Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Sr sep 09, 2009 8:27 am

Gosic je napisal/-a:
adis je napisal/-a:kaj pa kmag-u fali? :lol:


Prenizke cene imajo in strašansko fajn osebje !!!


:lol:


:lol: AHAHAHAHAH


@wid: oprosti za off ;)
uglavnem čimdlje od kmag-a
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Sr sep 09, 2009 9:09 am

CHAN je napisal/-a:
Shebo je napisal/-a:Sedaj bom malo offtopic vendar recimo da se bom še vedno navezoval na temo. Tukaj lahko vidite, da je 7 letna garancija na motor in menjalnik nič drugega kot lepa reklamna poteza. Če si predstavljate da vozite avto 7 let (obstaja omejitev kilometrov?) na pooblaščenca, preplačate vse skupaj toliko, da se v nobenem primeru ne izplača. Tudi če vam crkne npr. turbina in jo zamenjajo na garancijske stroške, ste jo vmes že enkrat ali pa dvakrat preplačali...


Že ničkolikokrat sem omenjal: Pri kateri tehnični stvari pa obstaja garancija, ne da bi jo vzdrževal preko pooblaščenih servisov??? Gorenjeve pralne stroje lahko tudi sami "šraufamo" in upamo na obstoj 5 letne garancije? Takisto pri GSM aparatih? itd, itd, itd,... Seveda pa vsak kupec lahko tvega ter popravlja svoj avtomobil pri popoldancu - garancijo pač s tem izgubi - pa najsi bo to Kia, Hyundai, BMW ali pa MB - IN TO JE NJEGOVA LASTNA ODLOČITEV.
Ko smo že pri tem: Koliko pa potem preplača kupec Mercedesa s servisiranjem na njihovem oderuškem servisu???
Cene Kiinih servisov so primerljive s konkurenco (neupoštevajoč svojo slabo 1. izkušnjo), njihovi diesli imajo interval na 20.000km, 1.6 CRDi pa verigo, kjer odpade velik servis.

Sem milsil, da je to v glavah slo voznikov že zdavnaj rešeno.


Glede na cene katere pišete za ceno servisov lahko napišem da je očitno Kia Cee'd konkurenca Mercedesu C :P (kolega je imel MB C klaso na pooblaščencu in ni toliko plačal za servis kot vi plačujete za Kie - to je lupljenje ljudi po mojem mnenju)
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Sr sep 09, 2009 9:12 am

@shebo: garancija se drago plača
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MatejW Sr sep 09, 2009 5:16 pm

Shebo je napisal/-a:Glede na cene katere pišete za ceno servisov lahko napišem da je očitno Kia Cee'd konkurenca Mercedesu C :P (kolega je imel MB C klaso na pooblaščencu in ni toliko plačal za servis kot vi plačujete za Kie - to je lupljenje ljudi po mojem mnenju)

Ne pretiravaj,... ma vsaka znamka podobne cene (izvzeta visja klasa),...
Slika
 
Uporabniški avatar
wid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne feb 03, 2008 6:07 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a wid Sr sep 09, 2009 6:11 pm

ON: k Potočniku ne grem več, zanič reklamacije, oderuške cene (prvi servis (1.6 crdi) 300€ za drugega pa 360€). Če še kdo hoče kaj več vedet... bring it.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Sr sep 09, 2009 6:17 pm

kok??? 300 pol pa 360..?
res me zanima kaj je bilo vse narejeno in predvsem koliko je ura dela?
bom rajše potem komentiral..
 
spaceone
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Če jan 18, 2007 6:09 pm

Napisal/-a spaceone Sr sep 09, 2009 9:30 pm

ZA ceed je 5 let garancija na vse, +2 dve za motor in menjalnik (če spada turbina pod motor ne vem), vse skupaj pa je omejeno na 150.000km.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Sr sep 09, 2009 9:39 pm

torej če si povprečen voznik (25.000km/leto) te v sedmih letih oberejo za 1500-2000eu če želiš imeti garancijo in voziš na uradni servis.. (če povzamem zgoraj omenjenih 300 in 360eu, ter posplošim da bi bilo pri popoldancu 200eu več kot dovolj za mali servis)

za ta denar pa si lahko kupite 2 nova menjalnika ali pa 2 turbine.. glede na to, da v sodobnih avtih menjalniki niso na spisku okvar je to samo ena izmed marketinških potez, ki bi bila solidna ob normalnih cenah servisov..
 
Uporabniški avatar
Tribal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po nov 20, 2006 9:27 pm

Napisal/-a Tribal Če sep 10, 2009 9:34 pm

Eni tukaj ne morejo prebolet,da korejčki tolčejo po njihovih evropejčkih iz useh strani :P
 
Uporabniški avatar
Foto Jovo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: Sr sep 10, 2003 6:45 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a Foto Jovo Sr sep 16, 2009 2:24 pm

Gosic je napisal/-a:
BY_JOVICH je napisal/-a:Ta teden sem imel servis z Pro_ceed 20.000 km oz. prvi servis. Moraš rečt da so zelo korektni in ustrežljivi.
Danes odprem pokrov motorja in sem bil kr presenečen da so mi spucali in zaščitili, kar je vidno pod pokrovom motorjem. Pa je bilo ornk prašno pod pokrovom.
Tako da vse pohvale Avtoservisu ČREŠNIK :!:


No jaz bom tja peljal čez kake 2 tedna, kajti imam 19200km. Drugače pa so mi za ceno rekli dobrega pol leta nazaj okoli 180€, za 1.6 crdi motor.


Pridem tja vprašam koliko pride servis pa mi reče tam okoli 180€ čez dve uri pridem nazaj po avto račun z DDV 194€.
 
Uporabniški avatar
Foto Jovo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: Sr sep 10, 2003 6:45 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a Foto Jovo Sr sep 16, 2009 2:30 pm

Vsi neki pametni pa nevem kaj... Groza, ko berem od nekaterih komentarje!

A ko pelješ k popoldancu ti bo pa namesto 200€ računu 100€ ? Prihranu boš na servis res nekaj denarja, kaj pa če ti kj crne? Kaj pa ko prodajaš avto?

Raje dam nekaj evrov več pa ga servisiram na uradnem servisu (seveda novi avto), ker vem če bo karkoli crknilo bom jim lahko moril pa ko bom prodaju avto bo potrjena servisna knjigica.
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Napisal/-a Marek_ Sr sep 16, 2009 2:32 pm

Treba je na to pogledat mal drugače! Na servisu olja, filtrov.... ne dobijo zastonj.
Res je, da je pri kiji servis par desetakov dražji ampak, če pogledaš, da za teh par desetakov na leto pomeni vožnjo "brez skrbi" in te ne žre, če bo kaj narobe.
Zdaj govorite kot, da vas drugje servis ne stane 0.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Sr sep 16, 2009 3:17 pm

BY_JOVICH dejstvo je da sem nekoč vozil avto/znamko/model pri katerem me je skrbelo za to da bo delovalo vse kot je treba in moj takratni financminister je zato pač vozil avto na uraden servis. in ko je šlo kaj narobe je vseeno plačal. garancija gor garancija dol. odpravile so se napake šele ko je odprl denarnico, prej je bilo cincanje. šlo je za nižji razred kot ceed.

dandanes vzdržujem avto višjega ranga kot je ceed. zanimivo je, da je tudi staqrejši in ima že 180.000km, pa vendar so servisi precej cenejši od tistih, ki jih navajate za uradne za ceeda. tudi če bi avto vozil na uradni servis, bi bil znesek kvečjemu enak..
poleg tega pa na dele, kot so alternator in še miljon stvari, ki jih kupim z računom lahko uveljavljam garancijo če ne delujejo v skladu z opisom. in nima veze ali so vstavljene v avto na nepooblaščenem ali pooblaščenem servisu.

sploh pa mi znamka kia ne gre v nos in mi je za določen del populacije zelo smiseln nakup. smešno pa se mi zdi, da pravite, da so servisi pač dragi ker potem nimaš skrbi. meni se namreč samoumevno zdi, da v avtu ki ga kupim ne bo problemov z sklopom motorja in menjalnika vsaj 7let, ne glede na to kje bodo servisi opravljeni.
ker želim imeti avti stalno brezhiben je tudi servisiran dosti bolj striktno kot na uradnem servisu in za to imam račune. kupec bo moj odnos in hranjenje računov dosti bolj spoštoval kot uradne štempiljke, glede na to, da se moj prijatelj sigurno bolj potrudi pri servisu kot pa nekdo ki bi ga plačal vsaj 30% več in ga ne poznam..
 
karavanke
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr okt 28, 2009 9:38 pm

Napisal/-a karavanke Sr okt 28, 2009 9:44 pm

Servis na Bledu – Avto Ambrožič. Na samo kvaliteto servisa nima nikakršnih slabih pripomb.

Celoten servis 241 evro za prvih 20.000km! Zanimivo je bilo to, da je bilo po telefonu dogovorjeno, da bo cena po servisni knjigi okoli 180-190 evro. Rečejo, da bo v praksi rajši kak evro manj, kot pa da se potem prerekajo s stranko. Ker pošlješ na servis ženo, ti jo pač oplodijo. Razlika naj bi prišla zaradi stvari o katerih niso prej vedeli: Kabinski filter, protikorozijski pregled, pregled zavor.

Specifikacija računa servisa za Kio ceed
79,30 Olje Shell Helix 5W40 (količina 5.90 litra)
4,00 Drobnarije
12,53 Filter olja
23,20 Filter zraka
28,73 Filter Micro ceed
34,56 Filter goriva
10,00 Protikorozijski pregled
6,00 Test zavor
46,80 Storitev (1,5 ure)

Za povrh naj samo omenim, da sem za bolj konkreten servis pri bencinarju Octaviji 2.0 na 180.000km v začetku letošnjega leta plačal 114 evro. V tej ceni so bile svečke 28 evro. Oljni filter je bil manj kot 6 evro. Vse zračne filtre so mi prepihali, ker se jim po cca 20.000km še niso zdeli nujni zamenjave. Servis je bil Autoemona. Poleg tega pa sem na servis prinesel lastno olje v vrednosti 40 evro, za katerega nič ne komplicirajo če je skladen z zahtevanimi karakteristikami! Kar pa pri Kiji ne bo šlo.

Če probam samo na podlagi filtra naredit primerjavo, potem se vidi, da so cene materialov prav napihnjene....
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Sr okt 28, 2009 9:49 pm

a imaš KIO kamion da so ti natočili 6l olja
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Sr okt 28, 2009 9:52 pm

10,00 Protikorozijski pregled
6,00 Test zavor

vsen postavke bi še preživel, ampak tole je pa kraja denarja. Skoraj 20 eur za nič dela. res je zahteven pregled protikorozije pri "novem" avtu z 20.000 km. :roll:
Freude am Fahren
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Sr okt 28, 2009 10:17 pm

mihaing je napisal/-a:a imaš KIO kamion da so ti natočili 6l olja


Če se gre za dizla bo tole kr prav....
Test zavor ok....ampak to bi se moglo štet pod servis ne pa svojo ceno....enako pregled. Pregleda se pa tko vizualno in ta čas ko teče olje iz motorja je prek dovolj časa da se vrže uč na podvozje....od zun se pa tud takoj vidi....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
TDIBORIS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Če sep 03, 2009 9:26 pm

Napisal/-a TDIBORIS Sr okt 28, 2009 11:19 pm

lepo da ste zadovljni z svojimi kiami
me pa zelo zanima ko si boste zračunali
-preplačan repromaterial
-preplačane ure dela
-preplačan kredit
-razliko med novo ceno in ceno avtomobila ki ste ga po petih letih 150000 km prodali
-polne kaske v petih letih

boste ugotovili da ste izgubili na usranem korejcu toliko denarja, kot ga nezapravite za hrano 4 članske familije v 5 letih in nato spet lizing ali kredit

za primerjavo golf 3 tdi
servis na 150000 km

olje 4,5 litra (aral 5-40) 35 eur
oljni zrači, naftni in kabinski filter 6 + 10 +11 + 7 = 34 eur
+ ena ura dela max = 20 eur čeprav ga opravim sam

skupaj 90 eur z vračunanim delom
za kio pa 300 eur

sepravi 210 eurov preplačanega
nevem če nebom odpru kia servisa za bedake

servisi po 290 eur
pa vam dolijem gratis vitreks :)
 
Uporabniški avatar
c.o.b.
Uporabnik
 
Prispevkov: 973
Pridružen: Če maj 04, 2006 5:16 pm

Napisal/-a c.o.b. Sr okt 28, 2009 11:28 pm

človk, nisi resn...
 
Stefi
Novinec
 
Prispevkov: 147
Pridružen: Sr feb 05, 2003 9:50 pm

Napisal/-a Stefi Pe okt 30, 2009 9:48 pm

CHAN je napisal/-a:Že ničkolikokrat sem omenjal: Pri kateri tehnični stvari pa obstaja garancija, ne da bi jo vzdrževal preko pooblaščenih servisov??? Gorenjeve pralne stroje lahko tudi sami "šraufamo" in upamo na obstoj 5 letne garancije? Takisto pri GSM aparatih? itd, itd, itd,... Seveda pa vsak kupec lahko tvega ter popravlja svoj avtomobil pri popoldancu - garancijo pač s tem izgubi - pa najsi bo to Kia, Hyundai, BMW ali pa MB - IN TO JE NJEGOVA LASTNA ODLOČITEV.


Chan, tle si pa precej mimo usekal - od kdaj imajo gospodinjski stroji in gsm-ji redni servis za priznavanje garancije? Nihče ni govoril o popravljanju oz. o okvarah.

Tudi meni so ob teh cenah servisa in garancijskih pogojih hitro pošle vse simpatije do KIE.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 108 gostov