Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
totimato
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:47 pm
Kraj: MB

Twingo - klima

Napisal/-a totimato Ne avg 03, 2003 11:01 pm

V twingota 2000 letniik želim vgraditi klimo. Prosim za predloge, kam se naj obrnem. Seveda bi želel cenejšo varianto (beri rabljeno), če ni druge pa vsaj kakšen naslov, kam se naj obrnem za novo (na pooblaščeniih servisih - Štajerski avtodoom in Avto Koletnik, so mi rekli naj si raje kupim nov avto...).

Glede rabljene: dvomim, da bi si znal sam zmontirati, se bom pa s tem ubadal, ko vidim koliko stvar sploh stane.

Je to res tako drago?

lp

totimato
Človek, ki bi si kupil fička, če bi imel garažo.
 
Smrkec
Novinec
 
Prispevkov: 348
Pridružen: So jul 05, 2003 3:28 pm

Napisal/-a Smrkec Po avg 04, 2003 12:14 am

Jst sem se pozanimu pr enmu modelu v Nm, k ma servis in trgovino (vse za avto) doma, pa je reku da stane klima od 300k naprej plus montaža. Zdej pa če se ti ne zdi to velik si pa nabav ne :P
Kej pa bi ti rabljeno dubu :?: Po moje ni nobeden tko butast da bi šou klimo ven jemat, razen na kakšnem odpadu, sam tam je pa spet uprašanje, če je res klima cela, k ne verjamem, da je avto totalka sestut klima pa cela :P :!:
 
Uporabniški avatar
totimato
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:47 pm
Kraj: MB

Napisal/-a totimato Po avg 04, 2003 8:08 pm

Smrkec je napisal/-a:Kej pa bi ti rabljeno dubu :?: Po moje ni nobeden tko butast da bi šou klimo ven jemat, razen na kakšnem odpadu, sam tam je pa spet uprašanje, če je res klima cela, k ne verjamem, da je avto totalka sestut klima pa cela :P :!:


Zakaj pa ne? Recimo pri enem Twingotu, ki ga je nekdo od zadaj pošteno nabasal, spredaj pa je OK. Ali pa je zletel s ceste ali pa na streho. Zavarovalnice takšna vozila označijo za totalko in potem marsikdo to prodaja po delih.

Videl sem tudi, da marsikateri podjetnik preprodaja rabljene dele. Tudi jaz sem poslovna priložnost :D

Hja, novo je res drago... Mogoče se bo kaj našlo.

lp

totimato
Človek, ki bi si kupil fička, če bi imel garažo.
 
Valjo
Novinec
 
Prispevkov: 362
Pridružen: Po apr 07, 2003 7:00 pm

Napisal/-a Valjo Po avg 04, 2003 8:33 pm

moja izkusnja: jez mam sluzben avto kangoo z ročno klimo letnik 2003, in mi recmo v dneh kot je biv današenj ne ohldi avta dobr (pomoje ma tvongo isto klimo), k se pa presedem v moj 10 let str avto mi pa klima ful lepo ohladi avto, tko da ti jez ne priporocam original renault klime
 
Uporabniški avatar
Need_Power
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 611
Pridružen: Po dec 02, 2002 8:14 pm
Kraj: Lenart

Re: Twingo - klima

Napisal/-a Need_Power Po avg 04, 2003 9:10 pm

totimato je napisal/-a:Je to res tako drago?


Evo jaz bom v tem tednu dal naknadno zmontirat klimo (avtomatsko) v svoj avto (VW G4). Zadeva je rabljena in pripeljana k nam iz nemčije. Cena je pa 260 kSIT, vključno z montažo in z plinom (kompletno vse).
Res je da 260 kSIT ni malo dnarja, ampak po drugi strani je pa npr. za doplačilo avtomatska klima pri VW G4 380 kSIT (pri novem vozilu).
Kako pa bo zadeva delovala, bom pa poročal, ko bo zmontirana.

Ajde
 
Uporabniški avatar
totimato
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:47 pm
Kraj: MB

Re: Twingo - klima

Napisal/-a totimato Po avg 04, 2003 9:33 pm

Need_Power je napisal/-a:
totimato je napisal/-a:Je to res tako drago?


Cena je pa 260 kSIT, vključno z montažo in z plinom (kompletno vse).


No, to bi že bilo zanimivo. Imaš kakšen naslov, tel., prosim?

lp

totimato
Človek, ki bi si kupil fička, če bi imel garažo.
 
Uporabniški avatar
Need_Power
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 611
Pridružen: Po dec 02, 2002 8:14 pm
Kraj: Lenart

Napisal/-a Need_Power Po avg 04, 2003 10:09 pm

@totimato: Naslov + tel dobiš na PM.
Ampak nemorn ti obljubit da boš kaj rihtal, ker tip se ukvarja s klimami v 99% samo za VW, mogoče tudi za audi. Ampak najboljše da pokličeš in povprašaš.

Ajde
 
peters
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 503
Pridružen: To avg 05, 2003 12:17 pm
Kraj: PTUJ

klima

Napisal/-a peters To avg 05, 2003 12:48 pm

V nobenem primeru se v rabljen avto ne splača montirati klime, ker je to enostavno predrago.
Če se malo potrudiš in v S. oglasniku poiščeš, najdeš oglase ki ponujajo montažo klime v vse vrste avtov in zadeve stanejo od 230 ksit naprej, kar pri tvojem avtu (Twingo - 2000) skoraj četrtina vrednosti.
Predlagam, da zamenjaš avto.

Valjo, kakšen pa je tvoj 10 let star avto?

LP
 
Valjo
Novinec
 
Prispevkov: 362
Pridružen: Po apr 07, 2003 7:00 pm

Re: klima

Napisal/-a Valjo To avg 05, 2003 2:34 pm

[quote="peters"]Valjo, kakšen pa je tvoj 10 let star avto?

audi coupe s2
 
Uporabniški avatar
Privatnik
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Če mar 20, 2003 2:07 pm

Napisal/-a Privatnik To avg 05, 2003 5:09 pm

Kolega je kupu rabljeno klimo v Italiji na odpadu, za njo je dal okol 40.000 SIT. Seveda je sam ven odmontiru kar je pac potrebno in sam noter zmontiru. Avto je bir R 19 in klima mu laufa kot bi bla serijsko noter. Tak da ce mas koga oz. da gres sam iskat pa da sam kej posraufas, pol je to zlo ugodna varjanta.

LP
 
Uporabniški avatar
totimato
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:47 pm
Kraj: MB

Re: klima

Napisal/-a totimato Sr avg 06, 2003 10:47 am

peters je napisal/-a:Predlagam, da zamenjaš avto.


Verjetno se to najbolj splača. Ampak ta twingec je zlata vreden. S tem ne mislim samo na čustveno navezanost in na vse lepe spomine z njim. Kvari se čisto nič. Od marsikoga sem slišal, da je njegov twingo imel takšno in drugačno napako, ki jo niso hoteli popraviti pod garancijo ali pa je samo popravilo precej stalo.

Včasih se mi zdi, da je do dobrega avtomobila težko prit', tudi če kupiš novega.

Razmišljam pa o tem zato, ker če kupim 4 lite felne in 4 nove (recimo širše) gume bom tudi odštel nekje 200k.

lp

totimato
Človek, ki bi si kupil fička, če bi imel garažo.
 
Uporabniški avatar
totimato
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:47 pm
Kraj: MB

Napisal/-a totimato Sr avg 06, 2003 10:51 am

Privatnik je napisal/-a:Kolega je kupu rabljeno klimo v Italiji na odpadu, za njo je dal okol 40.000 SIT. Seveda je sam ven odmontiru kar je pac potrebno in sam noter zmontiru. Avto je bir R 19 in klima mu laufa kot bi bla serijsko noter. Tak da ce mas koga oz. da gres sam iskat pa da sam kej posraufas, pol je to zlo ugodna varjanta.

LP


Ja enega takega iščem. Da zame najde rabljeno klimo in mi jo zmontira. Recimo 40 jurjev klima in 30 jurjev delo pa smo vsi srečni :D

lp

totimato
Človek, ki bi si kupil fička, če bi imel garažo.
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Re: Twingo - klima

Napisal/-a javr To jun 19, 2012 9:03 pm

(junij 2012)
danes sem se ponudil za šoferja na eni kratki 2km-relaciji, tja in nazaj, ker ima moj Twingo (1.2 16V, l. 2003) pač klimo, ane :)
Rezultat: savna. Ventilator na 3. hitrosti (od štirih), iz rešetk piha hladno, a po nas teče kot da smo pod tušem. Nekaj sem bral o tem, da se lahko zabije neka cev za vodo. Kje to najdem ? Če je kje pod avtom, je kar možno da je zabita, ker dosti vozim po makadamu in bi lahko nametalo gor kakšnega blata ?
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: Twingo - klima

Napisal/-a blazkom To jun 19, 2012 9:20 pm

Kdaj pa je bila nazadnje napolnjena?
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Twingo - klima

Napisal/-a =swen= To jun 19, 2012 10:00 pm

javr je napisal/-a:(junij 2012)
danes sem se ponudil za šoferja na eni kratki 2km-relaciji, tja in nazaj, ker ima moj Twingo (1.2 16V, l. 2003) pač klimo, ane :)
Rezultat: savna. Ventilator na 3. hitrosti (od štirih), iz rešetk piha hladno, a po nas teče kot da smo pod tušem. Nekaj sem bral o tem, da se lahko zabije neka cev za vodo. Kje to najdem ? Če je kje pod avtom, je kar možno da je zabita, ker dosti vozim po makadamu in bi lahko nametalo gor kakšnega blata ?


Napisal si, da je iz zračnikov je pihal hladen zrak.
V čem je problem? Morda da iz zračnikov piha le hladen zrak in ne mrzel (5°C)? Avto je hladil a ne v zadostni meri kot si tega vajen?

Lahko da imaš zapacan evaporator, morda bi moral le klimo napolnit, kot je omenil že pred mano...

Če si imel vožnjo res samo dva kilometra in da si imel prej avto parkiran na soncu in je bil pregret... Potem je res vprašanje, če klima v tako kratkem času sploh uspe ohladit avto. :?:
 
Uporabniški avatar
_YUGO-GVX_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1583
Pridružen: Po mar 21, 2005 3:20 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Twingo - klima

Napisal/-a _YUGO-GVX_ To jun 19, 2012 10:14 pm

v 2 km se res ne more kaj preveč ohladit, sploh če je bil avto na soncu. in roko na srce, ti mali renoji niso imeli kaj preveč močnih klim :?
litr bencina, litr olja ;)
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Re: Twingo - klima

Napisal/-a javr Sr jun 20, 2012 5:42 am

klima nikoli ni bila napolnjena, vsaj ne da bi jaz vedel za to (3. lastnik po l. 2006).
Se pravi, da se to da meriti - če dam pred zračnik termometer, ne sme kazati več kot +5°C ? Neodvisno od hitrosti ventilatorja, ali le na najvišji brzini ?
Pri hišnih klimah vidim, da se nateče kar nekaj litrov po tisti cevki za odvod vode; to je verjetno tisti evaporator. Kako pri avtu preizkusim, če ta odvod vode deluje ? Se peljem 3 kilometre, ustavim in pogledam pod avto in mora nekje nekaj kapljati ?
 
Uporabniški avatar
kofy
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Sr dec 14, 2005 7:20 pm

Re: Twingo - klima

Napisal/-a kofy Če jun 21, 2012 10:25 pm

Reno je kriv, da ne skrbiš za svoj avto. :D
Pelji na servis, da ti napolnijo sistem, pa filtre zamenjajo (če jih ima).

Ravno v ponedeljek sem se peljal kot sopotnik v twingu 2001, pa je klima delala BP. Je pa imel res samo dobrih 250kkm prevoženih/1.lastnik, zgledno vzdrževan.

lp, andrej
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: Twingo - klima

Napisal/-a blazkom Če jun 21, 2012 10:29 pm

Tako je, klima naj bi se polnila na dve leti, predvsem zaradi menjeva olja za klimo. Veselo na servis in zrihtat klimo, imajo pa sedaj na raznih straneh s kuponi filanje klime za manj kot 30€
 
Uporabniški avatar
kofy
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Sr dec 14, 2005 7:20 pm

Re: Twingo - klima

Napisal/-a kofy Če jun 21, 2012 10:50 pm

Olja se ne menja! Razen v izjemnih primerih, kot je menjava kompresorja, menjava celotnega sistema zaradi karambola,...
pravzaprav, ga je sploh težko dobit iz sistema klime.
Zamenja ali dopolni se le hladivo-plin, kateri zaradi poroznosti "izpuhti" iz sistema. In po izgubi cca30% plina sistem pač ne deluje.

Me pa včasih zabava, ko poslušam "mojstre" med pametovanjem glede avto-klim :?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov