Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
pelinkovec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe dec 23, 2005 8:52 am

neprijeten vonj iz ventilacije

Napisal/-a pelinkovec Pe sep 25, 2009 4:10 pm

Danes zjutraj se spravljam v službo, prižgem avto (klima bila prižgana že od včeraj), v avtu pa je bil tako neprijeten vonj, da mi je skoraj ratalo slabo. Smrdelo je, kot bi se mi kdo zbruhal v ventilacijo :huh:
Katastrofa :x

No, pri vožnji domov sem imel izklopljeno klimo in je bilo mogoče za odtenek boljše, še vedno pa je smrdelo (vendar mogoče bolj pri prižgani klimi).

Kaj bi lahko bil vzrok? Plin sem menjal pred dvema letoma, takrat so mislim da tudi dezinficirali zadevo? A je možno, če so se noter nalegle kakšne plesni, glivice, ipd... samo mi je malo čudno, da ta smrad naenkrat butne ven - včeraj nič, danes katastrofa :cry:

Se mi pa zdi, da mogoče s časom vožnje smrad pojenja (mogoče sem se pa samo navadil :P )

Hvala za odgovore...
 
Uporabniški avatar
x[Rok]x
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe jan 25, 2008 3:51 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a x[Rok]x Pe sep 25, 2009 4:23 pm

Kaj pa kabinski filter je bil menjan? Drugače pa še kabinski filter zamenjaj pa zadevo šeenkrat dezinficeri.
 
Uporabniški avatar
pelinkovec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe dec 23, 2005 8:52 am

Napisal/-a pelinkovec Pe sep 25, 2009 4:33 pm

Sem probal letos "pred sezono". Na netu sem našel navodila, kako priti do filtra in jim sledil. Naj bi bil izza sovoznikovega predala. Ko sem vse razmontiral v skladu z navodili, je bila razlika pri zadnji sliki - v navodilih je bil nekakšen pokrov, ki se odstrani, pri meni pa vse skupaj izgleda tako, kot bi bilo "zalito s plastiko", se ne da odstraniti :oops: :roll:

Potem sem nekje na netu zasledil, da ima carisma l. 1998 naj ne bi imela filtra klime oz kabinskega filtra, ampak nekakšen ionizator :? Ne vem pa, če je to sploh res...

Vem samo, da je kar naenkrat začelo smrdet :oops:
 
Uporabniški avatar
sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 652
Pridružen: Sr nov 05, 2003 11:54 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sport Pe sep 25, 2009 5:32 pm

Če boš menju filter daj pod nujno oglenga not, pol manj smrdi v avtu.


L.P.
Vozi hitro in reskiraj
 
xsara14
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Po jul 07, 2008 9:47 am

Re: neprijeten vonj iz ventilacije

Napisal/-a xsara14 Pe sep 25, 2009 6:20 pm

A ti morda smrdi po antifrizu?
 
Uporabniški avatar
error 90
Uporabnik
 
Prispevkov: 1043
Pridružen: Ne nov 23, 2008 1:29 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a error 90 Pe sep 25, 2009 6:45 pm

Če bi prebral vse potem ne bi spraševal :!:



Smrdelo je, kot bi se mi kdo zbruhal v ventilacijo
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 So okt 24, 2009 8:38 am

evo imam enak problem na mojem touranu. zadnjič vklopim po dolgem času spet klimo in je grdo zasmrdelo. smrdi le ob vklopu klime in izklopu,da moram okna odpret ker čene mi je kar slabo. torej kaj storit? menjat kabinski filter ali razkužit pri ventilaciji (oz. nekak tak se to dela) ?


glede klime še se ni nič delalo ker je avto star leto pa pol.

prosim za nasvete
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
pelinkovec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe dec 23, 2005 8:52 am

Napisal/-a pelinkovec So okt 24, 2009 8:49 am

Patrik_A3 je napisal/-a:evo imam enak problem na mojem touranu. zadnjič vklopim po dolgem času spet klimo in je grdo zasmrdelo. smrdi le ob vklopu klime in izklopu,da moram okna odpret ker čene mi je kar slabo. torej kaj storit? menjat kabinski filter ali razkužit pri ventilaciji (oz. nekak tak se to dela) ?


glede klime še se ni nič delalo ker je avto star leto pa pol.

prosim za nasvete


Moj nasvet - potrpi in počakaj še kakšen dan :D Resno - pri meni je delovalo. Tako kot je nenadmoa prišel ta grozno neprijeten vonj, tako hitro je tudi izginil... Po par dneh ni bilo več popolnoma nobenega vonja. Ne vem, mogoče sem imel samo srečo
:-P :D
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 So okt 24, 2009 9:09 am

Patrik_A3 je napisal/-a:evo imam enak problem na mojem touranu. zadnjič vklopim po dolgem času spet klimo in je grdo zasmrdelo. smrdi le ob vklopu klime in izklopu,da moram okna odpret ker čene mi je kar slabo. torej kaj storit? menjat kabinski filter ali razkužit pri ventilaciji (oz. nekak tak se to dela) ?


glede klime še se ni nič delalo ker je avto star leto pa pol.

prosim za nasvete

kentov ali wurthov - se prodaja na pooblaščencu....(zanimivo, da ti zaudarja sedaj, ponavadi je spomlad "pravi" čas za to)
Priponke
aufbereitung-klimadesinfektionsspray.jpg
aufbereitung-klimadesinfektionsspray.jpg (7.51 KiB) Videno 8070 krat
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 So okt 24, 2009 1:12 pm

sašo5 to mi dela že cirka 1 mesec,ampak pač ker ne uporabljam klime skoraj nič mi je blo vseeno,zaj pa ko se šipe rosijo pa jo bi rad normalno uporabljal brez tega smrada. torej ti misliš da bi zadoščalo samo dezinfekcija zračnikov? kaj pa če je mogoče kriv filter?


pelinkovec bom probal zaj nekaj dni se vozit z klimo da vidim če bo nehalo smrdet.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Napisal/-a el_diablo So okt 24, 2009 1:40 pm

na uparjalniku se nabere nesnaga smrdljiva. odpreš okna,klimo na minimum(temperaturo), pa ventilacijo do fula za par minut.pr men je blo kul pol.
itak je pa to zaželjeno večkrat letno nardit,predvsem v zimskem času ;)
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis So okt 24, 2009 2:19 pm

el_diablo je napisal/-a:na uparjalniku se nabere nesnaga smrdljiva. odpreš okna,klimo na minimum(temperaturo), pa ventilacijo do fula za par minut.pr men je blo kul pol.
itak je pa to zaželjeno večkrat letno nardit,predvsem v zimskem času ;)


ne ampak na max.
 
x-man1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Če mar 12, 2009 8:09 pm

Napisal/-a x-man1 So okt 24, 2009 6:51 pm

adis je napisal/-a:
el_diablo je napisal/-a:na uparjalniku se nabere nesnaga smrdljiva. odpreš okna,klimo na minimum(temperaturo), pa ventilacijo do fula za par minut.pr men je blo kul pol.
itak je pa to zaželjeno večkrat letno nardit,predvsem v zimskem času ;)


ne ampak na max.


Kako sedaj? na max. ali na min.=(temperaturo)
 
Uporabniški avatar
mihhec
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: To apr 03, 2007 9:30 pm

Napisal/-a mihhec So okt 24, 2009 6:59 pm

Al pa če so se vam začel mački gret pod pokrovom avtomobila na motorju, pa so začel še mal scat gor, pol pa smrdi v kabino :D:D:D:D:D:D:D
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 So okt 24, 2009 7:28 pm

x-man1 je napisal/-a:
adis je napisal/-a:
el_diablo je napisal/-a:na uparjalniku se nabere nesnaga smrdljiva. odpreš okna,klimo na minimum(temperaturo), pa ventilacijo do fula za par minut.pr men je blo kul pol.
itak je pa to zaželjeno večkrat letno nardit,predvsem v zimskem času ;)


ne ampak na max.


Kako sedaj? na max. ali na min.=(temperaturo)

temperaturo prvo na LO, ventilator na polovico, vse šobe ročno odpret(brez avtomatike)nato po petih minutah temperaturo prestavit na HI in nato vrnit na LO (vse skupaj naj bi laufalo na mestu (vsa vrata odprta) slabih 15 minut_špricamo pa vedno tam, kjer je prašni filter, v turanu pri sovoznikovih nogah ali pod predalom, v audijih(do modela B8 je bil v motornem predelu, zato je bilo delo toliko lažje.......pomaga pa ziher; na vsakem avtu(tudi na klimi v hiši) preventivno "špricnem" vsako spomlad in problemov nimam nikoli..........

P.S MORA SE PA KLIMA 1X NA 14 DNI OBVEZNO ZALAUFAT ZA PAR MINUT, NE GLEDE NA LETNI ČAS.........in priporočam ogljen filter(menjava 1x letno(spomladi)
 
kloby
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr jun 18, 2008 11:17 pm

Napisal/-a kloby Po dec 07, 2009 8:47 pm

tudi jaz imam tak problem.

pred kratkim sem imel servis so mi menjali vse filtre, kabinski je navadni in ne ogljeni. Sedaj opažam, da mi smrdi po kakem pepelu, zdi se mi da prej ni dokler niso menjali vsaj opazil nisem sam imam avto cca. 14dni.

smrdi s klimo ali brez. ne smrdi samo v primeru prižgane klime skupaj s kroženjem zraka samo v kabini.

kakšen predlog?

LP
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: neprijeten vonj iz ventilacije

Napisal/-a =swen= Po apr 04, 2011 7:55 pm

Pozdravljeni!

Oglašam se, saj potrebujem malo vaše pomoči.

Opis problema:
Ob vklopu klime, ki deluje super se pojavi rahel smrad, potem pa kmalu poneha.
Če klimo za kratek čas izklopim (15min) ter jo potem znova prižgem pa je zrak obupen! Se pa stanje spet umiri po kakih 10min delovanja klime.
Zavedam se da smrad verjetno povzročajo glivice in plesni. Zato sem že dvakrat zamenjal filter kabine, ter s sprejem razkužil kanale ventilacije.
Žal nič od tega ne pomaga.

Edino kar še vidim kot rešitev je lociranje ter čiščenje notranjega uparjalnika.
Zato sem se obrnil na vas, saj sam ne najdem sheme notranjosti in posledično uparjalnika v vozilu: Ford Fiesta 2004, tipa JH (JD), 1300ccm

Najlepša hvala za vsakršni nasvet ali vašo pomoč pri iskanju uparjalnika!
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: neprijeten vonj iz ventilacije

Napisal/-a =swen= To apr 05, 2011 9:21 pm

Ni nobenega ki bi vedel kje bi lahko dobil sheme notranjosti?
Se da dobit kje na internetu?

Hvala za vsakršno pomoč! ;)
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: neprijeten vonj iz ventilacije

Napisal/-a zlica22 Sr apr 06, 2011 6:43 pm

Ko je že vse odgovorjeno povem še kot zanimivost. Leto nazaj mi je starejša gospa pripeljala avto na pregled, ker ji je obupno smrdelo iz zračnikov. Skoraj sem že "naredil doktorat" in obupal, ko sem odprl ohišje zračnega filtra.... in v njem našel leglo poginjenih miši... :) :D
uboge miške :(
 
Uporabniški avatar
Queen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Če avg 09, 2007 8:44 pm

Re: neprijeten vonj iz ventilacije

Napisal/-a Queen To nov 19, 2019 9:30 pm

Pozdravljeni!
Obujam staro temo. V avtu se soočam z neznosnim smradom. Za razliko od avtorja teme pa v mojem avtu ne smrdi iz ventilacije, ampak nekje...ne vem, ali v prtljažniku, ali kje. Smrdi prav po crkovini in začelo je smrdeti naenkrat. Ves avto sem že izpraznila in vse pregledala, če bi imela kje kaj, kaj pa vem, npr. da bi se mi kakšna miš zavlekla noter ali kaj... :? :|
Seveda ni nikjer nič. Ko vklopim ventilacijo, postane čez čas malo boljše, mogoče se pa samo navadim. Ob gretju se zadeva brutalno poslabša. Res, smrdi kot da bi mi nekaj crknilo v avtu. A je imel kdo že podoben problem?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov