Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a matejxx Sr jun 08, 2016 3:03 pm

Motor brez turbine je res lahko konkurenčen. Toda to kar KIA ponuja pri CeeD je pa res žalostno. Kdo še ti pa kupuje avto v velikosti golfa s samo 100 konji.
 
mbx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po jun 06, 2016 8:07 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a mbx To jun 14, 2016 6:21 am

mbx je napisal/-a:pa je šla turbina
kia ceed 1.6 crdi leto 2008, 150k km, redno servisirano....


popravljeno ( zamenjana turbina - obnovljena, očiščeno več ali manj vse kar je olje zasvinjalo, malo se še kadi iz izpušnega sistema... )
cena 1150 €, lahko pa bi bilo tudi x 3 če bi vse novo dali
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda To jun 14, 2016 6:40 am

Obnovljena turbina je nekje cca 300eur.
Lp
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a yashica To jun 14, 2016 7:39 am

Pregled ležajev, oljne pumpe, čiščenje in menjava cevi in vse kar spada zraven pa opravi palček smuk gratis, al kako?

Ne vem točno kakšne so postavke in cene pri posameznih serviserjih, ki že tako varirajo, ampak vsekakor se cena ne ustavi pri "obnova turbine pride".
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
mbx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po jun 06, 2016 8:07 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a mbx To jun 14, 2016 9:27 am

točno tako
turbina je potegnila olje iz motorja in ga potisnila po izpušnem sistemu in ne vem kje še vse
pomeni, vse narazen vzeti, sčistiti, nova tesnila itd.
na ceno nimam pripomb
pa še za čas, ko je bil avto na popravilu je bilo na razpolago nadomestno vozilo brez dodatnih stroškov
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda To jun 14, 2016 10:56 am

Saj pač ste vse razdiral in z mojega vidika ni potrebno. Če je turbina spustila olje se jo vzame dol obnovi če se jo da in montira nazaj dolije olje in to je to. Očistilo se bo itak samo ob vožnji oz lahko dodaš kakšen dodatek h gorivu. Res, da bi se po tem postopku dlje kadilo, ampak bi se tudi to umirilo

Oljna črpalka ne vem zakaj bi bila problem in tudi cevi ne. Problem bi lahko nastal, če so lopatice podrobljene, ki jih razmeče po celem sistemu potem je potrebno vse razdret in očistit.

Saj ni nič napak, če ste to naredili samo dati na avto, ki je vreden cca 5keur toliko denarja.
Lp
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Gosic To jun 14, 2016 1:48 pm

Da se je lastnik za to odločil je zagotovo iz razloga, da bo vozilo še nekaj časa uporabljal. Verjetno pač ni vajen polovičarskega opravila, tako kot to počne velik delež ljudi.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a DePalmo To jun 14, 2016 7:37 pm

pskoda je napisal/-a:Saj ni nič napak, če ste to naredili samo dati na avto, ki je vreden cca 5keur toliko denarja.

:roll: In kaj če je? Mu je pač avto všeč in ga hoče še nekaj časa imet. Kaj bi šele rekel na to da sem na svojega ki je vreden cca 2000 evrov, dal za popravilo ko mi je nekdo razbil zadnji konec 1300 evrov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda To jun 14, 2016 7:47 pm

Jaz sem razbil dva avta do totalke. En je bil star 3 mesece. Da bi šel popravljat tak avto ne hvala ga ne maram več že če je blizu totalke ga ne maram več. Avto sem prodal razbit v 2 dnevih in še od zavarovalnice sem dobil tako, da sem šel takoj drugi dan naročit nov avto.
Ko sem razbil corso opc pa sta bila razbita samo odbijača in malo je bil pleh zvit jo nisem maral več in sem jo tudi prodal razbito zelo hitro cca 1 dan in naročil nov avto. Dobil sem več denarja od razbite in zavarovalnice kot pa če bi jo prodal celo pa še težko bi jo prodal


Kot sem opisal zgoraj sva z očetom zamenjala turbo z obnovljenim in od takrat mu že vsaj 50kkm dela fiat bravo m-jet ko šus.
Lp
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a sova501 To jun 14, 2016 7:59 pm

Pskoda pa nisi napisal da so potem prodajali corso na pooblaščenem kot nekrambolirano?

Sicer pa me ZELO zanima kako se držijo novi kijini turbobencinarji, že kakšen lastnik z feedbackom(razen veronike :) ) ?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda To jun 14, 2016 8:07 pm

Ja so jo, ampak kupit jo je prišel pa en pobec, ki je rekel da bo kao za njegovo dušo.
Bil je en navaden nategun. Saj zame je itak vseeno, ker jo ne bi kupil, ampak enega pa je nategnil
Lp
 
manner18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To jun 14, 2016 8:52 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a manner18 To jun 14, 2016 8:59 pm

zdravo

malo sem prebiral forum, ampak nekaj konkretnega o svojem problemu nisem našel, verjetno nekje kaj piše vendar je veliko postov.

Imam Kio proceed 1.6 CRDI letnik 2009, probleme pa imam z volanom. in sicer se mi zdi da je obračanje volana nekoliko težja, kot bi moralo biti. Dogaja se tudi, da med zavijanjem volan rata premehak, ter volan vleče nekoliko bolj na levo in je potrebno nenehno popravljanje volana v desno. Težko opišem problem, ampak upam da sem vsaj malo obrazložil in če kdo kaj več ve?

Hvala za pomoč.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a esem To jun 14, 2016 9:08 pm

Nekaj je v tej temi in morda še kje
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda Sr jun 15, 2016 6:41 am

7 let garancije je že poteklo?

Glede zaviranja. Če imaš profil na gumi enakomirno pobran po celi tekalni površini imaš problem z desno zavoro. Treba razdret sčistit podmazat vodila in sestavit in isto je priporočljivo tudi na drugi strani.

Za servo pa ne vem ali ima olje in motor ali ima samo motor. Če ima olje poglej če ga je dovolj in kakšne barve je olje. Če je vse ok potem je problem z motorjem in bo po vsej verjetnosti treba zamenjat krtačke oz kupit drugega, če se ne da razdret
Lp
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a yashica Sr jun 15, 2016 8:02 am

manner18 je napisal/-a: Dogaja se tudi, da med zavijanjem volan rata premehak, ter volan vleče nekoliko bolj na levo in je potrebno nenehno popravljanje volana v desno.


Opozorilni lučki za EPS ( elektro servo volan) in ESP se pri tem ne prižgeta?

Na tvojem mestu bi avto čimprej zapeljal na tester, če je zabeležena kakšna napaka. Brezskrbno se pa s takim vozilom ne bi vozil naokoli, ker lahko hitro pride do izgube oblasti nad volanom, izleta s ceste ali povzročitve trka (Bognedaj, s hujšimi posledicami ali smrtjo).

Ceed te generacije je imel (še ima?) težave s "samosvojim" volanom, ki nenadzorovano vleče kamor se mu zdi, kar je zelo nevarno. To ni "edinstven" pojav, ampak množični (omenjen tudi na tujih forumih) Menjavalo se je od senzorja pozicije do komplet volana (vrednost nekje 2500 -2800€) ali pa samo kontrolno enoto ogrevanja, ker naj bi bila ta vzrok odpovedovanja volana.
Kaj od tega dejansko povzroča motnje v delovanju volana, bi po vseh letih in vseh informacijah morali vedeti na pooblaščenih servisih, ti imajo vsa tovarniška navodila in tehnično servisne informacije!
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
broadband
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne jun 19, 2016 1:56 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a broadband Po jun 20, 2016 7:27 pm

Resno se zanimam za nakup Kia CeeD SW 1.6 CRDi, diesel, letnik 2011 ali 2012. Zanimajo me naslednje stvari:

- so kakšne težave z motorjem diesel (golf 4, 1.4 16V je imel serijsko napako, in sem moral zamenjat celoten motor)
- kakšne težave pridejo z kilometri 100.000 + (mogoče tudi kakšne serijske)
- pregledal sem tole temo in nekaj napak že odkril: črički, slaba plastika, zadnja vrata odstopanje
- ali motor 1582 ccm, 85 kW (116 KM) kam potegne, (sedaj imam volkswagen golf 4, 1.4 16V - 55 kw/75 hp - zelo švoh motor glede na težo avta)
- poraba, kolikor berem tam nekje 5,5 l na 100 km
- glede nato, da vsi tukaj na forumu omenjate kmag, ali kdo sploh pelje avto na servis kam drugam (privat servis, ...)
- je kdo že montiral zadnjo kljuko? Če že, se da mogoče kakšno majnšo počitniško prikolico peljati oziroma kakšne so izkušnje glede nato, da avto ni glih temu namenjen oziroma nima take teže

Prilagam še slikco, slika pove 1000 besed. Slika sem preprosto dobil takole, da ne bo kakšnih špekulacij: http://images.google.com + search: Kia CeeD SW 1.6 CRDi lx city 2011

Slika
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Gosic To jun 21, 2016 8:51 am

Jaz imam cee'da pred FL, tak kot je tvoj.
- 1.6 Crdi dobro potegne
- pri mojem menjana turbina, volanska letev, ESP konektor, izpušni kolektor
- poraba 4-5l/100km. Ravno 3 dni nazaj, (4+ prtljaga) 120-130km/h AC, prevoženih 120km - poraba 5l
- Črički sem pa tja kakšen
- Slaba izolacija koles
- Izjemno slaba končna obdelava zvokov vožnje po slabših delih cest (ropot)
 
broadband
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne jun 19, 2016 1:56 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a broadband Sr jun 22, 2016 5:32 pm

@Gosic
Hvala za odgovor. Ne razumem kaj pomeni pred FL. Za servis:
- pri mojem menjana turbina, volanska letev, ESP konektor, izpušni kolektor
koliko pa je približen znesek popravila cca 500€?.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a StajercS Sr jun 22, 2016 7:42 pm

FaceLift - Prenovljen tip. Npr. da sta oba Megane 3, ampak je en starejši tip, drugi pa prenovljen. Ni pa to novi model.
Slika
 
Uporabniški avatar
alessio983
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr jun 24, 2009 7:46 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a alessio983 To jul 05, 2016 9:10 am

Pozdrav,

Imamo Kio ceed sw letnik 2013 z 60 T km. Pri sklopki pri speljevanju škipa oz ko spelješ sklopka spusti tak neprijeten zvok (malo zaškripje). Je to normalno pri kiah :) ali bo počasi šla sklopka ...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 77 gostov