Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a limas To jan 29, 2019 6:46 pm

Dobro bi bilo narediti raziskavo glede deleža uveljavljenih garancijskih zahtevkov na kiinih pooblaščenih servisih. 7 letna garancija je uspešen marketinški trik s katerim močno opustošijo družinski proračun lastnika kie v zameno za privid brezskrbnosti glede okvar in posledičnih stroškov.
Zanima me tudi % zavrnjenih garancijskih zahtevkov in primerjava na to temo med različnimi SLO servisi in med državami EU.
Naj ugibam -to je pa poslovna skrivnost.

Glede cenovne politike novih vozil jim je samozavest precej udarila v glavo, saj so presegli (ceed) celo precenjenega golfa.

Nekaj zanimivih komentarjev iz "regije" ob predstavitvi novega ceeda:
https://www.b92.net/automobili/komentar ... id=1499325
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a avto fan1308 To jan 29, 2019 9:29 pm

Kupila žena rabljeno staro 4 leta. Servisira jo še zdaj na pooblaščencu v Kp in ni imela še ene zavrnitve. Se je pa zgodilo, da so eno leto po preteku garancije nasšli dve napaki in jih vseeno gratis popravili. Lani se je odlepila armaturna plošča bolezen prvih generacij Ceed in pravtako brezplačna menjava bse samo zaradi tega, ker je avto ves čas servisiran pri njih. Je pa lahko to ena dobra izkušnja na 10 slabih drugje to ne vem.
Lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a void To jan 29, 2019 10:02 pm

ban je napisal/-a:Eno je projekcija drugo je pa realnost.


Prosim razlož mi kdo normaln bo dau za recimo Golf 6 z 1.6 TDI, 1.2 TSI, 1.4 TSI več kot 5k? Največje katastrofe od motorjev v novejši zgodovini. Dejansko je nemogoče da naredijo 200k km brez večjih posegov. Še 1.5 dci iz leta 2001, ki so bli katastrofalni so dejansko nekateri uspeli narediti 200k. Tako da je jasno kakšna katastrofa je to, jama brez dna.
Aja, sam nekdo k itak nima pojma in kešira znamko.
Evo ti ohranjanje vrednosti at it's best.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a ban Sr jan 30, 2019 7:48 am

Ja ne vem, očitno mnogo njih bi dalo še precej več. Mal na anet poglej, letnik 2011 recimo, precej golfov je okoli 8-10 k€, najdaržji ceed pa je 5,5 k €.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Kristjan123 Sr jan 30, 2019 9:46 am

Odločitev koliko je nekdo pripravljen dat za avto rabljen ali nov največkrat ne temelji na podrobni analizi predvidenih stroškov lastništva...

Žal še moški ženske pa sploh v večini kupujejo po "občutku" ki dostikrat ne temeljiji na dejstvih in ja potem je rabljen nemc pa tudi če ima "problematičen motor" vreden tistih par jurjev več ....

Če pa novopečeni lastnik ugotovi da "nemška tehnika" ni tisto kar je pričakoval še zmeraj proda relativno hitro in za dober denar v primerjavi z konkurenco

Tako da tle vse štima ;)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a xxl Sr jan 30, 2019 9:53 am

Na to tudi sam računam ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Walker_P
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Pe maj 06, 2005 5:37 pm
Kraj: Celje

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Walker_P Sr jan 30, 2019 12:29 pm

Kristjan123 je napisal/-a:....Če pa novopečeni lastnik ugotovi da "nemška tehnika" ni tisto kar je pričakoval še zmeraj proda relativno hitro in za dober denar v primerjavi z konkurenco...
Tale je bosa. Normalno da več dobiš, saj ga tudi v štartu več plačaš. Bolj zanimivo/realno je gledat % kolk kakšna znamka v določenih letih zgubi.

Z izjemo BMW ostala "nemška vozila" v petih letih izgubijo na vrednosti med 60-70%, medtem ko "ne nemška vozila" v petih letih izgubijo med 50-60% vrednosti.
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Novinec1968 Sr jan 30, 2019 1:09 pm

Glede izgube vrednosti nemškega vozila lahko povem iz lastnega primera.
Vozilo kupljeno aprila 2012 za Eur 26k (po ceniku preko 31k), prodano decembra 2017 za Eur 9,2k.

Za ne nemško vozilo je moj primer: kupljeno 2006 za Eur 32k, prodano 2012 za Eur 6k.
Zadnjič spremenil Novinec1968, dne Sr jan 30, 2019 1:35 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a ban Sr jan 30, 2019 1:30 pm

Moje nemško bencinsko vozilo je bilo leta 2007 kupljeno za 16.200€, leta 2017 prodano za 5.750 €. Torej sem v desetih letih izgubil 64%.
Kolega je lani komaj prodal 10 let starega grand senika, dizel, za 2.800 €, ne vem sicer koliko je bil nov, predvidevam pa da krepko preko 20.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Kristjan123 Sr jan 30, 2019 1:45 pm

Za vse avte sem recimo nadpovprečno dobro skrbel pri prodaji sem pa opazil tole

"nemce" tukaj mislim VW sem zmeraj prodal takorekoč "čez noč" pa vsi kupci ko je nanesla debata so menili da kupujejo že v startu "kvalitetno vozilo" in je pač malo dražje, dobro vzdrževanje je bilo le še bonus zraven

ko sem prodajal "italijane" sem pa imel dosti takih ki so klicali ali prišli na ogled polni stereotipov od tega da so italijani več na dvigalu kot na cesti... ampak jim je bil po dizajnu všeč pa so prišli malo vohat, če si hotel recimo dobro prodat si rabil čakat za dobit nekoga ki dejansko pozna znamko pa ceni redno vzdrževanje in je na koncu to tudi plačal malo več

To so moje izkušnje ...
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a uros11 Sr jan 30, 2019 3:55 pm

Walker_P je napisal/-a:
Kristjan123 je napisal/-a:..Bolj zanimivo/realno je gledat % kolk kakšna znamka v določenih letih zgubi.
Bolj zanimivo je, koliko EUR se v denarnico vrne. S % si nimaš kaj pomagati. Razen za statistiko. Tako kot to počne Kia zadnje čase.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a cc09 Sr jan 30, 2019 5:40 pm

Ja sej glih o tem govori link, nemci niti v Nemčiji niso tako cenjeni kot na Balkanu.
Je pa tudi odvisno od modela do modela. En čas so bili rabljeni passati hit, danes jih je toliko na avto.netu da težko verjet, da se vsi sploh prodajo, kaj šele po dobri ceni.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a void Sr jan 30, 2019 6:41 pm

Res je, cena rabljenega VW je čisto primerljiva z drugimi "manj cenjenimi" znamkami pri nas. Zato se švercerom splača uvažat VW, drugih znamk kot sta Kia in Renault pa pač ne, ker so cene iste gor in dol in se nič ne zasluži. Pač balkanci smo.
 
Uporabniški avatar
Walker_P
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Pe maj 06, 2005 5:37 pm
Kraj: Celje

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Walker_P Če jan 31, 2019 7:01 am

uros11 je napisal/-a:
Walker_P je napisal/-a:
Kristjan123 je napisal/-a:..Bolj zanimivo/realno je gledat % kolk kakšna znamka v določenih letih zgubi.
Bolj zanimivo je, koliko EUR se v denarnico vrne. S % si nimaš kaj pomagati. Razen za statistiko. Tako kot to počne Kia zadnje čase.


Drži, samo v tem primeru še potem upoštevaj koliko € je šlo iz denarnice ob nakupu - razen, če je bil nakup v vrednosti 0€ ali darilo (v tem primeru se v denarnico vrne največ - 100%). :shock:
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a DePalmo Če jan 31, 2019 9:45 am

Pa kaj vam ni jasno??? Tema je o

Kia Cee'd napake

in ne koliko so vredna vaša stara nemška jaj*a!

Prosim moderatorje da počistijo temo!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a xxl Če jan 31, 2019 10:43 am

Tako je! Pustite prostor za Kiine napake. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a DePalmo Po feb 25, 2019 8:48 pm

Da še malo dodam ...

Mesec dni nazaj mi je počila sprednja šipa zaradi kamenčka. Prva taka izkušnja do sedaj pa mi je kar nekaj kamenčkov priletelo v sprednjo šipo, menjavo je plačala zavarovalnica, menjano na KMAGu v Lj, zaenkrat brez težav. Hkrati so mi pogledali še za črički v vratih in rešili tudi to. BI ga pa lahko očistili preden so mi ga vrnili ...

Takrat enkrat sem tudi ugotovil da mi klima ne dela več. To so rešili na Pan Janu v Ivančni Gorici in ugotovili da je prišlo do napake pri sestavi avta v tovarni kjer so preščipnili tesnilo in je klima počasi puščala. Zrihtano pod garancijo.

Nato sem pa ravno ta vikend ponovno opazil da ko je zunaj bolj hladno, se prtljažnik ne odpre do konca ker so očitno amortizerji bogi, hkrati sem pa tudi opazil da avto rjavi na prtljažnih vratih. Naj povdarim da je avto letnik november 2017!

Sicer se mi Kia kar dopade, ampak napake se pa kar ne nehajo. Nov avto je bil kupljen da bo vsaj za obdobje garancije mir, želja je sicer vsaj 10 let, nato se bi pa menjalo za kaj novejšega. Ampak ... nevem če bo avto zdržal 10 let pri meni ob vseh teh napakah.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Gosic Po feb 25, 2019 9:35 pm

Je avto SW? To sem slišal, da je kar pogost primer (rjavenje). Vprašaj in povej kaj porečejo na Kmagu :lol:
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a mrtwelvetrees Po feb 25, 2019 9:46 pm

Vse te napake se lahko pojavijo pri vseh proizvajalcih, avte ne delajo več na kvaliteti.... :(
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a DePalmo Po feb 25, 2019 11:39 pm

Avto ni SW, je hatchback 5 vratni.

Sestra ima praktično isti avto samo da je bencinar, moj je dizel. Nobenih napak. In ne pretiravam ko pravim da nima napak, res jih nima.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov