Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Gosic Sr jul 06, 2016 10:01 am

broadband je napisal/-a:@Gosic
Hvala za odgovor. Ne razumem kaj pomeni pred FL. Za servis:
- pri mojem menjana turbina, volanska letev, ESP konektor, izpušni kolektor
koliko pa je približen znesek popravila cca 500€?.


Znesek takega popravila bi verjetno bil blizu dveh tisočakov, saj je sama menjava turbine med 800 -1000€. Menjava je bila še v garanciji.
 
Matej83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To okt 18, 2016 9:42 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Matej83 To okt 18, 2016 10:25 am

Zdravo,

Evo še moje izkušnje in problemi z kio pro ceed sport pack 1.6 crdi 94kW DPF letnik 2011

Splošno gledano vse ok, tu in tam se pojavi kak čriček katerega skušam odpraviti :) Vožnja je nekoliko trša saj drugega ne moreš pričakovati pri športnem podvozju in pri 17˝ gumah. Ko dam gor zimske gume (195/65 R15) je avto popolnoma drug.

Do sedaj sem prevozil 134000km......menjave, popravila in okvare do sedaj pa so sledeče

1. po enem letu cca. 25000km prevoženih so shodile ogrevalne svečke, pod garancijo ni šlo cena popravila 150€.
Od 50000km dalje sem avto zacel vozit k popoldancu.
2. servis delam na 10k ojle + filtri 90€ (avto pripeljem počakam, plačam in odpeljem)
3. pri 90k menjava bremz ploščic + servis.....olje in vsi filtri 150€
4. pri 100k servis + olje v menjalniku + olje v bremzah + mikro jermen z napenjalcem 255€
5. nekaj čez 105000km so ponovno shodile ogrevalne sveče 60€

6. 134k sedaj je shodila sklopka.......znesek popravila sporočim in kaj točno je shodilo

lp,matej
 
MatjazL
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr okt 19, 2016 5:24 am

Kia Ceed 1.6 cvvt problem z motorjem

Napisal/-a MatjazL Sr okt 19, 2016 5:52 am

Pozdravljeni

Nekaj dni nazaj so se mi pojavili problemi na avtu. In sicer prižgala se mi je lučka za motor. Motor deluje hladen brez problema, ko je ogret mu nihajo obrati. Avto sem odpeljal do kolega, kjer sva ga priklopila na diagnostiko. Pokaže napako P0011 za senzor odmične gredi. Le tega zamenjam, ampak isto dalje. Nato zopet na tester, nič novega ne pokaže.
Avto tako odpeljem na pooblaščen servis na diagnostiko (KIA na Šentiljski v Mariboru). Tam ugotovijo napako, da je senzor na vztrajniku. Tudi tega zamenjamo.

Trenutno pa je stane tako. Avto vžiga brez problema. Ko je motor hladen, avto v obratih do 1500 cuka ne glede na predstavo. ko se motor ogreje, avto težko obdrži prosti tek, v večini primerov avto ugasne. Le po sreči občasno ga zadržim v prostem teku pri cca 700 obratih kar je pa premalo za normalen prosti tek.

Po pogovoru z enim izmed bivših mehanikov na KIA servisu, mi je ta dejal iz prve da je veriga preskočila. Vsi ostali s katerimi se pogovarjam pravijo, da avto potem ne more normalno delovati. Naj povem da avto ko je ogret se da vozit normalno, le prostega teka nima in ugasne. Tudi poraba avtomobila je normalna, brez odstpanj.
Avto je servisiran redno, olje vedno enako v motorju.
Tudi meni samem je jasno da če veriga preskoči, avto ne gre nikamor, kakor je tudi pri jermenu enaka zgodba.

Tako da sam resnično več ne vem komu naj verjamem in kj je res. Vem da je veriga strošek in treba je podreti pol motorja pri avtu, ampak če je, potem ni problema, če pa to n vzrok pa za brez veze ga nebi dal razdirat. Zato se obračam sem, če ima kdo kakšne izkušnje ali informacije kaj bi lahko bil vzrok.
In na koncu, je možno da veriga preskoči in avto deluje noralno razen prostega teka? to me najbolj bega te dni, ker dejansko ne vem pri čem sem in kaj dati zamenjat.

Hvala in lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda Sr okt 19, 2016 1:54 pm

Motorček prostega teka
Lp
 
klepra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne okt 30, 2016 8:20 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a klepra Ne okt 30, 2016 8:59 pm

Glede velikosti zavornih diskov in platišč pri Cee'd-u ...
Mi lahko kdo priporoča jeklena platišča 15", ki bi pasale na novi Cee'd 1.4 bencinar, letnik 2012, ki je originalno prišel z alu platišči 16. V user manualu je navedeno, da pašejo nanj tako 15 kot 16 platišča, vendar sem zasledil, da zna biti problem zaradi velikosti zavodrnih diskov?
Za zimo bi rad namestil nova 15 platišča in zimske pnevmatike, nato pa na nazaj na 16 in letne, kje v Lj se lahko to uredil na enem mestu s svetovanjem, brez da kupim napačno? :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda Ne okt 30, 2016 9:06 pm

Ceed 1.4 ima premer diskov mislim da 280mm jaz na svojem imam 312mm pa gredo min 16" feltne tako, da na tvojem ni problem 15" mogoče gredo tudi 14".
15" feltne gredo tudi recimo na fiat bravota 1.9 150hp pa ima večje diske kot tvoj
Lp
 
klepra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne okt 30, 2016 8:20 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a klepra Ne okt 30, 2016 10:39 pm

Hvala, sprašujem zaradi tega prispevka, ki sem ga zasledil, se pa omenja da naj bi bili diski večji pri modelih 2013 (2. generacija ceeda, pa je prišla ven 2012, kot je moj):

m0m0 je napisal/-a:Da še jaz dodam svoj lonček. Na splošno sem s svojim Kia Cee'd 1.4 CRDi zelo zadovoljen. Avto se pelje brez vsakršnih težav zaenkrat. Kupil sem novega pred štirimi meseci in prevozil 9.000 km. Opravil sem tudi preventivni servis na 3.000 km (menjava olja in filtra).

Bi pa opozoril vse, ki imate letnik 2013 in serijska lita 16 col platišča, v kolikor si želite namontirat jeklena za zimo, da pašejo samo 16 colska, zaradi velikosti diskov/čeljusti, 15 colska pa ne! Pa še 16 colska najprej preverite če sedejo, preden nanje natikate gume.

Kljub temu, da so mi na servisu zatrjevali, da je to možno in mi celo ponujali platišča za prodat. Pa mi je kmečka logika dala vedeti, da če je že pri original 16 col liti platiščih samo 5 mm "lufta" med čeljustjo in feltno, 15 colske nikakor ne bom spravil gor. In res je bilo tako. Hvala bogu sem najprej hotel, da mi nataknejo samo platišče preden sem gume kupil in natikal nanj. Nato sem po internetu pobrskal za 16 colska platišča, ki naj bi po specifikaciji sedla na avto. Najdem in predhodno preko maila obvestim prodajalca o velikosti diskov in ga ekstra vprašam, če omenjena platišča sedejo na letnik 2013. Zagotovi mi, da sigurno pašejo! Naročim štiri platišča, grem do svojega vulkanizerja samo da mi nasadi gume na platišča, centrira...
...


Feltne bi najraje kupil preko spleta, vendar bom zaradi tega raje morda šel fizično do kakega prodajalce, da preveri v živo.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a nejc1 Ne okt 30, 2016 10:44 pm

Saj pa imaš homologacijo, pa poglej katere vse dimenzije so vpisane in konec debate.. Kolikor sem zasledil so lahko diski 280 ali 300mm in pri teh večjih piše za platišča 16 col...
 
klepra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne okt 30, 2016 8:20 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a klepra Ne okt 30, 2016 10:50 pm

Hvala, bom pogledal, sem gledal ponudbo po spletu in preverjal podatke "v naprej", ker je trenutno nimam pri roki.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda Po okt 31, 2016 1:36 pm

Meter v roke pa zmeri disk in boš videl ali je 28cm ali 30cm kar jaz zelo dvomim, ker za tak motor je brezvece oz ni potrebe
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Firediver Po okt 31, 2016 6:51 pm

Mislim, da velikost zavornega diska ni kritična, je bolj od glomaznosti zavorne čeljusti odvisno, kakšna platišča bodo še šla gor..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
klepra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne okt 30, 2016 8:20 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a klepra Po okt 31, 2016 7:03 pm

Bom ob priliki izmeril, sem pa pogledal v homologacijski list in je navedeno le 205/55/R16, glede na vodič in spošna opažanje sem na Ceedih opazil 15-17.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a esem Po okt 31, 2016 7:35 pm

Če nimaš 15-ke v homo kartončku, je to skoraj zagotovo zaradi premalo prostora.
Zamotaj kolo do konca, zlezi skoraj pod avto znotraj ob kolo in boš hitro videl, koliko je ura.

Na primerjalnih testih avtov (le malo) slabše zaviranje odnaša dovolj točk, da tudi slabše motorizirani avti dobivajo (pre?)velike diske.
 
klepra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne okt 30, 2016 8:20 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a klepra To nov 01, 2016 6:48 pm

Sem pogledal in sta sprednja diska precej večja od zadnjih, samo slab cm med čeljustjo in platiščem, tako da so 16" platišča res edina opcija v primeru, da ne menjaš vsega komplet. Zimske gume bodo potem verjetno šle kar na trenutna originalna alu platišča ...
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pilon To nov 01, 2016 11:54 pm

V homologaciji sta vpsani obe dimenziji....15" in 16".......kot opomba, pa je pripisano, da v kolikor ima avto električno ročno zavoro ali je namešćen 16" zavorni sistem, ni mogoča montaža 15" pnevmatik.

Nikjer pa ni mogoče točno zasledit, kakšen zavorni sistem je nameščen.

Ampak v kolikor imaš nameščena 16" alu paltišča in med zavorno čeljusto in platiščem ni prostora niti za prst, lahko pozabiš na montažo 15" platišč, ker imaš zagotovo 16" zavorni sistem !!!
 
klepra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne okt 30, 2016 8:20 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a klepra Sr nov 02, 2016 8:59 am

Ja, hvala vsem za odgovore, mislim da je zdaj razčiščeno, potrebno je biti pozoren na zavorni sistem, kot je že bilo omenjeno v tej temi.

Lp
 
Ekonomist12345
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne dec 25, 2016 11:08 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Ekonomist12345 Sr dec 28, 2016 11:04 pm

Mene pa zanima kaksna je kaj poraba pri kia pro ceed 1.4 bencinar
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a esem Sr dec 28, 2016 11:25 pm

Ovisno od načina vožnje od 7 do 10. Na spritmonitorju sta samo dva - povprečna 8,4.
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 268
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Sriple Tix Če dec 29, 2016 6:15 pm

Imam karavanskega i30 1.4 100KM (mislim, da je motor enak) in vceraj sem po 530 kilometrih nalil vanj 41 litrov bencina, kar je 7.7 litra na 100 kilometrov, ce sem izracunal prav. Voznje je v 90 odstotkih 6 km v eno stran proti sluzbi in 6 km nazaj. Ni treba modrovati, da nikamor ne gre in veliko porabi, tega se zavedam, toda vseeno zakonske hitrostne omejitve v EU doseze brez tezav in z obzirom na priblizno tank na mesec, ki ga pokurim, mi lahko, brez da imam obcutek zaziranja druzinskega proracuna, pozre tudi 10 litrov :).
 
avtofan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Po dec 26, 2016 5:54 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a avtofan Če dec 29, 2016 6:54 pm

Sem enkrat vozil novega ceeda z 1.4 motorjem pa se mi je zdel dovolj poskocen se mi ni zdel da bi bil podhranjen samo nevem kako je pa z porabo.Tako, da mislim, da za normalno voznjo povsem zadostuje taksen motor in tud za prehitevanja je dovolj poskocen samo ga je treba bolj na obrate voziti, da kam gre, ker je pac atmosferc.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 89 gostov