Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
snoopek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1036
Pridružen: To okt 18, 2005 8:06 am

Napisal/-a snoopek Po apr 02, 2007 11:08 pm

make love not war ;) hehe
Citroen C5 2.0 hdi Break :P
 
Uporabniški avatar
Ruff_RydeRR
Uporabnik
 
Prispevkov: 824
Pridružen: Če feb 12, 2004 12:31 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Ruff_RydeRR To apr 03, 2007 10:50 am

in še enkrat .....Kayaba (ultra SR) :woohoo
My soul almost complete ;)
 
Uporabniški avatar
kaWsk
Uporabnik
 
Prispevkov: 1040
Pridružen: Pe feb 13, 2004 5:51 pm
Kraj: Dol pri Ljubljani

Napisal/-a kaWsk Pe apr 20, 2007 8:37 pm

Mate je napisal/-a:
Pri menjavi amortizerjev se splača zamenjati še gumice nad amortizerji, ki so verjetno že dobro zbite..


kam pa pridejo ti gumice oz. kako se jim točno reče? to pridejo tam kjer je amortizer zgoraj pritrjen na šalčko?
EJ6
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Pe apr 20, 2007 9:47 pm

Pavka je napisal/-a:Zaradi amortizerjev avto ne more in nima hecne lege.Lego avta določajo vzmeti!!
... ti pa si en palček ... vzmeti določajo koliko se bo avto nagibal , trdoto in višino ... na lego pa definitivno bolj amortizerji vplivajo in tisti prej mu je že prav svetoval - po navadi gredo vsi 4 hkrati ... L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Smucke
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Če okt 13, 2011 8:36 am

Re: Menjava amortizerjev

Napisal/-a Smucke To mar 07, 2017 4:31 pm

Da ne odpiram nove teme. Imam zanič zadnji levi amortizer, pa me zanima če se lahko zamenja samo ta, ali moram oba dva? Namreč, mehanik mi je rekel da je najbolje da se zamenjata oba. Hvala za odgovore.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Menjava amortizerjev

Napisal/-a esem To mar 07, 2017 5:01 pm

Oba hkrati, obvezno! En nov in en star, torej slabši, pri močnem zaviranju lepo obrneta avto, tudi sicer marsikaj poslabšata, tako na ravnem kot v ovinkih, na kolesnicah na AC boš "plaval" itd. Si že vozil avto z največ tretjino potrebnega tlaka v gumi? To je podobno, v krizi še slabše.

Lahko pa daš na nov amortizer eno zlizano kitajsko gumo, staro vsaj 10 let in tako kompenziraš razliko med amortizerjema - če že moraš šparat na VARNOSTI. :roll: :twisted:
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Menjava amortizerjev

Napisal/-a Blinder To mar 07, 2017 5:52 pm

Ce vgradis star amortizer bodo bli amortizerji ravno v priblizno enakem stanju, tako da bo balancirano :D
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: Menjava amortizerjev

Napisal/-a Skyen To apr 21, 2020 11:20 am

Renault Clio IV ph.2 letnik 2016, trenutno prevoženih 57k km, ampak problem imam že od cca. 54k naprej.
Amortizerji so pomoje čisto fuč, avto že po ravnini poskakuje da je za popizdit, čuti se vsako neravnino, tudi pri avtocestnih hitrostih.. sedaj sem menjal iz zimskih na letne gume (15 na 16) in je za odtenek bolje, ampak še vedno izjemno moteče, praktično ni blaženja..

Kolikor sem govorill z mojim pooblaščenim servisom, mi to podaljšano jamstvo ničesar ne krije ker je potrošni material, pa tudi glede na to, da so tako hitro odpovedali, ne bi rad da enake vgradijo nazaj, zato bi bil vesel vaših priporočil, kam peljati zamenjati ter kaj vzeti, kolikor raziskujem so vsi v večini zadovoljni z Monroe? Najraje Ljubljana z okolico in dolenjska.

Hvala za nasvet.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Menjava amortizerjev

Napisal/-a Fan To apr 21, 2020 3:11 pm

Monroe bo OK, malo dražji je Kayaba, vendar v sami kvaliteti ne bo opazno na vašem vozilu. Ob menajvi amortizerjev je pametno menjati tudi udarne gume in ležaje amortizerjev. Na kraju obvezno opraviti optiko vozila.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Menjava amortizerjev

Napisal/-a Novinec1968 To apr 21, 2020 6:52 pm

@Skyen, avto ima malo kilometrov in ni star. Ali ste dejensko preverili če so amortizerji zanič, kajti lahko bi bilo kaj drugega, bistveno cenejšega?
Tudi to, da je vozilo trdo, bi lahko kazalo na kaj drugega. Slabi amortizerji običajno ne zaustavljajo pozibavanja vozila in takšen avto je definitivno
nevaren za vožnjo.
Predlagal bi da greš na servis kjer imajo napravo za preverjanje bllaženja (npr. AMZS), tam bodo glede na izkušnje ki jih imajo skoraj zanesljivo našli vzrok. Izogibal se bi "strokovnjakov" ki govorijo na pamet in nimajo naprav za testiranje, saj so taki mojstri na koncu najražji, ker menjaš skoraj vse po spisku, pa čeprav ne bi bilo treba.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] in 59 gostov