Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Napisal/-a Black_Racer® So dec 15, 2007 11:49 pm

dms je napisal/-a:
ford boy je napisal/-a:scuba v prekmurskem koncu ti priporočam avtohiša lepoša v ms. meni so menjavali pred tremi tednami in sem zelo zadovljen. samo greš na zavarovalnico in poveš da imaš poškodovano steklo zaradi kamna, in ti bojo dali papirje za menjavo. ker popravljat ni zelo dobra odločitev.


Ce sipa nebo pocena,nebo menjave.Zavarovalnica bo nardila da bo njej cenej,ne pa kaj je bolj estetsko al pa kako pase.No jest sm povedal kaj bi naredil.Pritisni z notranje srani in fertik.Pa ne tolct,k ce ti pogleda pa mal poslata,se cuti,da je udarjeno.Pol bo pa res problem.


In če mi zavarovalnca ne menja,js se z veseljem strinjam js jim dam d mi zaflikajo,pol ko pa avto dobim porihtan pa tak čez kake 3 dni pa mal z roko gor prtisnem in nazaj na zavarovalnco pelem ali pa tja ko so mi rihtali kot reklamacija d je počla zarad tiste luknjice in bojo meli dvojne stroške ;)
Tako da nova obvezno,zahtevaj,šipo imaš zavarovano,drago plačuješ,zahtevaj svoje fant :!:
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne dec 16, 2007 2:19 am

Black_Racer® je napisal/-a:
dms je napisal/-a:
ford boy je napisal/-a:scuba v prekmurskem koncu ti priporočam avtohiša lepoša v ms. meni so menjavali pred tremi tednami in sem zelo zadovljen. samo greš na zavarovalnico in poveš da imaš poškodovano steklo zaradi kamna, in ti bojo dali papirje za menjavo. ker popravljat ni zelo dobra odločitev.


Ce sipa nebo pocena,nebo menjave.Zavarovalnica bo nardila da bo njej cenej,ne pa kaj je bolj estetsko al pa kako pase.No jest sm povedal kaj bi naredil.Pritisni z notranje srani in fertik.Pa ne tolct,k ce ti pogleda pa mal poslata,se cuti,da je udarjeno.Pol bo pa res problem.


In če mi zavarovalnca ne menja,js se z veseljem strinjam js jim dam d mi zaflikajo,pol ko pa avto dobim porihtan pa tak čez kake 3 dni pa mal z roko gor prtisnem in nazaj na zavarovalnco pelem ali pa tja ko so mi rihtali kot reklamacija d je počla zarad tiste luknjice in bojo meli dvojne stroške ;)
Tako da nova obvezno,zahtevaj,šipo imaš zavarovano,drago plačuješ,zahtevaj svoje fant :!:


Tole ne bo držalo....sicer bo res kao reklamacija...... ampak reklamacijo bo moral krit ličar ali pač nekdo ki je to popravljal.... zavarovalnica ne bo imela več s tem nič...oni so plača popravilo, če je bilo pa slabo opravljeno pa oni ne morjo več nič...žal boš v tem primeru zajebal samo tistega kter ti bo šipo rihtal.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
scuba
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: So feb 24, 2007 8:54 pm
Kraj: Turnišče

Napisal/-a scuba Ne dec 16, 2007 11:53 am

Se pravi da obstaja možnost če se bo steklo menjalo da ne bo več tako kot je bilo ob original vgradnji. Kakšne pa bodo potem oznake o letnici izdelave avta ki je napisana na steklu.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Napisal/-a tomzzi Ne dec 16, 2007 12:00 pm

scuba je napisal/-a:Se pravi da obstaja možnost če se bo steklo menjalo da ne bo več tako kot je bilo ob original vgradnji. Kakšne pa bodo potem oznake o letnici izdelave avta ki je napisana na steklu.


Isto itak, da ne bo več nikoli. To o letnicah te pa ne razumem čisto. Če misliš samo oznako bo drugačna od drugih šip. To je jasno. Bo imela (logično) novejši datum.
 
scuba
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: So feb 24, 2007 8:54 pm
Kraj: Turnišče

Napisal/-a scuba Ne dec 16, 2007 1:30 pm

Vsaka šipa na avtu ima letnico tako da po tem veš kateri letnik je avto. Pri meni je 04 kar pomeni da je izdelan 2004 čeprav je marec 2005 (registracija)
 
pilotka81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To avg 28, 2007 7:13 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a pilotka81 Ne dec 16, 2007 5:51 pm

Meni je v tri tedne star avto priletel kamen in je šipa počila na sredini voznikovega vidnega polja. Čez nekaj dni se je razpoka na šipi začela vidno širiti zato sem šla k cenilcu ki avta niti pogledal ni, sam reku je da če je v voznikovem vidnem polju da se pri dobesedno še novem avtu avtomatsko šipa menja in nič drugega. Itak pa se lahko pri vsaki poškodbi stekla če imaš zavarovano steklo lahko zbuniš da hočeš menjavo šipe in ne popravljanja, saj si vendar plačal zavarovanje in lahko tudi zahtevaš svoje kar ti pripada.
 
Uporabniški avatar
NoFX
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: To nov 02, 2004 2:23 pm

Napisal/-a NoFX Pe dec 21, 2007 8:17 pm

Jaz sem imel od kamna poškodovano šipo. Poškodba nima premera več kot 1 cm in mi je cenilec napisal menjavo stekla. V vsakem primeru pa, če imaš poškodovano šipo lahko zahtevaš, da ti napiše menjavo ampak moreš prinesti račune ali pa avto pripeljat pokazat, da preverijo ali je res menjano steklo. Služit se ne da na tak način. Tako mi je povedala gospa na zavarovalnici.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Napisal/-a tomzzi To mar 11, 2008 4:19 pm

Imam še sam vprašanje. Danes mi je ko sem stal ob semaforju (delo ob cesti) nek divjak pripeljal nasproti z polnim gasom in je pač priletel kamenček v šipo. Takoj nisem opazil da bi bilo kje kaj vidno, ker pač dež pada. No potem doma na parkirišču sem pa le šel bolj podrobno pregledat šipo. In je opaziti dve majhne ampak res zelo majhne pike. Čutit jih je tudi z nohtom. Je pa to le površinska poškodba. Kaj v tem primeru narediti? Pustim kot je in se ne sekiram ali naj se zapeljem v Carglass v LJ? Je pa poškodba na sicer voznikovi strani a ne direkt v "vidnem" polju. Je malce nižje. Kot pravim opaziti med vožnjo ni tako zelo če nisi pozoren. Jaz jih bom pa zdaj videl vsak dan. Moti me ker je pač avto dokaj nov. Bom pa še kakšno slikco prilepu sem če bo čas. Nasveti?
 
Uporabniški avatar
c.o.b.
Uporabnik
 
Prispevkov: 973
Pridružen: Če maj 04, 2006 5:16 pm

Napisal/-a c.o.b. To mar 11, 2008 5:23 pm

zapel se do car glassa pa ti bo že povedu kok nevarno je, še posebi če je dokaj nov avto, da se nebi kej širil. če pa ni fejst oz. če je sam tko praska mogoče se da kej sam spolirat oz. popravt, da ne bo nč vidno...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Napisal/-a tomzzi To mar 11, 2008 6:40 pm

Ma sej verjetno se bom res kar zapeljal tam. Poškodba res ni velika. Oziroma šipa ni nikjer počena oziroma razpokana. Le tak še ne mm velik "odkrušek" se je nardil. Samo piko ali dve jo je "pobralo".
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a joztom To mar 11, 2008 6:55 pm

kakršnokoli napako na steklu Carglas veliko lažje popravlja, če se oglasiš takoj, do takrat pa mesto poškodbe prelepi s selotejpom.
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak To mar 11, 2008 7:51 pm

Ma konkretno vsekaj gor s točkalom, da konkretno poči in konec cirkusa, sicer pa se da popraviti poškodbe do velikosti kovanca od 1€.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Napisal/-a tomzzi To mar 11, 2008 8:06 pm

Strokovnjak je napisal/-a:Ma konkretno vsekaj gor s točkalom, da konkretno poči in konec cirkusa, sicer pa se da popraviti poškodbe do velikosti kovanca od 1€.


Ne vem zakaj bi šel menjat šipo če ni nobene potrebe? Nikjer ni počena. Zakaj jo do konca uničit? Pa še atermična je. Odbija svetlobo oziroma toploto. Brezveze menjat.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Vetrobransko steklo-poškodba

Napisal/-a DX5050 So dec 07, 2019 3:46 pm

Živjo!
Danes sem med pranjem avtomobila opazil na vetrobranski šipi eno majhno pikico oziroma odkrušek. Zadeva je velika približno 1x1mm. Na videz zgleda luknjica tudi precej plitva.
Slika

Stekla nimam zavarovana. Avto je star 10 let.
Zanima me kaj storiti. Naj pustim tako kot je, ali naj peljem poflikat (carglass, novomat...??? Kakšne so kaj cene?)?

Je morda kdo poskusil popravit s tem oziroma s čim podobnim?
https://www.mimovrste.com/sredstva-za-c ... ega-stekla


Vsak nasvet je dobrodošel..
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Vetrobransko steklo-poškodba

Napisal/-a limas So dec 07, 2019 5:06 pm

Glede na starost avta in dejstvo, da poškodba ni v vidnem polju, pusti zadevo vsaj do konca zime.
Storitve Carglasa in podobnih so drage. Začnejo se pri 50 ojrov.
S tistim kitom za 13 e pa lahko poskusiš, ampak vedi, da s tistim nožkom za izenačevanje površine praskaš steklo.
Osebno bi zadevo pustil tako kot je.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Vetrobransko steklo-poškodba

Napisal/-a ojnica So dec 07, 2019 6:04 pm

Točno to sem kupil in točno taka poškodobo sem imel na steklu, zadeva deluje, mat odtenek k sedaj vidiš ga pol skoraj ne boš, ene 70-80% je boljš. Komplet lahko uporabiš 10x+++ Sem pa moral čez 2 mesca ponovit.
Par dni nazaj mi je pa šipa počla 1cm pa tud popravu

Če pelješ h komu poprav pride 20-40 evrov lahko tud 70 evrov, v glavnem oderuhi.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Vetrobransko steklo-poškodba

Napisal/-a format So dec 07, 2019 7:11 pm

Poleti sem imel podoben primer. Našel sem piko na steklu (stekla imam zavarovana, novejši avto) in sem na Carglassu vprašal za popravilo in strošek. Strošek bi bil 99€. Tam kjer imam zavarovan avto, zavarovalnica nima pogodbe s Carglassom vendar z drugim podjetjem. Zavarovalnica mi je priznala novo steklo brez vprašanj.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Vetrobransko steklo-poškodba

Napisal/-a DX5050 Ne dec 08, 2019 6:16 pm

ojnica je napisal/-a:Točno to sem kupil in točno taka poškodobo sem imel na steklu, zadeva deluje, mat odtenek k sedaj vidiš ga pol skoraj ne boš, ene 70-80% je boljš. Komplet lahko uporabiš 10x+++ Sem pa moral čez 2 mesca ponovit.
Par dni nazaj mi je pa šipa počla 1cm pa tud popravu

Če pelješ h komu poprav pride 20-40 evrov lahko tud 70 evrov, v glavnem oderuhi.


Zakaj si moral ponovit? A se vn odlušči?
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Vetrobransko steklo-poškodba

Napisal/-a ojnica Po dec 09, 2019 1:11 pm

Ti kar kupi, komplet je vreden vsakega centa....pa še kakemu znancu popraviš.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov