Stran 1 od 1
golf 4 1.9 TDI 66kw - problem turbina?
Objavljeno: Pe apr 17, 2009 8:08 pm
Napisal/-a terakota
Imam sledeči problem:
Na golfu 4, 1.9 tdi, 66kw, letnik 1999, 145.000 km že 2 leti, od maja do septembra - ko so temperature višje mi pri 3000 rpm (ali okoli 140 km/uro) zgublja moč in ne gre več kot 140 km/uro. Če je kakšen klanec padem tudi pod 100 km/uro. Pozimi pa je vredu. Če mogoče kdo ve ali je vzrok turbina ali kaj?
Objavljeno: Pe apr 17, 2009 8:23 pm
Napisal/-a perkmandlc
mami ti je naštimala blokado da ne boš preveč dival

Objavljeno: Pe apr 17, 2009 8:26 pm
Napisal/-a Gosic
perkmandlc je napisal/-a:mami ti je naštimala blokado da ne boš preveč dival

Tole mu bo izredno dost pomagal
Jaz bi na tvojem mestu pelal na tester.
Re: golf 4 1.9 TDI 66kw - problem turbina?
Objavljeno: Pe apr 17, 2009 8:33 pm
Napisal/-a lancia hf
terakota je napisal/-a:Imam sledeči problem:
Na golfu 4, 1.9 tdi, 66kw, letnik 1999, 145.000 km že 2 leti, od maja do septembra - ko so temperature višje mi pri 3000 rpm (ali okoli 140 km/uro) zgublja moč in ne gre več kot 140 km/uro. Če je kakšen klanec padem tudi pod 100 km/uro. Pozimi pa je vredu. Če mogoče kdo ve ali je vzrok turbina ali kaj?
Res da me ta pokvarljiva roba ne zanima prav preveč, bi te vprašal, ali ima ta "avtomobil" slučajno IC.
Objavljeno: Pe apr 17, 2009 8:40 pm
Napisal/-a čare
MAP senzor ali pa LMM ali pa je kak podtlak snet ali prebit,tester bo napako odkril.
Objavljeno: Pe apr 17, 2009 9:06 pm
Napisal/-a terakota
čare je napisal/-a:MAP senzor ali pa LMM ali pa je kak podtlak snet ali prebit,tester bo napako odkril.
Ali sta MAP senzor ali LMM odvisna od zunanje temperature? Ker sem prepričan da je problem odvisen od zunanje temperature. nekje od lanskega oktobra nisem imel podobne težave, par dni nazaj ko je bilo vroče čez 20 oC, spet se je problem ponovil. Lani isto nekje maja so se težave začele, jeseni in pozimi pa je bilo v redu.
Objavljeno: Pe apr 17, 2009 9:16 pm
Napisal/-a Drocky
meni IC spuča in avto občutno slabše gre, kot pa je šel pozimi. Vendar tak slabo kot ti opisuješ pa spet ne. Motor ma tudi enako moč na papirju in podobno prostornino, vendar je dosti starejši TD.
Poglej če ti kje okoli intercoolerja kaplja kaj olje po daljši vožnji.
Objavljeno: Pe apr 17, 2009 9:28 pm
Napisal/-a Pavka
Čeprav je že veliko ljudi govorilo, da tester pač ni odgovor na vprašanje ti povem, da je to edina, najhitrejša in najcenejša opcija. Po tem boš vsaj vedel kako in kaj.
Objavljeno: Pe apr 17, 2009 9:56 pm
Napisal/-a slavkot1
A ko se pelš 140 čutš kako motorju zmanka moči? Ko je meni šla una membrana na golf 4 tdi 66kw ni hotlo lopatic premikat in ko sm se pelu 15 ali pa več je kar naenkrat se ful čutilo da je zmankalo moči in je šel samo še 150 več ne v hrib pa tut 100 ni šlo 80 90 največ. Zamenu sm membrano ki odpera lopatice pa je zdj super dela ko urca pršlo me je pa okol 200€ vse skup demontaža popravilo in montaža. Sam če pr teb dela ko je toplo je to neki druzga ker men je ko je blo mrzlo že pri ene 135 zmanaklo moči ker je gostejši zrak ko je mrzel. Na računalnik pa je sej jih je povno uporabnikov na avtomobilizmu ki imajo vag-com pa si najd enga iz tvojga konca če ti je škoda dnarja dat na servisu

Objavljeno: Pe apr 17, 2009 10:09 pm
Napisal/-a terakota
slavkot1 je napisal/-a:A ko se pelš 140 čutš kako motorju zmanka moči?
Ja, nekje med 120-140 km/h počutim kako motorju zmanjka moč.
Objavljeno: Pe apr 24, 2009 10:50 am
Napisal/-a CarInvent
avto na tester in potem naprej. verjetno nekaj z regulacijo tubine, lahko se oglasiš pri nas . LP
Objavljeno: Pe apr 24, 2009 11:14 am
Napisal/-a Caby
Tudi pri domačem golfu je bilo enako. Polno naloženi smo leteli na bled, avto pa nikamor. Sam sem najprej pomislil na turbino. Vendar je fotru nek star mehanik govoril, da velikokrat zafrkava nek konektor, ne vem točno za kaj, vendar če daš tisto plastiko dol je čisto na vrhu, neke svetle barve.
In tako smo se ustavili na počivališču, sneli masko, porukali konektor in že je letelo in kadilo kot bi moralo naprej. Preveri tudi ti.
Govorim o
tej plastiki.
Nahaja se pa ravno nekje v območju teh dveh puščic:

Objavljeno: Pe apr 24, 2009 11:45 am
Napisal/-a abbe
ta slika k si jo spodaj prilimal je za pd motorje.njegov 90 ps je se sistem bosch pumpa.tko da mu tvoja slika ne pomaga nic.