Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
RaVeN
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne mar 08, 2009 1:16 pm

Lancia Lybra in problem z zadnjim steklom.

Napisal/-a RaVeN Ne avg 02, 2009 10:26 am

Mene zanima če ve kdo kako razkopati vrata na Lancii, da bi lahko prišel do motorčka in stekla.
Ker sedaj je nekaj noter zaškrtalo in električni pomik stekla ne deluje več in kaj je še za povrh z roko lahko potisnem okno navzdol tako da ne bi bil noben problem da mi nekdo vdre v njega. Sploh pa ker grem čez 3 dni na morje bi rad slišal kakšno vaše mnenje kako na čimhitrejši način popraviti to in kaj bi sploh lahko bilo, ker motorček se sliši, samo okno stoji pri miru.

Sem gledal kako bi razkopal vrata ampak mi nikakor ne potegne saj ni nobenih šraufov ali kaj podobnega pa tudi slike ali pa česa ni nikjer na netu vsaj kolikor sem gledal.

Tako da...s predlogi na plan. :D
 
Uporabniški avatar
Misak
Uporabnik
 
Prispevkov: 809
Pridružen: To mar 09, 2004 9:13 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Misak Ne avg 02, 2009 10:51 am

Strgalo ti ja zajlo, zato se motorček obrača, steklo pa ne gre nikamor. In ker ni povezano z motorčkom ga lahko premikaš po mili volji. Strošek bo okoli 150€, če kupuješ rabljene zadeve oz. neoriginalne, mislim pa da ti ne bo uspelo popraviti do morja.

Maš varjanto, da steklo podkajlaš z notrnje strani z neko leseno dilco. Vrata pa so ponavadi privita pri kljuki in pri kakšnem panelu/ zvočniku. Potem pa z občutkom in zmerno silo odlepiš in odčepiš tapeto. Good luck :)
Da bi zmanjšali število prometnih nesreč na naših cestah,
bi morali moškim prepovedati točiti alkohol.
In ženskam bencin!
 
alex3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Če feb 05, 2009 10:14 am

Napisal/-a alex3 Ne avg 02, 2009 1:48 pm

Ni nujno, da je šel komplet mehanizem. Lahko je samo počila ena plastika (rak rana vseh Lybr), ki stane 3 eur.

Tukaj imaš vse natančno opisano: http://lancia-klub.si/forum/viewthread. ... ead_id=171 (preberi celotno temo).
 
Uporabniški avatar
RaVeN
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne mar 08, 2009 1:16 pm

Napisal/-a RaVeN Ne avg 02, 2009 9:26 pm

Najlepša hvala za vse vaše odgovore. Sem razstavil vrata in je resnično ta jeziček poknil, tako da ga je treba naročit.

Še enkrat hvala, lep pozdrav :D
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Fan Ne avg 02, 2009 9:33 pm

Pozdravljeni

V Anetu se to lahko kupi.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 75 gostov