Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
bakterija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Sr okt 18, 2006 10:55 am

TDI težko vžge

Napisal/-a bakterija Po mar 31, 2008 11:16 pm

Torej, vw motor 1.9 tdi AFN, ko je topel težko vžge. Ko je hladen kresne v prvo, ko je topel pa včasih traja tudi po 10 sek., da pol užge. Drgač gre normalno. Le kaj bi to bilo?
Hvala za vaše strokovne odgovore.
P.S. Tester ne pokaže kaj interesantnega.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe To apr 01, 2008 12:47 am

am je blo se na forumu dost od tega napisano.uporabi malo iskanje.mislim pa da je blo govora o nekem senzorju al kaj ze.
Ni vse res kar napišem
 
vwafn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: To jan 18, 2011 6:23 pm

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a vwafn To jan 18, 2011 6:53 pm

Rešitev je preprosta zamenjaj senzor zunanje temperature ki je nameščen nad glavnim računalnikom.vsaj pri golfih afn.
 
cd_rw
Novinec
 
Prispevkov: 138
Pridružen: Po nov 16, 2009 9:42 pm

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a cd_rw To jan 18, 2011 7:17 pm

vwafn je napisal/-a:Rešitev je preprosta zamenjaj senzor zunanje temperature ki je nameščen nad glavnim računalnikom.vsaj pri golfih afn.

Ta senzor nima veliko z vžigom, ima pa senzor za temperaturo hladilne tekočine.
LP!
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška
 
Uporabniški avatar
klemenvk
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: Če maj 27, 2010 11:25 am

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a klemenvk Sr jan 19, 2011 12:41 pm

gusti85 je napisal/-a:http://www.rsrmotorsport.com/slo/storitve/problem-zagona-vrocega-motorja-pri-vozilih-vw-golf-v-in-skoda-octavia-ii-1-9-in-2-0-tdi/

http://www.rsrmotorsport.com/slo/storit ... od-l-1999/


Evo, ravno tole sem hotel pripeti pa si me prehitel ;)

Upam, da bo v pomoč.

Lp
-----------------------------------
Audi 80 (B3) 1.6 TD (l. 1991)
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a hrošč Če jan 20, 2011 9:11 pm

Da izkoristim temo..

Se komu sanja, zakaj TDI ob mrazu tezko vzge? Ob toplem vremenu oz. topli masini nahitro kresne, ob hladnem pa rahlo zakaslja, se pomatra, potem pa vzge. Nas mehanik trdi, da je grelne svecke testiru in one niso krive, ceprav sumim ravno njih. Akumulator je nov. Kaj bi lahko se bilo? Avto ima 270k km.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a ~toMmy~ Če jan 20, 2011 9:15 pm

hrošč je napisal/-a:Da izkoristim temo..

Se komu sanja, zakaj TDI ob mrazu tezko vzge? Ob toplem vremenu oz. topli masini nahitro kresne, ob hladnem pa rahlo zakaslja, se pomatra, potem pa vzge. Nas mehanik trdi, da je grelne svecke testiru in one niso krive, ceprav sumim ravno njih. Akumulator je nov. Kaj bi lahko se bilo? Avto ima 270k km.


Če sumiš grelne, probaj recimo dat kontakt, počakat da se ogrejejo, dat ključ nazaj na nulo in ponovit postopek ter šele potem zagnat. Če lepše vžge, bi lahko bile razlog.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a WMB Če jan 20, 2011 9:59 pm

Lahko je rele grelnih svečk in če ta ne dela potem tudi svečke nimajo pravega efekta, oziroma nikakršnega.
V najslabšem primeru bi TDI moral vžgati že na samo kompresijo....govorim pri temperaturi...rahel - oziroma pod 0.
Lahko pa ima motor že slabo kompresijo...
FOLCIKA - SCIROCCO
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a WMB Če jan 20, 2011 10:01 pm

hrošč je napisal/-a:Da izkoristim temo..

Se komu sanja, zakaj TDI ob mrazu tezko vzge? Ob toplem vremenu oz. topli masini nahitro kresne, ob hladnem pa rahlo zakaslja, se pomatra, potem pa vzge. Nas mehanik trdi, da je grelne svecke testiru in one niso krive, ceprav sumim ravno njih. Akumulator je nov. Kaj bi lahko se bilo? Avto ima 270k km.


1. Zamenjaj mehanika!!! To ni odgovor, avto naj zrihta kakor ve in zna, zato je mehanik.
Če bi vsi vse znali in vedeli jih praktično nebi niti rabili, je pa res, da je polno nekih kvazi šalabajzerjev- mehanikov, ki se jim niti ne sanja ne kaj in kako. Najlažje je avvto priklopi in menjat cel sklop...to znam tudi sam...potrebno je kdaj tudi kaj popravit....ali menjat kako stvar iz sklopa...
FOLCIKA - SCIROCCO
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a Mgajvr Če jan 20, 2011 10:13 pm

meni so ta problem rešli v črnučah v avtoelektroniki. http://chiptuning.si/?action=efResult
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
im nobody
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3321
Pridružen: Pe feb 03, 2006 11:18 pm
Kraj: laško

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a im nobody Če jan 20, 2011 10:16 pm

pri meni pa upor na senzor pa vžiga ko šus
passat 1.9 tdi 110,235 nm
Na levi pas...do konca gas
viewtopic.php?t=72616&postdays=0&postorder=asc&start=60
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a hrošč Če jan 20, 2011 11:44 pm

Mgajvr je napisal/-a:meni so ta problem rešli v črnučah v avtoelektroniki. http://chiptuning.si/?action=efResult

In kaj je bil vzrok oz. resitev?
Sicer se bo pa se enkrat obiskalo mehanika, pa se bo tokrat posvetil samo temu problemu (zdaj je imel za zrihtat cel kup drugih pomembnejsih reci). Sicer pa so bili to sploh prvi izredni stroski na tem avtu po 270k prevozenih kilometrih (pustimo potrosni material kot so diski in ploscice ter redne servise)..menjani vsi 4 amortizerji, nekaj lezajev, in motorcek za zapiranje prtljaznika. Avto je star 10 let in ima se originalni auspuh ter prvo turbino. Tok tok na les.
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a Mgajvr Ne jan 23, 2011 9:23 pm

jaz sem že kupil avto ki je težko vžgal, tko da točnega vzroka nebi vedu.
na avtoelektroniki so pa preprogramirali vžig. po tistem sem pa še preventivno dal obnovit štarter, tko da zdaj dela brez problemov.
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
davac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Ne mar 02, 2008 7:06 pm
Kraj: Rog.slatina

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a davac Po jan 24, 2011 9:26 am

No da še jaz napišem mogoče komu kdaj pomaga,ko sem kupil avto je mrzel tudi težko vžigal ko je pa bil topel pa je vžgal ko šus pa vsako jutro ko sem ga vžgal je blo vse v takem belo sivem dimu,pa sem tudi menjal grelne svečke,temperaturno stikalo,neke releje za svečke...pa ni blo nikoli bolje,potem sem pa zvedel za enega privat mehanika ki ima vw-je v malem prstu sem šel do njega pa je rešil problem v pol ure,treba je blo samo nastavit bosch pumpo v fazo in od takrat ne da se hvalim bolj ko je mrzlo lepše vžge pa tudi bolje gre avto.
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a hrošč Po jan 24, 2011 1:46 pm

Hm, no hvala za namige, bo treba tole zadevo slej ko prej zrihtat, porocam o rezultatih.
 
RS84
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Če okt 29, 2009 6:24 pm

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a RS84 To sep 18, 2012 5:06 pm

Pozdravljeni.
Bom kar tu postavil vprašanje.

Gre za kolegov passat letnik 95 tdi 66kw. Okrog 500tkm Avto topel žiga brez problema, ob mrazu ko je pod 0 oz. -5 stopinjah par sekund počaka da ugasne lučka za grelne svečke užge normalno sedaj ko je pa zjutraj okrog 10 stopinj pa avto vergla kar nekaj časa da vžge. Je pa reko da lučka za grelne svečke zagori le sekundo ko je pa mrzlo pa gori par sekund. Zanima ga če se da kaj prevezat, da bi v tem času gretje svečk trajalo dlje kot v mrazu, da bi lahko vžgal brez problema?

LP
 
Uporabniški avatar
DrinY
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Če dec 02, 2010 6:09 pm
Kraj: Dravograd

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a DrinY So jan 19, 2013 7:31 pm

Ima kdo izkušnje z tem tunerjem?
Kar je čvavek naredo, vahko čvavek popraji!
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a fare So jan 19, 2013 7:48 pm

davac je napisal/-a:No da še jaz napišem mogoče komu kdaj pomaga,ko sem kupil avto je mrzel tudi težko vžigal ko je pa bil topel pa je vžgal ko šus pa vsako jutro ko sem ga vžgal je blo vse v takem belo sivem dimu,pa sem tudi menjal grelne svečke,temperaturno stikalo,neke releje za svečke...pa ni blo nikoli bolje,potem sem pa zvedel za enega privat mehanika ki ima vw-je v malem prstu sem šel do njega pa je rešil problem v pol ure,treba je blo samo nastavit bosch pumpo v fazo in od takrat ne da se hvalim bolj ko je mrzlo lepše vžge pa tudi bolje gre avto.
Bi lahko povedal kdo in kje je ta mehanik ali pa na ZS? lp.
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: TDI težko vžge

Napisal/-a buhti So jan 19, 2013 9:14 pm

DrinY je napisal/-a:Ima kdo izkušnje z tem tunerjem?

To ''napako'' ti vsak tuner lahko odpravi ;)

lp
Slika
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 64 gostov