Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Fan Sr jan 20, 2010 10:15 pm

Pozdravljeni

Pri VAG-COMu na OBD II functions delujejo vsa vozila:
- bencinarji od 01.01.2001 naprej
- dizli od 01.01.2003 naprej
Pred tem letnikom pa z omenjenim programom lahko pregledujete le VW, Seat, Audi in Škoda. Z dobrim poznavanjem programa pa še Ford in Volvo

lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
božo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Pe nov 27, 2009 10:16 pm

Napisal/-a božo Sr jan 20, 2010 10:26 pm

Pozdravljen, kaj to pomeni, da če si kupim tale kabel, ki je pod linkom bom lahko pregledoval napake svojega avtomobila Opel Signum 2.2 dti letnik 2004?

http://cgi.ebay.co.uk/VAG-COM-USB-DIAGN ... 4cec3c907a

hvala
 
Uporabniški avatar
Hribo
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: To jan 09, 2007 11:30 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a Hribo Sr jan 20, 2010 10:32 pm

Ne.Potrebo je imeti Ustrezen Modul + ustrezen kabel ,Program ,pa še kaj .. Če je to na računalniku. Lahko pa tudi kak drug prenosen universalen tesrter,...
Vsekakor pa nebo za tak denar nič.
Pa se kratica Vag pomeni nekaj? kar so tudi fantje ze omenjali. LP
http://www.facebook.com/pages/Avtodiagnostika-in-Servis-Osebnih-Vozil/361074387295480
 
božo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Pe nov 27, 2009 10:16 pm

Napisal/-a božo Sr jan 20, 2010 10:42 pm

Kaj pa je potem Fan mislil s tem, ko je napisall, da na tem Vag-comu obd II delujejo vsa vozila.

Mislim pa da bi se dalo z naslednjo napravo
http://cgi.ebay.co.uk/Opel-Vauxhall-OP- ... 27aeae0fac
 
cd_rw
Novinec
 
Prispevkov: 138
Pridružen: Po nov 16, 2009 9:42 pm

Napisal/-a cd_rw Če jan 21, 2010 12:37 am

cd_rw je napisal/-a:Pozdravljeni!
Nabavil sem si prej omenjeni kabel in sem instalirou vag-com 409.1, ki je priložen, prav tako sem instalirou priložene gonilnike. Kabel mi v programu VAG-COM zazna, ko pa ga priklopim na avto (Audi A4 1996, poskusil sem tudi na Golfu 1.9 TDI 2001), pa piše da interface not found. Dal sem kontakt v avtu. Ko pa grem pod OBD II functions, da testiram mi pa napiše "Car is not ISO/OBD II compatible" Ali mogoče kdo ve kaj je treba storiti, da bo stvar delovala?
Hvala


A ima kdo kako idejo kar se tega tiče?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Fan Če jan 21, 2010 4:31 pm

božo je napisal/-a:Kaj pa je potem Fan mislil s tem, ko je napisall, da na tem Vag-comu obd II delujejo vsa vozila.

Mislim pa da bi se dalo z naslednjo napravo
http://cgi.ebay.co.uk/Opel-Vauxhall-OP- ... 27aeae0fac


Pozdravljeni

Z OP-COMom se lahko pregleduje/briše/preprogramira vozila Opel od 97 letnika naprej, za starejši letnik pa je potrebno imeti reducir konektorja - 10 polni na 16 polni.

Zgoraj omenjeni pregled vozil s VAG-COMom je bil mišljen - pregled samo motorne elektronike, pa še pri tem ste zelo omejeni, največkrat pokaže samo napake, te lahko tudi brišete/reset in koliko motor onasnežuje okolico. Seveda pa je bilo to mišljeno z uporabo originalnega kompleta VAG-COM ( ne piratski ) in še to s predpostavko da si lastite veliko znanja pri uporabi diagnostičnih orodij.
Velikokrat se namreč zgodi, da si ljudje nabavijo raznorazna diagnostična orodja in šele po priklopu ugotovijo da jih ne znajo uporabljati. Tako si lahko naredite na vozilu/ECUju več škode kot koristi.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
monaco
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: So sep 06, 2003 8:17 pm

Napisal/-a monaco To jan 26, 2010 1:41 pm

Naj mi nekdo pove kateri je najprimernejši za "generično" obd2 diagnostiko.

Mislim kaj takšnega, da bi bil mogoče sposoben prebrat še kaj več kot samo osnovne podatke, določene z OBD2 standardom oziroma reset teh napak in MIL lučke. Lahko tudi za čisto specifično znamko.

Nekaj časa sem imel ELM327 1.5 in je za te stvari bil ok, nisem pa našel kaj drugega da bi na njem delalo kot samo generični sw (Digimoto, PCMScan). Je bil pa ok, npr. na Volvotu me opozoril na napako v konektorju za lmm.

Odločam se med:
-ELM327 v1.5 (vem da deluje, samo rabil bi še kaj več. Vsaj za kakšno znamko)
-OBD-D-I V1.3 CAN BUS EOBD OBD2 (v čem je sploh boljši od zgornjega? če primerjam podprte protokole, ima zraven še SAE J1939 )
-KKL (ali to sploh deluje z generičnim sw ali je samo za vag-com?)
-KWP2000 (nimam pojma ali je samo za flashanje EEPROMa ali tudi obd2 diagnostiko)

Bom zelo vesel če mi lahko kdo pomaga vsaj katerega izločit. Rabim predvsem za hobi uporabo v domači delavnici.
 
Novinka123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po apr 19, 2010 10:38 pm

Napisal/-a Novinka123 Po apr 19, 2010 10:56 pm

Zdravo,

imam eno prošnjo. Moj kolega si je kupil napravo MaxScan VAG405 (Autel), a žal ima samo angleška navodila, on pa ne razume angleško. Ima morda kdo od vas slovenska navodila in bi jih lahko skeniral ter mi jih poslal? Ali pa morda veste, če se da kje na netu dobiti slovenska navodila (sploh obstajajo)?
Se pa kar mudi:) Hvala za pomoč,

lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Fan To apr 20, 2010 8:11 pm

Novinka123 je napisal/-a:Zdravo,

imam eno prošnjo. Moj kolega si je kupil napravo MaxScan VAG405 (Autel), a žal ima samo angleška navodila, on pa ne razume angleško. Ima morda kdo od vas slovenska navodila in bi jih lahko skeniral ter mi jih poslal? Ali pa morda veste, če se da kje na netu dobiti slovenska navodila (sploh obstajajo)?
Se pa kar mudi:) Hvala za pomoč,

lp


Pozdravljeni

SLO navodila obstajajo, priložena so Autel testerjem, ki so kupljena v SLO.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Novinka123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po apr 19, 2010 10:38 pm

Napisal/-a Novinka123 Če apr 22, 2010 1:38 am

Zdravo,

ja, žal ne vem, kje je kupil to napravo. Bom vprašala. Pa ima morda kdo ta navodila, da bi mi jih skeniral, ali prosim preveč?

Najlepša hvala
 
bircaboy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po sep 15, 2008 6:29 am

Napisal/-a bircaboy Sr jun 02, 2010 9:40 am

MacTron je napisal/-a:sisko100: mac pa uprorablja taksen set...
Slika

in sicer izkljucno za VAG ljubiteljsko Can-bus (USB) - software ver. 704

sem pa ze delal z taksnimi stroji kot so KTS za cca. 6000€ in raznimi moduli za
korejska vozila - univerzalni racunalniki e-diag itd... precekiraj malo teme o diagnostiki

Tehnicna/programska podpora za zgornji predlog (DiOBD 880) naj bi bila zelo vredu torej
poizkusi se pozanimati ce lahko dobis kaj vec informacij ali pa celo demonstracijsko predstavitev.
Ker kakor sem zasledil ti nebi rad imel kompletne naprave kot je KTS ali pa od tega
podjetja AVL DiX 188 oz. DiX Drive Pocket


MacTron, si mogoče probal še kateri drugi program na omenjenem vmesniku, kot so OBD2007,Pcmscan. Deluje kateri izmed njih na 704 vmesniku?
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Sr jun 02, 2010 6:50 pm

bircaboy je napisal/-a:MacTron, si mogoče probal še kateri drugi program na omenjenem vmesniku, kot so OBD2007,Pcmscan. Deluje kateri izmed njih na 704 vmesniku?

Sem tudi probaval ta dva programa oz. se nekaj genericnih zraven vendar je povsod bil error. Palmerjev PCMScan deluje le z vmesniki ELM pa se to ne vsemi le z 327 poleg tega pa se z nekaterimi OBD II s protokolom SAE-J2534, ki pa je nazalost l. 2004 torej bi mogoce v upostev prisel microCAN (le kot ideja). Glede OBD2007 pa tudi kvecjemu z 805 ali 908 torej microCAN, ampak za 100% zopet le ELM vmesniki. Morda si tudi spregledal vendar tu govorimo le o originalnih kablih Ross Tech (pa cetudi je ver. 704) imas podporo za nadaljnje verzije (v sklopu kabla CAN) ne pa microCAN K-line itd.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
maliBobi
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če jun 03, 2010 6:02 pm

Napisal/-a maliBobi Ne jun 06, 2010 12:17 pm

cd_rw je napisal/-a:
cd_rw je napisal/-a:Pozdravljeni!
Nabavil sem si prej omenjeni kabel in sem instalirou vag-com 409.1, ki je priložen, prav tako sem instalirou priložene gonilnike. Kabel mi v programu VAG-COM zazna, ko pa ga priklopim na avto (Audi A4 1996, poskusil sem tudi na Golfu 1.9 TDI 2001), pa piše da interface not found. Dal sem kontakt v avtu. Ko pa grem pod OBD II functions, da testiram mi pa napiše "Car is not ISO/OBD II compatible" Ali mogoče kdo ve kaj je treba storiti, da bo stvar delovala?
Hvala


A ima kdo kako idejo kar se tega tiče?


Napiši bolj podrobno kaj si počel, kak kabel imaš,......
Kakšne gonilnike si imel priložene? I rossijeve strani so potegni Com port simulator al nekaj takega....

V glavnem odgovori najprej na vprašanja, potem pa dalje.
P.s
Si imel na kakšnem drugem forumu enak nick? Če ja imam nekaj za tebe, brez skript :)
 
cd_rw
Novinec
 
Prispevkov: 138
Pridružen: Po nov 16, 2009 9:42 pm

Napisal/-a cd_rw To jun 08, 2010 12:16 pm

maliBobi je napisal/-a:
cd_rw je napisal/-a:
cd_rw je napisal/-a:Pozdravljeni!
Nabavil sem si prej omenjeni kabel in sem instalirou vag-com 409.1, ki je priložen, prav tako sem instalirou priložene gonilnike. Kabel mi v programu VAG-COM zazna, ko pa ga priklopim na avto (Audi A4 1996, poskusil sem tudi na Golfu 1.9 TDI 2001), pa piše da interface not found. Dal sem kontakt v avtu. Ko pa grem pod OBD II functions, da testiram mi pa napiše "Car is not ISO/OBD II compatible" Ali mogoče kdo ve kaj je treba storiti, da bo stvar delovala?
Hvala


A ima kdo kako idejo kar se tega tiče?


Napiši bolj podrobno kaj si počel, kak kabel imaš,......
Kakšne gonilnike si imel priložene? I rossijeve strani so potegni Com port simulator al nekaj takega....

V glavnem odgovori najprej na vprašanja, potem pa dalje.
P.s
Si imel na kakšnem drugem forumu enak nick? Če ja imam nekaj za tebe, brez skript :)

LP!
Težave so bile z gonilniki za kabel, zdaj povezava deluje. Mam pa zdaj še eno vprašanje, ali je možno z enim kablom povezat se na avto ki uporablja za komunukacijo K linjo in na avto, ki za komunikacijo uporablja CAN bus. Ali moram imeti za vsak protokol svoj kabel. Gledal sem namreč vmesnik ELM 327 ( morda kdo pove več, ki ima kakšne izkušnje s tem kablom).
Drgač pa ja, mam isti nick še na enem forumu, ki pa je trenutno žal nedosegljiv, zaradi nekih težav s serverjem.
@maliBobi, če maš kaj ti sam pošli...
Lep pozdrav!
 
Uporabniški avatar
Blink-182-
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Po feb 19, 2007 8:54 pm
Kraj: Škofja Loka

Napisal/-a Blink-182- Če jul 01, 2010 9:45 pm

Pozdravljeni
Sem bral teme o diagnostiki, ampak mi še vedno ni povsem jasno, zato bi zastavl še nekaj vprašanj.
Namreč danes mi je nekdo ponujal diagnozo vag vozil, komplet je vseboval dva kabla in program ( vag-com, en moder kabel ki je že zgoraj na enem linku, ta naj bi bil po razlagi bolj za same števce, ter črni ki je za ostalo). Je pa dejal, da bi se dalo z tem kablom (vrjetno OBD 2) in istim programom priklopiti na ostala vozila, sicer ne tako obširno, ampak le prikaz in brisanje napak.

Sedaj pa me zanima, ali se to res da, da z vag com pogledaš in brišeš napaka tudi ostalih vozil?
Ali je ta zadeva vredna 200€ ali se je samo nekdo znašel in prodaja to zadevo za velike denarje? Ker sem na ebay napisal vag com, dobim zadetke za dobrih 20€ ???
http://cgi.ebay.de/OBDII-Kfz-Diagnose-VW-Audi-Skoda-Seat-VAG-COM-409-1-USB-/320475168264?cmd=ViewItem&pt=Elektroger%C3%A4te&hash=item4a9dcefe08
Je pa zanimivo, da je možakar z tem programom na golf 4 v 1min spremenil kilometre, tako da se sploh ne čudim da ima večina vozil prevrtene...

V glavnem rabil bi neko zadevo, ki bi delala na večino avtomobilov, ne rabi biti obširna, rabil bi samo prikaz in brisanje napak, reseti intervalov in takšne drobnarije. Je to zgoraj rešitev? Oz. kaj bi mi priporočali?

Lp
 
Uporabniški avatar
Blink-182-
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Po feb 19, 2007 8:54 pm
Kraj: Škofja Loka

Napisal/-a Blink-182- Pe jul 02, 2010 10:44 am

Se pravi ta zadeva? http://cgi.ebay.de/ELM327-Diagnose-Interface-Kabel-/280526974868?cmd=ViewItem&pt=Elektroger%C3%A4te&hash=item4150b5ef94
Potem pa na računalnik naložiš vagcom, fiatecuscan,... ter zadeva deluje? Imaš pa samo prikaz in brisanje napak?

Mogoče mi zna kdo svetovati o tistem zgoraj napisanem glede vagcoma?

Hvala in lp
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Pe jul 02, 2010 10:56 am

za vrtenje kilometrou na vag vozilih se uporablja VAG-TACHO.z vag comom ne mores vrtet kilometrou (oz mism da lahko z zadnjo serijo)
200 eur je velik previsoka cena.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
vepar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: So jun 05, 2004 6:32 pm
Kraj: nou mejst

Napisal/-a vepar Pe jul 02, 2010 1:48 pm

ima kdo kak info kako prit v računalnik mitsubishi carisma 1.8 gdi?
bil sem pri 8 mehanikih in nihče ni mogel..
nobenega univerzalca ne spusti not. od hyundaja lahko bere vse mitsubishije samo te 1.8 ne..
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov