Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a TrijoAdijo Pe jun 21, 2013 7:03 am

ridder je napisal/-a:
NoF3ar je napisal/-a:Popravljaš jih, BT modul pa daješ spajkat v Srbijo :lol: BTW to kaj si ti opisal kitajci prodajajo od 15-50€ dražje kot modele, ki jim manjkajo komponente.

jaz popravim če se pokvari, ker imam navodilo in točno vem kaj je za zamenjat (pri cdp in cdp+). da pa vgradim mankajoče komponente in bt modul se pa ne spuščam ker nimam ne komponent ne znanja

trijoadijo nimaš pojma kaj govoriš.
če mi prodaš cdp+ ki bo delu na volvotih in ivecotih ti jih kupim 10, po ceni 500€
dnevno delam z cdp ji in to smo že ugotovili, da avtomobile dela bp, kamijone samo novejše modele pa še to ne vseh.

zakaj srbija: V srbiji je prodajalec opusov, ki lahko dobi original avtocom rezervne dele, ki jih potem vgradi v moj klon. Enako lahko naredi katerikoli drug prodajalec originalov, vendar ponavadi zahtevajo dosti več za to; ;)

se pa strinjam, da imaš prave oči, če praviš da lahko tole dela isto kot original, ker ima itq not vse potrebne čipe
https://www.google.si/search?q=cdp%2B&b ... B650%3B442

se pa bo trg acomov slej ko prej ustavil, ker autocom že konkretno pritiska! (in tudi prav je tako)


Nimam pojma? Kdo mi to reče? Eden,ki popravlja autocome na podlagi nekih navodil in točno ve,kaj je narobe,obenem pa nima znanja,da bi vgradil BT in to raje pošilja v Srbijo rihtat? ;) in potem te stvari prodaja po zlatarskih cenah,ki so kao najboljše? :mrgreen: In da nimam pojma, mi reče eden,ki obesi link do slike v googlu od enega cdp+ (ki je kao OK), kateri še speakerja nima notri? Daj raje sliko tvojega najboljšega autocoma gor,pa da vidimo to kitajsko čudo ;)
BTW: Jest autocomov ne nabavljam,niti ne prodajam. Nekak mi ni v interesu nekomu kitajca nabavit,mu ga prodat s profitom in obenem čakat, da mi bo,če bo šlo kaj narobe, ob prvi priliki jebal mater.

In ne želi si, da se bo trg autocomov ustavil. Namreč,ostal boš brez posla.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
ridder
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Po avg 09, 2010 12:33 pm

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a ridder Pe jun 21, 2013 8:35 am

stvar gre takole:
VSI acomi so ISTI. edino pri cdp jih so bile tudi verzije breu oki čipa. evropski ali kitajski kloni vse je isto sranje. Bluetoothe modulov ne vgrajujem sam, ker se mi pač ne splača in tudi nimam potrebnega znanja za to. ne gre se le za ta modul, pač pa tudi za vse ostale čipe ki manjkajo-poglej na sliko, jih je ogromno ;) Sam dam ob prodaji testerja račun in 1 leto garancije (kar sem po zakonu tudi dolžan). Po kolikšni ceni jih prodajam je pač moja stvar, če kupec želi odnos, sigurnost in znanje bo odštel malo več denarja in kupil pri meni, drugače pa naj gre na ebay in kupi prvega ki mu pride pod nos. Cdp+ nima oki čipa ;)

sam prodajam vso vrsto diagnostične in avtomehanične opreme, bil sem tudi prvi, ki se je z autocomom dogovarjal za pooblaščenost v sloveniji ampak zaradi pogojev pač nismo prišli skupaj. Nebo pa acom prvi ki bo začel delati probleme, to bo storila carina, saj je preprodaja oz. nelegalna distribucija kazniva, in prav je tako. Davke je pač treba plačat.
do sedaj sem dal čez roke vsaj 50+ acomov in do sedaj so mrknili 3-je, kar se mi pa zdi več kot odlično. tako da ne se bat, nebom ostal brez posla ;)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a TrijoAdijo Pe jun 21, 2013 10:28 am

Ja,gledam sliko in opažam,kar sem že napisal: Nima speakerja ;) Ostalo je identično vsem kitajskim klonom. Pa drugače,ko se po vseh forumih omenjajo OKI čipi, me zanima, če veš kaj besedi OKI čip pomenita oz. kaj sploh je to OKI čip?
Kot pravim, napopaj sliko črev od svoji autocomov,pa da vidimo to čudo.
Kar se tiče carine: Carina ne bo nič sama od sebe začela preganjati "nelegalcev",ki te zadeve prodajajo pri nas,ker to ni v njeni pristojnosti. Če bo kdo začel delati probleme,jih bo švedski autocom,ker gre lahko za kršenje intelektualnih pravic. Vendar carina brez zahteve za varstvo teh pravic matične firme,ne more nič.
Glede cene ti dam za prav....ampak sorry, če je možno dobit isto stvar več kot pol ceneje, ne vidim razloga, zakaj bi se potem ta stvar plačevala dražje ;)
EDIT: Pa še nekaj je: Recimo na bolhi se prodaja program autodata, ki je ga lahko iz neta dol potegneš for free. Pa ne eno ne drugo niso baš original,ne? ;)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
ridder
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Po avg 09, 2010 12:33 pm

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a ridder Pe jun 21, 2013 1:51 pm

no lahko ti prilimam zapisnik, da se na lastne oči prepričaš kako ukrepa carini.
Sam sem dobil tržnega inšpektorja, sam sem čez carino prepeljal preveč diagnostičnih orodji, kar se je smatralo za nelegalno distribucijo.
Carina je dolžna sprožiti postopek oz. predati dokumente na inšpekcijo če gre za sum kaznivega dejanja ali prekrška. če ne verjameš, ti lahko pošljem zapisnik ;)
VSI acomi so isti, tudi moji so ponaredki, pač isto sranje, edino pri cdp pro sem merkal na oki-je.
Mehaniki ponavadi niso računalničarji, zato rajši plačajo nekomu ki se na to spozna.
Se pa tudi naredil prevod, tako da čisti noob verjetno nisem ;)
 
Uporabniški avatar
ESX
Uporabnik
 
Prispevkov: 834
Pridružen: To mar 08, 2011 11:40 am

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a ESX Pe jun 21, 2013 2:39 pm

kok si plaču, da ti je unlockal file :D ?
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a TrijoAdijo Pe jun 21, 2013 6:54 pm

ridder je napisal/-a:no lahko ti prilimam zapisnik, da se na lastne oči prepričaš kako ukrepa carini.
Sam sem dobil tržnega inšpektorja, sam sem čez carino prepeljal preveč diagnostičnih orodji, kar se je smatralo za nelegalno distribucijo.
Carina je dolžna sprožiti postopek oz. predati dokumente na inšpekcijo če gre za sum kaznivega dejanja ali prekrška. če ne verjameš, ti lahko pošljem zapisnik ;)
VSI acomi so isti, tudi moji so ponaredki, pač isto sranje, edino pri cdp pro sem merkal na oki-je.
Mehaniki ponavadi niso računalničarji, zato rajši plačajo nekomu ki se na to spozna.
Se pa tudi naredil prevod, tako da čisti noob verjetno nisem ;)


Fant, ne boj se. Predobro vem,kako ukrepa carina ;) To,kar si ti "fasal", je povsem razumljivo. Vendar je bil predhoden govor o tem,kako autocom ukrepa in zato je bil moj odgovor tak kot je bil ;)
Ni mi treba pošiljati zapisnika ;) Ti mi raje napiši,če veš kaj pomeni OKI in raje napopaj gor sliko tvojga autocoma, po možnosti original ali pa pač "EU" klon ;)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a jeronimo Pe jun 21, 2013 7:45 pm

TrioAdijo: Samo zate od mene ;)
Slika
Slika
Slika
Slika

Pri dve sliki sta od EU clona autocom CDP pro enote. Druge dve sliki sta od CDP pro iz kitajske z OKI čipi. CDP+ ni EU clona oz ga ni z OKi čipi.
Ter zadni dve sliki sem osebno posnel :)
OKI čip se vidi na 1. in 3. sliki desno, na njem piše OKi japan. Ter oba ta clona imata boljše releje (CDP+ ima od NEC-a in radi grejo po gobe).
To je to iz moje strani zdaj pa sodite sami kolikor želite :P
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a TrijoAdijo Pe jun 21, 2013 10:37 pm

No,končno :) :bow
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a lisko Ne okt 20, 2013 4:40 pm

ne da se mi brat vsega se opravičujem.....
Rečite mi kater oz. kaj od testerja/jev naj gledam in kupim da bo koliko toliko solidno? V prednosti so renoji (avti).
Očitno bom tole orodje nekoč potreboval....Seveda za hobi program čim ceneje.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a Fan Ne okt 20, 2013 6:49 pm

Pozdravljeni

100% pokrito pri Renaultu je " Renault clip ", je pa uporaben več ali manj samo za vozila Renault

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a lisko Ne okt 20, 2013 7:34 pm

KAk link? trgovina?
Ali pa nekaj kar bo šlo na prenosnika in kabl...
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a jeronimo Ne okt 20, 2013 8:05 pm

Kot je bilo predlagano, Z renaulte je najboljši renault clip (original namenski tester).
poglej malo po ebayju za njimi ali pa mi piši na PM pa ti lahko kaj svetujem ;)
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a Fan Ne okt 20, 2013 9:04 pm

lisko je napisal/-a:KAk link? trgovina?
Ali pa nekaj kar bo šlo na prenosnika in kabl...


Pozdravljeni

Nekaj naslovov:
http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=ren ... p&_sacat=0
http://www.obdglobal.net/shop/index.php

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a jeronimo Ne okt 20, 2013 9:12 pm

Fan je napisal/-a:
lisko je napisal/-a:KAk link? trgovina?
Ali pa nekaj kar bo šlo na prenosnika in kabl...


Pozdravljeni

Nekaj naslovov:
http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=ren ... p&_sacat=0
http://www.obdglobal.net/shop/index.php

Lep pozdrav


Pa le previdno pri nakupih clipov :)
Niso vsi clipi isti. Eni imajo zlo popravljeno vezje in lahko pri programiranju kurijo module v avtu.
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

nakup avtodiagnostike

Napisal/-a dennisCe To dec 03, 2013 6:03 pm

pozdravljeni,

kaj menite na takšno zadevo: http://www.bolha.com/stroji-orodja/osta ... 26287.html
mislim, da si že lahko ob prvi uporabi povrneš stroške.. predvsem me pa zanima, v kolikor nisi vešč dela s takim "orodjem" ali lahko kakorkoli poškoduješ avtoelektroniko, če se malo "igraš" in gledaš kako avtek deluje? :D :D
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: nakup avtodiagnostike

Napisal/-a zlica22 To dec 03, 2013 6:13 pm

Če samo gledaš ni kaj zaj****. Težko verjamem, da bi se bila stvar za tako ceno sposobna povezati prav v programe. (grafe že lahko spremljaš itd.) Sicer pa, če nisi vešč lahko tako ali tako kvečjemu gledaš in nič drugega.
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: nakup avtodiagnostike

Napisal/-a NoF3ar To dec 03, 2013 8:48 pm

To je pač mala napravica. Gre nekaj delat z njo (seretirat servise, izpis napak, pogled v AIRbag računalnik) drugače pa ima Opel tester ki sliši na ime GM TECH2
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: nakup avtodiagnostike

Napisal/-a jeronimo To dec 03, 2013 11:09 pm

Op-com je isto tok vag-com za VW. delat se da zlo veliko, vendar za te € je kitajsko pohanje.
Večino avto naredi, kar koli je novejšega kot letnik 2010 en gre. Lahko da na can avtih sploh sonda ne bo delala ter po trenutnih izkušnjah v Insignio v podvozje zagotovo ne gre notr :)
Za hobi program je zadeva zagotovo vredna (dobiš jo tudi za 20€ ;) )
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: nakup avtodiagnostike

Napisal/-a dennisCe Sr dec 04, 2013 8:32 am

meni se gre bolj ljubiteljsko za izbris kakšne napake, ali pa če avto javi kakšno napako in pogledaš kaj pokaže...
 
rob512
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: So jan 29, 2011 12:01 pm

Re: nakup avtodiagnostike

Napisal/-a rob512 Sr dec 04, 2013 3:43 pm

To je namenjeno amaterjem za lastno zadovljstvo. S tem bereš napake in jih brišeš ali kodiraš ključ,
vklopiš tempomat,resitiraš servisni interval nekaj nastavitev za elek. (luči...´) pa še kakšna malenkost.
Vedi da kar je več kot 30 evrov je vse preveč.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov