Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
kreto2222
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr sep 15, 2010 9:54 pm

Napisal/-a kreto2222 Sr sep 15, 2010 10:35 pm

Temo so mi zaklenili, nemaram zlo smetit ampak vseeno bi prašal.
ELM327, zanima pa me kakšno programsko opremo potrebujem, da bo stvar sploh delovala? Za vsako firmo svoj program ali kaj univerzalnega? Lahko s pomočjo tega resetiram servisne intervale? Prosim samo za kratek odgovor:)
+je zadeva sploh uporabna?:)
 
maliBobi
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če jun 03, 2010 6:02 pm

Napisal/-a maliBobi So okt 02, 2010 3:35 pm

Dobil...
Zadnjič spremenil maliBobi, dne Po okt 04, 2010 9:39 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
punto05
Novinec
 
Prispevkov: 186
Pridružen: To jul 10, 2007 4:40 pm

Napisal/-a punto05 Ne okt 03, 2010 9:54 pm

Tudi mene zanima katere kable moram nabaviti za :
- FLAR 1995-2005
- PSA 1995-2005
- VAG 1995-2005

Pregled parametrov in brisanje napak.

Ali npr. s kablom OBD2 oz. ELM327 lahko, seveda z uporabo primerne programske opreme, obdelujem vse našteto, ali ne.
Ali npr. s kablom OBD2 409.1 čekiram npr. Fiat Punto ali Citroen Xantio ?
Pomeni teh 409.1 samo protokol za VAG ali popolnoma namenski kabel ?

LP
 
C5
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: To nov 02, 2004 3:56 pm

Napisal/-a C5 To okt 05, 2010 6:03 pm

Tudi sam razmišljam o nakupu ELM327 in OBD2 409.1 vmesnikov.

Zanima pa me naslednje - ali je kdo preizkusil Bluetooth oz. WiFi različice ?
Vem, da je povezava s kablom kvalitetnejša, so pa kabli bolj kot ne kratki, zato si lokacijsko omejen.
Kako se obnesejo USB podaljški, kako brezžična povezava ?
Predvidevam da bi USB podaljšek moral delovati vsaj do skupne dolžine z osnovnim kablom 5m.
Kako se obnese brezžična povezava, BT ali WiFi - predvsem z vidika motenj v komunikaciji z laptopom.

Pa ne sedaj nekih teorij razpredat - naj odgovarjajo tisti, ki imajo izkušnje z uporabo USB podaljška ali z brezžično povezavo.

LP
 
bruki
Novinec
 
Prispevkov: 257
Pridružen: So okt 15, 2005 6:11 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a bruki To okt 05, 2010 8:57 pm

Sam uporabljam kar nekaj diagnostičnih aparatov ki delujejo na bluetooth...pa ni nobenih motenj,le pri osciloskopu je rahel problem,ker je čas obnavljanja podatkov prepočasen in pride do napak.
Sicer pa uporabljam launch diagun,VAS,brain bee-f box,to vse deluje preko prenosov,ostalo diagnostiko pa imam preko kablov.

pozdrav
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re:

Napisal/-a Jerch_ Pe nov 12, 2010 11:24 pm

C5 je napisal/-a:Tudi sam razmišljam o nakupu ELM327 in OBD2 409.1 vmesnikov.

Zanima pa me naslednje - ali je kdo preizkusil Bluetooth oz. WiFi različice ?
Vem, da je povezava s kablom kvalitetnejša, so pa kabli bolj kot ne kratki, zato si lokacijsko omejen.
Kako se obnesejo USB podaljški, kako brezžična povezava ?
Predvidevam da bi USB podaljšek moral delovati vsaj do skupne dolžine z osnovnim kablom 5m.
Kako se obnese brezžična povezava, BT ali WiFi - predvsem z vidika motenj v komunikaciji z laptopom.

Pa ne sedaj nekih teorij razpredat - naj odgovarjajo tisti, ki imajo izkušnje z uporabo USB podaljška ali z brezžično povezavo.

LP



Tudi sam se soočam s podobnim problemom...
sem tik pred vgradnjo carPC v prtljaznik avtomobila in bi rabil OBD2 409.1 kabel podaljšati z USB podaljškom cca5m ali pa kupiti precej dražje bluetooth/wireless opcije.

Tiste, ki uporabljate kakšne zanimive programe bi tudi prosil za priporočilo.. trenutno testiram MoDiag.
Rabil bi ali program za lažjo diagnostiko ali pa program, ki bi mi stalno prikazoval bistvene podatke v obliki grafov itd.

hvala za pomoč
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a Fan So nov 13, 2010 12:51 am

Pozdravljeni

Največ se da narediti z namenskimi ročnimi testerji, kar za nekoga, ki se profesionalno ukvarja z mehaniko ne bi smel biti problem - še več, to je danes nujno zlo, za tekoče delovanje delavnice.
Vse kar je do 5m povezave s kablom ( USB ) nima nobenih motenj, kar se pa tiče brezične povezave - hja je pa odvisno od lokacije in ostalih motečih dejavnikov v okolici.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a Jerch_ So nov 13, 2010 1:02 am

Fan je napisal/-a:Pozdravljeni

Največ se da narediti z namenskimi ročnimi testerji, kar za nekoga, ki se profesionalno ukvarja z mehaniko ne bi smel biti problem - še več, to je danes nujno zlo, za tekoče delovanje delavnice.
Vse kar je do 5m povezave s kablom ( USB ) nima nobenih motenj, kar se pa tiče brezične povezave - hja je pa odvisno od lokacije in ostalih motečih dejavnikov v okolici.

Lep pozdrav


hvala za hiter odgovor!
No super, potem bom kupil kar kabel obd2 in podaljšek USB 5m. To mi je jasno, na žalost se pa na stvari popolnoima nič ne spoznam in bi v bistvu na touchscreenu preko pcja v prtljažniku rad spremljal le dogajanje občasno in pogledal za morebitne napake. ker velikokrat berem, da se to da s pomočjo preprostih programov bom poskušal in se izučil.
kar se hardware-a tiče sem torej rešil, še kakšen program naj mi kdo predlaga.

hvala v naprej
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a Fan So nov 13, 2010 1:52 am

Pozdravljeni

V koliko boste uporabljali vag-com 409.1, dobite program na tej strani: http://www.ross-tech.com/vag-com/index.html

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
bruki
Novinec
 
Prispevkov: 257
Pridružen: So okt 15, 2005 6:11 pm
Kraj: Maribor

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a bruki So nov 13, 2010 6:41 pm

Na ebayu imaš kar nekaj prodajalcev,,,pa tudi pri nas se najdejo za vmesnik....tudi cena ni nič kaj velika.
Na ross-tech strani imaš programe,ki so namenjeni le originalnim vmesnikom....vse ostale blokirajo.
Tako da ti priporočam da ko kupiš kabel...namestiš le tisti program ki je zraven priložen(predvidevam da boš kupil ponaredek,,saj bi bilo nesmiselno kupovati original za lastno uporabo.)

LP
 
Uporabniški avatar
GoGo
Uporabnik
 
Prispevkov: 807
Pridružen: Sr okt 13, 2004 9:34 am
Kraj: Severna Primorska

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a GoGo To nov 23, 2010 10:12 am

Mene pa zanima ali tester VAG-COM deluje tudi za ford galaxy, glede na to da deluje tako na sharanu kot alhambri. Rabim konkretno informacijo, ne ugibanje.
Obd 2 kabel imam, zdaj pa me zanima kateri program bi za galaksija prišel v poštev. Potreboval bi za letnik 99 - stari model.
Lep dan!
 
athlon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe mar 30, 2007 11:57 am

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a athlon To nov 23, 2010 1:24 pm

V kratkem dobim ta kabel:USB 409.1 KKL VAG-COM OBD 2 II VW AUDI SKODA SEAT Cable in me zanima glede na to da deluje tudi na FLAR grupi, ali bo deloval tudi pri Oplu z programom autoscanner Opel ? Oziroma me zanima če kdo ta program že uporablja in kateri kabel moram imeti za povezavo z ECU?
 
Uporabniški avatar
bridgestone
Novinec
 
Prispevkov: 379
Pridružen: Pe mar 26, 2004 5:43 pm

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a bridgestone To mar 29, 2011 4:02 pm

Edini za katerega vem da dela "aftermarket" kable za VAG grupo (za avte po 2005) je Ross tech iz amerike, vendar najcenejši MICRO pride 250$, kar je preveč, če ga rabiš zgolj za hobi in da kaj pa kaj spremeniš na avtu - recimo tisto moteče piskanje za nepripet pas, ali pa izklop dnevnih luči, parjenje novih ključev... (to se sicer vse lahko naredi tudi z kkl vmesnikom ampak vseeno).

Potem sem našel za 120 evrov srbsko varjanto kabla, za katerega mi je ponudnik zatrdil, da tiskana vezja sam izdeluje (oziroma mu to naredijo na kitajskem), software pa je očitno neke vrste crack ross techovega. Pravi da je vmesnik polno funkcionalen (dela tudi adaptation in recode) in se ne zaklene, če maš aktivno internetno povezavo (kitajski recimo se), se ga pa ne da nadgraditi tako kot ross techovega (trenutna verzija je 10.6).
Problem pri vseh ne originalnih kablih je da zraven merilnih polj ni opisa. Ross tech uporablja mapo labels kjer se nahaja opis merilnih polj za posamezne krmilnike, kar je nujno potrebno v kolikor nimaš servisne literature (tega ne najdeš niti v ELSI).


Potem je tu še kitajski crap za 20$, ki baje ne omogoča adaptation in recode.

Mate kake izkušnje glede funkcionalnosti ne ross techovih kablov?
 
athlon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe mar 30, 2007 11:57 am

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a athlon Če mar 31, 2011 1:25 pm

Ker verjetno kdo od vas uporablja usb - obd (opel tech2) vmesnik, bi vas prosil če mi lahko pomagate. Sam sem namreč kupil kabel opel tech2 (usb-obd), dobil sem nekaj programov (opel tech2, opel usb, auto scanner opel, itd) ampak z nobenim od teh programov se mi ne uspe povezati z ECU-jem avta (opel Frontera sport 2.2dti). Gonilnike za usb kabel sem naložil, tako da mi laptop kabel prepozna, nastavil sem vrata COM1, ampak noben program se ne poveže. Mi lahko kdo pomaga kaj bi moral še nastaviti da bi se povezal z ECU-jem avta? Oziroma kaj naj naredim?
Hvala
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a Fan Če mar 31, 2011 1:42 pm

Pozdravljeni

Menim da bi morali nastaviti vrata na USB in ne na KOM1

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
athlon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe mar 30, 2007 11:57 am

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a athlon Če mar 31, 2011 2:10 pm

Saj ko priklopiš kabel v USB ti ga zazna kot COM port.

A nihče ne uporablja OP COM in OBD kabla? oops
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a Drocky Če mar 31, 2011 7:37 pm

progaj še na kakem drugem oplu, drugače pa mislim, da je tak kot je Fan napisal ;)
LP Rok
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a TrijoAdijo Pe apr 01, 2011 1:06 pm

bridgestone je napisal/-a:Edini za katerega vem da dela "aftermarket" kable za VAG grupo (za avte po 2005) je Ross tech iz amerike, vendar najcenejši MICRO pride 250$, kar je preveč, če ga rabiš zgolj za hobi in da kaj pa kaj spremeniš na avtu - recimo tisto moteče piskanje za nepripet pas, ali pa izklop dnevnih luči, parjenje novih ključev... (to se sicer vse lahko naredi tudi z kkl vmesnikom ampak vseeno).

Potem sem našel za 120 evrov srbsko varjanto kabla, za katerega mi je ponudnik zatrdil, da tiskana vezja sam izdeluje (oziroma mu to naredijo na kitajskem), software pa je očitno neke vrste crack ross techovega. Pravi da je vmesnik polno funkcionalen (dela tudi adaptation in recode) in se ne zaklene, če maš aktivno internetno povezavo (kitajski recimo se), se ga pa ne da nadgraditi tako kot ross techovega (trenutna verzija je 10.6).
Problem pri vseh ne originalnih kablih je da zraven merilnih polj ni opisa. Ross tech uporablja mapo labels kjer se nahaja opis merilnih polj za posamezne krmilnike, kar je nujno potrebno v kolikor nimaš servisne literature (tega ne najdeš niti v ELSI).


Potem je tu še kitajski crap za 20$, ki baje ne omogoča adaptation in recode.

Mate kake izkušnje glede funkcionalnosti ne ross techovih kablov?


Tudi te cheap china variante imajo te možnosti, le skrekan program nucaš. To zadevo uporabljam tut sam in mi deluje vse...razen updejta...:) Prav tako imam mapo labels, v kateri je opis za posamezno polje.

LP!

athlon je napisal/-a:Ker verjetno kdo od vas uporablja usb - obd (opel tech2) vmesnik, bi vas prosil če mi lahko pomagate. Sam sem namreč kupil kabel opel tech2 (usb-obd), dobil sem nekaj programov (opel tech2, opel usb, auto scanner opel, itd) ampak z nobenim od teh programov se mi ne uspe povezati z ECU-jem avta (opel Frontera sport 2.2dti). Gonilnike za usb kabel sem naložil, tako da mi laptop kabel prepozna, nastavil sem vrata COM1, ampak noben program se ne poveže. Mi lahko kdo pomaga kaj bi moral še nastaviti da bi se povezal z ECU-jem avta? Oziroma kaj naj naredim?
Hvala


Morda moreš v samem programu v nastavitvah nastavit na USB ali pa COM1.
Če računalnik zazna usb kot COM1, potem dej še v programu nastavi povezavo na COM1.
LP!
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
athlon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe mar 30, 2007 11:57 am

Re: Testerji-avtodiagnostika

Napisal/-a athlon Pe apr 01, 2011 6:00 pm

Ja računalnik mi zazna usb kot com1(lahko ga tudi spremeniš) in tudi v programu nastavim na com1, ampak ko kabel priklopim na OBD v avtu se mi pa ne poveže z ECUjem :cry:
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 28 gostov