Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
savlo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe jan 23, 2009 1:58 am

Audi Q5 3.0 tdi, težave z S-tronicom

Napisal/-a savlo Pe jun 26, 2009 1:02 pm

Sem lastnik novega Audija 3.0 tdi z novim audijevim menjalnikom S-tronic.
Avto je super in res leti, vendar pa v prvih treh prestavah oz. pri nizkih hitrostih avto zelo cuka, prej sem si lastil BMW X3 3.0d s steptronicom ,in je pri nižjih hitrostih veliko lepše menjaval in speljeval. Zanima me ali ima mogoče kdo kakšno idejo kaj bi lahko narobe, na servisu, ko sem jih vprašal za ta problem so mi odgovorili, da je to čisto normalno in da se ta menjalnik drugače vozi kot običajni... Ima pa avto zdaj že 9.000 prevoženih kilometrov in sem prvi lastnik.

hvala za informacije
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek Pe jun 26, 2009 1:05 pm

ja si probal že kakšnega testnega peljat, da vidiš če je normalno to ali imaš res problem?
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Napisal/-a Slicker Pe jun 26, 2009 1:07 pm

mehatronik je tle problem pomoje. je bilo že več avtov s tem problemov, sploh audijev a6. tako da kar lepo na drug servis pa naj raziščejo napako, če na tem nočejo. zahtevaj nadomestni avto in dokler ti tega ne popravijo jim nadomestnega ne daš nazaj. pa zmeni se prej da ti ga ne bojo zaračunal.
 
savlo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe jan 23, 2009 1:58 am

Napisal/-a savlo Pe jun 26, 2009 1:31 pm

sem že razmišljal o testni vožnji z A6 3.0 tdi s-tronic, vendar zadnjič ni bil na razpolago, imam tisti brezplačen kontrolni pregled na 10.000 km pa upam da bodo tam kaj ugotovili...

Zanima me če kdo ve kakšne težave so imeli oz. imajo ti s-tronici?
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Pe jun 26, 2009 1:34 pm

Ok, imaš avto za katerega si dal vsaj 60 jurjev, in sedaj po forumu sprašuješ če je to normalno delovanje menjalnika ali ne? Zapelji se do najbližjega servisa ter jih povprašaj... Saj imaš garancijo in vse ostalo...
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Pe jun 26, 2009 2:16 pm

Shebo je napisal/-a:Ok, imaš avto za katerega si dal vsaj 60 jurjev, in sedaj po forumu sprašuješ če je to normalno delovanje menjalnika ali ne.......


alternativna medicina :P ...ko uradna odpove_ če je dejansko kaj narobe, na servisu to ne bodo znali zrihtat.....mogoče update računalnika(menjalniškega) al pa kr celo "kišto" dol pa novga gor...

P.S še malo hudomušnosti; "prav" ti je, bi vzel s "heblom" pa še par jurjov bi ti v žepu ostalo :P :lol:
 
savlo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe jan 23, 2009 1:58 am

Napisal/-a savlo Pe jun 26, 2009 6:31 pm

heh ne morš met hebla pri 3.0 tdi ;) samo s-tronic

Zadeva je taka, ne uspem nikoli pridit do servisa kadar imajo delovni čas, drugače pa vprašam samo za nasvete, da me ne bojo potem ko bodo naredli pregled rekli da to more tak bit, in da se pač tdrugače vozi.
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a gecco So jun 27, 2009 12:10 am

Shebo je napisal/-a:Ok, imaš avto za katerega si dal vsaj 60 jurjev, in sedaj po forumu sprašuješ če je to normalno delovanje menjalnika ali ne? Zapelji se do najbližjega servisa ter jih povprašaj... Saj imaš garancijo in vse ostalo...


Dj ne pametuj če nimaš nč pametnga za povedat. Malo dodatnega poizvedovanja ni še nobenmu škodl.
Ima ANJCI lepo napisan v podpisu: ''Kdor vpraša je bu**** za pet minut, kdor pa ne vpraša ostane bu**** za vedno.''
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Napisal/-a el_diablo So jun 27, 2009 2:42 am

nisi kupil mopeda za 200 eurov , ampak avto za konkreten denar,tako da zagalami na servisu tako kot se spodobi in ne jokaj.če imaš mevžast pristop,itak da te ne bo noben jebal in te bojo oslovili še preden boš spolh razložil kaj te j**e. :twisted: :twisted: :twisted: :ppppp :con :g:
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
zoddimmortal
Novinec
 
Prispevkov: 140
Pridružen: Pe feb 29, 2008 8:08 am

Napisal/-a zoddimmortal So jun 27, 2009 6:34 am

po netu najdi tudi kakšne audi forume in preglej za tvoj model avta če je to normalno, če je tako kot praviš potem drugi uporabniki teh avtov skoraj zagotovo kje jamrajo po forumih, boš vsaj vedu ali je menjalnik res tak ali je kaj narobe in te hoče servis opeharit :) konec koncev lahko pokličeš tud kam v tujino za informacije če misliš da te pri nas hočejo nategnt
 
savlo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe jan 23, 2009 1:58 am

Napisal/-a savlo So jun 27, 2009 7:46 am

el_diablo je napisal/-a:nisi kupil mopeda za 200 eurov , ampak avto za konkreten denar,tako da zagalami na servisu tako kot se spodobi in ne jokaj.če imaš mevžast pristop,itak da te ne bo noben jebal in te bojo oslovili še preden boš spolh razložil kaj te j**e. :twisted: :twisted: :twisted: :ppppp :con :g:


Ne greza mevžast pristop, sam do sedaj so bli fer in se ne mislim nekaj brezveze pizdakat, dokler nisem siguren.

drugače pa imam zdaj naročen servis za drug teden, tako da bomo po tem videli kako in kaj
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 So jun 27, 2009 8:31 am

savlo je napisal/-a:drugače pa imam zdaj naročen servis za drug teden, tako da bomo po tem videli kako in kaj

kje, če ni skrivnost?

P.S drugače, na servisu v Brežicah dela oseba, ki ne pozna "nerešljivih" problemov....(tudi iz LJ. hodijo z raznimi audiji na "naš" servis.....)da o "polovici" Hrvaške sploh ne govorim....
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Napisal/-a chan So jun 27, 2009 6:42 pm

Nekaj o problemih s S-Tronicom je govora tudi na nemškem forumu:
http://www.motor-talk.de/forum/getriebe ... 87305.html
Ter v ostalih temah.

Će ne bo prave pomoči s strani naših servisov, predlagam informativni mail direkt na Audi v Ingolstadt, z detajlnim opisom napake.
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Re: Audi Q5 3.0 tdi, težave z S-tronicom

Napisal/-a Asterix Sr nov 15, 2017 8:59 am

In kaj je bilo na koncu z menjalnikom?
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 58 gostov