 Eur za vse štiri z peskanjem vred ( seveda z računom ) .. pa še predhodno jih bo preveril glede centričnosti ;)

Lp, A



v to ceno zajema peskanje, barvanje tercentriranje gum ko jih da nazaj gor?

Mam 4 felne za popravilo, ker se na vseh lušči barva pa poškodovani so robi ker imaš idiote ko z 18" rinejo ob pločnik in na pločnik.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
ANJCI
TÜV ekspertinja
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: So jun 18, 2005 5:45 pm

Re: Re:

Napisal/-a ANJCI Ne dec 12, 2010 3:12 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:
ANJCI je napisal/-a:Sitar - Kamnik ti bo vzel 150 Eur za vse štiri z peskanjem vred ( seveda z računom ) .. pa še predhodno jih bo preveril glede centričnosti ;)

Lp, A



v to ceno zajema peskanje, barvanje tercentriranje gum ko jih da nazaj gor?

Mam 4 felne za popravilo, ker se na vseh lušči barva pa poškodovani so robi ker imaš idiote ko z 18" rinejo ob pločnik in na pločnik.


V kolikor vem je za 18" platišča takšna storitev dražja. Mislim da ti za vse zgoraj napisano z novimi Tl ventili vzamejo cca 220 Eur / vključeno z DDV-jem / ...

Lp, A
 
Uporabniški avatar
lextasy
Novinec
 
Prispevkov: 150
Pridružen: Pe jun 22, 2007 7:27 am

Re: popravilo platišč

Napisal/-a lextasy Po dec 13, 2010 1:15 pm

hej,

imam počeno notranjo stran platišča. :? Guma je ostala cela.

Ris (2x) je sicer tanek, vendar me zanima možnost popravila le-tega, kasnejše možne posledice pri vožnji ter cena posega ;)

vsakega odgovora hvaležna =P
The SKY is lightning yellow
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: popravilo platišč

Napisal/-a _furby_ Po dec 13, 2010 1:28 pm

podobno je bilo pri meni. na notranji strani odkrusen majhen koscek, ter razpoka cca. 5 cm (guma je ostala neposkodovana).
so mi pa na axle v kopru zrihtali v enem dnevu za 50 eurou. svasanje, brusenje, ravnanje in centriranje, ter seveda odmontaza in montaza gume nazaj gor.
turbo inside
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Re: popravilo platišč

Napisal/-a mr.ramo Po dec 13, 2010 3:08 pm

lextasy je napisal/-a:hej,

imam počeno notranjo stran platišča. :? Guma je ostala cela.

Ris (2x) je sicer tanek, vendar me zanima možnost popravila le-tega, kasnejše možne posledice pri vožnji ter cena posega ;)

vsakega odgovora hvaležna =P



ksno slikco prpopi,da se vidi poškodba ;) ...js odlomu notranji rob felne,cca. v "dolzino" dobrih 5cm,v "širino(notranjost)" pa cca.3 cm ...dost majstrov mi je rekl da se tega ne splača popravlat,potem sm pa (jedva) najdu mojstra k mi je to zrihtu za 40€ :D ...je pa iz Šmarce pri Kamniku :)

lp.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: popravilo platišč

Napisal/-a Gyga Po dec 13, 2010 3:14 pm

Bolje je, da se vsako resnejšo poškodbo odnese strokovnjaku pokazat.

Jaz sem nesel Kuretu v Kamnik in je takoj povedal kako in kaj. Glede na to, kakšne polomije sem videl v njegovi delavnici, mislim da se skoraj vse lahko popravi :).

Sicer pa je včasih Sitar vozil feltne Kuretu popravljat. Nevem pa če še zmeraj to počne.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
lextasy
Novinec
 
Prispevkov: 150
Pridružen: Pe jun 22, 2007 7:27 am

Re: popravilo platišč

Napisal/-a lextasy Po dec 13, 2010 3:33 pm

mr.ramo je napisal/-a:
ksno slikco prpopi,da se vidi poškodba ;) .

lp.


mja..nimam..komaj sem našla ustrezne feltne z gumami in ob prevzemu ugotovila poškodbo. Gre za eno feltno kjer je vidna poškodba kot kakšen rez 3 cm v notranjost feltne( nič odlomljeno ali odškrbljeno) na dveh mestih.

prodajalec mi je zagotovil popravilo, ampak mene bolj skrbi kako se popravljeno platišče odziva na vožnjo..nočem se voziti z določenimi višjimi hitrostmi in razmišljati o nesrečni feltni in možnih posledicah..
The SKY is lightning yellow
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Re: popravilo platišč

Napisal/-a mr.ramo Po dec 13, 2010 3:38 pm

potem to ni neka extra velka poškodba ;) ..js razlike nism opazu,tud guma nepušča,pa sm odlomu rob felne :?
 
Majčica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr feb 23, 2011 7:05 pm

Re: popravilo platišč

Napisal/-a Majčica So jul 02, 2011 12:56 pm

ah... jaz sem jo tudi danes "čohninla" :cry: en poba je v škarjice prehiteval jaz sem mu pa nasproti pripeljala in se tolk ustrašla da sem v robnik treščla :(

torej, rukjena je samo ena felna in še to le obdrsan rob, ni nekaj globoko je pa malo manj od polovice felne... to bi se dalo zrihtat ne? dol je sčohano al kak naj opišem :) na slikici se vidi kolko tolko... Na Štajerskem dela to kdo? Drugače pa peljem tudi v kamnik al kam pač že... http://www.shrani.si/f/36/hh/1D7R7ZIj/maja-040.jpg

evo slikica za boljšo predstavo... Anjci, ta sitar bi mi približno kolko zakasiral (sem videla da imaš kar natančne podatke)... pač bi rada da je felna taka ko je bla :)
 
Uporabniški avatar
ANJCI
TÜV ekspertinja
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: So jun 18, 2005 5:45 pm

Re: popravilo platišč

Napisal/-a ANJCI So jul 02, 2011 1:08 pm

Majčica je napisal/-a:ah... jaz sem jo tudi danes "čohninla" :cry: en poba je v škarjice prehiteval jaz sem mu pa nasproti pripeljala in se tolk ustrašla da sem v robnik treščla :(

torej, rukjena je samo ena felna in še to le obdrsan rob, ni nekaj globoko je pa malo manj od polovice felne... to bi se dalo zrihtat ne? dol je sčohano al kak naj opišem :) na slikici se vidi kolko tolko... Na Štajerskem dela to kdo? Drugače pa peljem tudi v kamnik al kam pač že... http://www.shrani.si/f/36/hh/1D7R7ZIj/maja-040.jpg

evo slikica za boljšo predstavo... Anjci, ta sitar bi mi približno kolko zakasiral (sem videla da imaš kar natančne podatke)... pač bi rada da je felna taka ko je bla :)


Oi,

Fotr pravi da za to velikost platišča ( 15" ) cca 40-45 Eur . V to ceno je vključeno barvanje, demontaža / montaža pnevmatike , TL ventil in Alu uravnoteženje kolesa .. pravi tudi , da ko bo platišče obnovljeno ne boš opazila razlike ;)

Kontaktiraš ga lahko na 041 33 44 77

Lp, A
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov