Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
bakterija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Sr okt 18, 2006 10:55 am

Napenjalec trese

Napisal/-a bakterija Ne maj 27, 2007 4:47 pm

Pozdrav
Na galaxyju l99 1.9 TDI mi trese napenjalec mikrojermena. Kar nekajkrat sem bil že na pooblaščenem servisu, vendar se mi zdi, da ne vedo ravno največ o tem preoblemu. Dvakrat so mi menjali vzmet, rolco in enkrat palčko (nosilec rolce). Zadeva je še zmeraj ista. Rolca pod prostim tekom skače za cca 2cm gor dol in ob tem spušča nenormalne glasove. Jermen je tudi že nov. Tudi jermenica alternatorja je OK. Kje je še lahko rpoblem? na servisu mi sedaj hočejo menjati ohišje nosilca, vendar sem malo skeptičen. Cena ohišja je namreč 380€ brez dela. Je to res to??
Hvala za vaše odgovore.
 
Uporabniški avatar
dj_em
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2622
Pridružen: Če jul 11, 2002 12:27 pm
Kraj: Zemlja --> Evropa --> pr mami doma :D

Napisal/-a dj_em Ne maj 27, 2007 9:43 pm

preden se odločiš menat kar kol naprej počaki kak dan dva tri da se najde kdo ki bi ti znal pomagat.

lp
 
weta
Novinec
 
Prispevkov: 152
Pridružen: Pe dec 29, 2006 12:09 pm

Napisal/-a weta Po maj 28, 2007 12:41 pm

bila je že tema, ko je en imel take probleme s polotom diesel...sem tam napisal, kako sem jaz rešil problem.
 
Uporabniški avatar
bakterija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Sr okt 18, 2006 10:55 am

Napisal/-a bakterija Po maj 28, 2007 9:57 pm

Hm... Žal ne najdem te teme..
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Napisal/-a f.taunus Po maj 28, 2007 10:05 pm

Pojdi na VW servis, ker je to njihova mašina in se oni ukvarjajo bolj s TDI-ji.
 
Uporabniški avatar
GoGo
Uporabnik
 
Prispevkov: 807
Pridružen: Sr okt 13, 2004 9:34 am
Kraj: Severna Primorska

Napisal/-a GoGo Po maj 28, 2007 10:08 pm

Tudi meni bi prav prisla ta informacija, na sharanu tdi 110 mi dela isto. Menjal sem jermen in napenjalec (kolo) pa nic bolje. Ko vklopis klimo, ta hudic zacne tako ruzit,
da sem ocitno prava atrakcija na cesti...Ko sem zadnjic menjal olje in ostale drobnarije, pa je serviser (ne na uradnem servisu) predlagal, naj dam gor malo krajsi
jermen, da bo bolj sponalo. Kaj mislite?
Lep dan!
 
Uporabniški avatar
dj_em
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2622
Pridružen: Če jul 11, 2002 12:27 pm
Kraj: Zemlja --> Evropa --> pr mami doma :D

Napisal/-a dj_em Po maj 28, 2007 11:10 pm

bakterija je napisal/-a:Hm... Žal ne najdem te teme..

http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... highlight=

pa preber celo temo
 
weta
Novinec
 
Prispevkov: 152
Pridružen: Pe dec 29, 2006 12:09 pm

Napisal/-a weta To maj 29, 2007 7:40 am

nevem sicer kakšne napenjalce imate, ker jih obstaja več vrst na tem motorju. Na mojem motorju je tak, da je šponer vpet preko ročice na torzijsko vzmet. Pri drugem avtu, golf 4 tdi 90 km, letnik 99 pa ima čisto drugačno zadevo, ima montiran tudi blažilec vibracij in z njim ni nikakršnih težav. Pri enih tdi jih pa sem videl enak šponer kot pri mojem td.
Pri teh šponerjih nastane zračnost med ročico napenjalca in nosilcem, torzijska vzmet sčasom malce popusti in vibracije so tu.
Jaz sem to zadevo rešil, tako kot sem opisal v drugi temi...z vijakom šponam jermen in vibracij ni več, ni pa to idealna zadeva, ker se lahko jermen preveč našpona, trpijo ležaji itd... eni so mi predlagali tudi naredit nove puše v nosilcu ročice, drugi pa samo na predelu puše vrezat navoj in z vijakom sfiksirat ročico, da nima več zračnosti.
malo je treba improvizirat pa gre....samo servisa se je treba izogibat, ker so stroški za te dele nenormalni. očitno je to hiba teh motorjev.
 
Uporabniški avatar
bakterija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Sr okt 18, 2006 10:55 am

Napisal/-a bakterija Sr maj 30, 2007 12:01 am

Torej je to to. Ne bom neki improviziral pa se zajebaval s tem, če se komu da, naj me kontaktira... mu lepo plačam. Drgač bom pač še enkrat servisu (pre)plaču.
Tx za odgovore
 
Uporabniški avatar
JoeLoe
Novinec
 
Prispevkov: 242
Pridružen: To maj 16, 2006 5:53 pm

Napisal/-a JoeLoe Pe jun 01, 2007 1:17 pm

GoGo je napisal/-a:Tudi meni bi prav prisla ta informacija, na sharanu tdi 110 mi dela isto. Menjal sem jermen in napenjalec (kolo) pa nic bolje. Ko vklopis klimo, ta hudic zacne tako ruzit,
da sem ocitno prava atrakcija na cesti...Ko sem zadnjic menjal olje in ostale drobnarije, pa je serviser (ne na uradnem servisu) predlagal, naj dam gor malo krajsi
jermen, da bo bolj sponalo. Kaj mislite?


Jaz sem imel s klimo tudi težave... Težave imaš z obrabljenim delom sklopke klime. Menda je tam neka nazobčena reč, ki se sčasoma obrabi in potem, ko priklopiš klimo škriplje in prasketa, čez čas se pa umiri. Pelji na servis... ali pa pošpricaj z WD40.. Jaz snamem deklce, zelezem pod avto dobro našpricam, prej snamem jermen in nato obrišem kolikor se da in drži za kakšne 3 mesece. Ko bo preveč, bom šel na servis...
Moj je vedno pripravljen za dogodivščine!
 
Uporabniški avatar
zcmr
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne jul 18, 2004 8:48 pm
Kraj: GO

Napisal/-a zcmr So jun 02, 2007 8:54 am

Pa kaj je s temi slovenskimi serviserji :shock: :shock: :shock:
Nevem al tukaj al na mobisuxu sem ta problem ze opisal in ga pomagal resiti,tudi na mercedesih imamo obcasno kak tak primer tako da sem 99.9 % preprican da je je automatska jermenica na alternatorju blokirana,kar povzroca vibriranje natezalca ,jermena in povzroca dokaj tih a nevsecen zvok v kabini.Toraj menjati jermenico in problem izgine.
Mercedes Benz service
 
Uporabniški avatar
GoGo
Uporabnik
 
Prispevkov: 807
Pridružen: Sr okt 13, 2004 9:34 am
Kraj: Severna Primorska

Napisal/-a GoGo So jun 02, 2007 9:33 am

JoeLoe je napisal/-a:
GoGo je napisal/-a:Tudi meni bi prav prisla ta informacija, na sharanu tdi 110 mi dela isto. Menjal sem jermen in napenjalec (kolo) pa nic bolje. Ko vklopis klimo, ta hudic zacne tako ruzit,
da sem ocitno prava atrakcija na cesti...Ko sem zadnjic menjal olje in ostale drobnarije, pa je serviser (ne na uradnem servisu) predlagal, naj dam gor malo krajsi
jermen, da bo bolj sponalo. Kaj mislite?


Jaz sem imel s klimo tudi težave... Težave imaš z obrabljenim delom sklopke klime. Menda je tam neka nazobčena reč, ki se sčasoma obrabi in potem, ko priklopiš klimo škriplje in prasketa, čez čas se pa umiri. Pelji na servis... ali pa pošpricaj z WD40.. Jaz snamem deklce, zelezem pod avto dobro našpricam, prej snamem jermen in nato obrišem kolikor se da in drži za kakšne 3 mesece. Ko bo preveč, bom šel na servis...


Sej ni problem samo takrat ko je klima prižgana, stalno opleta in ruži, le da se še bolj sliši z vklopljeno klimo...
Lep dan!
 
Dr.servis
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Ne mar 25, 2007 5:15 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Napisal/-a Dr.servis Ne jun 03, 2007 9:47 am

Mislim da bo potrebno najprej pogledati jermenico na alternatorju.
Druga varjanta pa je vzmet napenjalca mikro jermena.Preveri če so ti ob menjavi dali gor ORIGINALNO VW,kajti če so ti dali bilo kakšno kopijpo (INA ali kakšno italjansko) je problem tu.
SAMO ORIGINAL VW!
Nemogoče naredim takoj, na čudeže je treba malo počakat, po potrebi tudi čaram.
 
weta
Novinec
 
Prispevkov: 152
Pridružen: Pe dec 29, 2006 12:09 pm

Napisal/-a weta To jun 05, 2007 8:32 am

jaz sem dvakrat kupil original vzmet, vsakič bila okoli 20 jurjev, pa to že pred leti, enkrat je bil menjan tudi nosilec. z novo vzmetjo je bolje le en čas, potem pa isto.
če zamenjaš nosilec in ročko pa je cena okoli 400 eur....če se ti splača to plačevat na servisu, daj....jaz sem imel dve urci dela in porabil kos pleha in en vijak....
 
P944
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Pe mar 30, 2007 2:24 pm

Napisal/-a P944 Če jun 07, 2007 9:17 pm

zcmr je napisal/-a:Pa kaj je s temi slovenskimi serviserji :shock: :shock: :shock:
Nevem al tukaj al na mobisuxu sem ta problem ze opisal in ga pomagal resiti,tudi na mercedesih imamo obcasno kak tak primer tako da sem 99.9 % preprican da je je automatska jermenica na alternatorju blokirana,kar povzroca vibriranje natezalca ,jermena in povzroca dokaj tih a nevsecen zvok v kabini.Toraj menjati jermenico in problem izgine.


Ti kar tole preveri, tut pri nas je v tem problem.
 
Uporabniški avatar
bakterija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Sr okt 18, 2006 10:55 am

Napisal/-a bakterija Pe jun 08, 2007 5:46 am

Jermenica alternatorja je ok (vsaj sklopka dela), menjan nosilec alternatorja, kompresorja klime in španarja, menjana vzmet na španarju, menjana rolca. Natezalec še vedno trese. Ali je lahko jermenica na glavni gredi (menda ima notri neko gumo), mislim da je to še edini del, ki ni bil menjan.
 
weta
Novinec
 
Prispevkov: 152
Pridružen: Pe dec 29, 2006 12:09 pm

Napisal/-a weta Pe jun 08, 2007 7:36 am

če ni skrivnost...koliko te je stalo vse skupaj?
 
Uporabniški avatar
zcmr
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne jul 18, 2004 8:48 pm
Kraj: GO

Napisal/-a zcmr Pe jun 08, 2007 10:34 am

Dokler ne bos poskusno menjal jermenice na alternatorju bom trdil da je problem tam,sem imel ze nesteto takih simptomov zato uztrajam na moji trditvi :oops:
Ce pa po menjavi ne bo rezultata ostaja se procent moznosti da je napaka na dvomasnem uztrajniku (ne poznam tvoje znamke zato nemorem trditi ali ima dvomasnega ali ne) kar tudi spravi natezalec v vibriranje -zelo poredko a se zgodi tudi to.
Se NIKOLI pa ni bil za tresenje kriv natezalec sam !!!
Sicer pa ne razumem zakaj placujes racune po servisih ce problema ne odpravijo?
Mercedes Benz service
 
weta
Novinec
 
Prispevkov: 152
Pridružen: Pe dec 29, 2006 12:09 pm

Napisal/-a weta Pe jun 08, 2007 1:54 pm

mene pa zanima kaj je lahko narobe z jermenico alternatorja? pri starejših zadevah je z njo lahko kaj narobe samo če je gred zvita, da opleta, je zamazana itd. o kaki sklopki na alternatorju pa še nisem slišal. Kaj naj bi sploh bil smisel te sklopke?
 
Uporabniški avatar
Zois
Uporabnik
 
Prispevkov: 988
Pridružen: Ne mar 04, 2007 4:00 pm
Kraj: Slovenska Bistrica

Napisal/-a Zois So nov 07, 2009 8:24 pm

jaz imam isti probem.Bom poskusil menjat samo napenjalec,upam da bo potem nehalo trest.Imam pa peugeot 206
Slika pugi.si
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 56 gostov