Stran 1 od 1
Lak ...
Objavljeno: So jan 05, 2008 11:17 pm
Napisal/-a DJRider
Touran - nov model, priblizno pol leta star in problem je v tem da se je na havbi zacel luscit lak dol
Avto ma tut 15k prevozenih in pri kaksmu z 200k prevozenih bi se razumel da se mu lak zacne mal krusit dol ker kamenje itd. prileti gor sam pri 15k pa to ne more bit zarad kamenja ... mamo doma se sunnyja (nissan) star cez 10 let in ni skor nic gor ... :S
Ka bi lahk blo narobe? Slabo lakirano, vekrat lakirano?
Objavljeno: So jan 05, 2008 11:20 pm
Napisal/-a sandek
a ni več v garanciji

Objavljeno: So jan 05, 2008 11:22 pm
Napisal/-a lisko
sandek je napisal/-a:a ni več v garanciji

Popolnoma neumesna.....ker tipa pač zanima zakaj je temu tako...
Verjetn pač slabo pripravljeno na lakiranje.....ne pravi lak...
Vsekakor pa nazaj in zahtevat novo saj je še u garanciji.
Objavljeno: So jan 05, 2008 11:27 pm
Napisal/-a ford boy
kot je lisko rekel. pelji nazaj vsaj je avtomobil še pod gerancijo. nimaš kaj izgubit.
Objavljeno: So jan 05, 2008 11:28 pm
Napisal/-a DJRider
Garancija je se itaq ...
Nazaj seveda, novo tudi ker na nasmu 12 let starmu avtu skor tega ne vidis in niti na tem avtu ne mislim tega gledat ...
Je pa neki tastari omenjo da naj bi njegov sodelavc kupo tut tam avto ... ze cez 5 let nazaj ... pa naj bi mel enak problem ker so naknadno sprical ...
Bomo verjetno se sli do enga licarja ko se mal spoznamo pa bo prevero debelino laka

Objavljeno: So jan 05, 2008 11:45 pm
Napisal/-a mire
zadnjic sem glih vidu enako stvar na peugeot-u 407cc samo tam je bil zadnji odbijac se je barva luscila
tko da vprasanje je kako lakirajo te nove avte
Objavljeno: So jan 05, 2008 11:55 pm
Napisal/-a Zodd
napaka pri lakiranju

pelji nazaj pa poskrbi da ti nekdo pregleda cel avto da se ti ne bo zacel luscit se kje drugje potm ko ne bo vec garancije
Objavljeno: Ne jan 06, 2008 1:43 am
Napisal/-a čare
mogoče je bla pa poškodba med transportom pa so popravljali tko da najbolje da premeriš komplet avto če ni bil cel barvan slučajno,ker jemel sodelavec tak slučaj ko je kupil novo vectro jo pripelaj domov in po pranju porajtal da je bil cel avto barvan na podlagi tega jezahteval novega in gatudi dobil samo je bil pač čist nov
Re: Lak ...
Objavljeno: Ne jan 06, 2008 9:37 am
Napisal/-a Kael
DJRider je napisal/-a:Touran - nov model, priblizno pol leta star in problem je v tem da se je na havbi zacel luscit lak dol
Avto ma tut 15k prevozenih in pri kaksmu z 200k prevozenih bi se razumel da se mu lak zacne mal krusit dol ker kamenje itd. prileti gor sam pri 15k pa to ne more bit zarad kamenja ... mamo doma se sunnyja (nissan) star cez 10 let in ni skor nic gor ... :S
Ka bi lahk blo narobe? Slabo lakirano, vekrat lakirano?
V naši ulici so trije Tourani, enega ima mat in vsi stari do 2 leti, pa sem se danes mimo peljal pa vse tri pogledal, pa na nobenem nič ne odpada, tako, da ravno serijska napaka ne more bit

. Prav tako ti povem, da če na moji Ibizi takrat stari 7 let, kjer je bila havba nakluvana od kamečkov kot švicarski sir, razen tam kjer so luknice ble, ni odpadal, potem ni hudiča, da bi bil WV lak na novem avtu tak za en k***. Tak da lepo vzami avto, pa ga peli na servis, in nej ti ga porihtajo.
Mimogrede, glede na vse goljufije, katere se dogajajo, si sam dal vseeno preverit, da tvoj "nov" avto ni bil kje slučajno razbit - pa še to. Si slučajno kupil Tourana v Spektra Orbit / A2S v Celju? - če si tam, potem se nič ne čudim, da je kaj narobe. Tudi vsak Celjan, ki fura WVja oziroma, katerikoli avto iz njihove ponudbe tja na servis, je i**** prve klase, ker to, kar se pri tej firmi dogaja, je katastrofa. Podobno je z Jarc Seat servisom v Mariboru. Tako poznam precej ljudi, ki prve furajo v Maribor na servis, in obratno v Celje.
Objavljeno: Ne jan 06, 2008 6:57 pm
Napisal/-a DJRider
Ne, v A2S ga nismo kupli ...
Vglavnem fora je v tem da za tako ceno kot je tale stal ne more bit tk zanic vse skup da bi par kamenckov padlo gor in adijo lak.
Vem pa da od sosolca foter tja vozi avto in pol slisim razno razne stvari o njihovi profesionalnosti.
Re: Lak ...
Objavljeno: Ne maj 11, 2014 9:34 am
Napisal/-a emozul
Prosim za nasvet.
Da, ne bom odpiral nove teme, se mi je ponovno zgodila pizdar.....
Na novem avtu se mi je začel luščit lak, kako je to mogoče?
Avto je še v garanciji, ampak me zanima sledeče:
- kako je z garancijo ?
Če bodo avto štrihali, se bo pri prodaji le tega videlo, da je bil poštrihan in bom zgubil na vrednosti samega avta. Zato lahko računam na povrnjene stroške?
Re: Lak ...
Objavljeno: Ne maj 11, 2014 10:02 am
Napisal/-a yashica
Na novo barval ti že bodo, če pa misliš, da ti bodo povrnili kakšne € zaradi zmanjšane vrednosti vozila pa kar pozabi. Za osebno evidenco shrani kakšne slike, da bo ob prodaji morebitni kupec točno vedel kaj in zakaj se je barvalo.
Gre to za astro J

Se ti lušči pokrov motorja

Re: Lak ...
Objavljeno: Ne maj 11, 2014 10:45 am
Napisal/-a emozul
yashica je napisal/-a:Na novo barval ti že bodo, če pa misliš, da ti bodo povrnili kakšne € zaradi zmanjšane vrednosti vozila pa kar pozabi. Za osebno evidenco shrani kakšne slike, da bo ob prodaji morebitni kupec točno vedel kaj in zakaj se je barvalo.
Gre to za astro J

Se ti lušči pokrov motorja

Ja, gre za astro J letnik 2013.
Ne, na strehi ob nosilcih se mi lušči.

Re: Lak ...
Objavljeno: Ne maj 11, 2014 12:22 pm
Napisal/-a yashica
Lak se ti lušči bodisi zaradi proizvodne napake v lakirnici tovarne ali pa je avto bil poškodovan po strehi npr. toča in so ga popravljali. Preden greš na servis se obrni na kakšnega ličarja, ki ima kvaliteten merilec laka in naj ti premeri debelino laka.
Načelom je tako, da se pri novejših vodnih barvah pojavlja luščenje laka zaradi presuhe osnove (baze). Če ni avto polakiran s prozornim lakom v roku nekje dveh ur po nanosu baze, se kasneje lahko pojavijo težave z luščenjem laka.
Druga možnost je udarec letečega kamenja in luščenje laka okrog mesta udarca. Ob uporabi visokotlačnega čistilca preblizu mesta poškodbe gre lahko samo na slabše. To se ne nanaša nate, je pa ena od možnosti, ki obstaja.
Re: Lak ...
Objavljeno: Ne maj 11, 2014 12:29 pm
Napisal/-a sašo5
nevaljajo več materiali, odkar je ta ekologija prisotna ter vse na vodni osnovi je vse skupaj sranje na m2 - neglede katera znamka je
PS. Včeraj barval utico (po dveh letih) seveda najdražji Beltop UV+ bla, bla, bla pravo sranje, dejansko voda, ker včasih ko si si zapacal roke, ali kaj drugega, si moral hudičevo z razrečilom drgnit, da si dobil dol, sedaj vse spereš z navadno vodo......tako kot tukaj, tako pri avtih in še pri večini zadev današnjega časa - vse slabše in slabše...
Re: Lak ...
Objavljeno: Ne maj 11, 2014 1:17 pm
Napisal/-a emozul
yashica je napisal/-a:Lak se ti lušči bodisi zaradi proizvodne napake v lakirnici tovarne ali pa je avto bil poškodovan po strehi npr. toča in so ga popravljali. Preden greš na servis se obrni na kakšnega ličarja, ki ima kvaliteten merilec laka in naj ti premeri debelino laka.
Načelom je tako, da se pri novejših vodnih barvah pojavlja luščenje laka zaradi presuhe osnove (baze). Če ni avto polakiran s prozornim lakom v roku nekje dveh ur po nanosu baze, se kasneje lahko pojavijo težave z luščenjem laka.
Druga možnost je udarec letečega kamenja in luščenje laka okrog mesta udarca. Ob uporabi visokotlačnega čistilca preblizu mesta poškodbe gre lahko samo na slabše. To se ne nanaša nate, je pa ena od možnosti, ki obstaja.
Hvala yashica, bom to takoj naredil.
Me pa zanima, če je avto že bil štrihan, kaj lahko potem naredim?
LP
Re: Lak ...
Objavljeno: Ne maj 11, 2014 8:38 pm
Napisal/-a Ivan36
Pa glih včeraj gledal Passata CC črni letik 11 in je že rjav na desni obrobi zadaj

čez ene 10 let bo že 2x barvan

Re: Lak ...
Objavljeno: Po maj 12, 2014 6:43 am
Napisal/-a yashica
Ivan36 je napisal/-a:Pa glih včeraj gledal Passata CC črni letik 11 in je že rjav na desni obrobi zadaj.
Verjetno od peskanja izpod koles. Sem pred časom videl enako na golfu 6 2008. Skoraj v istem času sem pred Merkurjem na Rudniku videl golfa, ki je imel zavesice spredaj in zadaj, nato pa čez še na mero odrezane kose gum skoraj do tal in več kot 5cm čez avto. Pravi rally edition
Rjavijo pa na splošno precej. Pod sprednjim notranjim robom pokorova motorja rjavijo nenormalno pa naj bo to passat ali golf. Trenutno so to največkrat letniki od 07 do 09. Res gre za brezplačno menjavo pločevine iz naslova kulance, ampak misliti ti pa vseeno da.