Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
hirabbit
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: To maj 31, 2005 11:42 pm
Kraj: Koper

Reklamacija gum na skoraj novem avtu

Napisal/-a hirabbit Če apr 26, 2007 11:28 pm

Zivjo...
Nekaj me zanima glede reklamacije gum...
Stvar je taka. Avto je star 4 mesece in ima skoraj 12 tisoč kilometrov. Danes sem opazu, da mi sprednjo levo gumo nekam preveč obrablja na zunanjem robu. Pojavu se je tudi tak malo piskajoč zvok nekje med 100 in 120 km/h, ki ni odvisen od obratov, obremenitve motorja ali menjalnika. Zvok je tam če spustim gas, če stisnem sklopko ali pa če dam iz brzine - se pravi, je odvisen od hitrosti. Se pa sliši, kot da bi nekje rezalo veter.
No v glavnem, danes sem šel k enemu znancu, ki je mehanik, da mi avto dvigne, ker sem mislil, da je mogoče kriv kakšen kolesni ležaj in zaradi tega piska, čeprav piska zelo zelo potiho. Ko smo probali z roko zavrtet kolesa, ni imelo nobeno luft in ni piskalo, smo pa opazli nekaj drugega. Vse štiri gume so namreč ploščate...toliko, da se je to vidlo s prostim očesom, ko se je kolo vrtelo :shock: Avto začuda nič ne trese, edino pri nizkih hitrostih je to malenkost čutit.
Zanima me v bistvu, kolko časa velja garancija na gume pri novem avtu in pa, če je imel že kdo izkušnje s tako vrsto reklamacije.

Hvala lepa in lahko noč ;)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Če apr 26, 2007 11:34 pm

jst mislm da bo treba optiko narest.nism te pa zastopu ko to misls ploscate gume?
 
Uporabniški avatar
hirabbit
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: To maj 31, 2005 11:42 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a hirabbit Če apr 26, 2007 11:44 pm

Ploščate v tem smislu, da ko kolo zavrtiš, se guma ne vrti, kot da bi bila okrogla, ampak se jasno vidi, da je na enem delu ploščata oziroma je krog nepravilen.
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh Če apr 26, 2007 11:46 pm

torej jajčaste oblike. Pa si ziher da niso kje blokirale in si špure vlekel?
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
hirabbit
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: To maj 31, 2005 11:42 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a hirabbit Pe apr 27, 2007 12:02 am

Mam ABS...
Zdej pa prosim, brez nabijanja, pa če ima kdo kakšne konkretne izkušnje s podobno situacijo in reklamiranjem zadeve.
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Pe apr 27, 2007 3:10 am

Tukaj ni debate. Avto je nov in gume so sestavni del avta in to najpomembnejši!
Vkolikor je bilo z njimi pravilno postopano (ne mislim, da bi se moral počasi cijaziti z njimi, temveč ciljam na primeren tlak zraka ipd.), se to nebi smelo zgoditi.
Avto je v garanciji > gume so del avta.

Se mi je pa ravnokar utrnilo zakaj bi se to lahko pripetilo!
Morda je avto dlje časa nepremično stal v salonu, po možnosti s prenizkim tlakom v pnevmatikah; konstantna masa vozila za nove, mehke gume sigurno ni koristna, rezultat pa vidiš sam.
Torej je povzročitelj defekta avtohiša, ki je malomarno skladiščila vozilo in ti potemtakem nedvomno pripadajo nove gume.
Diskretno se pozanimaj pri prodajalcu, koliko časa so imeli avto v posesti, če je bilo to obdobje dolgo, je velika možnost za zgoraj opisan scenarij.
Če je temu res tako, jim opiši problem in... - šah mat.

P.S.: Tole je bilo čisto v CSI stilu :D
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica Pe apr 27, 2007 7:41 am

da ti gume na zunanji strani radira je kriva optika k ni dobr nastavljena, da so pa gume ovalne oziroma imajo raven del je pa ker je avto dolgo stal na mestu s premal tlaka v gumah. pejd do vulkanizerja (naprimer spana na brezovci) nej ti pogledajo gume pa ti bo tocn povedu kva je narobe pol pa sam na servis nazaj.
sam kaksne mehanike mate to ej... ce ti tega ni mehanik povedu ga hitr zameni ker tega jest nebi v blizino svojga avta spustu...
lp
 
protonika
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 582
Pridružen: Sr nov 03, 2004 4:19 pm

Napisal/-a protonika Pe apr 27, 2007 7:59 am

Temu se strokovno reče kockaste gume in stare Savine gume so to rade počele... Mogoče se bodo popravile same od sebe, ampak najprej pa seveda poskusi doseči, da jih bodo zamenjali. Razlog je pa zagotovo prav to, kar je lepo opisal nekdo zgoraj - avto je nekje dolgo časa stal, pa še kakšne nizke temperature, ko so bile gume manj prožne in to je potem to.
Protonika ima bullbar.
 
Uporabniški avatar
enzospotenzo
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: Ne jan 07, 2007 10:17 pm
Kraj: Den Haag,cell No.1

Napisal/-a enzospotenzo Pe apr 27, 2007 10:46 am

protonika je napisal/-a:Temu se strokovno reče kockaste gume in stare Savine gume so to rade počele... Mogoče se bodo popravile same od sebe, ampak najprej pa seveda poskusi doseči, da jih bodo zamenjali. Razlog je pa zagotovo prav to, kar je lepo opisal nekdo zgoraj - avto je nekje dolgo časa stal, pa še kakšne nizke temperature, ko so bile gume manj prožne in to je potem to.

:jao: :shock:
 
protonika
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 582
Pridružen: Sr nov 03, 2004 4:19 pm

Napisal/-a protonika Pe apr 27, 2007 11:13 am

enzospotenzo je napisal/-a:
protonika je napisal/-a:Temu se strokovno reče kockaste gume in stare Savine gume so to rade počele... Mogoče se bodo popravile same od sebe, ampak najprej pa seveda poskusi doseči, da jih bodo zamenjali. Razlog je pa zagotovo prav to, kar je lepo opisal nekdo zgoraj - avto je nekje dolgo časa stal, pa še kakšne nizke temperature, ko so bile gume manj prožne in to je potem to.

:jao: :shock:


:?:
Protonika ima bullbar.
 
Uporabniški avatar
hirabbit
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: To maj 31, 2005 11:42 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a hirabbit Pe apr 27, 2007 11:16 pm

juhica je napisal/-a:da ti gume na zunanji strani radira je kriva optika k ni dobr nastavljena, da so pa gume ovalne oziroma imajo raven del je pa ker je avto dolgo stal na mestu s premal tlaka v gumah. pejd do vulkanizerja (naprimer spana na brezovci) nej ti pogledajo gume pa ti bo tocn povedu kva je narobe pol pa sam na servis nazaj.
sam kaksne mehanike mate to ej... ce ti tega ni mehanik povedu ga hitr zameni ker tega jest nebi v blizino svojga avta spustu...
lp


Cesa mi ni povedal ? O katerem mehaniku ti to govoris ?? Smo na isti frekvenci ?!
Jst sprasujem, ce ima kdo izkusnje z reklamacijo gum na novem avtu !!!
:shock: :shock: :shock:

ps: Sej vem, da zaradi optike radira rob. Mene je samo zanimalo, če ni kriv ležaj, ker se je tudi nekaj slišalo, zato smo kolo zavrteli. Optike pa tako al tako ne mislim delat na kolesih z defektnimi gumami.

Sej grem jutri reklamirat tam, kjer sem avto kupil, pa bom videl na lastne oči kako in kaj.
 
Uporabniški avatar
sašo&FIAT
Novinec
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Po feb 14, 2005 11:10 pm

Napisal/-a sašo&FIAT Pe apr 27, 2007 11:29 pm

lahko da ti piska zaradi gum,ker ne tečejo lepo.
za ležaj probat,se pa avto samo na eni strani dvigne in se da v 2 prestavo,pa se takoj sliši
www.fiat-klub.si
Slika
SAMO DA JE VONJ PO NAFTI!!!
 
Uporabniški avatar
hirabbit
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: To maj 31, 2005 11:42 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a hirabbit So apr 28, 2007 11:42 pm

:shock:

Ok jst sem s tem forumom čisto obupal. Sicer se zahvaljujem za odgovore, ampak zgleda, da nobeden sploh ne bere vprašanj.
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a marko01 Ne apr 29, 2007 9:53 am

hirabbit je napisal/-a::shock:

Ok jst sem s tem forumom čisto obupal. Sicer se zahvaljujem za odgovore, ampak zgleda, da nobeden sploh ne bere vprašanj.


ti pa si pacient :roll:
Lp by Mare
 
Uporabniški avatar
Sonny
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: So sep 06, 2003 8:53 pm

Napisal/-a Sonny Ne apr 29, 2007 10:04 am

:) Ampak res že malo komična tema. Ne vem zakaj se ne brišejo določeni odgovori ?

Sicer nimam pojma koliko dolgo je garancija na gume ampak verjetno nekako v smislu enega od prejšnih odgovorov. So del avta. Povej kaj bodo rekli v avtohiši, me res zanima. Po mojem bo kaj v smislu, "saj nič ne trese, nič ne vidim, da bi bilo kaj narobe. Guma se bo že utekla" . Če imaš pa dražji avto bodo pa že bolj odprti do obravnave problema.
 
Uporabniški avatar
hirabbit
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: To maj 31, 2005 11:42 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a hirabbit Ne apr 29, 2007 11:20 am

marko01 je napisal/-a:
hirabbit je napisal/-a::shock:

Ok jst sem s tem forumom čisto obupal. Sicer se zahvaljujem za odgovore, ampak zgleda, da nobeden sploh ne bere vprašanj.


ti pa si pacient :roll:


Še enkrat...
Če človek vpraša za izkušnje glede reklamacije novih gum, kaj mu pomagajo odgovori v stilu "naredi optiko" in "piska, ker guma ni ravna". To nima nobene zveze s temo, meni ne pomaga nič in niti tistim, ki bodo mogoče imeli podobne probleme in si bodo želeli pogledat, kako je to rešil kdo pred njimi. Vse skupaj nardi forum 10x bolj nepregleden. Hvala za pohvalo o pacientu btw, zelo prijazno od tebe.

Drugače pa javim, kako se bo stvar odvila.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a joztom Ne apr 29, 2007 10:52 pm

Po 12.000km v 4 mesecih težko verjamem v uspeh reklamacije. Gume so tako kot zavore normalna obrabna zadeva.
 
Uporabniški avatar
xyxyxy
Novinec
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po okt 24, 2005 2:38 am

Napisal/-a xyxyxy Po apr 30, 2007 12:23 am

Če je prišlo do obrabe gume zaradi napake na vozilu, ki je ni povzročil lastnik, ali pa je bilo z gumami že ob prodaji nekaj narobe, bi morali zamenjat.
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Reklamacija gum na skoraj novem avtu

Napisal/-a 4vale6 Ne dec 10, 2017 11:13 am

Živjo!

Si bom sposodil tole temo, ker gre za precej podobno tematiko.
3.11.2017 sem kupil nove gume Dunlop Winter Sport 5 205 50 R17 93V XL. Na kratko - gume tresejo.
Že pri montaži smo na centrirki opazili deformacijo gume (na eni gre tekalna površina gor/dol, na drugi nekako levo/desno, drugače težko opišem).
OK, sem rekel, bomo videli, verjetno se bodo "usedle". Po 1500 prevoženih km težava ostaja (preizkušeno tudi z drugimi platišči). Šel sem k prodajalcu, ki ima tudi primeren stroj za merjenje deformacije gume. Naprava je pokazala na eni večje na drugi manjše odstopanje, ampak v mejah tolerance (mislim da imajo mejo 8.5kg -nevem kako to merijo, pri meni je bilo 5kg). Ponudili so mi, da mi dajo začasno dve nadomestne gume, in dajo "težavni" dve na reklamacijo na Dunlop, ampak da so 99% prepričani da bo reklamacija zavrnjena.
Ima kdo izkušnje, ali pa je imel podoben primer?
Gume tresejo pri 110kmh, nato 130kmh pa potem od 140kmh višje stalno. Meni se zdi nesprejemljivo, da se pri novih gumah ukvarjam z vidno deformacijo, ki pa jo vsi hočejo zapakirati kot "normalno". Resno?, v 2017 ne znajo narest okrogle gume?
Naj grem k prodajalcu in naredim po njegovem predlogu, ali bi tole naslovil direkt na Dunlop?
Če mi zavrnejo pa na varstvo potrošnikov Slovenije?
Hvala že v naprej!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 116 gostov