Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
vili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe jan 30, 2009 1:35 pm

Tuljenje v kabini clia 1,5dci

Napisal/-a vili Pe jan 30, 2009 1:45 pm

Pozdravljeni!

Vozim Clia 1,5 dci 100000km in imam en problem oz. ne morem ugotoviti kaj je narobe. V kabini mi začne tuliti in sicer vedno takrat ko je avto zjutraj še neogret nato pa mi po minuti neha (ni pomebno ali avto stoji ali se pelje vedno mi tuli). Pri motorju ko odprem pokrov ni slišati tega zvoka ampak samo v kabini.
Kaj bi bil lahko vzrok.

Najlepša hvala za pomoč.
 
Uporabniški avatar
vuc
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Sr jul 18, 2007 10:26 pm
Kraj: lj

Napisal/-a vuc Pe jan 30, 2009 2:06 pm

lahko je ventilator kabine,puša na osovini ventilatorja je dobila luft,ugasn ventilacijo pa boš vidu če je to to
 
vili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe jan 30, 2009 1:35 pm

Napisal/-a vili Pe jan 30, 2009 2:13 pm

Ni ventilator, ko je izklopljen mi še zmeraj tuli. Sumim, da je kje kaj na menjalniku sam ne vem koliko je resna zadeva. Mehanik mi je rekel, da je možna armatura sam dvomim ker ima čisto drug glas in problem je v tem ko peljem k mehaniku se ne sliš več, ker se avto v tem času že segreje.
 
Uporabniški avatar
vuc
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Sr jul 18, 2007 10:26 pm
Kraj: lj

Napisal/-a vuc Pe jan 30, 2009 2:18 pm

lej v menjalniku lahko tuli diferencial,sam če ti po min takoj neha pomoje ni samo pa poglej kok maš olja v menjalniku,če ne ga pa en dan pust pr mehaniku pa ga nej on zjutri pržge,kaj če bi pa z wd 40 našprical jermen takoj kok ga pržgeš
 
vili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe jan 30, 2009 1:35 pm

Napisal/-a vili Pe jan 30, 2009 2:23 pm

Bom potlej pr mehaniku pustu pa bomo vidl kaj bo povedu.
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Pe jan 30, 2009 2:39 pm

Imaš avtomatsko klimo mogoče? če ja, vrjetno tuli tisti ventilatorček pri senzorju notranje temperature.
LP Rok
 
vili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe jan 30, 2009 1:35 pm

Napisal/-a vili Pe jan 30, 2009 2:42 pm

Ne nimam avtomatske klime.
 
p206cc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Sr okt 22, 2008 10:23 am

Napisal/-a p206cc Pe jan 30, 2009 3:13 pm

Pozdravljeni,

Se opravičujem za off . Vendar ima megane II 1.9 dci l 2004 podoben primer, ob vžigu mrzlega avtomobila, se sliši neko brnenje nekje v armaturi in ni vetilator za zračenje. Ali obstaja možnost, da je vetilator pri senzorju za temperaturo (avto ima avtomatsko klimo) in če je kaj to pomeni, da bo kmalu crknila ali kaj podobnega?

lp
 
Uporabniški avatar
Bosko001
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: So mar 27, 2004 11:03 am
Kraj: Krško

Napisal/-a Bosko001 So jan 31, 2009 9:31 am

Tole se pojavlja pri službenem kangooju in je res tako, da v kabini slišiš, zunaj pa ne. Jaz sem prepričan, da je eden od šponarjev jarmen ali pa rolca. Še malo počakamo, pa bomo vidl kaj je blo! :D
Slika
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky So jan 31, 2009 11:49 am

p206cc je napisal/-a:Pozdravljeni,

Se opravičujem za off . Vendar ima megane II 1.9 dci l 2004 podoben primer, ob vžigu mrzlega avtomobila, se sliši neko brnenje nekje v armaturi in ni vetilator za zračenje. Ali obstaja možnost, da je vetilator pri senzorju za temperaturo (avto ima avtomatsko klimo) in če je kaj to pomeni, da bo kmalu crknila ali kaj podobnega?

lp
klima en bo crknila. baje je to od praha al neki takega. Men to tuli vsakič, ko je mrzlo zjutraj in potem čez čas neha. Mene ne moti in nisem razdiral, bi pa naj to prenehalo, če razdreš tisti motorček in spucaš.
LP Rok
 
Uporabniški avatar
street racer
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Po okt 27, 2008 9:44 am
Kraj: štajerska

Napisal/-a street racer So jan 31, 2009 1:45 pm

tudi meni tuli,ampak SAMO takrat kadar je minus(in je avto v prevem pomenu besede hladen) tuli dokler se avto ne ogreje potem ne tuli več,to ni pomoje nič tazga imam pa sum na ventilatorček kot da bi zmrznil ali "otrpnil" (nimam klime) in potrebije nekaj časa da se ulaufa :lol: :lol: moja teorija sicer malo smešna :P
 
ahonen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne jul 22, 2018 2:23 pm

Re: Tuljenje v kabini clia 1,5dci

Napisal/-a ahonen Sr mar 25, 2020 8:06 pm

Pozdravljeni,

sem lastnik Clia Storie, L.2007, 1.5.dci.
Tudi meni že pošteno najeda tuljenje nekega motorčka v kabini. Zunaj avta (če odprem haubo) se ne sliši popolnoma nič.
Izgleda pa to takole (najbolj se sliši pri času 00:10-00:15 in pa če se video gleda na telefonu pri polni glasnosti):
https://streamable.com/d5rpe

To brnenje se sliši samo takrat, ko je zunaj manj kot 8°C oz. kadar je avto mrzel. Če je zunaj npr. 15°C ali pa ko se avto zagreje tuljenje utihne.
Zamenjal sem črpalko za olje, črpalko za vodo, za test sem odklopil motor ventilatorja od avtomatske klime - v kabini pa še vseeno nekaj tuli.
Prav tako opažam, da kadar vozim pod visokimi obrati brnenje utihne, med menjanjem prestav (avto v leru) ali pa kadar avto stoji na mestu oz. vozim počasi se zvok zopet pojavi.
Kaj pri hudiču bi lahko bilo?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Tuljenje v kabini clia 1,5dci

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr mar 25, 2020 9:10 pm

Jaz sem imel podobne zvok sicer na drugem avtu poleti, bil je ležaj kompresorja klime.

Lahko bi za test snel jermen za klimo, alternator, servo in naredil en krog....
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
ahonen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne jul 22, 2018 2:23 pm

Re:

Napisal/-a ahonen Če mar 26, 2020 3:11 pm

Drocky je napisal/-a:
p206cc je napisal/-a:Pozdravljeni,

Se opravičujem za off . Vendar ima megane II 1.9 dci l 2004 podoben primer, ob vžigu mrzlega avtomobila, se sliši neko brnenje nekje v armaturi in ni vetilator za zračenje. Ali obstaja možnost, da je vetilator pri senzorju za temperaturo (avto ima avtomatsko klimo) in če je kaj to pomeni, da bo kmalu crknila ali kaj podobnega?

lp
klima en bo crknila. baje je to od praha al neki takega. Men to tuli vsakič, ko je mrzlo zjutraj in potem čez čas neha. Mene ne moti in nisem razdiral, bi pa naj to prenehalo, če razdreš tisti motorček in spucaš.


A mi zna kdo povedat, kje se nahaja tale ventilator pri senzorju za temperaturo (clio storia 1.5.dci,l.2007)? Kako priti do njega?

Najlepša hvala
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 99 gostov