Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a joztom So nov 07, 2009 9:41 pm

Novejše jermenice na dizeljnih imajo freilauf v eno smer. Če se to pokvari imaš opisane probleme. Najboljše jermenice so INA, tudi vsi jih orginal vgrajujejo, tako da eden od forumašev nima zadosti informacij.
Priponke
INA Pulley.pdf
(40.09 KiB) Prenešeno 248 krat
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: Napenjalec trese

Napisal/-a lotko Po dec 18, 2017 8:42 pm

Da ne odpiram nove teme, bi vprašal nekaj glede te jermenice. Pri zagonu motorja (1.9 TDI) se je kar naenkrat pojavil nek globok, doneč zvok, ki ga dan prej ni bilo. Ugotovljeno je bilo (nahitro), da napenjalec mikro jermena močno trese in od tam prihaja ta zvok. Vprašal sem, če se s takšno okvaro še lahko vozim, recimo ta teden (max. 160 km) in je bil odgovor, da lahko. Je res tako, ali bolje ne??
 
cviruu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe jul 07, 2017 6:18 am

Re: Napenjalec trese

Napisal/-a cviruu Če okt 04, 2018 10:29 am

Na 1,9 TDI passatu je bil edini in pravi vzrok zarostan frejlauf na jermenici alternatorja.
Je pa problem dobit alternator dol, ker je spodnji vijak (ca 10cm) za kak cm predolg, zadene ob ventilator in sem ga dobil dol s tem da sem malo korigiral aluminijasto ležišče na nosilcu. Skoraj nisem mogel verjet, da pedantni Nemci naredijo tako šlamastiko.
Ko sem le dobil alternator ven, pa druga velika težava: kako odviti jermenico, ki je praktično zarostala na osovini. Končno sva z električarjem s pomočjo orodja z ripnami, nastavek 22 za zvezdo in torx 50, s pomočjo udarca macolce in šraufštoka, le rešila ta problem.
Je bilo pa veselje na koncu toliko večje :lol: , ko je avto spet normalno godel pod štand gasom.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Napenjalec trese

Napisal/-a joztom Pe okt 05, 2018 12:06 am

Jermenica se odvija izključno s pnevmatsko pištolo, v nasprotnem primeru se ti odpelje.
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Napenjalec trese

Napisal/-a tomik Pe okt 05, 2018 2:03 pm

Drugače se pa dobi namensko orodje za snemanje sklopk alternatorja, naprimer Contitech toolbox oap. Če se s tem ukvarjaš 50€ ni nek strošek.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 59 gostov