Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
palck_92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne jul 25, 2010 10:30 pm

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a palck_92 Po dec 11, 2017 6:01 am

Pozdravljeni

Imam Seat Leona 1.9 TDI, 81 kW in mi sedaj v mrazu zjutra ter ko se odpravljam s šihta težko vžge.

Ko dam kontakt počakam da se lučka grelnuh svečk ugasne in šele potem zaženem. Avto moram kar nekaj časa verglat in še ko se zažene avto kar malo pokašlja in se bori da ostane vžgan. Iz auspuha se tudi pošteno pokadi.

Včeraj se mi je zgodilo (bilo je kar pošteno mraz) da je avto crknil potem ko se je že zagnal. Zagnal je s težavo, ko je pa oživel sem malo pohodil plin. Ko sem ga spustil je avto crknil in bilo je potrebno kakr kako minuto verglanja da je zopet oživel.

Kaj use bi lahko bilo narobe?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a pskoda Po dec 11, 2017 7:04 am

Za drugi odstavek bi rekel, da je vsaj 1 grelna svečka hin. Tretji odstsvek pa da je ali visokotlačna pumpa ali so dize zrele za obnovo oz lahko je tudi oboje. Lahko so pa tudi batni obročki.

Treba priklopit na tester
Lp
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a abbe Po dec 11, 2017 10:02 am

dvomim da je kar koli z dizami narobe al pa s pumpo vseen gre za stari sistem,ki ni tolkiko občutljiv.
tukaj so sveče najverjetneje zanič al pa rele za sveče.
Ni vse res kar napišem
 
palck_92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne jul 25, 2010 10:30 pm

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a palck_92 Po dec 11, 2017 4:26 pm

Najlepša havala za odgovore.

Kar sem še nekaj raziskoval naokoli, sem zasledila da mogoče nafta oddteka nazaj v rezervoar in posledično zaradi tega težje užiga (to se navezuje na tretji odstavek).
To mi je sicer malo čudno, ker zakaj bi potem v toplejšem vremenu normalno vžigal.

kaj menite?
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a uros11 Po dec 11, 2017 4:47 pm

S vw-jem običajno kupimo tudi dobro mero mistrioznosti, ki obdaja avto, ko mu kaj crkne, za razlog pa se ponavadi zdi, da nima nobene logike zadaj.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov