Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Ventilator kabine audi a4 b5

Napisal/-a AM To jul 22, 2008 6:22 am

Mene zanima iz katere strani moram razdret da dobim ven kabinski ventilator.
Vem da se nahaja spredaj desno, pod sovoznikovo armaturo in požarno steno, ampak ne vem pa ali naj razdrem pod pokrovom motorja, kjer se menja filter ali moram razdreti znotraj armaturo da ga dobim ven ?

Namreč kar naenkrat je začel oddajati zvok, kot bi se brusil ob kakšen list z drevesa. Takšen zvok je, pa glede nato da je filter verjetno notri cel, bi težko rekel da je res kaj notri padlo, bo potrebno pogledat kakšne ščetke so na motorčku pa jih po možnosti zamenjat, samo moram najprej to čudo ven dobit, pa da se ne mučim preveč bom prej vprašal, kako to sploh gre ven ...


thx
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM To jul 22, 2008 7:28 am

Da točno to. To je ventilator kabine... Tako izgleda ko menjaš filter. To sliko sem že nekje videl ko sem iskal na googlu, samo nikjer nisem našel kako dobiti cel ventilator ven z motorčkom vred...


Pa kolikor se da videt iz te slike je ptrebno veretno to zadevo dobiti ven iz notranje strani, torej bo potrebno razdreti armaturno ploščo na sovoznikovi strani, če ne celo...
 
hermand
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: Po dec 23, 2002 3:50 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Napisal/-a hermand To jul 22, 2008 10:12 am

Potrebno je odstraniti sopotnikov predal (vijak na osem ključ), potem pa se že vidi ventilator, ki je pritrjen s tremi križnimi vijaki. Mogoče je še treba odstraniti kakšen nosilec, ki so pritrjeni z vijaki na deset ključ. Pri demontaži predala je potrebno sneti plastiko iz strani, da prideš do vijakov.
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM To jul 22, 2008 11:59 am

Samo to...
Hvala za nasvet.
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM To jul 22, 2008 3:41 pm

Hermand lepa hvala za res natančen opis kako priti do ventilatorja ... Vse štima do pike natančno.
Tudi če bi bil opis brez velikosti vijakov bi bilo čisto dovolj.

Drugače pa tako kot sem opisal problem. Slišal se je kot bi se ventilator brusil ob list iz drevesa. In točno to je bil vzrok. Nevem kako je list prišel v ventilacijski sistem, pa vseeno še dobro da je bilo samo to. List se je pa zataknil ravno med lopitici ventilatorja in je seveda brusil ob stene.

hvala
l.p.
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Ventilator kabine audi a4 b5

Napisal/-a s line Če mar 18, 2021 2:34 am

Lp
Imam sledeči priblem
Glede kabinskega ventilatorja, problem se je pojavil ko sem na tej enoti za ventilatorje izklopil enoto s pritiskom na minus, prižgal nazaj sem pa tako, da sem plus tipko držal ne, da bi jo malo spustil.
No takrat je prvič nehal delovati ventilator, ampak se je vmes kdaj pa kdaj kar sam prižgal in začel pihat.
Sedaj po enem pol meseca se sploh več sam od sebe ne prižge več.
Zanima me po opisu ali je šel kakšen upor, da je bila kaka obremenitev ali je šel kabinski ventilator
Tester seveda pokazal, da je napaka na ventilatorju ne pokaže točno ali je upor ali ventilator.
Zanimivo, da se je ventilator kdaj kar prižgal sam med vožnjo pa je nekaj časa deloval potem pa spet nehal, sedaj se pa sploh več ne prižge
3 stvari so lahko varovalka, upor, ventilator
Je imel kdo že tak problem
Aja pa gre se za audi a3 2006 letnik, bencinar
Hvala za odgovore
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Ventilator kabine audi a4 b5

Napisal/-a Firediver Če mar 18, 2021 3:45 am

In kako si razlagaš dejstvo, da je ventilator še malo delal, če naj bi odpovedala varovalka, upor (ga sploh ima?) ali celo sam ventilator?

Je še nekaj drugih razlogov možnih (skurjen konektor na ventilatorju, krmilna enota ventilacije v armaturi- imaš avtomatsko klimo ali ne?), ampak če doslej nisi preveril niti varovalke, je bolje, da pelješ k avtoelektričarju. Bo bolje, hitreje in ceneje.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Ventilator kabine audi a4 b5

Napisal/-a s line Če mar 18, 2021 10:02 am

edit mod
Predhodni post se
NE citira


Klima je automatska
 
jure5j
Novinec
 
Prispevkov: 146
Pridružen: Pe maj 18, 2007 9:57 am

Re: Ventilator kabine audi a4 b5

Napisal/-a jure5j Če mar 18, 2021 8:07 pm

Potegni ventilator ven iz armaturke .Kable imej priklopljene.Narahlo ga zavrti na roke in boš videl če bo yačel delati.Če bo je kriv ventilator.Vmes pa še poglej kable ki so priklopljeni na motorček(in tudi konektor).Problem motorčkov je da rotor postane prekinjen na določenem mestu in če se ventilator ustavi točno na tistem mestu ne bo več delal.Ker pa se vse premika lahko ventilator spet začne delati a se bo v določeni poziciji spet ustavil.Teh pozicij bo vedno več zato bo enkrat za zmeraj umrl.
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Ventilator kabine audi a4 b5

Napisal/-a s line Če mar 18, 2021 10:12 pm

No saj mislim, da je sedaj prišlo do te pozicije da je dokončno nehal delovati
Prej se je kdaj pa kdaj še prižgal sedaj se pa noče več.
Ja res je lahko kje kaj prekinjeno
Vzeti ven in pogledati saj stane me nič ne saj itak ne dela.
Aja problem je samo, ker ne vem kako ventilator vzeti ven ne vem kje ga sploh imajo te a3
Mogoče za predalom?
Hvala
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Ventilator kabine audi a4 b5

Napisal/-a Ivan36 Pe mar 19, 2021 6:30 am

 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Ventilator kabine audi a4 b5

Napisal/-a s line Pe mar 19, 2021 6:54 am

Evo ravno danes zjutraj se mi je spet prižgal ventilator, po parih tednih spet.
Kaj je to, je res kakšen konektor?
Ko sm avto kasneje spet prižgal ni več delal.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ventilator kabine audi a4 b5

Napisal/-a Fan Pe mar 19, 2021 3:52 pm

Elektronika ventilatorja. To je nekaj takega, pa še draga ni. Važno je samo ali ima vozilo klimo ali ne, v tem je razlika elektronike, sta pa oba 4 polna.
VALEO
515074 (odvisno od vozila)
Bruto cena (brez DDV):
14,65 EUR
Bruto cena (z DDV) (DDV: 22,00%):
17,87 EUR
Še slikca:
Slika
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Ventilator kabine audi a4 b5

Napisal/-a s line Pe mar 19, 2021 4:42 pm

Spodaj po predalu sem večkrat že udaril, če bi se mogoče kaj premaknilo ampak nič od nič.
Elektronika je recimo poceni se ne tvega veliko, kar je velika verjetnost, ali krtačke v ventilatorju, lahko samo ugibamo.
Ali lahko izključimo možnost, da je šel cev ventilator.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Ventilator kabine audi a4 b5

Napisal/-a Firediver Pe mar 19, 2021 4:58 pm

Bo treba kaj demontirati in pregledati, preden se bo kakšne možnosti izključevalo.
Samo z nasveti in trkanjem se ne bo rešilo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
jure5j
Novinec
 
Prispevkov: 146
Pridružen: Pe maj 18, 2007 9:57 am

Re: Ventilator kabine audi a4 b5

Napisal/-a jure5j Pe mar 19, 2021 7:23 pm

Najprej odmontiraj predal ven.Iz plastične odprtine potegni ven ventilator,ga na roke zavrti če bo začel delati potem pa spreminjaj hitrost pihanja.Če bo hitrost pihanja delala veš da ni kriv upor ampak je lahko samo še konektor ali pa sam ventilator.Upor na sliki ki jo je priložil Fan ni pravi ker imaš avtomatsko klimo in je posledično tudi upor dražji.
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Ventilator kabine audi a4 b5

Napisal/-a s line Po mar 22, 2021 3:43 pm

Evo ventilator dam ven iz ohišja in malo zavrtim in začne delovati, tudi ko dam plus in minus deluje po hitrosti.
No potem pa ugasnem kontakt dam še enkrat in ga ponovno ročno zavrtim pa sploh ne mrdne več.
No pol sm ugotovil da če obrnem v roki ventilator na dol začne delovati na polno, če ga pa obrnem na gor pa neha delovati.
Delovati začne če butnem in obrnem na dol.
Skratka v ohišju je ventilator obrnjen navzgor.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 131 gostov