Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Mitja358 Po nov 16, 2015 5:53 pm

Sem spremljal zdaj 1 teden po vsaki vožnji in ni nikoli več zamrznila. Nima veze če je bilo zunaj 20°C ali pa samo 4-5°C, vedno samo le malo kondenza na ceveh. :)
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Mitja358 Če mar 10, 2016 4:23 pm

No klima mi že spet ne dela. V zadnjem tednu ali dveh opažam, da se mi kompresor sploh ne vklopi. Na roko gre lepo vrtet, zato sem ga priklopil na OP-COM in zagnal A/C Relay test, ki mi ga je prisilno vklopil in pod A/C Cutoff Mode piše Underpressure, torej to pomeni, da spet plina zmanjkuje in se posledično zaradi tega ne vklopi? Upam samo, da ne pušča uparjalnik v armaturki ...

Pri zadnji polnitvi se ni videlo z UV lučko, da bi kje puščalo.

Slika
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a mrtwelvetrees Če mar 10, 2016 4:38 pm

Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Fan Če mar 10, 2016 6:10 pm

Koliko časa je od zadnje pilnitve, se je dodalo plinu barvilo? Če ja, se lahko sedaj pogleda, če se bo kaj videlo.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Mitja358 Če mar 10, 2016 7:21 pm

Od zadnje polnitve je šele 4 mesece. Pri vsaki polnitvi se je dodalo barvilo, tako da bi se moralo videti že pred zadnjim polnjenjem (v primeru, da pušča). No se bo pa vsekakor zdaj pogledalo veliko bolj podrobno.
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Mitja358 Pe mar 18, 2016 8:41 pm

Avto peljal na pregled in ni bilo noter niti kančka plina. S spodnje strani kondenzatorja je polno olja in UV barvila po celi dolžini že brez UV svetilke in očal. Spušča pa satovje, ki je popolnoma brez vidnih poškodb. Kondenzator je star slabi 2 leti, znamke Nissens ... toliko o kvaliteti. :twisted: Kaj sploh lahko kupim, da ne spusti po 2 letih (razen originala)?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Fan So mar 19, 2016 12:49 pm

Kontaktirajte uporabnika @hippo, pa bosta našla rešitev cena/kvaliteta
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Mitja358 Po mar 21, 2016 3:08 pm

Zaenkrat imam izbiro NRF 110€ ali pa spet Nissens za 85€ (drugače 131€) z max. popustom s strani trgovine ADEL, da se vsaj malo "oddolžijo". Glede tega vse pohvale tej trgovini, ker objektivno gledano tu niso nič krivi.

Čeprav verjamem, da je verjetno neka napaka v proizvodnji in da bi tudi Nissens moral zdržati veliko dlje. Vendar pa vseeno ne morem kupit še 1x robe, ki mi je crknila. :x Van Wezel je pa tudi okrog 110€.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Fan Po mar 21, 2016 4:31 pm

Hella - 205,00€
Valeo - 185,00€
Mere satovja: višina 381 mm, širina 368,00€, debelina 16 mm
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
imnesi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To jul 12, 2016 8:41 am

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a imnesi To jul 12, 2016 8:54 am

Pozdravljeni,
k tej temi o klimatskih napravah, bi še sam rad omenil svoj problem. Problem z mojo klimo v Seat Altei je točno tak, kot je naslov te teme "Klima ne dela tko kot bi morala...".
Avto je star 10 let, klima je bila napolnjena pred 1,5 leta. Občutek, da slabo dela, pa imam že kaki 2 leti ali še več. Dogaja se, da klima nekako ne zazna prave vročine v avtu in ne hladi dovolj. Na servisu je klimo nastavil na "LO", porinil v režo termometer, odčital rezultat in zaključil, da hladi odlično. V praksi se dogaja, da je v avtu zelo vroče, kljub nizko nastavljeni temperaturi (od 20-22°C). Dogaja se npr., da je v avtu zelooo vroče, klimo nastavim npr. na 22 °C in pritisnem "AUTO"... po moji logiki bi, glede na visoko vročino v kabini, avtomatika morala nastaviti ventilator na max in hladiti z maksimalno močjo. To se ne zgodi, ampak avtomatika ponavadi obrate ventilatorja celo zmanjša (kot da ni tako vroče?!). Na vseh nastavljenih temperaturah se mi zdi, da hladi zelo slabo, očitno dobro hladi le na nastavitvi "LO", pa še v tem primeru se mi hlajenje ne zdi najboljše. Očitno je nekaj narobe z elektroniko, kakšnim senzorjem,...!?!? Kot da avto misli, da je notri 20 °C, dejansko je pa 40°C.
Kakšen namig, kaj bi lahko bilo narobe?
lp
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a RedBaron To jul 12, 2016 10:53 am

Preveri (s testerjem seveda) kaj kazejo senzorji temperature v kabini... pomoje je tukaj problem.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Energetik81 Pe jul 15, 2016 8:48 am

imnesi je napisal/-a:Pozdravljeni,
k tej temi o klimatskih napravah, bi še sam rad omenil svoj problem. Problem z mojo klimo v Seat Altei je točno tak, kot je naslov te teme "Klima ne dela tko kot bi morala...".
Avto je star 10 let, klima je bila napolnjena pred 1,5 leta. Občutek, da slabo dela, pa imam že kaki 2 leti ali še več. Dogaja se, da klima nekako ne zazna prave vročine v avtu in ne hladi dovolj. Na servisu je klimo nastavil na "LO", porinil v režo termometer, odčital rezultat in zaključil, da hladi odlično. V praksi se dogaja, da je v avtu zelo vroče, kljub nizko nastavljeni temperaturi (od 20-22°C). Dogaja se npr., da je v avtu zelooo vroče, klimo nastavim npr. na 22 °C in pritisnem "AUTO"... po moji logiki bi, glede na visoko vročino v kabini, avtomatika morala nastaviti ventilator na max in hladiti z maksimalno močjo. To se ne zgodi, ampak avtomatika ponavadi obrate ventilatorja celo zmanjša (kot da ni tako vroče?!). Na vseh nastavljenih temperaturah se mi zdi, da hladi zelo slabo, očitno dobro hladi le na nastavitvi "LO", pa še v tem primeru se mi hlajenje ne zdi najboljše. Očitno je nekaj narobe z elektroniko, kakšnim senzorjem,...!?!? Kot da avto misli, da je notri 20 °C, dejansko je pa 40°C.
Kakšen namig, kaj bi lahko bilo narobe?
lp
Če se ne motim nastavitev LO ignorira vse senzorje in termometre, goni vent na max, vklopi notranje kroženje ter klimo.
Torej imaš ti po mojem problem s termometri (kabinski ali zunanji) in/ali s senzorjem za sonce na armaturki. Preveri to.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a soso To maj 30, 2023 11:31 am

Na avtu bo potrebno napolniti klimo, saj zelo slabo hladi, istočasno se bo naredil test ali kje spušča. V sistemu je nov plin, cena polnjenja 150 eur, stari plin stane 45 eur. Na kompresorju klime je oznaka R134a / R1234yf. To pomeni, da je ta kompresor primeren za obe vrste plina?
Na netu je kar nekaj primerov, kjer dajo noter star plin, težav naj ne bi bilo.
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Firediver To maj 30, 2023 2:08 pm

Če ti klima slabo deluje, bo najbrž treba samo dofilat plin, dofilaj tistega, ki ga že imaš notri.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a nejc1 To maj 30, 2023 2:44 pm

Priključki za polnjenje so različni pri enem in drugem plinu... Pri tebi gre očitno za nov tip plina, potem se pač fila tega. Ja kompresor je lahko enak za obe vrsti plina. Nikakor pa ne sme priti do mešanja enega in drugega plina med sabo!
 
riina10
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če jul 06, 2017 3:20 pm

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a riina10 Pe jul 14, 2023 12:07 pm

Pozdravljeni.

PO nekaj mesecih neuporabe klime v avtu sem opazil da klima ne hladi samo piha ventilator. Zdaj ze par dni ne deluje. pa slisi se nek zvok pr motorju ko je vklopljena klima. A je mogoce samo za napolnit, ter priporocate kje v Lj da bi polnil. hvala lepa.
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a weasel Pe jul 14, 2023 12:50 pm

V Avtostopu imajo akcijo 45Eur. Drugace so pa nekje do 60-70Eur (vsaj v LJ)
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a soso Pe jul 14, 2023 2:50 pm

Smiselno bi bilo preverit ali kje pušča. Imel dva primera, 1x cev in 1x hladilnik klime.
Pa oba avta sta bila Peugeot :-)
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a DePalmo So jul 15, 2023 9:44 pm

Renault Clio, 2015 letnik. Klima polnjena cca 2 ali 3 leta nazaj, sedaj ne hladi več. Torej sistem očitno nekje pušča.

H komu peljati v Grosuplju ali bližnji okolici da bi pogledali in popravili?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Firediver Ne jul 16, 2023 6:28 am

Da niso filali samo malce nad spodnjo mejo količine plina in je sedaj po naravni poti padlo pod mejo je možnost, da je s sistemom vse ok.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 34 gostov