Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a RedBaron Sr mar 22, 2017 7:02 pm

Tudi meni je utrgalo gatesov mikro jermen... trgovec mi je potem brezplacno dal contitech in je zdaj mir...

Garnituro zobatega jermena sem pa nabavil SKF, noter pa je bil, mislim da, jermen dayco.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a hippo Sr mar 22, 2017 7:19 pm

tomik je napisal/-a:Jermeni se raztegnejo??? Ali si že videl sestavo jermena? Mogočne kakšne cenene znamke ,kar se pa tiče recimo Conti. ,Gates ,Dayco , ki pokrivajo skupaj skoraj 90% prvo vgradnje pa ne verjamem. Če že, prihaja pri micro jermenih do iztrošenosti reber .

Saj ne bi napisal, če se mi osebno ne bi zgodilo. Pa tudi od drugih sem slišal podobne zgodbe. Tako da me ne briga sestava jermena, važno da zdrži za kar je bil narejen.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a nejc1 Sr mar 22, 2017 8:26 pm

Tudi jaz sem imel en primer, ko je v enem letu oz. 10 kkm bil gatesov mikrojermen napokan kot bi imel kakšnih 150-200 kkm za seboj. Dvomim da bi zdržal kaj več kot 20 ali 30 kkm...
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a zzitop Sr mar 22, 2017 8:35 pm

Ta jermen sem jaz kupil v začetku maja 2013. Koliko časa je že preležal po skladiščih, ne vem, a pri Gatesu so vse reklamacije ignorirali. Posledice so nosili uporabniki in trgovine.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a zzitop Sr mar 29, 2017 5:53 pm

Torej, poklical sem Euroton, kjer je prijazni prodajalec odprl en GRAF komplet, ter pogledal, kateri jermen je v njem. Jermen in napenjalec sta v kompletu sta bila od proizvajalca INA. INA kompleti pa so znani kot najboljši.

Torej, GRAF črpalka v kombinaciji z INA kompletom napenjalca in jermena prestavlja vrhunski kit. Poleg tega je tudi najcenejši. Pod črto, kot sem že "posumil", je to, vsaj za mene, najracionalnejši nakup..

LP
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a AssKicker Če mar 30, 2017 11:25 am

Jaz pa prisegam na SKF garnituro jermenov ter napenjalcev, ter KWP vodno črpalko. S tem kompletom še nism slišal o kakih problemih :)
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a zzitop Če mar 30, 2017 12:18 pm

Ja, SKF vsi hvalijo, INA pa tudi. Naj bi bilo enakovredno.
Prednost GRAF paketa pa je, da za manj denarja dobiš INA + GRAF pumpo.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a zzitop Če mar 30, 2017 4:04 pm

Zna morda kdo kaj povedati o Dolz črpalkah? Dolz kot tak je tudi prvovgradnja v vozilih.

Te črpalke prodaja Ist in so relativno ugodne...
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a tomik Pe mar 31, 2017 1:29 pm

Glede vodnih črpalk, bi rad dodal samo eno stvar. Pri menjavi je najbolj pomembno, da se dobro očisti hladilni sistem, ker do večine okvar in posledično reklamacij prihaja ravno zaradi nestrokovne montaže.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a zzitop So apr 01, 2017 2:40 am

In pod nestrokovno montažo se v primeru reklamacij tretira predvsem nezadostno izpiranje hladilnega sistema? Kaj pa preveč napet jermen? Ali pa napačna mešanica hladilnega sredstva? Recimo prevelik odstotek le-tega naj bi nažiral tesnila...

Naj pa bi bilo res, da v primeru iste montaže, torej istih pogojev odpove recimo bistveno več Airtex črpalk, kot pa GRAF-ovih. Lastnik ene izmed trgovin z avtodeli mi je omenjal celo nad 10% reklamacij na Airtex, medtem ko GRAF cca 1%.

V GMT trgovinah pa so mi nekaj časa nazaj zelo hvalili Bugatti vodne črpalke:
http://www.bugattiautoricambi.com/en/
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a tomik Po apr 03, 2017 2:37 pm

Če smo realni, bo vsak trgovec hvalil svojo robo. Delam v trgovini in prodajam omenjene Airtex črpalke, moram reči ,da nimam nekih slabih izkušenj. Cca 90% črpalk pa mi pokupijo mehaniki. Če bi bilo z njimi kaj narobe bodi prepričan ,da nebi prodal nobene več. Je pa bila cca 4 leta nazaj ena serija, ki so jo zaj... na srečo so dokaj hitro ugotovili svojo napako in so vse črpalke zamenjali.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a zzitop To apr 11, 2017 10:48 am

Torej, situacija z GRAF kompleti je taka, da GRAF ozko sodeluje z INA. V INA kompletih je notri GRAF črpalka, njihov lastni napenjalec in Contitech jermen.
Tako pa gre v večini primerov rudi obratno. V GRAF kompletih poleg njihove črpalke v večini dobimo INA napenjalec in INA = Contitech jermen. Včasih pa se v GRAF kompletih pojavlja tudi Dayco jermen. In to v večini primerov takrat, kadar ima dotični motor Dayco kot prvovgradnjo.

---------------------------------------------------

Še glede SKF:
Za komplet mikro jermena oni dajo svoje napenjalce in rolce, za jermen pa tistega proizvajalca, kateri je bil tudi prvovgradnja.
Pri zobatem jermenu pa svoje napenjalce vodne črpalke za njih izdela GRAF ali DOLZ, jermene pa GATES.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a hippo To apr 11, 2017 4:04 pm

99% šponarjev za mikrojemena ne dela ne INA, ne Conti, ne Dayco, ne SKF ne kdorkoli drugi ampak Litens.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a zzitop To apr 11, 2017 4:12 pm

Dobro no, ležaji znotraj rolc teh Litens napenjalcev so INA, SKF ali pa SNR, videl tudi NSK.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a zzitop To jun 27, 2017 10:34 pm

Da napišem, kaj sem prejel v GRAF kompletu KP286-2 za starega Fiat Punta:
- Vodna črpalka GRAF PA286A
- Napenjalec INA 531 0005 10
- Jermen Dayco 94731

Po teh cenah, katere so nam na razpolago v Eurotonu, zaključujem, da so ti kompleti najboljša izbira.

LP
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a zzitop To dec 18, 2018 6:52 pm

Je kdo slišal za Saleri vodne črpalke? Pri nas jih še nisem zasledil, a to naj bi bila kvalitetnejša roba, čeprav italijanska. Prvovgradnja pri vseh BMW-jih zadnjih let in tudi pri FIAT/Alfa/Lancia.

http://aftermarket.saleri.com/web_eng/catalogo.asp

Saleri so pogosto videne v SKF kompletih zobatega jermena, medtem, ko so GRAF/KWP praviloma v INA/Continental paketih.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a hippo To dec 18, 2018 7:12 pm

Saleri vodne črpalke se dobijo tudi pri nas.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a zzitop To dec 18, 2018 9:36 pm

Hvala. Jih tudi pri vas prodajate? Kot razumem, preferirate Graf. Pa vendar imate tudi kako povratno informacijo za Saleri?
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a zzitop Če dec 20, 2018 8:14 am

Glede vodnih črpalk je situacija taka, da je SIL oz. Saleri prvovgradnja za BMW, Ford, Fiat, Alfa, Lancia.
Po novem pa tudi pri VAG grupi, kar pa sicer ni 100% informacija.

Saleri črpalke imajo bakelitni propeler.
http://www.saleri.com/index_eng.asp

Dayco za svoje komplete jermenov glede vodne črpalke pravi takole:
"The water pumps included in these new Dayco kits are supplied by leading Original Equipment manufacturers, GMB of Japan and Saleri of Italy."

VIR:
https://dayco.com.au/page.aspx?A=9183

INA in Continental kompleti pa imajo praviloma notri Graf/KWP/Metelli črpalke. Je pa pri nas te Saleri črpalke težko dobiti.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a joztom Če dec 20, 2018 1:35 pm

Ko sem nazadnje menjal pred mesecem, sem dal v svojega SKF. V kompletu je bil vseeno Litens kanadski šponar. Menda so SKF s plavim rotorjem špica.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov