Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a joztom Ne apr 27, 2008 10:24 am

Preveč plina, napačna meritev za 8°pri določeni hitrosti ventilatorja in zmrzuje.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Ne apr 27, 2008 10:43 am

Kakorkoli lahko je taksna napaka.

Torej kompresor je lahko odpovedal zaradi špen oz. zaradi zaradi njih je odpovedal ventil zdej se pa dogaja, da ne odpira zadosti in ves plin ostane na tlacni strani in se pocasi spusca na sesalno.

Ce se cez cas odmrzne se plin razporedi okoli za nekaj casa, odmrzne pa zaradi tega, ker tlacno stikalo ugasa kompresor in ko ugasne gre plin pocasi skoz in ko je ves plin skozi spet lahko kompresor zacne polniti
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a roberto-82 Po apr 28, 2008 6:34 pm

važno je da si zdej zrihto in ti deva dobro ali še kaj je.. lp
 
Uporabniški avatar
Mr_Jingles
Novinec
 
Prispevkov: 401
Pridružen: Če avg 24, 2006 2:39 am
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a Mr_Jingles Po apr 28, 2008 6:49 pm

roberto-82 je napisal/-a:važno je da si zdej zrihto in ti deva dobro ali še kaj je.. lp


Sploh ne govori, NE DEVA VREDO, deva kok se ji zlubi sam ponavidi sploh ne, iz prešnjih zaledenelih dni, zdej sploh ne hladi več...No hladi koker se ji zlubi.....Zdej se ma pa z LOGARJO grdo začela gledat... :twisted: .


-Delala je lepo dokler se nism domov prpelo (nč zmroval), pa avto ugasno pa nato hoto ponvno zagnat pa nič več... :twisted:
-Baje so program krmiljena na novo nastavili... :twisted:
 
Luky
 

Napisal/-a Luky Po apr 28, 2008 8:24 pm

hribko je napisal/-a:če je premalo plina not,sistem sploh ne dela in se kompresor sploh ne vklopi.
no saj meni se pri golfu ni

to drži...
če ga je pa preveč pa hladi zelo dobr-posledica začnejo zamrzovat lajtnge -do takrat klima še dela

možno je tudi da se klima izklopi takrat k jo že res ful zebe :)

drugač pa tuki en majster iz gorenja vedn reče če bo preveč hladilo mal plina vn spust...
tk da zdej ne vem ka je zej ko eni pravjo da to nima veze, oz da ne more da zarad tega to dela....
 
scuba
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: So feb 24, 2007 8:54 pm
Kraj: Turnišče

Napisal/-a scuba Po apr 28, 2008 10:20 pm

Mr_Jingles je napisal/-a:
roberto-82 je napisal/-a:važno je da si zdej zrihto in ti deva dobro ali še kaj je.. lp


Sploh ne govori, NE DEVA VREDO, deva kok se ji zlubi sam ponavidi sploh ne, iz prešnjih zaledenelih dni, zdej sploh ne hladi več...No hladi koker se ji zlubi.....Zdej se ma pa z LOGARJO grdo začela gledat... :twisted: .


-Delala je lepo dokler se nism domov prpelo (nč zmroval), pa avto ugasno pa nato hoto ponvno zagnat pa nič več... :twisted:
-Baje so program krmiljena na novo nastavili... :twisted:


Cela Slovenija bere ta forum, lepo bi bilo če bi pisal v slovenščini.Če bom jaz začel pisat prekmursko dvomim da boš lahko normalno prebral. ;) ;) ;)
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a roberto-82 Po maj 05, 2008 6:11 pm

pelji avto k logarju in ga mu pusti dol on pa ti naj da nadomestno vozilo dokler ne popravi tega lp :D :D upam da je napisano v slovenščini da bojo eni znali prebrati lp
NE DELAJ DRUGEMU TISTGA,KAR NOČEŠ,DA DRUG DELA TEBI.
[img]http://www.shrani.si/f/3M/Wx/1eNyr63y/neimenovano.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
Mr_Jingles
Novinec
 
Prispevkov: 401
Pridružen: Če avg 24, 2006 2:39 am
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a Mr_Jingles Ne maj 25, 2008 6:00 pm

L.p
Spet mam problem z to mojo klimo, no od takrat ko mi je zamrzovala cev, je biv avto 3x na servisu, prejšno soboto sm ga končno dobil, in klima je brez problemov delovala ( kot so "ugotovili" je bil menda hin kontakni ventil, in ker tega menda težko dobiš orginalnega so mi namoterali neorginalnega in rekli sedaj bi pa moglo delat. No in nato šef servisa izjavi, če pa nebo to nebo delalo pa avto prpeli nazdej bomo pa komplet nov kompresor moterali, ventil nazej vzeli ter uni prejšni obnovljen kompresor, in ti v račun vzeli, preostanek pa plačam sam)... No glej zlomka po enem tedno začne nagajat, klima dela koker se ji zljubi, piha samo leva stran, piha samo rahlo hladno, piha dobro al pa sploh ne. No pol pa avto ugasnem prižgem ugasnem, pa začne delat. Je pa zanimiv da od dveh cevi je ena hladna druga ne. Ko zapiha v kabino se shladi še debelejša cev(una ko je prej zmrzovala-slike str1), če pa NE piha hladno pa je hladna samo tanša cev. Vse skupaj mi je sumlev Ta AVTOHIŠA LOGAR V SLOVENJ GRADCU me pomojem dobesedno nateguje, sm imel v mislih kaj pa če sploh plina niso dovolj nafilali, češ da bi me nategnali pa bi cel "nov" kompresor dali...Jutri grem najprej k enem privat avtomehaniku da vidimo koliko plina, če pa plina OK pa kr čez mejo v Avstrijo k enem pooblaščenem serviso SEAT upam da poštenem....
No uglavne taka je moja zgodba z AVTOHIŠO LOGAR, če pa slučajno kdo ve zakaj tako deluje pa prosim odgovor...???
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Mitja358 To sep 29, 2015 11:02 pm

No evo jaz imam enak oz. podoben problem na Astri H GTC 1.7 CDTI 2005.

Slika

Dejstva:

- Zamrzne visokotlačna (debela/hladna) cev vse do vhoda v kabino, tudi do 0,5 cm ledu!
- Preden zamrzne klima hladi dobro, zamrzne pa včasih v 5 min na štandgasu, včasih pa šele po nekaj časa
- Zamrzne verjetno tudi cel uparjalnik, saj ko zamrzne, v kabini skorajda ni nobenega zraka skozi reže, dokler je ne ugasnem in se led ne odtali!
- Lani menjan kompresor, kondenzator, sušilni filter ter na novo napolnjen plin
- Izhodna temperatura zraka v kabini je 8°C (na najnižji nastavitvi temperature)
- Pritisk na nizkotlačnem ventilu med delovanjem pri 18,5°C zunanje temperature (in oblačnem vremenu - glede vlage) je 2 bara, na visokotlačnem pa 11 barov - vrednosti sta stabilni in ne skačeta
- Tester ne pokaže nobene napake, pregled parametrov pokaže, da je temperatura uparjalnika -40°C oz. 5V (ampak po spletu berem, da če avto nima tega senzorja, tester kaže točno tole vrednost) - no tudi na Oplu ne najdejo v računalniku tega senzorja. Tester tudi pokaže zunanjo temperaturo (sklop pod klima sistemom) 0°C, sicer mi v kabini na sredinskem zaslonu prikazuje pravilno zunanjo temperaturo.
- Opel pravi, da je lahko presostat (a ta ne izklopi/vklopi kompresorja?), so pa nekateri tudi omenjali ventil v kompresorju ali pa ekspanzijski ventil?
- Občutek imam, da klima dela ves čas s polno močjo, tudi če je zunaj recimo samo 10°C ali pa 15°C

Hvala za odgovore.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a pskoda Sr sep 30, 2015 6:16 am

To imaš ročno ali automacko klimo? Glede na to, da se ti led nabira kompresor dela skos na polno ko je klima prižgana. Če si menjal kompresor po moje z neoriginalnim je lahko problem z kompresorjem
Lp
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Mitja358 Sr sep 30, 2015 4:47 pm

Klima je avtomatska, kompresor pa seveda ni original. Je pa ravno 2 meseca izven garancije :?
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Mitja358 Ne okt 04, 2015 7:13 pm

Danes pri zunanji temperaturi 18°C sem vklopil klimo na 24°C in je vseeno zamrznila! Piha pa normalno toplo 24°C v kabino in ne hladno.
 
Uporabniški avatar
IgorMM
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: To nov 09, 2004 3:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a IgorMM Ne okt 04, 2015 8:09 pm

kompresor fuč :) china china
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a uros11 Ne okt 04, 2015 8:46 pm

IgorMM je napisal/-a:kompresor fuč :) china china

Kako fuč, če zmrzuje ko zmešana? Kompresor dela, problem je drugje, ne odvaja mraza na pravem mestu.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Energetik81 To okt 06, 2015 2:23 pm

Mitja358 je napisal/-a:No evo jaz imam enak oz. podoben problem na Astri H GTC 1.7 CDTI 2005.

Slika

Dejstva:

- Zamrzne visokotlačna (debela/hladna) cev vse do vhoda v kabino, tudi do 0,5 cm ledu!
- Preden zamrzne klima hladi dobro, zamrzne pa včasih v 5 min na štandgasu, včasih pa šele po nekaj časa
- Zamrzne verjetno tudi cel uparjalnik, saj ko zamrzne, v kabini skorajda ni nobenega zraka skozi reže, dokler je ne ugasnem in se led ne odtali!
- Lani menjan kompresor, kondenzator, sušilni filter ter na novo napolnjen plin
- Izhodna temperatura zraka v kabini je 8°C (na najnižji nastavitvi temperature)
- Pritisk na nizkotlačnem ventilu med delovanjem pri 18,5°C zunanje temperature (in oblačnem vremenu - glede vlage) je 2 bara, na visokotlačnem pa 11 barov - vrednosti sta stabilni in ne skačeta
- Tester ne pokaže nobene napake, pregled parametrov pokaže, da je temperatura uparjalnika -40°C oz. 5V (ampak po spletu berem, da če avto nima tega senzorja, tester kaže točno tole vrednost) - no tudi na Oplu ne najdejo v računalniku tega senzorja. Tester tudi pokaže zunanjo temperaturo (sklop pod klima sistemom) 0°C, sicer mi v kabini na sredinskem zaslonu prikazuje pravilno zunanjo temperaturo.
- Opel pravi, da je lahko presostat (a ta ne izklopi/vklopi kompresorja?), so pa nekateri tudi omenjali ventil v kompresorju ali pa ekspanzijski ventil?
- Občutek imam, da klima dela ves čas s polno močjo, tudi če je zunaj recimo samo 10°C ali pa 15°C

Hvala za odgovore.
Tole ni VT ampak NT cev.
Možnosti je več:
- ventilator kabine ne dela
- premalo plina (to pomeni da sistem nekje pušča, če je bil na novo napolnjen plin)
- pokvarjen ekspanzijski ventil
- drobci materiala (a je prejšnji kompresor zaribal?) nekje v sistemu
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Mitja358 So nov 07, 2015 7:13 pm

Samo da posodobim. Včeraj ponovno napolnil klimo, noter je bilo 406g plina od 475g. Ko sem se peljal domov po AC mi ni zamrzovalo, nato ko sem se pa zvečer peljal po mestu pa mi je spet zamrznilo, enako danes zjutraj. Danes popoldne pa spet ni zamrznilo. Zdaj bom spremljal če zamrzuje samo ko je zunaj bolj hladno (okrog 5°C ali tudi podnevi pri 15°C), da bi posledično od vetrov zamrznil kondenz na ceveh?

Če pa to ne bo pomagalo pa bom menjal ekspanzijski ventil.

Drugače prejšnji kompresor je zaribal, ampak smo pri novem na obe cevi pred kompresorjem dali mrežice za morebitne opilke (drugače jih ni bilo zaznati, ampak za vsak slučaj).

Ventilator kabine pa dela v redu.

P.S. Se je pa včeraj ko sem se peljal domov s servisa kompresor vmes izklopil za nekaj časa. Je to zaradi tega, ker ni bilo potrebe ali da bi bilo kaj narobe?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a esem So nov 07, 2015 10:16 pm

Mitja358 je napisal/-a:...smo pri novem na obe cevi pred kompresorjem dali mrežice za morebitne opilke...
Čisto laično - mrežice ovirajo pretok, kompresor dela drugače, morda se tudi zato izklaplja. In morda ni mraz ampak AC/mesto spremenljivka, ki jo iščeš. Poleg mrežic...
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Mitja358 Ne nov 08, 2015 8:37 pm

Danes sem se peljal malo dlje po AC pri zunanji temperaturi 10°C in na srečo ni nič zamrznilo. Upam da tako tudi ostane, če ne pa poročam.

Hmm, bom pozoren tudi na to, če ne bo bolje.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Energetik81 Sr nov 11, 2015 9:26 am

Lej tudi če ti občasno zmrzuje, je nekaj narobe. Nima kaj zmrzovat, če je vse OK. Popravilo se ne bo samo od sebe.
Glede na to da je zaribal kompresor, je možno vse sorte, lahko da je poškodovan ekpanzijski ventil. Pa tudi to da ti plin uhaja, ni glih dober znak.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Mitja358 Sr nov 11, 2015 6:11 pm

Ja to se popolnoma strinjam, ampak naj povdarim, da mi je po polnitvi zamrznilo samo takrat, ko je bila zunanja temperatura okrog 5°C, pri 3°C kompresor več ne deluje.

Glede uhajanja plina ne morem nič povedat, ker sploh ne vem, če je bil plin že prej dobro napolnjen, saj je bila naprava stara. Zaenkrat pa se ni nič videlo pod UV lučko. Sedaj se je napolnila z novo napravo na točnih 475g.

Seveda pa, če bo še naprej zamrzovalo, bom zadevo rešil, ker tako ne more bit. Vsekakor pa poročam, če bo kaj novega.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 36 gostov