Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a zzitop Če dec 20, 2018 5:35 pm

@joztom, če misliš tiste SKF AquaMAX, to so nekoč bile v redu črpalke. Imele naj bi boljši pretok.

Današnje čase SKF ni več naprednejši, še več, menda niti več nima svoje proizvodnje za črpalke, vsaj za večino ne. Gor pač daje svoje ime, je pa rebrand nekega drugega proizvajalca.
Vem, da je za tistega osnovnega punta MK2 črpalka v kompetu rebrand Dolz črpalk.

Na hrvaškem forumu pa je človek v SKF kompletu za zobatega jermena za JTD motor dobil celo nič rebrandano, ampak kar direktno poimenovano Saleri črpalko v standardni Saleri embalaži:

Slika

]Slika

In še ostalo iz SKF kompleta:
Slika

Slika

Slika
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a tomik Pe dec 21, 2018 8:31 am

Conti sodeluje z Salerijem.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a zzitop Pe dec 21, 2018 12:53 pm

Ampak tudi z INO, kjer pa praviloma so Graf črpalke. Zato sem presenečen, da je v INA kompletu Graf, v Continental pa Saleri.

Tole trdi hrvaška trgovina, ki prodaja Saleri črpalke in mislim, da niso daleč od resnice:

Uz BMW, širok spektar ostalih proizvođača (VAG koncern, Ford, Fiat, GM/Opel, Ferrari, Maserati, Aston Martin…) koji ugrađuju SALERI SIL pumpe kao tvornički izbor samo potvrđuje i naglašava njihovu kvalitetu i pouzdanost.


VIR


Jaz, če bi imel možnost normalno dobiti, bi gotovo vgradil Saleri z bakelitnim propelerjem. Kovinski ima žal nekoliko manjši pretok, kar je slabo za motor, kot tudi za gretje kabine... :D

Tako pa bi moral naročati preko autodoc.si, kjer so sicer te črpalke po zelo dobrih cenah.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a zzitop To apr 28, 2020 10:33 am

Zna kdo karkoli napisati o kvaliteti znamk za gumaste cevi hladilnikov (kilerjev), ter cevi do kabinskih grelcev oz. pečic? Kolikor sem zasledil, v ZDA na vse kriplje hvalijo Gates, Dayco grajajo.
Nahitro sem moral kupiti zgornjo cev hladilnika, dali so mi STC. Komu kaj znano in kako mnenje o kvaliteti STC cevi?

Morda se sliši banalno, a meni ze zdo pomemben element, saj če se s cevjo kaj zgodi, avto postane nepremičnina, motor lahko zakuha, spusti tesnilo glave, motor mora na pol...
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a coco66 To apr 28, 2020 11:51 am

Najboljše so original , pa tudi cene so zasoljene
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a metor To apr 28, 2020 9:56 pm

Dayco imam na mojem Peugeotu 308, dobrih 5 let star 45kkm. Mikro jermen popolnoma razpokan in ga moram v kratkem menjat, prepisan interval je pa 6let/100kkm. Upam samo, da je zobati jermen v boljšem stanju.

In potem kao oem quality my ass https://www.youtube.com/watch?v=T5KcPJdyBvg&t=153s (od 1:20 zobati, 4.20 mikro) 2 leti star, cca50kkm mikro v podobnem stanju kot pr meni, za zobati pa škoda izgubljat besed
Don't worry, be happy ;)
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a vuli Če apr 30, 2020 9:16 am

tak je meni ratal mikro od gates kar hitro. verjetno pa zato, ker nisem rolc menjal zraven.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a zzitop Po maj 04, 2020 1:26 am

Gates mikro jermeni so bili grozno slabi okrog leta 2013. Prej kot v enem letu se je pokvaril pri večini vozil, a Gates napake kar ni priznal. Ni pa bilo teh problemov pri njihovih zobatih jermenih.
 
rafunc
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Sr dec 25, 2013 10:04 pm

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a rafunc Po nov 30, 2020 10:29 am

Kaj potem bolj priporočate - SKF ali Saleri za vodno pumpo?
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Znamke rezervnih delov

Napisal/-a srcnik Po nov 30, 2020 5:09 pm

Vseeno, obe bodo zdržale...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: ban, Bing [Bot] in 77 gostov