Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Puščanje olja

Napisal/-a zk_eu Po jan 02, 2017 3:37 pm

gaszajla je napisal/-a:Jaz večkrat opažam pozimi po cesti ogromne sledi olja,ki jih poleti ni videti.Pozimi se vidi še bolj prebito tesnilo.


Ja, tako kot je napisal @gaszajla, očitno je res posledica nizkih temperatur, kjer pride na plano slabo tesnilo. Ker, ko so mi menjali pnevmatike konec novembra , sem dobro pregledal ves avto spodaj, pa nisem imel nikjer sledi olja. Samo dobro, moj avto je star 18 let, pa se je to prvič zgodilo :).

Ogromno ljudem pušča oz. kaplja olje, pa niti ne opazijo ali pa se ne sekirajo :). Pa glede na starost sem se odločil, da bom zadevo pustil in vsak teden 1-krat obrisal, ker če ni nujno, ne bom dajal dol karterja. Če bi lahko, bi res poskusil s to tesnilno maso, če bo lahko kdo pristavil mnenje. Če bo pa hudo ratalo in začelo po tleh kapljati, bom pa menjal.

Nikola_Tesla je napisal/-a:Material se širi, krči in normalno da sčasoma kaj spusti.

lp.


Saj to. Meni zaenkrat točno nad izpušno cevjo, kjer je to najbolj intenzivno.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Puščanje olja

Napisal/-a Ivan36 Po jan 02, 2017 4:01 pm

Če bi lahko, bi res poskusil s to tesnilno maso, če bo lahko kdo pristavil mnenje.

:ne :con Sem bil ravno na servisu ko je eni AR 159 1.9, potegnilo ta kit v TURBINO :mrgreen: :DDD Tip je plačal 1400€ za turbino in servis ORIGINAL pa je dobil kit :lol: Turbina je bila čisto stisnjena od tega kita ker se je raztegnil in okol navil =P
Original tesnilo DA! Kit za karter NE !
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Puščanje olja

Napisal/-a Fan Po jan 02, 2017 4:21 pm

Bilo bi zanimivo najprej vedeti kje točno pušča, šele nato reševati problem in iskati primerno tesnilo.
Za oljno korito se uporablja različne tesnilne tehnike, lahko je samo tesnilna masa, tesnilo od kartona pa do plute...............
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Puščanje olja

Napisal/-a yashica To jan 03, 2017 8:41 am

Najprej poglej, če ti slučajno ni spustilo stikalo pritiska olja, in ti olje uhaja preko njega.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Puščanje olja

Napisal/-a tomik To jan 03, 2017 3:50 pm

titanius je napisal/-a:Srečnega pa zdravega v letu 2017 še z moje strani.

Zanima me nekaj. Ali je tesnilo karterja isto kot masa na karterju? Ta silikonska, ki obdaja polovici karterja? Ali je pač tesnilo spet nekaj drugega? Samo okvirno me zanima. Sam se ne spoznam ravno na to zato sprašujem.

Lp.
Pri nekaterih vozilih je tesnilo, nekatera pa imajo tesnilno maso.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Puščanje olja

Napisal/-a zk_eu To jan 03, 2017 9:37 pm

Fan je napisal/-a:Bilo bi zanimivo najprej vedeti kje točno pušča, šele nato reševati problem in iskati primerno tesnilo.
Za oljno korito se uporablja različne tesnilne tehnike, lahko je samo tesnilna masa, tesnilo od kartona pa do plute...............


Kolikor sem opazoval, mi pušča v označenem območju. Tam se namreč naredi rosno oz. sveže od olja.

Slika
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov