Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
alessio983
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr jun 24, 2009 7:46 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a alessio983 Po jan 23, 2017 7:18 am

Torej 2013 1.6 dizl 128 ps, SW različica. Prevoženih 60 tisoč km. Crknale led luči spredaj obe (Zamenjali z novimi žarometi). Imam uprašanje: Sedaj ko je nekje minus 12-15 Stopinj avto težko vžge. Včasih ga moraš prižgati 4-5 x. To meni ni normalno. Kaj bi lahko bilo. Imamo doma dizlne in nobeden nima težav, vsi se vžegajo s prve. Grelne svečke ?
 
zito
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe jun 16, 2017 4:45 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a zito Ne avg 13, 2017 9:07 am

Kia Proceed 1.6 2009.

Na armaturni plošči ne deluje noben gumb za radio. Delujejo tisti na volanu.

S ključem lahko na daljinsko upravljanje zgolj zaklepam in odklepam kompleten avto, ne pa le prtljažnik. Ok, to niti ni tak problem.

Avto težko drži smer, sploh na avtocesti. Vseskozi ga je potrebno popravljati. Serviser je dejal, da je sicer vse ok.
 
supermico
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Ne jan 20, 2008 6:29 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a supermico Sr avg 16, 2017 11:46 am

1. Radio: odlotani kontakti med konektorjem sprednje plošče in glavnega dela radia. Standardna težava pri starem tipu radia, možno popravilo, če znaš lotat...
2. Ključ: pomoje težava v ključu?
3. držanje smeri: preveri za zračnost volanskega sklopa. Bile so neke težave... Lahko pa tudi gume vlečejo. Imaš 225/45 r17?
 
brlizguc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jan 22, 2018 1:28 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a brlizguc Po jan 22, 2018 1:35 pm

Pozdravljeni,

na vas se obracam, ker dvomim, da imam prvi tak primer in ker mi na servisu samo nabijajo racune za diagnostiko in pravijo, da je z avtom vse v redu.

Avto je letnik 2010, 1.6 bencinski motor. Problem imam ze od leta 2013, ampak se mi je takrat to dogajalo parkrat na leto, tako da se s tem nisem prevec obremenjeval. Sedaj se pa to dogaja par krat na teden in vedno slabse je.

Problem je pa sledec. Ko zelim avto vzgati samo vrgla, ampak ne uzge. Potem poskusim se enkrat in isto. Dam kljuc ven, ga obrnem, isto. Zaklenem in odklenem avto, isto. Potem mu uste uzgati, ampak obratomer ne dela in ce se poskusim malo peljati avto nima prave moci in malo cuka, pri tem pa ne gori nobena kontrolna lucka. Potem avto ugasnem in naslednjic uzge normalno, kot da se prej ni nic zgodilo.

Poskusil sem tudi z rezervnim kljucem, ampak je zgodba enaka.

Ce je imel kdo ze podoben ali enak problem, bi mu bil zelo hvalezen, ce svojo iskusnjo deli, saj se mi zdi, da se na servisu sploh ne zmenijo za problem in samo kasirajo “diagnostiko”.

Hvala in lep pozdrav.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Ivan36 Po jan 22, 2018 1:42 pm

Zanič AKUMULATOR ali pa zaganjač ali baterija v ključu & daljincu? A vedno stisneš sklopko ob zagonu vozila??? Pod točko 3 prodaj takoj!
 
brlizguc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jan 22, 2018 1:28 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a brlizguc Po jan 22, 2018 2:03 pm

Baterija je nova, stara 2 meseca in ni izboljsala situacije.

Za zaganjac ne vem ce je, ker ne vem zakaj potem obratomer ne bi delal in zakaj bi avto cukal.

Kljuci tudi niso problem, odklepajo brez problema, imajo na novo nalozeno kodo in jih vsaj po kontrolni lucki avto vedno zazna.

Prodal bi pa z veseljem, ampak nimam srca, da nekoga tako zajebem, razen ce je to nekdo, ki ves cas hvali KIO kot super avto... Cisto vedno je nekaj narobe...
 
brlizguc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jan 22, 2018 1:28 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a brlizguc Po jan 22, 2018 2:21 pm

V veliki vecini primerov vzigam ko je avto v brzini, zato ja, skoraj vedno stisnem sklopko. A bi to lahko imelo kaksen vpliv?
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a dask Po jan 22, 2018 3:00 pm

Sem imel čast vozit 3 dni novo Kio Ceed... prevoženih 1.200 km, volan škripa u p.m. ko ga obračaš. Zanimivo pa je, da to začne počet šele čez nekaj časa, ko je avto že dobro ogret. Sliši pa se kot da bi se volan drgni v armaturo, pa ni videt, da bi se kje dotikal...
 
Uporabniški avatar
Tribal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po nov 20, 2006 9:27 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Tribal Po jan 22, 2018 4:52 pm

Okvara senzorja glavne gredi.
 
brlizguc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jan 22, 2018 1:28 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a brlizguc Po jan 22, 2018 6:01 pm

Tribal, a lahko mogoce poves kaj vec? Si imel isto tezavo oz poznas to? Poznas kaksnega dobrega serviserja v okolici Lj ki to dobro zrihta? Pa kaksen je to strosek?
 
Uporabniški avatar
Tribal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po nov 20, 2006 9:27 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Tribal Po jan 22, 2018 6:42 pm

Imel isti problem na ceed 08l,zamenjali so mi ga še v garanciji na KMAG lj
 
JožeGorišek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po mar 05, 2018 7:40 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a JožeGorišek Po mar 05, 2018 8:33 pm

Da v temo dodam nekaj pozitivnega.

Lastnik Kie Ceed 1,6 CRDI sem od leta 2017, letos teče 11 leto. Ker se je družina povečala, moramo avto menjati, na temo pa sem naletel, ko sem iskal približne podatke o stroških turbin.

Naj še omenim, da sem približno 10 let nazaj bil pogost obiskovalec foruma in da se nivo ni kaj veliko spremenil. Premalo kvalitetnih informacij je tu, premalo tistega, za kar ljudje pridejo sem.

Torej, nazaj na temo: res je, da so bili servisi na KMAG (pre)dragi, tudi 150.000 km je avto dosegel pri okoli štirih letih. Tako da vseh 7 let garancije nismo imeli. Tudi strokovnost servisa je po moje vprašljiva, sploh pa ne zaupam večjim servisom, kjer dela veliko število fantov brez nekega dobrega nadzora. Ampak kaj, tako pač je in tako je povsod. Dvomim, da so pri drugih znamkah toliko boljši.

Prva okvara je bila menjava stabilizatorjev v roku garancije. Potem so v garanciji menjali turbino, ki je žvižgala, vendar vsaj meni še ne moteče, to se je zgodilo pri 140.000 km, torej malo pred potekom garancije. Vmes so ves čas odpravljali manjše napake (rja pri zadnji lučki, "skakanje" motorja -zaradi odvzema goriva v prostem teku...). Kakorkoli, turbina me je takrat zelo osrečilo, ker sem nazaj dobil skorajda nov avto in prihranil cel kup denarja. Ali pa sem jim ga že dal, pa so mi ga takrat pošteno vrnili, ne vem :D

Potem sem pri okoli 160.000 zamenjal zadnja stabilizatorja, pri 200.000 še enkrat sprednja (in malo dražja, zato da je zdaj končno mir). Vmes se je začelo pri kakih 5 letih starosti utripanje lučk, samodejno ugašanje radia. Šel sem na KMAG, prosil za avtoelektričarja in ga vprašal za nasvet. Pokazal mi je kabel za -, ki je imel slab stik s karoserijo. Popravil sam. Potem pa smo vozili. In vozili. In še kar vozili. Vmes le redno servisiranje in preventivna menjava vodne črpalke, sam sem mnenja da je ceneje menjati takrat ko si še v prednosti s časom :D Avto sicer v zadnjih treh letih ni več tako v uporabi, ker smo se preselili bližje službi in večino časa stoji, tudi po dva tedna skupaj.

Do sedaj ni bilo nobenih večjih težav. Decembra sem preventivno menjal prvi akumulator, ob 10 letih prevzema avta iz salona. Avto čez zimo redko uporabljamo, ko pa ga rabimo to pomeni da mora vžgati takoj in tudi pri minusu zunaj.
Pri 320.000 je bila menjana prva sklopka, potisna plošča ni več delovala pravilno in je zato bilo težko menjavati ali dobiti v prvo prestavo. Sama drsna plošča je bila povsem OK. Pač, starost. Nič, za kar bi morali kazati s prstom na Kio.

Potrditi moram, armaturka je zacvetela kot zvončki, karkoli sem skušal narediti, da jo umirim se ni izšlo kot bi se moralo. Tudi tapeta na voznikovih vratih ima tendenco po tem. Od prvega dne v voznikovih vratih nekaj škripa, če to koga moti enostavno nasloni nogo na tapeto. Ni pa moteče, če na to nisi pozoren. Jaz sem sicer bil pogosto, ampak nikoli se mi ni dalo tega odpravljati, čeprav rad razstavim karkoli.

Ampak, v teh desetih letih s tem avtom niti enkrat nismo stali nikjer zaradi okvare. Vsaka "okvara", ki je nastala je bila posledica obrabe, kar je za 10 let star avto povsem sprejemljivo. Nikoli pa ni bilo to tako, da bi za sabo vlekli črn dim ali vodo iz radiatorja.

Motor 1.6 CRDI je zelo zanesljiv, poceni za vzdrževanje. Vesel sem bil recimo pred kratkim, ko se ugotovil da nima dvojnega vztrajnika, kar bi podražilo servis za kakih 300 €. Redni servis pa okoli 50/60 €, če vse delam sam, tudi menjav filtra nafte. Nič ni pretirano težko.

Človeku, ki je dovolj, da se po AC vozi do 150 km/h vsak dan nudi zadostno količino udobja, tudi varnosti (čeprav tudi te nismo nikoli zares testirali) in ekonomičnosti.

Za to ceno dober nakup, res pa je, da so se cene precej zvišale in dandanes konkurira cenam drugih uveljavljenih znamk. Če bi s tem motorjem dobil Kiinega enoprostorca s tremi ločenimi sedeži zadaj, da lahko med dvema otroškima sedežema normalno sedi še odrasla oseba bi zagotovo kupil še eno Kio. Vendar ne z LED lučmi, očitno :D

Meni je v prvi vrsti pomembna zanesljivost, kar nam je ta avto res nudil. Sledi ekonomičnost in šele potem izgled. In pa tudi raje dam denar za ogled tujih dežel kot za avto.

Zato bi jo priporočil komurkoli, ki rabi iskreno priporočilo. Res se je izkazala za dobro vozilo in to je tudi njena naloga.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a DePalmo Sr jan 23, 2019 5:49 pm

Ker imam tudi jaz Kio, lahko kakšno napišem. Gre se za Ceed, letnik 2017, 1.6 CRDi LX Champion. Večjih težav še ni bilo, so pa manjše:
- sprednje šobe za pranje stekla so prenizke in niso nastavljive
- občasno se težje prestavlja, servis je že pogledal in ugotovil nič
- črički v armaturi in desnih vratih a servis pravi da je to normalno in da tega garancija ne krije ... moj prejšnji 18 let star avto ni imel čričkov
- sprednji sedeži kažejo znake obrabe in jih bo potrebno v cca. 5 letih dati preoblečt ker garancija tega ne krije, zgoraj omenjeni star avto ni imel teh težav (in ne, ni huda uporaba avta niti hlače niso take da bi trgale sedeže!)
- vzvratno ogledalo se med vožnjo trese in je praktično neuporaben ... isto servis ne more narediti nič
- občasen smrad iz podvozja kot da se bi žgala plastika, vonj pripisujem DPF filtru ampak kolikor vem, ne smrdijo tako
- poraba je kakor kdaj, od 4.8 do 6, povprečje nekje 5.3 ... daleč od oglaševanega, ampak drugega nisem pričakoval
- prostoročni set ima svojo pamet, povečini ima glasnost na 12 in si ne zapomne na koliko ga nastavim. Poleg tega mi ne izpisuje imen pri dohodnih klicih, pa celega imenika mi ne skopira v avto, zakaj je temu tako še nisem ugotovil
- za 136 konjskega dizla je avto len kot fuks, čip tuning kliče ampak odlašam zaradi garancije
- redni servisi so dragi, pa čeprav sem poiskal najcenejšo uradno opcijo

Ja, kar nekaj stvari ki me moti na tem avtu. Ampak ne obžalujem odločitve za Kio (vsaj ne še) in bi jo tudi komu priporočil.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a ban Sr jan 23, 2019 9:37 pm

Da ma moj avto tolk napak ga v graben zapeljem :mrgreen:
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Gosic Če jan 24, 2019 10:13 am

ban je napisal/-a:Da ma moj avto tolk napak ga v graben zapeljem :mrgreen:


Samo pravim:
ban je napisal/-a:Eni ste slabši kot otroc v vrtcu :roll:
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a ban Če jan 24, 2019 10:22 am

In kaj hočeš z mojim citatom povedat? To je res, al pa ga pa v salon čez izložbo zapeljem, pa naj ga majo. Leto star avto pa tolk napak, kaj bošele čez 5 let. :lol: Dejstvo je, da korejcem še vedno šepa končna izdelava.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Gosic Če jan 24, 2019 11:19 am

Mislim da tema o TSI veliko pove, kdo in na katerem področju je dober. Da o raznih aferah niti ne začnem.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a emozul Če jan 24, 2019 11:46 am

Zakaj, v vsaki temi nanese pogovor o wv?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda Če jan 24, 2019 12:00 pm

Zato, ker je 99% fotmašev fouš vw ker dela pizdarije avte pa prodaja za med
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a xxl Če jan 24, 2019 12:20 pm

Gosiceva mantra pač. Mi je vseeno za VW, ampak, za Kio pa še bolj. Ko bo imela dovolj zanimiv model zame, za ceno, katera se mi zdi upravičena, mogoče jo celo kdaj kupim. Sosedo sem celo poslal v salon (samska z limitom do 13 000 evra), pa se je vrnila z katastrofalno ponudbo testne Ceed, prejšnji model, pa sem jo poslal še enkrat, in se je pripeljala z Riotom. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 90 gostov