Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
wid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne feb 03, 2008 6:07 pm
Kraj: Maribor

KiA servis - kateri?

Napisal/-a wid Če jul 03, 2008 11:23 am

Jo!

Čas za prvi servis je tukaj in me res zanima komu naj peljem avto? Tu pa tam preberem, da nekateri celo ne menjajo filtrov ali dolijejo olja, itd., h komu torej peljati?

V MB imamo P&D in Potočnik + na ptuju Jerenko.

Če ima kdo kakšn boljši predlog ali kritiko, prosim, na plano.
 
Uporabniški avatar
oorosh
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 513
Pridružen: Sr okt 11, 2006 4:10 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a oorosh Če jul 03, 2008 11:37 am

Samo na Kmag ne hodi. Kolegu so že dvakrat "pozabili" zamenjati oljni filter, niso pa ga pozabili zaračunati.
 
Uporabniški avatar
firebird
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: To nov 11, 2003 5:00 pm
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: KiA servis - kateri?

Napisal/-a firebird Če jul 03, 2008 12:50 pm

wid je napisal/-a:Jo!

Čas za prvi servis je tukaj in me res zanima komu naj peljem avto? Tu pa tam preberem, da nekateri celo ne menjajo filtrov ali dolijejo olja, itd., h komu torej peljati?

V MB imamo P&D in Potočnik + na ptuju Jerenko.

Če ima kdo kakšn boljši predlog ali kritiko, prosim, na plano.

Potočnik se mi zdi kar v redu. Že tretjo KIO vozim k njemu iz Ljubljane,vedno ko sem rabil sem dobil nadomestno vozilo (zastonj) cene pa polovico nižje kot pri KMAG,če pa želiš pa lahko tudi zraven svetiš :lol:
 
Dragan Klep
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: Ne okt 24, 2004 8:09 pm
Kraj: Gaj pri Pragerskem

Napisal/-a Dragan Klep Pe jul 04, 2008 11:31 am

bobra sta potocnik, ki ga poznam, pa p&d tud, tak da izberi med tema dvema
 
|m|
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: To jan 18, 2005 3:59 pm
Kraj: NG

Napisal/-a |m| Če jan 01, 2009 9:34 pm

Obujam staro temo, ker rabim pooblaščen servis za Kio Ceed. Rabim pa menjat pod garancijo (morda) menjalnik ter glavno enoto avtomatske klime + odkrit eno napako pokanja v desnih ovinkih. Tale servis, ki je v Novi Gorici je katastrofa in me ne bo videl več.
Torej kateri servis naj izberem? V poštev pridejo servisi vse tja do Celja, sam da bodo znali poštimat kar jim bom naroču. Kdo je drag in kdo ni me ne zanima. Izbrskal sem podatek da so super pri Kia Knez oz. Avto Knez ampak da nimajo več zastopstva za Kio :?
Drugič bom avto kupoval tko da bom najprej pogledal za katero znamko vozil mam sposoben servis v bližini. KMAG (goriški in bojda tudi ljubljanski) pa naj zapre vrata ker nimajo pojma o pojmu.
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Napisal/-a bizgec Če jan 01, 2009 9:46 pm

Jaz sem imel dobre izkušnje v Medvodah-servis Črešnik.
 
Uporabniški avatar
Foto Jovo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: Sr sep 10, 2003 6:45 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a Foto Jovo Če sep 03, 2009 9:13 pm

Ta teden sem imel servis z Pro_ceed 20.000 km oz. prvi servis. Moraš rečt da so zelo korektni in ustrežljivi.
Danes odprem pokrov motorja in sem bil kr presenečen da so mi spucali in zaščitili, kar je vidno pod pokrovom motorjem. Pa je bilo ornk prašno pod pokrovom.
Tako da vse pohvale Avtoservisu ČREŠNIK :!:
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MatejW Pe sep 04, 2009 4:40 pm

BY_JOVICH je napisal/-a:Ta teden sem imel servis z Pro_ceed 20.000 km oz. prvi servis. Moraš rečt da so zelo korektni in ustrežljivi.
Danes odprem pokrov motorja in sem bil kr presenečen da so mi spucali in zaščitili, kar je vidno pod pokrovom motorjem. Pa je bilo ornk prašno pod pokrovom.
Tako da vse pohvale Avtoservisu ČREŠNIK :!:

Cena prvega servisa za dizla pa je...?
Slika
 
Uporabniški avatar
Foto Jovo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: Sr sep 10, 2003 6:45 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a Foto Jovo Pe sep 04, 2009 11:20 pm

Tesnilo čepa karterja........................ 00,28€
OLJE Q8 Formula special 5W-30 5l... 58,25€
Filter olja.......................................... 09,56€
Filter goriva...................................... 25,84€
Filter kabine..................................... 22,13€
DELO 1,5h........................................ 45,00€

BREZ DDV: 161,15€
CENA Z DDV: 193,38€
 
karman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: So maj 22, 2004 2:35 pm

Napisal/-a karman Po sep 07, 2009 9:58 am

Sodelavec že vrsto let vozi k Benčiču in je zelo zadovoljen.

Avto Benčič
Prodaja in servis Primož Benčič s.p.
Jevnica 72, 1281 Kresnice
 
spaceone
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Če jan 18, 2007 6:09 pm

Napisal/-a spaceone To sep 08, 2009 6:29 pm

Kaj pa Lipnik iz Velenja ?
http://www.kia.si/representatives/view/238

Ima kdo izkušnje z njim ?
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo To sep 08, 2009 7:28 pm

BY_JOVICH je napisal/-a:Tesnilo čepa karterja........................ 00,28€
OLJE Q8 Formula special 5W-30 5l... 58,25€
Filter olja.......................................... 09,56€
Filter goriva...................................... 25,84€
Filter kabine..................................... 22,13€
DELO 1,5h........................................ 45,00€

BREZ DDV: 161,15€
CENA Z DDV: 193,38€


Uf madona... Pa znajo olupit ljudi :? Uro pa pol dela za zamenjavo olja ter tistih treh filtrov?! LOL...
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic To sep 08, 2009 7:50 pm

BY_JOVICH je napisal/-a:Ta teden sem imel servis z Pro_ceed 20.000 km oz. prvi servis. Moraš rečt da so zelo korektni in ustrežljivi.
Danes odprem pokrov motorja in sem bil kr presenečen da so mi spucali in zaščitili, kar je vidno pod pokrovom motorjem. Pa je bilo ornk prašno pod pokrovom.
Tako da vse pohvale Avtoservisu ČREŠNIK :!:


No jaz bom tja peljal čez kake 2 tedna, kajti imam 19200km. Drugače pa so mi za ceno rekli dobrega pol leta nazaj okoli 180€, za 1.6 crdi motor.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Napisal/-a chan To sep 08, 2009 8:37 pm

P&D v Mb me je olupil na 1. servisu - 20.000 km (1.6 CRDi 115km) za oderuških 300€ - sem se že ustrašil, da sem na Autocommercu z Mercedesom! :evil:
Dobri odnosi gor ali dol (moj/naš priimek je že v njihovi bazi), sam pa sem prevozil pol Slovenije do njih, upajoč na "dobro" ceno. Moram še detajlno pregledat avto, če so mi mogoče zamenjali sedeže z usnjem, čipali motor, zamenjali večja platišča,... :?:
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko To sep 08, 2009 9:07 pm

En čas sem se kr resno spogledoval z novimi avti.....ampak ko berem takole cene servisov.....me rahlo mine imet sploh nov avto.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis To sep 08, 2009 9:15 pm

kaj pa kmag-u fali? :lol:
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic To sep 08, 2009 9:58 pm

adis je napisal/-a:kaj pa kmag-u fali? :lol:


Prenizke cene imajo in strašansko fajn osebje !!!


:lol:
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Sr sep 09, 2009 6:13 am

Sedaj bom malo offtopic vendar recimo da se bom še vedno navezoval na temo. Tukaj lahko vidite, da je 7 letna garancija na motor in menjalnik nič drugega kot lepa reklamna poteza. Če si predstavljate da vozite avto 7 let (obstaja omejitev kilometrov?) na pooblaščenca, preplačate vse skupaj toliko, da se v nobenem primeru ne izplača. Tudi če vam crkne npr. turbina in jo zamenjajo na garancijske stroške, ste jo vmes že enkrat ali pa dvakrat preplačali...
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Napisal/-a chan Sr sep 09, 2009 7:57 am

Shebo je napisal/-a:Sedaj bom malo offtopic vendar recimo da se bom še vedno navezoval na temo. Tukaj lahko vidite, da je 7 letna garancija na motor in menjalnik nič drugega kot lepa reklamna poteza. Če si predstavljate da vozite avto 7 let (obstaja omejitev kilometrov?) na pooblaščenca, preplačate vse skupaj toliko, da se v nobenem primeru ne izplača. Tudi če vam crkne npr. turbina in jo zamenjajo na garancijske stroške, ste jo vmes že enkrat ali pa dvakrat preplačali...


Že ničkolikokrat sem omenjal: Pri kateri tehnični stvari pa obstaja garancija, ne da bi jo vzdrževal preko pooblaščenih servisov??? Gorenjeve pralne stroje lahko tudi sami "šraufamo" in upamo na obstoj 5 letne garancije? Takisto pri GSM aparatih? itd, itd, itd,... Seveda pa vsak kupec lahko tvega ter popravlja svoj avtomobil pri popoldancu - garancijo pač s tem izgubi - pa najsi bo to Kia, Hyundai, BMW ali pa MB - IN TO JE NJEGOVA LASTNA ODLOČITEV.
Ko smo že pri tem: Koliko pa potem preplača kupec Mercedesa s servisiranjem na njihovem oderuškem servisu???
Cene Kiinih servisov so primerljive s konkurenco (neupoštevajoč svojo slabo 1. izkušnjo), njihovi diesli imajo interval na 20.000km, 1.6 CRDi pa verigo, kjer odpade velik servis.

Sem milsil, da je to v glavah slo voznikov že zdavnaj rešeno.
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Napisal/-a xsara Sr sep 09, 2009 8:11 am

bognedaj kmag lj, raje pelji k benčiču v kresnice ali pa k črešniku pri medvodah jest ko sem še imel kio sem bil z slednjima zelo zadovoljen zato priporočam.......
lp
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov