Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Neoriginalni deli

Napisal/-a folcer Če feb 12, 2009 4:45 pm

Upam, da se ta tema ni že kdaj pojavila, če se pa je se pa opravičujem!

Zanima me kako je kaj z neoriginalnimi deli za avtomobile. S tem mislim na ponaredke npr. blatnikov oz. karoserijskih delov. Ali se ujemajo oz. pašejo gor? Jih je potrebno veliko popravljat? Men je eden trgovec reku, da do sedaj je še vsak, ki je kupil ponaredek pri njem spravil zadevo na avto!?

Lp
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Napisal/-a primozek68 Če feb 12, 2009 4:47 pm

Če prneseš tapravmu ličarju ponaredek karoserijskega dela, imaš lepe možnosti, da ti ga bo zakomadu u glavo.
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a folcer Če feb 12, 2009 4:55 pm

primozek68 je napisal/-a:Če prneseš tapravmu ličarju ponaredek karoserijskega dela, imaš lepe možnosti, da ti ga bo zakomadu u glavo.


Aja, res? A pol so tako zanič? Kaj pa je v glavnem problem?
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Napisal/-a primozek68 Če feb 12, 2009 4:57 pm

V bistvu je treba ločt pomnaredke, ki so delanih na enakih štancah, kot originali, od unih, k so delani posebej. Prvi so v redu, brez znaka. Ta drugi so pa itak kr neki dimenzije, sploh blatniki za audi a3. Ga morš prešvasat, da fuge ujameš.
Zadnjič spremenil primozek68, dne Če feb 12, 2009 5:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Če feb 12, 2009 4:59 pm

Problem je v tem da se nič ne prilega, in ne ujameš skoraj nobene luknje.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a folcer Če feb 12, 2009 5:02 pm

primozek68 je napisal/-a:V bistvu je treba ločt pomnaredke, ki so delanih na enakih štancah, kot originali, od unih, k so delani posebej. Prvi so v redu, brez znaka. Ta drugi so pa itak kr neki dimenzije, sploh blatnik za a3. Tam ga morš prešvasat, da fuge ujameš.


Blatnik za golfa III sem kupu, pa ga bo treba enkrat zamenjat, trgovina v kateri sem ga kupu se ukvarja s prodajo neoriginalnih delov, samo kolk so pa ti deli mim vsekani pa ne vem?! Upam, da ga bomo spravl gor
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a folcer Če feb 12, 2009 5:03 pm

lancia hf je napisal/-a:Problem je v tem da se nič ne prilega, in ne ujameš skoraj nobene luknje.


Lukne pa mal popiliš pa je :lol:
 
BoBeR52
Novinec
 
Prispevkov: 218
Pridružen: Po mar 31, 2008 8:41 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a BoBeR52 Če feb 12, 2009 5:41 pm

Večina ponaredkov tako kot so že omenjali ne paše 100% tako kot bi mogla.Sem že videl primere ko so kupili ponaredke prvih luči.Ne dobiš je na svoje mesto če prej ne odžagaš kakega dela stran :?
100 ljudi 100 čudi, 100 žena 200 sisa
 
trafo66
 

Napisal/-a trafo66 Če feb 12, 2009 6:20 pm

vse to drži. pozabili ste napisati da imajo ponaredki še pločevino zelo slabo in ga hudič vzame po kakšnem letu dveh. rja
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a folcer Če feb 12, 2009 6:38 pm

trafo66 je napisal/-a:vse to drži. pozabili ste napisati da imajo ponaredki še pločevino zelo slabo in ga hudič vzame po kakšnem letu dveh. rja


pa tko slabi pa spet niso?! da bi po enem ali dveh letih zarjavel??
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Če feb 12, 2009 6:47 pm

folcer je napisal/-a:
trafo66 je napisal/-a:vse to drži. pozabili ste napisati da imajo ponaredki še pločevino zelo slabo in ga hudič vzame po kakšnem letu dveh. rja


pa tko slabi pa spet niso?! da bi po enem ali dveh letih zarjavel??


brez skrbi da so, nč bat :P
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Če feb 12, 2009 7:55 pm

primozek68 je napisal/-a:V bistvu je treba ločt pomnaredke, ki so delanih na enakih štancah, kot originali, od unih, k so delani posebej. Prvi so v redu, brez znaka. Ta drugi so pa itak kr neki dimenzije, sploh blatniki za audi a3. Ga morš prešvasat, da fuge ujameš.

to je najbol pomembno in amo tega se je treba drzat,pri vseh neoriginalnih delih.
potrebno se je pozanimat kdo izdeluje dolocen del in potem od te firme kupit pac kopijo originala.
ker kvaliteta ne bo vprasljiva pa tut dimenzije bojo prave.
to velja tko za karoseriske dele kot zazavorne dele in vse ostale ....
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda Če feb 12, 2009 8:00 pm

Kolega je kupil ponaredek prednje haube za bravota letnik 2000, dal jo je štrihat in jo zmontiral, pol je pa opazu da se havba mal vije ko jo dopreš ker je tanši pleh, zgornja roba sta bila prekratka, pa po enmu letu mu je začela pri prednjih robovih kar orng rjavet, baje zato ker podlaga ni bila dobro pripravljena
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a folcer Če feb 12, 2009 8:03 pm

če avto redno pereš pa vzdržuješ tut ne more kar tako zarjavet...pomoje? je pa res, da so slabše kvalitete, saj so tut cenejši ;)
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Če feb 12, 2009 8:07 pm

Ja jaz sem kupil sprednje luči za Cliota neorginal (Depo) in je res, da ne paše tako kot orginal. Tam, ko je za prišraufat paše, samo potem linije z haubo in postrani z blatnikom niso poravnane. Tako za ene pol centimatra štrli preko haube, pri blatniku je pa manjka :? Svetloba je pa v primerjavi s starimi pravi luksoz, se pa tudi pozna da je ponaredek in sicer linija snopa svetlobe ni ravna. Pri orginal lučeh, ko imaš kratke prižgane so na koncu ravne linije. Pri ponaredkih pa je tak bolj grmičasto :) in pa na robovih se vidi neli taki izpadi svetlobe. Pri levi luči se postrani bolj vidijo take črte, pri desni pa ne.
Samo kaj češ je pa več kot pol ceneje od orginala.
Mene pa pri teh ponaredkih predvsem zanima, kako je s kvaliteto tistih delov, ki so na izgled čisto enaki, prihajajo od istega proizvajalca, samo da ni orginal znaka gor.
Je to ista kavliteta izdelave in material, ali je vseeno kaj slabše? Nekaj razlike že more bit, ali ne? Če dajo gor znak firme avtomobila more bit tisto po moje bolj sigurno narejeno.
To bi najbolj vedeli tisti, ki delajo kakšne dele za avto industrijo. Kakšne dele pakirajo v orginal škatle recimo Renault in kakšni deli so tisti, ki so v škatlah prizvajalca. Ali gre to iz istih serij v obe vrsti škatel? Če je iz različnih serij je že sigurno kaj drugače.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda Če feb 12, 2009 8:09 pm

folcer je napisal/-a:če avto redno pereš pa vzdržuješ tut ne more kar tako zarjavet...pomoje? je pa res, da so slabše kvalitete, saj so tut cenejši ;)


Ko kupiš določen del je ta pripravljen za barvanje in zaradi nižje cene je slaba podlaga in začne rjavet, sploh pa prednja hauba ker je na vdaru (kamenčki)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Če feb 12, 2009 8:09 pm

BoBeR52 je napisal/-a:Večina ponaredkov tako kot so že omenjali ne paše 100% tako kot bi mogla.Sem že videl primere ko so kupili ponaredke prvih luči.Ne dobiš je na svoje mesto če prej ne odžagaš kakega dela stran :?


Tole sem tud jaz doživel....poleg tega da je po enem letu svetla slabše kot pa druga 17 let stara.....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a folcer Če feb 12, 2009 8:23 pm

pskoda je napisal/-a:
folcer je napisal/-a:če avto redno pereš pa vzdržuješ tut ne more kar tako zarjavet...pomoje? je pa res, da so slabše kvalitete, saj so tut cenejši ;)


Ko kupiš določen del je ta pripravljen za barvanje in zaradi nižje cene je slaba podlaga in začne rjavet, sploh pa prednja hauba ker je na vdaru (kamenčki)


zato pa je fajn novo podlago naredit
 
Uporabniški avatar
_YUGO-GVX_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1583
Pridružen: Po mar 21, 2005 3:20 pm
Kraj: Črnomelj

Napisal/-a _YUGO-GVX_ Če feb 12, 2009 8:54 pm

jaz imam renoja in kupujem Valeo izdelke, ki so vbistvu original za reno in nikoli ni problema. luči se pa splača vzet rabljene in maš poceni original ;)
litr bencina, litr olja ;)
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Če feb 12, 2009 10:21 pm

Večinoma so res ponaredki s slabšega materiala, pleh je učasih tanši ali mehkejši, sprickit oz podložna barva se učasih lušči, deli se dobijo marsikdaj popraskani in pa tudi z kakšno jamico. Učasih se tudi nene prilegajo tako kot bi se morali.
Ampak konc koncev če daš za del trikrat manj kot original pol neboš kompliciral če ti linija blatnika ne štima tako kot pri originalu.
Par mesecev nazaj sem kupil zasebe ponaredek haubo in morem rečt da paše kot ulita.
Sem pa že mel tudi blatnike kateri res niso nekak pasali k vratom...
Jebiga če je avtov nov je eno, če pa je že nekaj star pa neboš šel tišat gor originala.
lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov