Stran 1 od 1
Polnjenje akumulatorja
Objavljeno: Ne mar 25, 2007 4:55 pm
Napisal/-a gregga
eno vprasanje mam....akumulator se mi ze 3 dni zaporedoma cez noc sprazni

, in dans sm ga prklopu na polnilca, da sm ga iz garaze spravu. Zanima me sledece, ali je treba pokrovcke na akumulatorju odsraufat, da se bo zraclo, ce ga bom pustil cez noc priklopljenega ???
hvala za odgovore
grem pa jutr k mehaniku, da mi pregleda, ce mi ni slucajn altenaror crknu
Objavljeno: Ne mar 25, 2007 5:11 pm
Napisal/-a Drager
Ja. Pa preden daš filat preglej če je dos vode not. Če je ni, vliješ destilirano.
L.P.
Drager
Objavljeno: Ne mar 25, 2007 5:59 pm
Napisal/-a gregga
ok hvala....to sm sicer ze vedu, sam rajs uprasam, ko pa da zaserjem kaj

Objavljeno: Ne mar 25, 2007 6:32 pm
Napisal/-a Dariooo
Drager je napisal/-a:Ja. Pa preden daš filat preglej če je dos vode not. Če je ni, vliješ destilirano.
L.P.
Drager
zakaj pa je potrebno odpret akumulator ko ga polnes?? to pa mi ni jasno
da mores dolit vodo pa mi je znano ja
LP
Objavljeno: Ne mar 25, 2007 6:42 pm
Napisal/-a erixon
Če si kdaj gledal ko se akumulator polni bi ti bilo jasno. Ko polniš akumulator voda lepo brbota in če ne bi imel odprtih celic, bi narastel pritisk, potem pa....????
Pa pazi pri destilirani vodi. Jaz sem enkrat po pomoti ulil mamino dest. vodo za likalnik, ki je bila pa parfumirana (nisem dobro pogledal). Ko se je akumulator filal je bila lepa pena okrog, pa še vse je dišalo po rožcah. Ni pa zaradi tega akumulator nič slabše delal. :P
Če imaš pa Bosch silver ali pa kaj podobnega, ki se pa ne da odpret pa pol pač ne odpreš. Jaz mam Varto Silver pa sem ga enkrat filal čisto normalno. Odpret se pa pač ni dal.
Objavljeno: Ne mar 25, 2007 6:43 pm
Napisal/-a dr.otkar
Pri procesu polnjenja poteka v aku-ju elektroliza , kar povzroča izhajanje eksplozivnih plinov (vodik in kisik), ki ob pravem razmerju tvorijo eksplozivno zmes, katero vžge že snemanje kleme ali kabla polnilca, skratka mala iskrica in kabuum.
Preverjeno tudi pri meni.
V avtu je ostalo samo še pol aku-ja, ostalo je odpizdilo.
Drugače pa aku in polnjenje za razlagat sta cela znanost
Objavljeno: Ne mar 25, 2007 8:35 pm
Napisal/-a ManIAK
Zakaj bi odpiral pokrovčke posameznih celic, če pa ima vsak akumulator iberlauh... aiberlauh služi temu, da če je v celici preveč kisline steče po njem...in ni vrag, da se tudi zrak nebi odvajal... Ali pač?

Objavljeno: Ne mar 25, 2007 9:02 pm
Napisal/-a Gricko
ManIAK je napisal/-a:Zakaj bi odpiral pokrovčke posameznih celic, če pa ima vsak akumulator iberlauh... aiberlauh služi temu, da če je v celici preveč kisline steče po njem...in ni vrag, da se tudi zrak nebi odvajal... Ali pač?

točno tako!!
vask aku, ki se mora vzdrževati (torej ni zaprt-zapečaten, ampak je treba vsake toliko doliti vodo), ima v pokrovčkih majhne luknje, kjer izhajajo plini oz voda, če je je preveč oz če se preveč polni in voda/kislina vre, da ima kaj iztečti!!
Saj aku se ti vsak dan fila, ko se voziš z avtom, zakaj potem takrat ne odpreš pokrovčkov?
lp
Objavljeno: Ne mar 25, 2007 9:18 pm
Napisal/-a Dariooo
Gricko je napisal/-a:ManIAK je napisal/-a:Zakaj bi odpiral pokrovčke posameznih celic, če pa ima vsak akumulator iberlauh... aiberlauh služi temu, da če je v celici preveč kisline steče po njem...in ni vrag, da se tudi zrak nebi odvajal... Ali pač?

točno tako!!
vask aku, ki se mora vzdrževati (torej ni zaprt-zapečaten, ampak je treba vsake toliko doliti vodo), ima v pokrovčkih majhne luknje, kjer izhajajo plini oz voda, če je je preveč oz če se preveč polni in voda/kislina vre, da ima kaj iztečti!!
Saj aku se ti vsak dan fila, ko se voziš z avtom, zakaj potem takrat ne odpreš pokrovčkov?
lp
hehe...se dobro da je nekdo prav povedal glede na to da sm jih kr nekaj napolnil akumulatorjev pa so se vsi celi, tako da nism naredil napake (vsaj tko se mi zdi )
LP
