Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Kolesni ležaj

Napisal/-a tristan01 Ne feb 10, 2008 2:24 pm

Na mojem Cliu je začel peti kolesni ležaj. Žal po zvoku med vožnjo ne morem ugotoviti kateri je zrel za menjavo (trenutno je radio še glasnejši od ležaja).

Rad bi ga čiprej menjal, ker mi vseeno močno načenja živce. Ima morda kdo kakšno idejo kako sam ugotoviti kateri je odpovedal. Bojim se da s samim vrtenjem kolesa zadevi ne bom prišel do dna. Vsaka pomoč dobrodošla.

Sama menjava ne bo problem, sem to že počel. Rabim le pomoč kako ugotoviti kateri je zrel za menjavo, saj ne mislim popravljati tako dolgo da bom vse menjal

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
krypton
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: Sr jul 25, 2007 1:17 pm

Napisal/-a krypton Ne feb 10, 2008 2:45 pm

Primeš za kolo in ga močno streseš, pa vidiš če ma kaj lufta.
Simpl k pasulj.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne feb 10, 2008 2:46 pm

Če prihaja od zadaj ali spredaj verjetn ne bo problem ugotovit....

Če se oglasi v levem ovinku je desni , če se oglasi v desnem je levi....če je pri spuščenem plinu ob vstopu v ovinek brnenje izrazitejše je prednji..... če je pri pospeševanju iz ovinka je zadnji....

Glede na to da ti menjava ni problem..... cene ležajev pa vertno tudi niso extremne....se ti splača menjat oba na isti osi ...ker kamot se zgodi da ti bo čez par mescev se oglasil še drugi.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne feb 10, 2008 2:47 pm

krypton je napisal/-a:Primeš za kolo in ga močno streseš, pa vidiš če ma kaj lufta.
Simpl k pasulj.


Ni mus da če je glasen da ima zračnost..... ponavad se brnenje pojav tik preden dobi zračnost.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Napisal/-a sonček Ne feb 10, 2008 4:38 pm

Najbolje bo, da avto dvigneš. Tist kolo k ruž tam je ležaj zanič.Menjaj ga pa resno čimprej, če ne boš še na cesti ostal brez kolesa.
Osu gre samo enkrat na led.lp
 
Uporabniški avatar
SlaFko
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Po jan 15, 2007 1:19 pm

Napisal/-a SlaFko Ne feb 10, 2008 4:52 pm

sonček je napisal/-a:Najbolje bo, da avto dvigneš. Tist kolo k ruž tam je ležaj zanič.Menjaj ga pa resno čimprej, če ne boš še na cesti ostal brez kolesa.

:lol: :P :lol: Ti me pa res znaš nasmejat.... :P
Je že lisko dobro povedau, razen tega da bi menjau oba na isti osi! ;)
'Ko voli nek' izvoli...
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Napisal/-a sonček Ne feb 10, 2008 8:58 pm

SlaFko je napisal/-a:
sonček je napisal/-a:Najbolje bo, da avto dvigneš. Tist kolo k ruž tam je ležaj zanič.Menjaj ga pa resno čimprej, če ne boš še na cesti ostal brez kolesa.

:lol: :P :lol: Ti me pa res znaš nasmejat.... :P
Je že lisko dobro povedau, razen tega da bi menjau oba na isti osi! ;)


Nisem prebral vsega
Osu gre samo enkrat na led.lp
 
Uporabniški avatar
Nejko87
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1848
Pridružen: Ne maj 02, 2004 9:42 pm
Kraj: Loka

Napisal/-a Nejko87 Ne feb 10, 2008 9:39 pm

če se ne sliši tako, pa da je prednji...
avto uzign na eni strani, ročno zategn daj u peto in PO PAMET spusti sklopko in pohodi na ene 100... pol pa stisni sklopko in ugasni avto :D
samo morš res mirkat na vse skupi... nato ponovi na drugi strani...

ps: ostali mi ne pisat da sem neumen :D
tristan01 ti pa če ti kaj od tega ni jasno raje preveri na kak drugi način :)
s zastopm d štorkla prnese otroka... sam d pajk odnese avto... tega pa nam nkol zastopu....
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare Ne feb 10, 2008 10:00 pm

ja sej ti ne bomo pisal da si neumen ker si to že sam ugotovil!!A si pomislu da če to narediš kot si napisal ti potem slišiš menjalnik kako se vrti ne pa kolesni ležaj??
 
Uporabniški avatar
Nejko87
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1848
Pridružen: Ne maj 02, 2004 9:42 pm
Kraj: Loka

Napisal/-a Nejko87 Po feb 11, 2008 12:19 am

ah ne čare :)
ravno ta vikend je bil pester... accent.. spredaj oba kolesna ležaja fuč...
notri in na splošno se je slišalo kot da bi bil menjalnik...
bila sta pa oba prednja ležaja zanič...

drugače pa na to foro se da slišat ;)
s zastopm d štorkla prnese otroka... sam d pajk odnese avto... tega pa nam nkol zastopu....
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Po feb 11, 2008 7:30 am

Kupiš vse 4 ležaje v tinexu v šenčurju pri kranju in jih da vse zamenjat, pa boš imel za nekaj časa mir. Cene so zelo nizke za te ležaje, če ne kupiš originala in ne vem, če vsi štirje v tinexu pridejo 100 evrov.(na servisu seveda mnogo več).
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Po feb 11, 2008 11:25 am

nebivedu je napisal/-a:Kupiš vse 4 ležaje v tinexu v šenčurju pri kranju in jih da vse zamenjat, pa boš imel za nekaj časa mir. Cene so zelo nizke za te ležaje, če ne kupiš originala in ne vem, če vsi štirje v tinexu pridejo 100 evrov.(na servisu seveda mnogo več).


Nebivedu, saj cena ni problem. Dejansko me pridejo 4 ležaji za moj avto med 80 in 90EUR pri prvem prodajalcu. Se mi zdi pa nesmiselno menjavat kar ni dotrajano. Na zalogo pa tudi ne bom kupoval vsega.

BTW pa iz Celja se mi za 4 ležaje ne splača voziti v Kranj. Bodo stroški goriva in moj čas več vredni kot če dam vso zadevo kar na pooblaščen servis popravit.

Danes popoldan dvignem avto in preverim kateri je šel po gobe. Sumim pa da je zadnji.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Sr feb 13, 2008 4:58 pm

Kolesni ležaj je menjan. Desni zadnji ležaj je že drugič vzel slovo.

Težav ni bilo. Se mi pa sedaj pojavlja da ABS ne deluje pravilno. Ko dam kontakt, se ABS testira. Kontrolka bi morala ugasniti, pa ne ugasne vedno. Če se premknem za meter nazaj, kontrolka ugasne. Med vožnjo po 100 ali 200m pa se zopet prižge. ABS senzorja nisem odklapljal, pa tudi dotikal se ga nisem.

Iz napisanega sklepam, da ta senzor očitno zgublja stik. Ali ima kdo izkušnje, s tem? Kako prepričati senzor da bo spet delal kot je treba.

LP Tristan
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
im nobody
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3321
Pridružen: Pe feb 03, 2006 11:18 pm
Kraj: laško

Napisal/-a im nobody Sr feb 13, 2008 5:04 pm

lahko da je samo zasvinjan
passat 1.9 tdi 110,235 nm
Na levi pas...do konca gas
viewtopic.php?t=72616&postdays=0&postorder=asc&start=60
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Sr feb 13, 2008 9:38 pm

im nobody je napisal/-a:lahko da je samo zasvinjan


Mislim da ni zasvinjan, ker sem vse očistil preden sem sestavil.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
lumpii
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 528
Pridružen: Ne mar 04, 2007 9:21 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lumpii Pe feb 15, 2008 4:00 pm

Ja pa si dal tak ležaj, kije predpisan za tvoj avto in da je za ABS????
Zanimivo je to da npr za megana2 ki ima abs pride en ležaj spredaj dobrih 75€ - in to ponaredek, original pa 150€.
E60 525dA M-Optic, 2005
 
Uporabniški avatar
MANDZO
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 753
Pridružen: Po mar 20, 2006 12:08 pm

Napisal/-a MANDZO Pe feb 15, 2008 5:37 pm

za bratovega hyundai coupeja je en ležaj z ABSom prišel okoli 100evrov...originaln ;) a je mozno da nisi vzel takega za ABS?
 
Uporabniški avatar
Drager
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne sep 12, 2004 6:24 pm

Napisal/-a Drager Pe feb 15, 2008 6:22 pm

Pisal si da te vsi štirje ležaji pridejo 80 - 90 eur. No to je cena za ležaje ki so za na avto brez ABS-a. Tako si jaz mislim. Preveri še enkrat kaj si kupil.
L.P.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Pe feb 15, 2008 7:56 pm

Drager je napisal/-a:Pisal si da te vsi štirje ležaji pridejo 80 - 90 eur. No to je cena za ležaje ki so za na avto brez ABS-a. Tako si jaz mislim. Preveri še enkrat kaj si kupil.
L.P.


Kok jaz vem ima clio enake ležaje.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 So feb 16, 2008 9:43 am

lisko je napisal/-a:
Drager je napisal/-a:Pisal si da te vsi štirje ležaji pridejo 80 - 90 eur. No to je cena za ležaje ki so za na avto brez ABS-a. Tako si jaz mislim. Preveri še enkrat kaj si kupil.
L.P.


Kok jaz vem ima clio enake ležaje.


Ležaj za Clio je enak kot za R5, vsaj za zadnja kolesa. Obroček ki daje signal pa je na zavornem bobnu in nima veze ležajem. Vzrok napake je povezna z demontažo/montažo bobna. Danes ali jutri bom preveril, če se ni morda premaknil senzor v ležišču in zato ne dobiva seignala, ali pa če slučajno zgublja stik na konektorju.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 34 gostov