Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
HOLLAND
Novinec
 
Prispevkov: 421
Pridružen: Če apr 19, 2007 2:22 pm
Kraj: V deželi sonca in vina

Airbag

Napisal/-a HOLLAND Ne jun 03, 2007 11:56 am

Živjo!
Potekla mi je veljavnost airbega! Zanima me kaj je treba zamenjat in kolko kaj to stane?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Napisal/-a Firediver Ne jun 03, 2007 2:12 pm

Verjetno ti je potekla doba 10let, ko je priporočljivo servisirat airbag in zamenjat "municijo" v njem, ker bi lahko v primeru trka airbag odprlo z zakasnitvijo..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
HOLLAND
Novinec
 
Prispevkov: 421
Pridružen: Če apr 19, 2007 2:22 pm
Kraj: V deželi sonca in vina

Napisal/-a HOLLAND Ne jun 03, 2007 2:16 pm

Firediver je napisal/-a:Verjetno ti je potekla doba 10let, ko je priporočljivo servisirat airbag in zamenjat "municijo" v njem, ker bi lahko v primeru trka airbag odprlo z zakasnitvijo..

Točno to. Kolko pa stane servis in menjava?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Napisal/-a Firediver Ne jun 03, 2007 2:18 pm

Ne bi vedel, ker doslej nisem še imel avta z airbagom..tud na forumu ni bilo veliko govora o tem, pa vseeno lahko probaš z iskanjem..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
HOLLAND
Novinec
 
Prispevkov: 421
Pridružen: Če apr 19, 2007 2:22 pm
Kraj: V deželi sonca in vina

Napisal/-a HOLLAND Ne jun 03, 2007 2:21 pm

Sem že probu ampak o airbagih nasplošno ni kaj dosti na forumu.
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Ne jun 03, 2007 3:23 pm

Pokliči na uradni servis pa vprašaj. Vendar ti priporočam da prej vzameš 2 lekadola, da te ne bo potem bolela glava...
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
kremenček
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe sep 08, 2006 11:56 am

Napisal/-a kremenček Ne jun 03, 2007 3:49 pm

Če je airbagom potekel rok uporabe, ti priporočam da jih ne uporabljaš.
:shock:
 
peters
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 503
Pridružen: To avg 05, 2003 12:17 pm
Kraj: PTUJ

Napisal/-a peters Po jun 04, 2007 1:19 pm

Kako pa veš, da je potekel rok uporabe? :)

Sicer še nisem slišal, da bi kdo airbag menjal, ker bi mu rok potekel, pa vendar, vsaka stvar je enkrat prvič :D ... Torej, da ti rabljenega predlagam, nima smisla, ker mu je tudi že lahko rok potekel.

Najbolje je, da povprašaš na pooblaščenem servisu, kjer ti bodo povedali, da volanski airbag stane med 1000 in 3000 €, sovoznikov pa tudi toliko (odvisno seveda od znamke).
Verjetno bi taka menjava presegla vrednost tvojega avta (če je že čez 10 let star) in sem prepričan, da te bo potem želja po menjavi hitro minila 8) .

Btw: prepričan sem, da je s tvojimi airbagi vse OK, vendar ti zagotovo tega ne bo povedal nihče. Edina možnost da ugotoviš njihovo stanje je, da jih na tak ali drugačen način pač sprožiš...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Napisal/-a Firediver Po jun 04, 2007 1:34 pm

No, kolikor vem ni problem, ali se bo po 10 letih airbag sprožil ali ne, problem je v tem, da se mora sprožiti dovolj hitro - če malo zakasni (zaradi stare municije), je lahko nevarno!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
HOLLAND
Novinec
 
Prispevkov: 421
Pridružen: Če apr 19, 2007 2:22 pm
Kraj: V deželi sonca in vina

Napisal/-a HOLLAND Po jun 04, 2007 1:43 pm

Kako sem ugotovil? V predalu pri sovozniku je nalepka in na njem je datum do kdaj je "veljaven".
Jaz nisem hotel menjat celega airbaga ampak kot sem jst razbral iz nalepke naj bi blo treba zamenjat samo ta plin al prečekirat.
Sem pa vprašal na servis in so rekli, da ni potrebno nič, ker če bi blo kaj narobe bi svetla lučka.
 
Salieri
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: To nov 04, 2003 9:43 pm
Kraj: Ptuj

Napisal/-a Salieri Po jun 04, 2007 1:49 pm

HOLLAND je napisal/-a:Kako sem ugotovil? V predalu pri sovozniku je nalepka in na njem je datum do kdaj je "veljaven".
Jaz nisem hotel menjat celega airbaga ampak kot sem jst razbral iz nalepke naj bi blo treba zamenjat samo ta plin al prečekirat.
Sem pa vprašal na servis in so rekli, da ni potrebno nič, ker če bi blo kaj narobe bi svetla lučka.


Točno tako...Pri meni tudi piše, da bi naj po desetih letih dal preverit stanje sistema in po potrebi dat kaj dopolnit oz zamenjat.
Slika
 
Uporabniški avatar
kaWsk
Uporabnik
 
Prispevkov: 1040
Pridružen: Pe feb 13, 2004 5:51 pm
Kraj: Dol pri Ljubljani

Napisal/-a kaWsk Po jun 04, 2007 1:59 pm

pi je napisal/-a:
HOLLAND je napisal/-a:Kako sem ugotovil? V predalu pri sovozniku je nalepka in na njem je datum do kdaj je "veljaven".
Jaz nisem hotel menjat celega airbaga ampak kot sem jst razbral iz nalepke naj bi blo treba zamenjat samo ta plin al prečekirat.
Sem pa vprašal na servis in so rekli, da ni potrebno nič, ker če bi blo kaj narobe bi svetla lučka.


Točno tako...Pri meni tudi piše, da bi naj po desetih letih dal preverit stanje sistema in po potrebi dat kaj dopolnit oz zamenjat.


ja kaj pa se da preverit? najbrž samo to da priklopiš na tester pa vidiš če deluje bp, več najbrž ne moreš storit...
EJ6
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 63 gostov