Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Mr_Jingles
Novinec
 
Prispevkov: 401
Pridružen: Če avg 24, 2006 2:39 am
Kraj: Črna na Koroškem

KLIMA ne dela tko kot bi morala..

Napisal/-a Mr_Jingles Pe apr 25, 2008 9:19 am

L.p
Pred kradkim so mi na servisu zamenjali kopresor klime , vse na novo porihtali plin, olje. Ko sm prevzel avto je blo vse lepo in prav, pihal hlado super...
No in po nekaj dnevih sem opazil, da če se kam dlje pelem, iz rež postopoma manj piha... No in včeraj dvignem havbo in zagledam popolnoma zaledenele cevi, seveda to javim servisu, danes sem avto že odpeljav k njim. Zanima me sam če je imel kdo podobno izkušnjo, da mal primerjam vaše in njihove ugotovitve... smatram da mi more to vzet v reklamacijo.
-Ko se led stopi spet piha normalno!!!!!

Avto je pa seat altea(l.05)
Priponke
SP_A0112.jpg
SP_A0111.jpg
SP_A0110.jpg
Zadnjič spremenil Mr_Jingles, dne Ne maj 25, 2008 8:25 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
zcmr
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne jul 18, 2004 8:48 pm
Kraj: GO

Napisal/-a zcmr Pe apr 25, 2008 4:32 pm

Zmrzuje sistem ker je sonda proti zmrzovanju pokvarjena ali slabo namescena v lezisce mogoce tudi slabo nastavljena,ali zmrzuje ker je expanzijski ventil pokvarjen-prevec odprt...
Mercedes Benz service
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh Pe apr 25, 2008 4:45 pm

Danes sem ravno bil v kleti, kjer nam je mojster popravljal klimo za hlajenje kleti in cistern. Tako da sem imel priložnost videt in se naučit marsikaj.
No, zaledenele cevi - in še raje - zaledenel kompresor (!) je posledica vlage v sistemu. Zdaj, ali ti niso cevi dobro spihali, prezračili, izsušili in menjali filter-izsuševalnik (valj v velikosti pločevinke) potem bo zaradi tega.

Naj omenim - v hladilni napravi (Rhoss - 40 KW) ki jo imamo, je v originalu bil vgrajen kompresor in izmenjevalec vode. In ta izmenjevalec (to je pač en blok v katerem se prepletata špirali z hladilnim sredstvom in hlajeno vodo) je nekako prebil. Voda in hladilo sta se začela mešati med seboj. Zato je seveda voda takoj zmrznila in to v kompresorju in še nadalje v izmenjevalcu. Nazadnje je to zgledalo tako, da je kompresor bil obdan z centimeter debelim ledom.
Sedaj smo menjali kompresor z drugačnim tipom, odstranili izmenjevalec, namesto tega je mojster vstavil bakreno špiralo direktno v cisterno s hladilno vodo. Tak sistem je po njegovih besedah dosti bolj zanesljiv in varen. Že zaradi tega, ker ni občutljiv na pretok in količino vode.

Danes je ves sistem prepihal z dušikom, pri tem porabil dva filtra-sušilnika, preostalo pa bo še jutri, ker jih ni imel več kot dva s seboj. Sušilec namreč sprejme določeno količino vlage, potem pa je zanič. Tudi če je služil le 10 minut.

Ok, vem da sem to zdaj na dolgo in široko napisal, ampak da se razumejo posledice in delo na takih napravah. Po želji lahko objavim tudi slike.

V glavnem, to čimprej nesi nazaj in naj ti dobro spravijo vlago ven iz sistema! Naj ti tudi menjajo sušilec, mogoče celo dvakrat. Drugače ti bo zmrznil in zaribal kompresor, to pa je zadnje kar si želiš.
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Napisal/-a hribko Pe apr 25, 2008 5:53 pm

možno da ti niso menjali filtra(sušilec zraka)
vsekakor ti morajo to popravit pod reklamacijo,ti si dal klimo popravlat,oni pa je niso dobro popravli.
ne se jim pustit-NJIHOVA NAPAKA JE


LP
 
Uporabniški avatar
pixxel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Če mar 27, 2008 7:04 pm
Kraj: velenje

Napisal/-a pixxel Pe apr 25, 2008 7:16 pm

plin ti je nekje ušel, pušča in zato zmrzuje, najbrž bo tudi nehala hladiti :?
pojdi na servis - popravilo pa mora biti brezplačno :P
 
Uporabniški avatar
Mr_Jingles
Novinec
 
Prispevkov: 401
Pridružen: Če avg 24, 2006 2:39 am
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a Mr_Jingles Pe apr 25, 2008 7:55 pm

sej, avto sem danes zjutri že odpeljav k njim, pa pravi majstor da je to majhen problem (češ preveč plina), no bomo videli jutri, ko grem po njega, bli so pa tolk da sm dobil nadomestnega :)
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak Pe apr 25, 2008 8:34 pm

To bo kakšen ventil fuč, da je preveč plina je malo bosa, ker klima mora za optimalno hlajenje imeti ravno prav plina. Če ga je preveč ali premalo, se njen učinek zmanjša.
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Napisal/-a hribko Pe apr 25, 2008 10:09 pm

kako so pa lahko dali preveč plina not :shock: ,če je pa za vsak avto
predpisano kolk plina mora bit not???
kje so ti pa to delali?
vidim da si blizo mene doma in me zanima
 
Uporabniški avatar
Mr_Jingles
Novinec
 
Prispevkov: 401
Pridružen: Če avg 24, 2006 2:39 am
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a Mr_Jingles So apr 26, 2008 8:02 am

hribko je napisal/-a:kako so pa lahko dali preveč plina not :shock: ,če je pa za vsak avto
predpisano kolk plina mora bit not???
kje so ti pa to delali?
vidim da si blizo mene doma in me zanima


Avtohiša Logar
Pooblaščeni prodajalec vozil SEAT
 
Uporabniški avatar
Mr_Jingles
Novinec
 
Prispevkov: 401
Pridružen: Če avg 24, 2006 2:39 am
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a Mr_Jingles So apr 26, 2008 8:11 am

prvkar klical, pa pravi šef, še ni, da bojo v ponedeljek naprej, je reku da ventil so pregledali, da je ok, da je vrjetn, z krmiljenjem nekaj narobe.... :( češ da bi naj to bla že od prej posledica da je kopresur crkno...nevem sam spet diši po € :evil:
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Napisal/-a hribko So apr 26, 2008 8:20 am

še en primer kake servise imamo pri nas :evil:
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a roberto-82 So apr 26, 2008 9:18 am

a se spomneš ko sm ti reko da alteje je.... no to se je naredvo koglniko isto sam so pol popravli kod garancijo brez doplačila sam mu je pa reko logar da če ni kaj narobe bo pa on plačal 80€ kao pregled in servis klime ne rabiš se kaj bat ko gre na stroške servisa lp
 
trs
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Po apr 21, 2008 9:55 pm
Kraj: bela krajina

Napisal/-a trs So apr 26, 2008 11:09 pm

iz izkušenj vem.da,če je plina premalo ali preveč se komresor izklaplja,ali pa se sploh ne vklopi.tu je pa eden od ventilov zamoču,ki regulira temperaturo.klima ti bo spet delala,ko se bo odtalila,dokler ti spet ne zamrzne.naj ti jo popravijo brez €.
vw je boljši avto
 
Uporabniški avatar
Mr_Jingles
Novinec
 
Prispevkov: 401
Pridružen: Če avg 24, 2006 2:39 am
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a Mr_Jingles Ne apr 27, 2008 8:26 am

trs je napisal/-a:iz izkušenj vem.da,če je plina premalo ali preveč se komresor izklaplja,ali pa se sploh ne vklopi.tu je pa eden od ventilov zamoču,ki regulira temperaturo.klima ti bo spet delala,ko se bo odtalila,dokler ti spet ne zamrzne.naj ti jo popravijo brez €.

-točno ko pa odmrzne cev pa spet lepo dela (dokler ne zamrzne) :shock:
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak Ne apr 27, 2008 8:47 am

Če nimaš avta pod garancijo, potem spokaj in pelji nekam, kjer se razumejo in jim je jasno kako klima sploh dela. Tile tukaj očitno ugibajo, kar so jasno pokazali z diagnozo "preveč plina not".
 
Uporabniški avatar
Mr_Jingles
Novinec
 
Prispevkov: 401
Pridružen: Če avg 24, 2006 2:39 am
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a Mr_Jingles Ne apr 27, 2008 8:55 am

Strokovnjak je napisal/-a:Če nimaš avta pod garancijo, potem spokaj in pelji nekam, kjer se razumejo in jim je jasno kako klima sploh dela. Tile tukaj očitno ugibajo, kar so jasno pokazali z diagnozo "preveč plina not".

-ja ne, so mi pred tem kompresor klime menjali, pa sm kr lepo plačo, tk da to (smatram) morajo vzet pod reklamacijo....ka me briga , sami so krivi če niso sprobali klime, no sej pihala je sam čez čas je pa vse "zamrznalo".
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak Ne apr 27, 2008 9:00 am

Zakaj so pa kompresor menjali, če smem vprašat? Je bilo ziher, da je crknu, ali so tudi to bolj ugibali? 3 leta star avto in kompresor fuč?
 
Uporabniški avatar
Mr_Jingles
Novinec
 
Prispevkov: 401
Pridružen: Če avg 24, 2006 2:39 am
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a Mr_Jingles Ne apr 27, 2008 9:09 am

Strokovnjak je napisal/-a:Zakaj so pa kompresor menjali, če smem vprašat? Je bilo ziher, da je crknu, ali so tudi to bolj ugibali? 3 leta star avto in kompresor fuč?

Baje biv hin ,sploh ni hladilo nič. Sm pa biv zravne nekaj časa ko je še mehanik gledo tam okoli, pa probivlo, sploh elektrike ni blo v njem.... No pol sm pa tk šov, ko so mogli ga češ k avtoelektričajo odpeljat. ko oni znajo samo olje pa jermene mejat... ;)
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Napisal/-a hribko Ne apr 27, 2008 10:08 am

Strokovnjak je napisal/-a:Zakaj so pa kompresor menjali, če smem vprašat? Je bilo ziher, da je crknu, ali so tudi to bolj ugibali? 3 leta star avto in kompresor fuč?


mislim da so bolj ugibali :D
saj takih primerov je kar nekaj
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Napisal/-a hribko Ne apr 27, 2008 10:11 am

če je premalo plina not,sistem sploh ne dela in se kompresor sploh ne vklopi.
no saj meni se pri golfu ni
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 74 gostov