Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Lana_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So feb 03, 2007 10:00 am

Kia Cee'd napake

Napisal/-a Lana_ Sr jun 11, 2008 7:04 am

Resno se zanimam za nakup Kia Cee'd 1,6 CRDI (66kW) z opremo EX Europe+ (ker želim ESP), zato sem si vzela nekaj časa in prebrskala internet. In odkrila naslednje težave, ki jih imajo vozniki Cee'd-a:
1. črički v armaturki (me ne skrbi toliko, ker imam rada živali) :)
2. enemu (Slovencu) so morali menjati mašino (?!)
3. dizelske mašine "kolcajo" (vsaj tako so se izrazili na angleško govoreči strani):

http://www.kia-forums.com/kia-ceed-forum/40997-crdi-engine-hiccup.html

Skrbi me predvsem tretja zadeva, ker je imelo kar nekaj avtov take simptome. Zadevo so sicer reševali z neko nadgradnjo, ki pa ni vsem rešila problemov. A mi lahko prosim nekdo pojasni za kaj točno sploh gre? Je kdo slišal, da bi imeli tudi "slovenski Cee'd-i take probleme? Nekak sem dobila vtis, da imajo te težave le 1,6 85 kW mašine, ampak ne vem če je to res.
 
vinci
Novinec
 
Prispevkov: 303
Pridružen: Pe maj 24, 2002 6:41 am

Napisal/-a vinci Sr jun 11, 2008 7:35 am

1.Če je kvalitetna izdelava čričkov nebi smelo bit.Črički so nadležni in se jih boš naveličala ker se zna zgodit da se množijo.Potem se ti bo scufal pa boš čez šipo v salon zapeljala in povozila prodajalca ki ti je avto prodal.Mal heca.
2.Na enem primeru ne moreš sodit kako pa kaj.Se pa razne napake pojavljajo pri skoraj vseh znamkah.Zelo pomembno da imaš dober servis in da večletna garancija ni samo na papirju ko pa kaj uveljavljaš pa komplicirajo.
3.Če se več ljudi pritožuje nad isto stvarjo bi znalo biti kaj na tem.Upam da ti bo kdo odgovoril ki ima tak avto.Poglej na spletni stran WhatCar če tam tudi ljudje ki imajo ta avto v lasti pišejo o podobnih težavah.
 
Uporabniški avatar
pugi405
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1970
Pridružen: Pe okt 11, 2002 4:01 pm
Kraj: Usa

Napisal/-a pugi405 Sr jun 11, 2008 9:38 am

Za čričke se ne sekiraj. Jih boš slišala samo poleti :P . Glede CRDi mašine pa... sosed ima i30 , pa se mi zdi, da mašina lepo vleče in je tiha... Nima Kia takega motorja?
[URL=https://matchnow.life]Authentic Ladies[/URL]
 
Nasty
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: Pe sep 03, 2004 1:25 pm

Napisal/-a Nasty Sr jun 11, 2008 10:32 am

Če se ne moim, sta Hyundai i30 in Kia Ceed "dvojčka".
Gledal sem na VOX-u primerjalni test: pod pločevino si delita večino delov.
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar Sr jun 11, 2008 10:39 am

Glede motorjev, avto ima 7! letno garancijo na motor in menjalnik... če je avto redno in prav servisiran in da pride do napake bodo brez pardona mejali cel motor v garanciji, vem za primer ko so zaradi napake na cevi visokotlačnega voda menjali celoten motor, na stroške proizvalaca vključno z nadomestnim vozilom.
Če takšna skrb za kupce ni razlog za nakup vozila po tem ne vem kaj je....

Na splošno glede 1.6CRDi motorjev pa sem do sedaj slišal in bral vse samo najboljše
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Lana_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So feb 03, 2007 10:00 am

Napisal/-a Lana_ Sr jun 11, 2008 11:34 am

Na splošno glede 1.6CRDi motorjev pa sem do sedaj slišal in bral vse samo najboljše

Tudi jaz, dokler nisem celo popoldne brskala po internetu in končno našla eno napako ;)

Če se ne moim, sta Hyundai i30 in Kia Ceed "dvojčka".

Hja ne vem..Mogoče sta motorja res v osnovi ista, čeprav sem nekje prebrala, da Kiine motorje proizvajajo na Slovaškem, Hyundajeve pa (zaenkrat še) v Koreji.

Glede motorjev, avto ima 7! letno garancijo na motor in menjalnik...

To je tudi eden glavnih razlogov, ki me nagiba v stran Kiie in ne Forda Focusa (ok, pa alarm, naslon za roko, radio z mp3-ji in še kakšen bonbonček, ki ga dobim za približno isti denar), ampak vseeno ne bi bila rada vsak teden na servisu...
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Sr jun 11, 2008 11:54 am

Kolk pa stane tak avto?
 
Uporabniški avatar
kofy
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Sr dec 14, 2005 7:20 pm

Napisal/-a kofy Sr jun 11, 2008 11:55 am

Doma imamo z eno prvih pri nas prodanih ceedov prevoženih cca 70kkm.
Do sedaj so v garanciji zamenjali stabilizator na prvi premi (udarec v skalo). Ostalo zaenkrat b.p., poraba po BC dobrih 7l.
 
Lana_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So feb 03, 2007 10:00 am

Napisal/-a Lana_ Sr jun 11, 2008 1:02 pm

Ajaaaa, še eno serijsko napako sem pozabila:
4. neki problemi z radijem - so jim jih menjal, pa tudi v novejših serijah se te napake naj ne bi več pojavljale.

Kolk pa stane tak avto?

Takega, ki sem si ga jaz zamislila (z ESP) dizel 1.6 trenutno pride 15.497€
 
Uporabniški avatar
wid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne feb 03, 2008 6:07 pm
Kraj: Maribor

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a wid Sr jun 11, 2008 1:41 pm

Lana_ je napisal/-a:Resno se zanimam za nakup Kia Cee'd 1,6 CRDI (66kW) z opremo EX Europe+ (ker želim ESP), zato sem si vzela nekaj časa in prebrskala internet. In odkrila naslednje težave, ki jih imajo vozniki Cee'd-a:
1. črički v armaturki (me ne skrbi toliko, ker imam rada živali) :)
2. enemu (Slovencu) so morali menjati mašino (?!)
3. dizelske mašine "kolcajo" (vsaj tako so se izrazili na angleško govoreči strani):

http://www.kia-forums.com/kia-ceed-forum/40997-crdi-engine-hiccup.html

Skrbi me predvsem tretja zadeva, ker je imelo kar nekaj avtov take simptome. Zadevo so sicer reševali z neko nadgradnjo, ki pa ni vsem rešila problemov. A mi lahko prosim nekdo pojasni za kaj točno sploh gre? Je kdo slišal, da bi imeli tudi "slovenski Cee'd-i take probleme? Nekak sem dobila vtis, da imajo te težave le 1,6 85 kW mašine,
ampak ne vem če je to res.


Črički (oz. jaz mam enga pa pol) se med voznjo (z malo glasbe) porazgubijo v odzadju (nadlezen zvok se pojavi v samo dolocenih situacijah), tako da to niso ravno težave, ki jih imamo vozniki ceedov.

Tisti, ki so mu morali menjat masino je pa zadel na lotu, v glavnem - pure bad luck. Nobeden drug še ni imel tega problema (pa sem kr pridn pri branju tujih forumov moram reči).

Da, dizelske mašine imajo hiccup problem, ampak to samo 07 letniki in še ti ne vsi (moj je 07/dizl in nimam tega problema), stvar pa so popravili z reprogramiranjem ECUja (elektronske kontrolne enote). 08 kolikor vem, nimajo tega problema tako, da to te naj ne skrbi.

Radio enote (ki mimogrede spilajo super_duper_mega_kul_bomasticno) so morali menjat tistim, ki jim je freezala, je bil pa problem samo pri eni seriji avtov (od zacetka enega ranga cifer šasije, do konca) in je pri 08 tudi to odpravljeno.

Povprečna porabo imam 5.3l/100km, nafte ne šparam.

Kofy: jaz temu - da si rukno skalo - nebi rekel, da je imel avto tovarnisko tezavo, da bi avtorja moralo skrbeti pri nakupu, aye?

Vsak teden ne boš na servisu, imam 19kKM prevozenih v pol leta in avto dela kot suzika. (počasi se mi bliza prvi servis - servisni interval za dizle je pri 20kKM ali na eno leto)

Če te še kaj zanima vprašaj, nič bat ;)
Zadnjič spremenil wid, dne Sr jun 11, 2008 2:13 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
kofy
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Sr dec 14, 2005 7:20 pm

Napisal/-a kofy Sr jun 11, 2008 2:02 pm

Kofy: jaz temu - da si rukno skalo - nebi rekel, da je imel avto tovarnisko tezavo, da bi avtorja moralo skrbeti pri nakupu, aye?

Se strinjam,....ampak so vseeno popravilo opravili popolnoma brezplačno (materijal in delo),.............. in samo žalostno ugatavljam, da smo imeli pri enakih kilometrih maminega volksvagna, z katerim očitno ni sreče vsaj 20x na servisu.
Pa da ne bo pomote, še vedno prisegam na nemca!!!
 
Lana_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So feb 03, 2007 10:00 am

Napisal/-a Lana_ Sr jun 11, 2008 3:01 pm

Da, dizelske mašine imajo hiccup problem, ampak to samo 07 letniki in še ti ne vsi (moj je 07/dizl in nimam tega problema), stvar pa so popravili z reprogramiranjem ECUja (elektronske kontrolne enote). 08 kolikor vem, nimajo tega problema tako, da to te naj ne skrbi.

Ja.. Tudi jaz sem tako mislila, dokler nisem zasledila enega, ki je Cee'd-a dobil marca 2008 in je imel še vedno ta problem. Poleg tega je bil Čeh in ne Anglež tako kot večina ostalih s tem problemom. Očitno se problematični Cee'd-i širijo proti Sloveniji! :?
 
Uporabniški avatar
Addicted
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Sr jun 04, 2008 5:22 pm

Napisal/-a Addicted Sr jun 11, 2008 3:15 pm

Lana_ je napisal/-a:Ajaaaa, še eno serijsko napako sem pozabila:
4. neki problemi z radijem - so jim jih menjal, pa tudi v novejših serijah se te napake naj ne bi več pojavljale.


glede radia ti lahko povem da dostkrat "zmrzne", saj sem bil priča temu v prijateljevi Kii. Enostavno je moral "resetirat" oz. vržt ven varovalke, nato je radijo spet delal normalno :D Je blo dokaj smešno za pogledat. :roll:

Edit: morem povedat, da je kupil novo Kio Ceed in je radio že menjal (na njihove stroške), ampak se je napaka še vedno tu in tam pojavila. ;)
 
Uporabniški avatar
cliopower
Novinec
 
Prispevkov: 468
Pridružen: So dec 31, 2005 12:25 pm

Napisal/-a cliopower Sr jun 11, 2008 3:43 pm

No takole glede radijev je v ceedih bilo potrebno menjati radije kot kampanja ampak to samo v prvi seriji se pravi ne pri vseh ceedih. Sedaj je v novih to odpravljeno. Ni kriva KIA ampak tovarna,kjer se radiji delajo Siemens oni so naredili tudi vpoklic za zamenjavo. Vse na siemensove stroške.

Drugih napak ni sam sem naradil z bivšim ceedom 21.000km sedaj z pro_ceedom 4.000km potem kolega ima isto ceeda ima 45.000km in še bi lahko našteval brez problemov tist, ki ga vozi ti lahko pove kaj in kako ostali pa itak nimajo kej.
Če je kar koli narobe je pa seveda garancija če izpolnuješ pogoje rednega servisiranja...
 
schrek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a schrek Sr jun 11, 2008 4:00 pm

kakšne so pa cene rednih servisovinkaj ti vse menjajo?
 
Uporabniški avatar
cliopower
Novinec
 
Prispevkov: 468
Pridružen: So dec 31, 2005 12:25 pm

Napisal/-a cliopower Sr jun 11, 2008 4:04 pm

Povprečen servis pri ceedu crdi dislu je okoli 200€. Se pravi vsako leto ali 20.000km prevoženih. Menja se olje,filter olja,filter goriva,filter kabine.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Sr jun 11, 2008 4:07 pm

tist ki so mu menjla motor je bil moj brat, od takrat motor še kihnu ni, ma pa 50kkm. Njemu so menjali tudi radio, zdaj dela ok, dobil je tudi cd izmenjevalec, drugih problemov ni. Avto ne pije olje ( nekateri dizli ga precej spijejo ) ne nič..tak da pogumno z nakupom, če pa te zanima brat prodaja svojo kio za ugodno ceno..več na p.m.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Lana_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So feb 03, 2007 10:00 am

Napisal/-a Lana_ Sr jun 11, 2008 4:12 pm

če pa te zanima brat prodaja svojo kio za ugodno ceno..več na p.m.

Zakaj pa jo potem prodaja, če je tako vredu? ;)
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Napisal/-a denis099 Sr jun 11, 2008 4:18 pm

ta avto je menda najbolj kvalitetna kia odkar jih delajo. tak da s kvaliteto nebi smel bit nobenih težav. je tud dost bl ok kot pa favorizirani golf, kr golf je pa že res en tak dolgocajtn avto,ki ni nič bolj kvalitetn kot kiri drug,oz. še manj.
kupi to kio:)

lp
denis
 
Uporabniški avatar
cliopower
Novinec
 
Prispevkov: 468
Pridružen: So dec 31, 2005 12:25 pm

Napisal/-a cliopower Sr jun 11, 2008 4:21 pm

Zato ker nerabi več disla ma službo oddaljeno 3km od doma mislim da namerava kupiti bencinarja pro_ceeda. Saj mislim da je tako.Pač jst sm tud svojega 5vratnega ceeda prodal pa kupil pro_ceeda.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 64 gostov