Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Sigor So feb 07, 2009 10:13 pm

Bom še sam nekaj dopisal v zvezi s to temo. Pravzaprav bom povedal, kako je pri mojem Roverju 75, kjer imam tudi težave z Webastom, podobne težave sem zasledil tudi na BMW forumu. Pri meni se je začelo s tem, ko se je naenkrat začel Webasto zaganjat ob vsakem odlkepanju vrat, ob vsakem odpiranju vrat in podobno. Zagnal se je samo ventilator v Webastu, do procesa gorenja ni prišlo. To zanimivost sem opazil tudi pri neakterih lastnikih BMW-jev na že prej pomenjenem forumu. Začel sem na veliko prebirat angleški forum om Roverjih in zanesenjaki tam poročajo, da je to kar pogosta napaka, gre pa za okvaro osrednje krmilne enote na samem Webastu.
V svoejm avtu sem enostavno odstranil varovalko za Webasto in s tem samo preprečil vsakokratno zaganjanje Webasta. Na Webastu v Ljubljani sem bil na testiranju. BMw sem prej omenil zato, ker je tamkajšnji tester spoznal Webasto v mojem Roverju kot BMW Webasto. Tester je pokazal da vse posamezne komponente delajo, vodna črpalka, črpalka goriva, svečka,.., grelec kot celota pa ne dela. Torej so ugotovitve iz angleškega foruma pravilne. Okvara centralne krmilne enote, majhne črne škatlice na Webastu poleg konektorjev. Baje se te stvari ne da popravit. In da je smola še večja, samo te enote se ne da kupit, kupiš lahko samo cel grelec. To velja za Rover 75. Po informacijah iz anglešlega foruma je menjava te enote uspešna in stari Webasto spet dela. Kupit je pač treba cel nov Webasto in zamenjat ali celega ali samo to krmilno enoto, ostalo pa imet za rezervne dele.
Ne vem, kak je pri WAG-u, morda se da dobit samo to krmilno enoto, čisto možno, da je ta kriva.
Sem pa že skoraj odločen, da bom tekom letošnjega leta ob ugodnem tečaju angleškega funta verjetno šel v nabavo novega Webasta, saj je zima brez njega kar zoprna, še posebej tak mraz, ki je bil par dni, pod minus 10. Je trajalo 20 km vožnje, da se je motor ogrel na delovno temperaturo!!!
Slika
 
alex b
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Če maj 17, 2007 1:31 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a alex b So feb 07, 2009 10:51 pm

POZDRAVLJENI!

A mi lahko kdo informativno pove koliko stane
naknadna vgradnja Webasto grelnika v avto ( bmw 3)

Hvala za odgovor!

Lp!
BRINGT MIR WERKZEUG!
 
alhambra71
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: So jan 31, 2009 7:15 pm

Napisal/-a alhambra71 So feb 07, 2009 11:14 pm

Sama peč Eberspeher je okoli 750EUR potem je tu še črpalka za doziranje goriva in črpalka za kroženje vode. Na VW servisu bi zadeva stala okoli 1200 EUR za dogrevanje vode med vožnjo če pa bi želeli imeti še ogrevanje na uro ali daljinec pa bi bilo tame med 1500 do 1700 eur. Cene so mi govorili za VW grup, vendar mislim da se za vas ne bi veliko razlikovale. Cene so okvirne in približne.
lp
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne feb 08, 2009 9:03 am

To so seveda naknadne cene za nove stvari....
Povejte mi pa nekaj (vsaj tisti ki ste to že xxx krat meli narazen) bi se dalo to iz kakega razbitega avta ven potegnit in vgradit v drug avto? cilam na jeepa.....ker 12 litrov hladilne tekočine in kabino veliko kot manjšo dnevno sobo je hudo težko ogret pri temperaturi okol -10 . :)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Napisal/-a Pero Ne feb 08, 2009 11:04 am

lisko je napisal/-a:To so seveda naknadne cene za nove stvari....
Povejte mi pa nekaj (vsaj tisti ki ste to že xxx krat meli narazen) bi se dalo to iz kakega razbitega avta ven potegnit in vgradit v drug avto? cilam na jeepa.....ker 12 litrov hladilne tekočine in kabino veliko kot manjšo dnevno sobo je hudo težko ogret pri temperaturi okol -10 . :)


al Lisko no, ne pretiravaj, tvoj Jeep je dolg 4,2 m se pravi toliko kot en karavan (Golf, Astra, itd) Pa kabina tudi ni veliko višja.

Količina hladilne tekočine tudi ni glavni faktor. Saj ti termostat drži vse v motorju + grelcu kabine dokler se ne segreje na 90+ stopinj.

Torej preveri če ti termostat dela pravilno, to verjetno znaš. Poglej še, če je kje kakšen čep za odluftat. To zna tudi nagajat da ne greje. Teoretično je lahko tudi vodna pumpa bolj boga. Zadnja varijanta je pa da je ''pečka'' ista kot pri bencinarju, dizel se pa manj greje (manjša poraba).

V skrajni sili lahko daš kakšen karton pred masko, kot so imeli avti v starih časih, ampak potem pazi da se ti ne bo pregreval pri daljši vožnji.

Glede vgradnje rabljenega ogrevanja: če si spreten se da (če boš našel kje poceni rabljen webasto sredi zime).
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne feb 08, 2009 9:11 pm

Pero vse dela kot more:) Sej ne da ne greje ( verjetno sem se razvadu ker v petki si zgorel ob ventilaciji na ful) ampak se pa pozna.....Termostat normalno dela.....visko normalno dela....nič pa ne bi mel proti če bi grel še malo bolj in malo prej :)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
alhambra71
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: So jan 31, 2009 7:15 pm

Napisal/-a alhambra71 Po feb 09, 2009 9:29 pm

Iščem žarilno svečico za moj grelnik. Ker je originalna kar precej draga me zanima, če kdo mogoče ve za cenejšo kopijo in kje bi se jo dalo kupiti. Originalna ima podatke ki sem ji pobral z ETKE7. Svečica nima navoja in se samo vstavi v ležišče. Prav tako nima nastavka kjer se privijejo žice, ampak mora imeti žice že zraven prikovičene.
oznaka po Etki je 7M3 963 319 .
Če mi lahko kdo pomaga z cenejšo varianto bo zelo dobrodošlo.
hvala in lp
 
alhambra71
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: So jan 31, 2009 7:15 pm

Napisal/-a alhambra71 Sr feb 11, 2009 9:54 pm

Danes je napaka dokončno odkrita. Napako so potrdili v Bejo d.o.o., in sicer odpovedala je centralna krmilna enota. Danes je še nisem kupil pri Beju ker sem se želel še prepričati če je možen vpogled tudi v črno škatlo, pa mislim,, da mi ne bo uspelo ker je popolnoma zalita. Če bi slučajno kdo imel naprodaj elektroniko se priporočam. Tako zadeva se je iztekla skoraj na najdražji. Zanima me še če mogoče obstaja kopija te elktronike in kje bi se jo lahko kupilo. Na pregledu so mi pa povedali, da je to pri njih letos kar pogost pojav.
lp
 
Uporabniški avatar
matete
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To feb 10, 2009 5:57 pm

Napisal/-a matete Sr feb 11, 2009 10:46 pm

:? Lahko si podava roke imam isti problem kot ti in sem skoraj tri mesece brez gretja vendar nimam ne časa in predvsem denarja , da bi zadevo prepustil servisu.
Imam sicer starejšo verzijo alhambre kot ti in sicer 2002 vendar dobro ohranjrna in z malo kilometri.
Kaditi mi je začel pred dobrimi tremi meseci in sicer tako močno , da so ljudje kmalu z gasilnimi aparati tekali okrog mojega avta.
Ker mi je bilo zadeve dovolj sem se odločil , da stvar pregledam in to tudi storil .
Ebespaherja sem dolj odvil pregledal- svečko očistil in nazaj montiral a kaj ko zadeva ni več zagnala . Pa potem sem ga nazaj odvil sem ga mojstru pregledat dal pa je rekel vse je OK in ga zopet na mesto postavil in gelj ga zlomka temperature so se dvignile pa se skoraj cel teden niso spustile.
Ko pa se nekega mrzlega jutra odpravim delat pa avto vžgem in poslušam in poslušam, in še bolj poslušam toda zgodi se ne nič torej zaključek tega je bil , da moj eberspaher še vedno ne dela...
Pa se nato odpravim k drugemu mojstru in ga v njegovi delavnici zagledam in kaj ima na delovni mizi - ravno taki grelec kot moj ,pa ga prvo vprašam a imate vi mogoče tester za poiskušnjo delovanja grelcev odgovor je bil NE.Pa sem mu vseeno postavil nekaj vprašanj , na katere sem že skoraj vedel odgovore ampak sem mu jih zastavil iz olike.Po mojem hitrem sklepanju pač mojster zamenja skoraj cel sklop samo , da vžge, kaj pa cena ????????????
Predvsem bi pa rad videl kako si ti stvar rešu -sem iz primorske pa ni zime(jaz še nisem odpravil napake).
Ko sem brskal po forumih sem naletel na nemškega pa ti pošiljam link če bo kaj pomagalo.
http://www.sgaf.de/viewtopic.php?t=5560 ... zer+++2004
http://www.sgaf.de/index.php
 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Sigor Če feb 12, 2009 9:56 am

Mi je kar žal, ko to berem, ista zadeva kot v mojem primeru.
Zanima me samo, ali je za Alhambro možno dobiti samo to krmilno enoto in koliko stane?
Slika
 
alhambra71
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: So jan 31, 2009 7:15 pm

Napisal/-a alhambra71 Če feb 12, 2009 10:25 pm

Da se dobiti samo krmilno enoto in jo imajo pri Bejo d.o.o. Cena je pa 212 EUR. Jaz jo zaenkrat nisem še kupil sem pa staro odprl pa mislim, da ji ne bo pomoči je čisto zalita in ni kaj veliko videti. Mi je pa tam mojster v 15 minutah povedal kaj je narobe in še je potrdil ,da so jih letos že veliko zamenjali tako, da je to kar resen problem pri teh avtih. Ko sem šel pa na pooblaščeni servis so pa dve uri ugotavljali potem me pa še za štiri naročili, vendar me niso nikoli več videli. Torej splače se na servis kjer se ukvarjajo samo s to stvarjo pa bo bistveno ceneje. Če je pa avto v garanciji pa menjajo cel grelec ne, da ga odpirajo tako mi je rekel mojster. Tako če imate avto v garanciji pred potekom nujno na tester, da se pregleda elektronika. To vam tudi jaz lahko spustim čez če kdo želi.
lp
 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Sigor Pe feb 13, 2009 8:38 am

Sreča, da se dobi ta elektronika za tvoj avto, za mojega se ne.
Cena je pa za moje pojme kar malo pretirana. Ampak , če želiš ta stvar deluje, za kar je tudi v avtu, je vredno razmisleka.
Zdaj mi je že žal, da nisem kupil celotnega novega Webasta, bi ga dobil v Angliji za 400 €.
Slika
 
alhambra71
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: So jan 31, 2009 7:15 pm

Napisal/-a alhambra71 To feb 17, 2009 8:35 pm

Iščem krmilno enoto za grelnik ebespeacher lahko rabljena z garancijo, da je delujoča.
koda originalnega dela je 22 5205 00 20 01 51/05.
Če kdo kaj ve kje bi to dobil bo vsaka informacija dobrodošla.
lp
 
alhambra71
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: So jan 31, 2009 7:15 pm

Napisal/-a alhambra71 Ne feb 22, 2009 8:58 pm

Včeraj sem dokončno odpravil napako na dodatnem grelniku Eberspeher in ob reševanju napake spoznal ogrevanje na mojem vozilu do potankosti. Za odpravo napake sem moral kupiti novo krmilno napravo. Končna cena naprave je bila 162 EUR in dobil sem jo pri enem od dobrih serviserjev tovrstnih naprav pri g Alešu Prebilu na njegovem servisu ki se nahaja pri Kolinski v Ljubljani. Moram priznati, da je pravi dečko in se je z njim celo dalo dogovoriti, da v primeru, da nebi potreboval krmilne naprave, da le to lahko vrnem s tem, da sem jo lahko sam zmontiral in s tem privarčeval kar nekaj evrov tako dragih ur na naših servisih. Vsem, ki ste mi z kakršnimi izkušnjami oz literaturo pomagali se zahvaljujem in vam svetujem, da odprave na dodatnih napravah (klime grelci ipd.), ki so vgrajene na vozilih odpravljate na za to specializiranih servisih kjer vedo kaj delajo in se ne učijo na avtomobilu in nabirajo ure. Vsem pa, ki imate vozila v garanciji toplo priporočam, da opravite testiranje elektronike pred iztekom garancije na pooblaščenem servisu ali pri ljudeh, ki imajo primeren tester. Sedaj ko vidim kako naprava deluje vem, da je bila v okvari že v času garancije, vendar na servisu so naredili samo na polovico in na 30000 km intervalu niso opravili kot bi morali. Mene je sicer stalo 160 EUR bi pa bilo na popravilu na servisu bistveno več.
Če kdo želi, da mu vozilo pregledam z testerjem VAG skupina ( VW, Seat, Škoda, Aaudi) me lahko kontaktira na PS in rade volje mu ga pregledam.
Na koncu še enrat hvala vsem in moje mnenje še vedno velja
VSI VSE VEMO.
LP
jOŽE
 
Uporabniški avatar
matete
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To feb 10, 2009 5:57 pm

Napisal/-a matete Ne feb 22, 2009 9:38 pm

Vidim Jože , da si se ful potrudu v iskanju napake in kot prebiram si torej tudi našel vzrok tvojih težav ter enoto dobil po dobri ceni.
Jaz moje napake še nisem odpravil in mi eberspaher še vedno ne dela.
Tudi sam sem pomislil , da je mogoče moj grelec šel v avtostop in , da ga je mogoče ponovno zagnati samo preko testerja pa bi se priporočil če se bi se lahko zmenila za priklop in pregled.
Jaz sem iz primorske.
 
alhambra71
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: So jan 31, 2009 7:15 pm

Napisal/-a alhambra71 Če feb 26, 2009 8:47 am

No sedaj grelec dobro dela in pride prav kar vsako jutro, čeprav se bliža pomlad. Pogovarjal sem se zakaj se pojavljajo težave na teh grelcih, in sicer problem je ker pri teh tipih vozil kot imam jaz ni nobenega vpliva voznika na delovanje grelnika kar pomeni ,da v česu ko temperature niso pod 5°C zadeva stoji in s tem v času zastane. Mislim, da bi se največja težava lahko pojavila na batni črpalki in potem naprej. Na servisu sem govoril ,da je dobro da se vsako napravo enkrat na mesec požene, da ne zastane. Zato razmisljam o moji predelavi, in sicer da preko stikala v kabini spustim signal tok za stikalom oz. senzorjem ki meri zunajo temperaturo, vendar najboljša variata bi bila da nadgardim zadevo z nadgradno za delovanje grelca ob ugasnjenem vozilu. Zanima me če je kdo to ugradil in če ima kdo kaj dokumentacije kaj je v tem kpl. ki se ga kupi za 300 EUR. Razmišljam o samovgradni, vendar me prej zanima kako bi se to izvedlo. Na servisu nareč delo stane cca. 200 EUR, tako da skupaj cca. 500 EUR
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Napisal/-a scottie Če feb 26, 2009 8:53 am

Patrik_A3 je napisal/-a:jaz imam tudi webasto dodatni grelnik na touranu. In mi je rahlo nagajal,namreč fejst je kadil. Na servisu mi je tip reko da ga zmrda če se avto pelje na rezervi in ga kao nekaj dol zaklene. Mogoče je to pri tebi blo tudi krivo.Samo to je men glupost,ker vsak avto kdaj pride na rezervo... :?


No meni so ravno v ponedeljek menjali webasto na 2 meseca starem Cross Touranu. Simptomi so bili enaki kot pri tebi, se je kadilo izpod avta kot da gori. Sem šel na Porsche Ljubljana in so mi brez problema zamenjali. Jih moram res pohvaliti, kajti bili so zelo korektni.
 
MIHOLD
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: To mar 03, 2009 3:54 pm

Napisal/-a MIHOLD To mar 03, 2009 6:22 pm

Sigor je napisal/-a:Bom še sam nekaj dopisal v zvezi s to temo. Pravzaprav bom povedal, kako je pri mojem Roverju 75, kjer imam tudi težave z Webastom, podobne težave sem zasledil tudi na BMW forumu. Pri meni se je začelo s tem, ko se je naenkrat začel Webasto zaganjat ob vsakem odlkepanju vrat, ob vsakem odpiranju vrat in podobno. Zagnal se je samo ventilator v Webastu, do procesa gorenja ni prišlo. To zanimivost sem opazil tudi pri neakterih lastnikih BMW-jev na že prej pomenjenem forumu. Začel sem na veliko prebirat angleški forum om Roverjih in zanesenjaki tam poročajo, da je to kar pogosta napaka, gre pa za okvaro osrednje krmilne enote na samem Webastu.
V svoejm avtu sem enostavno odstranil varovalko za Webasto in s tem samo preprečil vsakokratno zaganjanje Webasta. Na Webastu v Ljubljani sem bil na testiranju. BMw sem prej omenil zato, ker je tamkajšnji tester spoznal Webasto v mojem Roverju kot BMW Webasto. Tester je pokazal da vse posamezne komponente delajo, vodna črpalka, črpalka goriva, svečka,.., grelec kot celota pa ne dela. Torej so ugotovitve iz angleškega foruma pravilne. Okvara centralne krmilne enote, majhne črne škatlice na Webastu poleg konektorjev. Baje se te stvari ne da popravit. In da je smola še večja, samo te enote se ne da kupit, kupiš lahko samo cel grelec. To velja za Rover 75. Po informacijah iz anglešlega foruma je menjava te enote uspešna in stari Webasto spet dela. Kupit je pač treba cel nov Webasto in zamenjat ali celega ali samo to krmilno enoto, ostalo pa imet za rezervne dele.
Ne vem, kak je pri WAG-u, morda se da dobit samo to krmilno enoto, čisto možno, da je ta kriva.
Sem pa že skoraj odločen, da bom tekom letošnjega leta ob ugodnem tečaju angleškega funta verjetno šel v nabavo novega Webasta, saj je zima brez njega kar zoprna, še posebej tak mraz, ki je bil par dni, pod minus 10. Je trajalo 20 km vožnje, da se je motor ogrel na delovno temperaturo!!!


Beja ti porihta krmilno enoto. Nova krmilna enota + servis webasta + delo demontaža in montaža ca. 600€. Govorim za BMW webasto, ki govorijo da se elektronike ne da zamenjat :roll:
 
alhambra71
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: So jan 31, 2009 7:15 pm

Napisal/-a alhambra71 To mar 03, 2009 9:12 pm

Pri VAG skupini se elektronika ne popravlja, oz sem jo jaz vzel ven iz zalitega ohišja vendar ni mogoče prepoznati vseh čipov na plošči sheme vezja pa nisem našel če kdo ve zanjo bi bila dobrodošla.
Bil sem pri Bejo d.o.o. pa je bila cena krmilne naprave za cca 50 EUR višja kot pri Prebil d.o.o. Drugače je pa centralno skladišče za Eberšprecher na Dunaju.
 
alhambra71
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: So jan 31, 2009 7:15 pm

Napisal/-a alhambra71 To mar 10, 2009 9:08 pm

Grelec sedaj lepo dela, vendar pri samem preučevanju sem nadgradil sistem, in sicer naredil modifikacijo, da imam popoln nadzor nad zagonom grelnika. Zunanje stikalo, ki vklopi grelec pri 5°C sem zamenjal z ročnim stikalom v kabini. Sam poseg je obsegal nekaj telovadbe okoli napeljave kabla v kabinski prostor in vgradnja tipke v prostor za stikalo. Torej sedaj jaz v vsakem času ne glede na zunanjo temperaturo lahko vklopim grelnik, kar pomeni, da je možen vklop tudi v poletnih mesecih in ni vklopov grelnika, ko je nizka temperatura in je avto vožen samo na par km, kar zagotovo negativno vpliva na delovanje grelnika. Grelnik je možno tudi predčasno ustaviti brez kakršnih napak v delovanju. Drugače se pa grelnik izklopi, ko motor doseže delovno temperaturo. Vso delovanje sem preveril tudi na vag-com testerju in ni našel nobenih napak. Torej prepričan sem, da bo zadeva delovala z malo več posluha voznika v kabini. Sama cena pa tudi ni tako visoke, če odmislimo originalno stikalo, ki pa stane 62 EUR. Jaz sem zadevo predelal kot prikazuje slika v prilogi. Če kdo želi še kakšne napotke ali mogoče se celo odloči za montažo mu lahko pomagam s svojimi izkušnjami. Mislim, da sem zaenkrat zadevo v celoti zaključil in da bo grelec sedaj nekaj časa brezhibno deloval.
lp
Priponke
DSC00010.JPG
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov