Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Re: KLIMA

Napisal/-a Kritik Pe maj 04, 2007 6:42 am

ALEŠ je napisal/-a:Lp Imam en problem.
Kadar mi avto stoji čez noč pa ko ga zjutraj prižgem in ko mi klima zalaufa mi pride v kabino zelo neprijeten vonj.
Avto je 1.9 tdi let.03
Zamenjal sem že vse filtre pa nič ne pomaga
Kaj bi lahko bilo to????????

Prosim za pomoč ker moja pamet ne deluje več


Ja verjetno jo boš moral peljat razkužit... v zračnem sistemu, tam kjer se zrak dejansko ohlaja nastaja kondenz in tam notri se ponavadi razvije kakšna plesen.... Treba vsako leto peljat to ščistit. To ti naredijo povsod kjer ti klime tudi filajo..... ne morem se spomnit kako se reče temu delu klime..... prezgodaj je še, nisem še spil kavice :oops:
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a joztom Pe maj 04, 2007 6:58 am

Ne vem kaj rabiš klimo zjutraj?
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM Pe maj 04, 2007 7:02 am

Pri meni je pa ravno obratno.. Ko mi dela klima je vse super fino fajn in če jo ročno izklopim se sliši, ko naredi klima "puhhhhh" in prismrdi nek čuden vonj v kabino. Vedno in samo pri izklopu klime...


Me pa zanima, če je kdo že gledal kak to zgleda ko ti čistijo kanale ?? A ti kaj odpirajo gor armaturo, al gre to vse z kakimi pripomočki ???
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar Pe maj 04, 2007 8:31 am

Zdaj če si že menjal filter klime je edina druga možnost še samo čiščenje vodov kot je omenjeno zgoraj in pa čisščenje hladilnika zraka. Oboje je pa mukotrpno delo ker je treba razdret celo armaturko na prafaktorje če želiš da je delo narejeno kot je treba. Se spomnim ko je sosed to delal cel dan pa je v tem poklicu in je vedel kaj dela.
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
snoopek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1036
Pridružen: To okt 18, 2005 8:06 am

Napisal/-a snoopek Pe maj 04, 2007 8:31 am

pomoje v sistem spustijo kakšno razkužilo al pa kej tazga? nevem če bi lih šli odpirat armaturo!

p.s.

ko smo že lih pr klimah, a ve kdo kje bi dobu presostat vendil za Hondo Accord letnik 94 ;)
Citroen C5 2.0 hdi Break :P
 
Uporabniški avatar
phoebus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1496
Pridružen: Ne jan 26, 2003 12:59 am

Napisal/-a phoebus Pe maj 04, 2007 8:54 am

Kupi sprej za klimo (proti glivicam) in ga uporabi kot piše na navodilih na piksni. Ugasneš avto, našpricaš v reše za zračenje, počakaš 15-30, prižgeš in odpreš vse kar se da odpret in se odstraniš, daš na MAX vročino za 10 minut in max izpihavanje, potem še kako uro vsaj ne uporabljaš ventilacije in to je to.
Noter v ceveh se pač zaredijo mali zeleni pa jih je treba fentat.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a joztom Pe maj 04, 2007 9:22 am

Preden ugasneš avto ali ko se bližaš domu, ugasni klimo. Tako se sistem segreje in osuši, noter potem ni kondenza in ne morejo nastajati plesni ali glivice. Ta čistila vsekakor lahko tudi škodujejo občutljivim na pljučih. Prekomerno sušenje zraka, kar povzroča prižgana klima in posledično obenem gretje na 22°, tudi škoduje grlu, očem in pljučam, ker zrak zbije na 20% RH ali manj. Klima je zelo nobel zadeva, treba pa jo je razumeti.
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica Pe maj 04, 2007 10:34 am

Filtri zraka so zaradi vse bolj onesnaženega ozračja zelo obremenjeni; zamašijo in navlažijo se zagotovo v enem letu. Posledica je manjši pretok zraka, zaradi česar se vetrobransko steklo začne rositi. Če filtra ne zamenjamo, se zaradi vlage in spremembe temperature v prezračevalnih kanalih začnejo tvoriti glivice, ki oddajajo tudi značilen vonj. Zato je pomembno, da vsako leto zamenjamo čistilec zraka in opravimo dezinfekcijo vstopnih kanalov zraka. Postopek lahko opravimo v vseh enotah AMZS.


ze kdo probu. zihr cnej k na servisu...
 
Uporabniški avatar
phoebus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1496
Pridružen: Ne jan 26, 2003 12:59 am

Napisal/-a phoebus Pe maj 04, 2007 11:10 am

juhica: filter zraka je 2 minuti dela pri večini avtomobilov, tako da pač "probat" kako naredijo pri AMZS ni nič drugega kot reklama :)
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a joztom Pe maj 04, 2007 11:29 am

Ni glih dve minuti (PSA), ni pa ne vem kako zamotano. Filter stane 10€ in ga menjaš dvakrat letno, na začetku sezone po dolgi zimi in na koncu sezone po cvetnem prahu. Eni pa šparajo in menjajo na eno leto ali celo dve.
 
Uporabniški avatar
Mr_Jingles
Novinec
 
Prispevkov: 401
Pridružen: Če avg 24, 2006 2:39 am
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a Mr_Jingles Pe maj 04, 2007 2:08 pm

Mni tut zlo prsmrdi skoz ventilacijo ko zjutraj avto prižgem oz skorej vedno na začetku ko zalavfam ventilator (če je vkloplen AC). pa sm kupo na petrolu nek sprej ki ga našpricaš v reže pa bi nej pomagal. Pa ne pomaga sploh, sam tak mal bl smešn von je še.... :(
 
Uporabniški avatar
dr.otkar
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: So sep 09, 2006 7:30 am
Kraj: nihče ne ve

Napisal/-a dr.otkar Pe maj 04, 2007 6:40 pm

najboljša rešitev je kot termo steklenica, ki jo postaviš pod sovoznikov del armature, vklopiš kabel v vtičnico za vžigalnik, v posodo naliješ tekočino za razkuževanje, vžgeš avto, daš na notranje kroženje zraka in pustiš zadevo laufat cca 15 min, potem avto temeljito prezračiš.

Ker pa ne bo noben od vas kupoval tega aparata ker je za osebno rabo predrag, kupite npr. v Anetu pločevinko za razkuževanje ki jo isto postaviš na tla in narediš isti postopek.

Kdor pravi da je potrebno razdreti armaturo se spozna na zadevo kot ......
mislim, da imaš zamašeno žico ............
 
Mavr0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To nov 01, 2005 11:51 pm

Napisal/-a Mavr0 So maj 05, 2007 10:45 pm

Največkrat je glavni problem v micro filtru, ki ga je pač potrebno "vsaj" 1x letno minimalno menjavat, priporočeno, kot je bilo že napisano je 2x letno;

Drugače je lahko za čudn vonj (predvsem kiselkast...) kriv plin v sistemu, takrat, če ga je premalo, oz. se že bliža minimumu;
Lahko je tudi "onesnaženost" sistema, kar pa rešijo na servisih oz. lahko tudi tam, kjer se ukvarjajo z klima področjem... ;)
Lahko pa je še tudi kriv sušilni filter klime, katerega pa bi se naj menjalo na 5 let...
Prilagam url, za informativni ogled Internetna trgovina recimo

P.S.
No tak BTW, če se 2leti ali več ni kontroliralo klima sistema v avtomobilu, je pač pregled in kontrola dobrodošla na servisu ali pa na Vulco servisih...

Lp;
 
Uporabniški avatar
dr.otkar
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: So sep 09, 2006 7:30 am
Kraj: nihče ne ve

Napisal/-a dr.otkar Ne maj 06, 2007 9:40 am

Mavro,

Koliko neumnosti v nekaj stavkih !!!

Zaradi prazne (napol) smrdi iz ventilacije ?????
Sušilni filter ???

Mikrofilter čisti zrak tujkov in prahu, če je zabit se v vlažnem deževnem vremenu avto rosi, ventilator na najvišji stopnji samo grmi kot sesalec z polno vrečo. V takem primeru trpita dva, elektromotor ki je obremenjen na polno in zaradi tega tudi hitro crkne, in pa voznik ki zaradi pomanjkanja svežega zraka ne vidi in crkuje v notranjosti vozila.

Izvor slabega vonja je uparjalnik in dno ohišja ventilacije kjer se nahaja uparjalnik.
Na njem se kondenzira vlaga iz zraka, če je zraven še malo umazanije imamo prvovrstno gredo za gojenje glivic.

Kot sem že omenil obstaja nekaj prvovrstnih zadev za odstranitev nadloge, veliko pa je tudi takih ki od nevednežev (Mavro) vlečejo samo denar.
mislim, da imaš zamašeno žico ............
 
AndrejD
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jun 14, 2004 10:48 am

Napisal/-a AndrejD Ne maj 06, 2007 10:16 am

dr.otkar je napisal/-a:Mavro,

Koliko neumnosti v nekaj stavkih !!!

Zaradi prazne (napol) smrdi iz ventilacije ?????
Sušilni filter ???

Mikrofilter čisti zrak tujkov in prahu, če je zabit se v vlažnem deževnem vremenu avto rosi, ventilator na najvišji stopnji samo grmi kot sesalec z polno vrečo. V takem primeru trpita dva, elektromotor ki je obremenjen na polno in zaradi tega tudi hitro crkne, in pa voznik ki zaradi pomanjkanja svežega zraka ne vidi in crkuje v notranjosti vozila.

Izvor slabega vonja je uparjalnik in dno ohišja ventilacije kjer se nahaja uparjalnik.
Na njem se kondenzira vlaga iz zraka, če je zraven še malo umazanije imamo prvovrstno gredo za gojenje glivic.

Kot sem že omenil obstaja nekaj prvovrstnih zadev za odstranitev nadloge, veliko pa je tudi takih ki od nevednežev (Mavro) vlečejo samo denar.



Lahko poveš kere zadeve so vredu in kje jih dobit ?
Slika
 
Uporabniški avatar
dr.otkar
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: So sep 09, 2006 7:30 am
Kraj: nihče ne ve

Napisal/-a dr.otkar Ne maj 06, 2007 11:53 am

Kentova zadeva je v redu, pa tudi na anetu so imeli svoje čase dobre zadeve, vprašanje pa je koliko klimaši računajo čiščenje z izparilnikom, ki sem ga omenil, to je garantirano najboljše, pa tudi cena proti home made z sprayem ni pomojem ne vem kako velika.
mislim, da imaš zamašeno žico ............
 
danny
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Če nov 28, 2002 7:34 pm

Napisal/-a danny Po maj 14, 2007 8:45 pm

Mene pa zanima sledeče: kupil sem piksno spreja za dezinfekcijo klime, upošteval navodila, vse je v najlepšem redu, samo jaz nisem porabil celega spreja. Vem mogoče čudno vprašanje, ampak v spreju je pene kar nekaj.... Se je pa res treba malo pozabavat da gre tista plastična cevka res globoko v kanale....
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster To maj 15, 2007 7:54 am

uff od kajenja v avtih se tist smrad tk zaredi v klimo da ti od začetka neprijetn vonj puhne.ko sm delu počitniško je šef v kombijo kadil.pa ko je zalavfu avto ti je kr slabo ratal :evil: pol pa se je to "razpihal" in je blo ql
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov