Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
ArminLegenda
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Pe avg 25, 2006 11:11 am
Kraj: Ljubljana

Nenehen pisk alarma !?

Napisal/-a ArminLegenda Sr avg 15, 2007 9:07 pm

Imam porblem. Alarm mi sigruno enkrat dnevno za brez razloga začne piskat. To je vse kar lahko opišem ... Ima kdo idejo zakaj?
Zadnjič spremenil ArminLegenda, dne Sr maj 02, 2012 6:23 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Sr avg 15, 2007 9:13 pm

mam jst

ali se ti med vožnjo prikaže na potovalnem računalniku da imaš vrata odprta??

tak problem sm mel jst in sm zamenju mikrostikalo na tistih vratih na katerih je potov. računalnik pokazal da so odprta kljub temu da so mehansko zaprta in zdej dela vse ok

zato je men pisku alarm non stop in sm ga mogu izklopt dokler nism tega zamenju mikrostikala
 
Uporabniški avatar
ArminLegenda
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Pe avg 25, 2006 11:11 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a ArminLegenda Sr avg 15, 2007 9:18 pm

Zankrat mi tega še ni zaznal ... se mi pa dozdeva da alarm bolj pogosto piska ko se avto opere ter nato vse manj spet do naslednjega pranja ampak nisem prepričan :?
 
Uporabniški avatar
Bric
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr mar 31, 2004 7:36 pm
Kraj: Goriška Brda

Napisal/-a Bric Sr avg 15, 2007 9:20 pm

Kakšen alarm pa imaš? Nekateri alarmi imajo signalizacijo, ki ti pokaže, kaj je bilo sproženo, da je alarm začel piskati. To ti lahko pomaga, da odkriješ vzrok.

Verjetno se ti nekaj vklaplja, in sproži alarm. Meni se je enkrat pokvarila električna teleskopska antena, in se je začela sama vklapljati. To je potem sprožilo alarm. Najbolje, je, da izklopiš senzor padca napetosti (če je vklopljen, in če ga alarm ima).
Preglej tudi UZ senzorje- modul, če je vgrajen, stikalo na pokrovu motorja.
Slika
 
Uporabniški avatar
Bric
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr mar 31, 2004 7:36 pm
Kraj: Goriška Brda

Napisal/-a Bric Sr avg 15, 2007 9:22 pm

ArminLegenda je napisal/-a:Zankrat mi tega še ni zaznal ... se mi pa dozdeva da alarm bolj pogosto piska ko se avto opere ter nato vse manj spet do naslednjega pranja ampak nisem prepričan :?


Mogoče je pa res stikalo na pokrovu motorja. Pride vlaga do njega, in težave so tu.
Slika
 
Uporabniški avatar
DrMr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1288
Pridružen: Ne avg 29, 2004 8:46 pm

Napisal/-a DrMr Sr avg 15, 2007 9:33 pm

... če je OE alarm ti bo tester pokazal vzrok zadnjih aktivacij...najpogosteje pa jih vklapljajo "sorodni" daljinski ključi, ki nehote aktivirajo BSI tvojega vozila...
... kdor ne dirka, naj se vozi...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 126 gostov