Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Fubar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Po nov 05, 2007 1:44 pm

Katera Polirna Pasta

Napisal/-a Fubar Pe jun 27, 2008 7:16 am

Opazil sem da imam na havbi manjše rise, ki bi se po mojem mnenju dali spolirati.
Zanima me katero polirno pasto mi predlagate in kako naj se tega lotim.
Slika
 
Uporabniški avatar
Hribo
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: To jan 09, 2007 11:30 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a Hribo Pe jun 27, 2008 9:09 am

Uporabi kaksno boljso zmanko ,3M ,... Samo z bencinske crpalke ali podobno pa raje ne.
Lp
http://www.facebook.com/pages/Avtodiagnostika-in-Servis-Osebnih-Vozil/361074387295480
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Napisal/-a denis099 Pe jun 27, 2008 9:17 am

no da nebom ponovno odpiru teme mene tud zanima kira polir pasta je res ful ok? pa sj če sam spoliraš nimaš kj sfalit je tko al ne?
denis
 
Uporabniški avatar
Hribo
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: To jan 09, 2007 11:30 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a Hribo Pe jun 27, 2008 9:31 am

No tako mi smo v soli vsa leta za poklic avtokaroserist uporabljali 3m pasto sedaj jo uporabljam tudi doma , imajo na voljo fine,grobe,..raznorazne... Npr: če si pri poliranju pomagaš z brusnim papirjem seveda min p1500 in bolje vec p2000-p3000. Se da tudi fajn vsaka pikica spolirat ,tudi lak ki stece pri lakiranju res je, da se da tudi kaj unicit (preprusit lak do barve in podobno).
Velja tudi za samo poliranje (brez brusnega papirja) se lahko zgodi zato je treba pazljivo in ne brez glave se spravt k delu. Vse je odvisno kaj gres delat in od lakiranja ki je bilo nareto predhodno. Se pa da narest vse lepo.

Lp
http://www.facebook.com/pages/Avtodiagnostika-in-Servis-Osebnih-Vozil/361074387295480
 
Uporabniški avatar
Fubar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Po nov 05, 2007 1:44 pm

Napisal/-a Fubar Pe jun 27, 2008 9:43 am

Kje pa se da dobit takšna pasta?
Slika
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Napisal/-a denis099 Pe jun 27, 2008 9:53 am

Hribo je napisal/-a:No tako mi smo v soli vsa leta za poklic avtokaroserist uporabljali 3m pasto sedaj jo uporabljam tudi doma , imajo na voljo fine,grobe,..raznorazne... Npr: če si pri poliranju pomagaš z brusnim papirjem seveda min p1500 in bolje vec p2000-p3000. Se da tudi fajn vsaka pikica spolirat ,tudi lak ki stece pri lakiranju res je, da se da tudi kaj unicit (preprusit lak do barve in podobno).
Velja tudi za samo poliranje (brez brusnega papirja) se lahko zgodi zato je treba pazljivo in ne brez glave se spravt k delu. Vse je odvisno kaj gres delat in od lakiranja ki je bilo nareto predhodno. Se pa da narest vse lepo.

Lp


mogoče ti to delaš doma?? kolk bi hotu da bi mi spoliru fiat bravota?
denis
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR Pe jun 27, 2008 11:11 am

Mene pa zanima, če že greš polirat samo z eno pasto, naj bo to najbolj fina ali malo bolj groba... rabil bi točen odgovor (če veš/veste točen produkt kar na plano z imenom in priimkom paste!!!)! Ker najrpej z grobo in potem s fino....hvala lepa... preveč dela ;)

Thanks!
 
Uporabniški avatar
Eddis
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: Sr feb 02, 2005 12:31 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Eddis Pe jun 27, 2008 11:26 am

To bi tud mene fantje zanimal, ker vsi govorijo kera je dobra noben pa tocno ne povem kera je res dobra in kako so jo uporabljali da so dosegli zeljeno?

Najprej grobo pol pa fino?
Al se splaca samo s fino? Al grobo? Pol se voskat?

MAl podrobno prosim, pa sdory ce sm tecn, ampak sm mnenja da bi to zanimalo velik del forumasev :D
LP!
...ima se - može se, nema se - folira se...
 
Uporabniški avatar
LeVkO
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne jun 25, 2006 6:18 pm

Napisal/-a LeVkO Pe jun 27, 2008 12:13 pm

Torej ... mene pa zanima če bi se dal spolirati praskico na vetrobranskem steklu.. nastala je pa od brisalca ... ? ..


LP LEV

WWW.Levko.EU
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a joztom Pe jun 27, 2008 1:11 pm

O poliranju se je že veliko napisalo, glejte arhive. Normalni uporabnik nima tako zanikrnega laka, da bi potreboval strojno obdelavo. Sliši se komot in učinkovito, ampak strojno zlahka uničiš lak in ga na izpostavljenih robovih prebrusiš. To je delo za profije, ki imajo izkušnje. 3M nesilikonska pasta (Blik d.o.o., Zaloška, LJ.) je za ličarsko strokovno uporabo. Navadni smrtniki smo zadovoljni z LackReiniger od Sonaxa v Bauhausu. Na še vlažen lak greš z mehko vlažno krpo, namočeno z LR in s krožnimi gibi očistiš lak "crknjene površine", površinskih prask in flekov od maščob. Ko se posuši, ga odstraniš z vato ali krpo. Nato je potrben nanos čistega voska brez abraziva, npr Nanopremaz Sonax iz Špara za 18€ ali kaj od AutoMagica (Wetlook ali podobno), ki ima indeks abrazivnosti blizu nule. Najslabša so standardna kombinirana sredstva, običajno iz krede in voska, kjer vedno snameš tudi sloj laka. Torej poliraš, kadar je potrebno in voskaš, kadar je potrebno. Nanopremaz Sonax iz Špara tudi ni nevaren za plastiko kot ta stari, vsaj tako piše gor.
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Pe jun 27, 2008 1:20 pm

No jst sem obiskal t.i tečej za hobi poliranje oz. so nam pri znani slovenski firmi,ki se bavi z profi poliranjem razložili samo poliranje in vse kar je v zvezi z poliranjem.Načeloma je pa tko v nekaj kratkih stavkih.
Poliralo naj bi se zmeraj najprej z fino polir pasto,ker na grobo lahko greš še vedno in če ti fina ne da rezultatov pač uporabiš malo bolj grobo.Največja napaka je k marsikateri gre takoj z najbolj grobo pasto polirat pol pa lahko nastane zmešnjava,ker veliko vizuelnih napak ti odstrani že fina ali srednje fina pasta tko,da ne najprej z grobo ampak z fino in,če ni rezultatov pač greš na bolj grobo.
80% poliranja je sam postopek poliranja in priprava 20% pa dodajo proizvodi.Še vedno opažam,da marsikateri ne loči poliranja in pa voskanja oz. zaščite laka.
Polira se vedno tako,da pasto nanesemo na tampon ne na karoserijo,ker drugače je lahko kaj hitro preveč paste na enem mestu.
Sem že imel v mislih pripravit eno temo v katerem bi bili predstavljeni postopki poliranja in kako se polira pa nevem ali je smiselno.
Drugače pa tudi tukaj velja malo denarja malo muzike.Imamo več znamk in vrst past in voskov zj izbira je vaša a tudi sam sem ugotovil,da raznorazni turtlewax izdelki niso zame.Sicer dajo dober rezultat a kaj ko ni obstojen.Naprimer trdi vosek,da lepo globino in dober sijaj a gre po parih pranjih dol in vse je potrebno ponovit.
Jst uporabljam izdelke meguiars in sem zelo zadovoljen.Res da so med dražjimi a kvaliteta se plača.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
FRANCIVW
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 537
Pridružen: Pe feb 10, 2006 7:06 pm
Kraj: KAMNIK

Napisal/-a FRANCIVW Pe jun 27, 2008 1:28 pm

FBR je napisal/-a:Mene pa zanima, če že greš polirat samo z eno pasto, naj bo to najbolj fina ali malo bolj groba... rabil bi točen odgovor (če veš/veste točen produkt kar na plano z imenom in priimkom paste!!!)! Ker najrpej z grobo in potem s fino....hvala lepa... preveč dela ;)

Thanks!
Jaz uporabljam tele proizvode,najprejhttp://meguiars.smart-center.si/meguiars-85-raquodiamantlaquo-groba-polirna-pasta-p-2153.phppotem to
http://meguiars.smart-center.si/meguiars-82m-polirna-pasta-visok-sijaj-p-2151.phpin na koncu še to ;) http://meguiars.smart-center.si/profesionalni-vosek-pasta-p-2057.php
Slika
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Pe jun 27, 2008 1:45 pm

FBR je napisal/-a:Mene pa zanima, če že greš polirat samo z eno pasto, naj bo to najbolj fina ali malo bolj groba... rabil bi točen odgovor (če veš/veste točen produkt kar na plano z imenom in priimkom paste!!!)! Ker najrpej z grobo in potem s fino....hvala lepa... preveč dela ;)

Thanks!


Lej napisu ti bom katere izdelke jst uporabljam,ker se bo ziher našu en,ki bo reku,da ma boljše izdelke in praw je tako torej jst najprej operem avto z:
ŠAMPON
Nato ga posušim,ko je suh lak očistim z plastelinom:
PLASTELIN
LAk očistim z:
ČISTILEC LAKA
Nato lak poliram.(ker je dokaj nov lak uporabljam bolj fine produkte) z:
POLITURA
Za bolj slabe lake pa lahk prvo vzameš M85M politura,ki je bolj groba.
Nato pa avto še 2-3X povoskam z:
TRDI VOSEK in zadeva je končana.
Sprva sem gotu polirat pri kolegu ampak sem kasneje se kr doma lotu dela in,če delaš tko kot je treba si lahko vzameš kr en dan pa pol dela.Pa kakšen 6pack poleg :D
Seveda ne poliram vsak mesec ampak enkrat na leto oz. po potrebi zj čakam na popravilo vrat pol bom pa spoliral cel avto.Zj marsikdo bo reku,da je to predrago ampak razni sonaxi pa ostali mi niso dali takih rezultatov kot ti izdeliki sedaj.Zj čakam na trdi vosek Collinite iz anglije,ki daje vsaj po tujih forumih sledeč izredne rezultate pri globini odseva.Bomo videli žal ga v sloveniji ni za dobit ampak baje se da to v sosednjih državah že kupiti.
Če karega še kaj zanima me lahk kontaktira na PM rezultati mojga prvega poliranja so pa predsatvljeni v galeriji. :)
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR Pe jun 27, 2008 1:56 pm

seat je napisal/-a:No jst sem obiskal t.i tečej za hobi poliranje oz. so nam pri znani slovenski firmi,ki se bavi z profi poliranjem razložili samo poliranje in vse kar je v zvezi z poliranjem.Načeloma je pa tko v nekaj kratkih stavkih.
Poliralo naj bi se zmeraj najprej z fino polir pasto,ker na grobo lahko greš še vedno in če ti fina ne da rezultatov pač uporabiš malo bolj grobo.Največja napaka je k marsikateri gre takoj z najbolj grobo pasto polirat pol pa lahko nastane zmešnjava,ker veliko vizuelnih napak ti odstrani že fina ali srednje fina pasta tko,da ne najprej z grobo ampak z fino in,če ni rezultatov pač greš na bolj grobo.
80% poliranja je sam postopek poliranja in priprava 20% pa dodajo proizvodi.Še vedno opažam,da marsikateri ne loči poliranja in pa voskanja oz. zaščite laka.
Polira se vedno tako,da pasto nanesemo na tampon ne na karoserijo,ker drugače je lahko kaj hitro preveč paste na enem mestu.
Sem že imel v mislih pripravit eno temo v katerem bi bili predstavljeni postopki poliranja in kako se polira pa nevem ali je smiselno.
Drugače pa tudi tukaj velja malo denarja malo muzike.Imamo več znamk in vrst past in voskov zj izbira je vaša a tudi sam sem ugotovil,da raznorazni turtlewax izdelki niso zame.Sicer dajo dober rezultat a kaj ko ni obstojen.Naprimer trdi vosek,da lepo globino in dober sijaj a gre po parih pranjih dol in vse je potrebno ponovit.
Jst uporabljam izdelke meguiars in sem zelo zadovoljen.Res da so med dražjimi a kvaliteta se plača.


Hvala...

Se pravi fino pasto.... ime te paste, če lahko poveš??? Točno katera?
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Pe jun 27, 2008 3:08 pm

FBR je napisal/-a:Se pravi fino pasto.... ime te paste, če lahko poveš??? Točno katera?


Torej imaš M83
M83
in pa še bolj fina M82
M82
Te dve jst uporabljam in jih mam doma zj obstaja še M80,ki je pa samo nekakšna lahko rečem "voda",ki daje sam sijaj.To pa še nisem sprobal in nebi daju o tem informacij
Zj ne pozabi pa,da četudi boš lepo in kvalitetno spoliral moraš vedno lak zaščitit še z kvalitetnim voskom,da bo rezultat boljši in bolj obstojen in pa,če boš na kvalitetno poliranje dal en poceni vosek neboš dobil takega efekta.
Jst poliram po potrebi ali največ enkrat na leto z finimi pastami voskam pa nekako na 4 mesece torej 3X letno.Med pranji pa skor vedno uporabim TEKOČI VOSEK,ki daje super sijaj pa še hitro si konc pa tudi fino varuje vosek,da le ta dlje obdrži svoj namen in sijaj.
Sicer pa ima ta tekoči vosek tudi turtlewax,ki je tudi zelo dober v taki zelenem razpršilu je pa še dokaj poceni je mislim da neki čez 4€ pa tudi krasno povrne sijaj in obvaruje vosek.
Zadnjič spremenil seat, dne Pe jun 27, 2008 3:12 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR Pe jun 27, 2008 3:10 pm

Kako je z voskanjem in katere krpe so vredu?

RES hvala!
Zadnjič spremenil FBR, dne Pe jun 27, 2008 3:28 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Pe jun 27, 2008 3:21 pm

Sam ti priporočam vosek M16 link je že zgoraj v mojem postu.
Zj ti voski so narejeni tako več kot je nanosov večji sijaj in globino odseva dobiš.
Jst sem (poglej galerijo) prvikrat po poliranju nanesu 2 sloja voska in je rezultat to kar vidiš na sliki v galeriji.
Enostavno vosek naneseš z tamponom na avto z krožnimi gibi in čimbolj na tenko oz toliko,da je pokrita površina nato pa pustiš,da se vosek posuši oz. da postane avto bel nato pa lepo obrišeš z mikrofiber krpo vse dol in lahko ponoviš postopek.Vendar pazi prev vsekakor zaščiti vse črne plastike z krep papirjem,ker drugače boš je*al ježe ko boš čistil plastiko :)
In pazi avto mora biti čisto suh,ker drugače se bo vosek samo pacal.Uporabljaj izključno namenske tampone za poliranje oz. voskanje in kasneje čiste krpe za brisanje.VEDNO počni to v senci na mrzlem laku,ker drugače se ti lahko zadeva prekleto zapeče na lak in s5 so tuki problemi.Astmatikom odsvetujem voskanje,ker se pri brisanju proizvede precej praha tako,da.....
Vsekakor si vzemi čas in ne hiti,ker če boš hitel si lahko nardiš samo še dodatno delo.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR Pe jun 27, 2008 3:29 pm

Ko si že tako obsežno lepo napisal, bi te prosil če mogoče samo še malo pokomentiraš katere krpe in za koliko uporab so dobre?


Hvala
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Pe jun 27, 2008 6:35 pm

Z krpqami vrjetno misliš mikrofiber krpe.
Jst sem jih pred neki časa kupil v bauhausu za smešno nizko ceno in sicer mislim da okol 20 krp.Imaš pa različne krpe od bolj mehkih do malo trših a jst se vedno nagibam k mehkejšim.Pere mi jih pa mama pa še vedno držijo.Zj sem kupil tudi tiste mikrofiber rokavice pa tudi lepo opravijo svoje delo.Drgač pa avto posušim z strgalom za vodo.
http://meguiars.smart-center.si/california-water-blade-dolzina-275-cm-p-2189.php ter nato obrišem z mikrofier krpo.Edin krpe za vosek se nekako ne dajo oprat,ker se vosek preveč vleze v krpo in voda ne pride zraven.
Nekako pa imam zaenkrat krp zadost.Od cca 20 sem jih mogoče že izrabil 5 ali 6.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Napisal/-a ghandaed Sr avg 13, 2008 6:03 pm

še jaz prosim za en nasvet glede voska.

Najprej nameravam polirat s srednje grobo Schollovo polirno pasto in nato še z Auto Magicovim Awsome Glossom (nizkoabrazivna pasta z dodanim voskom)

Zdaj me pa zanima kateri vosek bi lahko uporabil za dobro končno zaščito in če bi to bilo sploh smiselno. Cena je tokrat še kar pomembna ker pri voskih... sky is the limit.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Matko37 in 43 gostov