Stran 1 od 1

Skoda Felicija 1.3 izkusnje,informacije,pogosti kvari...

Objavljeno: Sr okt 21, 2009 6:33 pm
Napisal/-a Miholl84
Zivjo.

Ju3 grem iskat eno 97 felicijo v brezice.

Zadeva ima 1.3 motor, 95k km...

Avto vem kako izgleda, to je pa tudi vse...zato nekaj vprasanj,pa bi prosil kake pametne odgovore

1.3 masina, se to kam premakne ali je bolj nepremicnina :?:
Ima ta masina ketno ali jermen in ali je eno ali drugo hiba al ni tezav z tem :?:
Ima ta masinca ze elektronski vbrizg
Je mehanika te skode skodina ali je to ze v osnovi golf III
Kako pozresne so kaj te masine ob normalni voznji (malo ac,malo mesta)

Vem da zelo rjavi, to bomo probali cim bolj omejevati

Ce jo je kdo imel kar na plan z izkusnjami

Hvala

Miholl

Objavljeno: Sr okt 21, 2009 6:36 pm
Napisal/-a maniaxxx
gre ne nikamor, zre okol 8 če paziš, če ne paziš nima meja pri porabi, mehanika je bolj kot ne skodina, zavore so od golfa, tak da pomoje neka mešanica vsega, avto pa ima ketno kokr js vem...in elektronski vbrizg

Objavljeno: Sr okt 21, 2009 6:39 pm
Napisal/-a Miholl84
Aha ql...a pa ta ketna, to zdrzi xxx kilometrov al je treba pr teh starih kripcah tut na to pazit

Objavljeno: Sr okt 21, 2009 6:40 pm
Napisal/-a sašo5
Miholl84 je napisal/-a:Aha ql...a pa ta ketna, to zdrzi xxx kilometrov al je treba pr teh starih kripcah tut na to pazit

maš ZS.

Objavljeno: Sr okt 21, 2009 6:42 pm
Napisal/-a GT_Turbo17
raje vzami kakega polota al pa cordobo/ibizo. Sej so mogoče malo dražji.

ampak ima recimo punca cordobo 60 KM 1.4 - potegne super ima pa 270 000 km pa je njen foter prvi lastnik in ni razen rednih servisov, potrošnega materiala in štarterja še nič zamenjal. nobenih problemov na cesti in še nikoli je/ga ni pustila na cedilu.

Rjavenje je pa problem pri vseh starejših škodah kot tudi cordobah (zadnje obrobe).

pa poraba je majhna pri cordobi.

Objavljeno: Sr okt 21, 2009 7:14 pm
Napisal/-a berlonso
bubina, rotor ,kapa, to gre kar rado oz je dobro da menjaš, potem maš mir... in motor je Škodin kolkr vem, 1.6 mpi so bli od VWja. drugih problemou razen gnitja nima. poglej če je kej povešena ker kdaj rad izpusti kak amortizer. drgači, potegne ne nikamor, iz lastnih izkušenj ti to pravim. s tako malimi kilometri mislm da nebi smelo bit problemou če je biu auto dobro vzdrževan. nasplošno niso problematične.

Objavljeno: Sr okt 21, 2009 8:33 pm
Napisal/-a abcabc
Imam izkušnje s škodo favorit pa lahko rečem, da za tak denar ni slab avto, motorji so skratka "vzdržljivi", vsaj tako sem razumel avtoserviserja za škodo, ki mi je pred leti zatrdil, da motorji zdržijo po 400.000 km, kar je malce nenavadno saj imajo nekateri motorji že pri 100-150.000km resne težave. MI smo mel favoritko in nam je šla pri 130.000 km po gobe, in jaz k sem si lastil kar 5 favoritk in z vsemi sem imel resne težave crknilo je marsikaj, ampak deli so pa smešno pocen samo kdo bo vsak teden menjal eno stvar.

Poraba pri favoritki je bila 9 litrov tam nekje felicia je vrjetno 1.3 MPI, kar je po mojem nižja poraba tam 7 litrov, obstaja tud 1.6 o tem so pa že drugi pisal.

Pa, da se ne boš ustrašu so povsej vrjetnosti felicie boljše narejene, kot favoritke.

OFF:
Bog pomagaj, če kupiš ta avto pa, da je rjav jest ti samo svetujem takole, če je avto rjav samo zadaj na prtljažniku se ne sekiraj dobiš druzga za 20 evrov, ampak, če so rjavi pragovi, vrate ali kakšne obrobe pa samo bejš star, ker ti bo čez zimo požrlo četrt avta.

Objavljeno: Sr okt 21, 2009 8:38 pm
Napisal/-a tešo
veliko raje se vozim v kakem starem kliotu kot pa v feliciji.

1. poraba je velika
2. okvare so kr pogoste
3. vse neki škripa
4. rjavenje
5. menjalniki so problematični
6. zaganjač zapoje kot šroter
7. opreme nima nobene še toniranih stekel ne oziroma redke jih imajo.
8. če že ima kaj od opreme to rado zajebava.
9. z avtom nism bil zadovoljen

pa še bi se kaj našlo

Objavljeno: Sr okt 21, 2009 8:40 pm
Napisal/-a abcabc
tešo je napisal/-a:veliko raje se vozim v kakem starem kliotu kot pa v feliciji.

1. poraba je velika
2. okvare so kr pogoste
3. vse neki škripa
4. rjavenje
5. menjalniki so problematični
6. zaganjač zapoje kot šroter
7. opreme nima nobene še toniranih stekel ne oziroma redke jih imajo.
8. če že ima kaj od opreme to rado zajebava.
9. z avtom nism bil zadovoljen

pa še bi se kaj našlo


:clapclap

Objavljeno: Sr okt 21, 2009 9:24 pm
Napisal/-a Mgajvr
fantje ne sam kritizirat! poznam lepo število ZELO zadovoljnih lastnikov škod. Od favorit, felicije, fabije... no mi je že mal ušlo :D
lej če te karkoli zanima od omenjenega avta, si lepo vabljen na naš forum, kjer je ogromno informacij o felicijah. http://www.skoda-team.com/
pa prosim ne me napadat, fantu bi rad samo pomagal.

Objavljeno: Sr okt 21, 2009 9:41 pm
Napisal/-a knuspi
Poraba je od 6.5 do 8 l. Okvare v obdobju 10 let in 100.000km (od 50 do 150k),spustl zavorni cilinder zadaj, zaštekal zavorni batek spredaj, menjani prvi amortizerji,crknil ventilator gretja,termostat,in pa izpušni sistem, kot kot najbolj problematičen del vozila, menjano 2x srednji,2x zadnji lonelc 1x kolektorska cev, čiščenje lopute plina, manšete polosi. So pa deli zelo poceni, tako da ni panike, pa primerjava z clio 1 ni smiselna, ker tam bo več okvar. Je pa velik problem rja, ki bo odnesla v večna lovišča drugače še uporabne primerke.

Objavljeno: Sr okt 21, 2009 10:21 pm
Napisal/-a adis
tešo je napisal/-a:veliko raje se vozim v kakem starem kliotu kot pa v feliciji.

1. poraba je velika
2. okvare so kr pogoste
3. vse neki škripa
4. rjavenje
5. menjalniki so problematični
6. zaganjač zapoje kot šroter
7. opreme nima nobene še toniranih stekel ne oziroma redke jih imajo.
8. če že ima kaj od opreme to rado zajebava.
9. z avtom nism bil zadovoljen

pa še bi se kaj našlo


res? ... sorodnik jo ima oz. jo je imel in je v 10 letih imel popravil za cca. 500 eur ;)

Objavljeno: Če okt 22, 2009 6:22 am
Napisal/-a ban
Felicio 1.3 sem si tud jaz nekoč lastil, ko sem jo prodal je imela okoli 80 kkm, v tem času je bila menjana manšeta na polosi in termostat. Ves ta čas je delala BP, od opreme ima pa samo tonirana stekla in centralno zaklepanje. Drugo je vse "na roke" :lol: Poraba je pa za tak motorček kar velika, okoli 8 litrov.

Objavljeno: Če okt 22, 2009 8:22 am
Napisal/-a Blinder
Ehm ble so dve verzije 1.3, ena šibkejša in ena močnejša. Tista bolj švoh je 54 km in bolj tak low-revving engine

Objavljeno: Če okt 22, 2009 12:44 pm
Napisal/-a SL
priporočam, da če če želiš felicio, da kupiš faceliftan model 98 ali mlajši. Motor 1,3 je takrat dobil MPI vbrizg in varianta z 68 KM je bila prav živahna, na primer bolj kot opel astra 1,4 z 82 KM. Poraba okoli 7 litrov, motor pa zanesljiv. Imela je tudi drugačen štarter, ki je od sebe dajal mnogo lepši zvok kot predhodni modeli. Kar se pa tiče okvar, sem pri moji škodi v prvih 115.000 km, ko sem jo prodal, dvakrat menjal dušilno loputo, ki je kar draga, ter enkrat napenjalec verige, sicer pa motor ni nagajal, za kar gre zasluga tudi rednemu vzdrževanju.
Je pa precej manjših okvar, najbolj problematična je kakovost izpušnega sistema in rjavenje zadnjih pragov in prtljažnih vrat. Pri moji škodi je enkrat zablokiral tudi diferencial. Sicer pa se avto lepo pelje, vodljivost je boljša kot pri marsikaterem bolj zvenečem avtomobilskem imenu, problem je le, ker jih je zelo malo takih z airbagom, ABS ali klimo.1,3 modeli tudi niso imeli servo volana, kar pa je problem le pri vrtenju volana na mestu.

Če so ti airbag, klima, servo in ABS pomembni, potem je treba kupiti 1,6 MPI, kar pa pomeni več okvar motorja in večjo porabo goriva.

Objavljeno: Če okt 22, 2009 1:37 pm
Napisal/-a SpunkyRacer
Če ima motor oznako MPi ima elektronski nadzor vbrizga, če je brez je navaden fergazerc.
Z 1.3 motorjem ne boš ravno imel ne vem kakšnih hitrosti, za umirjeno vožnjo pa je super motor. Jst si lastim 1.6MPi Felicio in je kar lepo poskočna.

Z jermeni ni težav-prej bo kakak loputa zapacana, ampak se jo da očistit in se vozi naprej.
Deli so zelo poceni. Kar se meahnike tiče so hibe predvsem manšete-ampak to je potrošni material. Od golfa3 ne paše skoraj nič, pa še cenejši deli so od Škode kot od Golfa.
Poraba pa je čist odvisno od noge in servisiranja.

So pa teli motorji res super. Oče ima na 1.3 motorju narejenih že preko 250.000 km samo z menjavo olja in pač par stvari..ki jih je bilo treba pač po tolikem času zamenjat.

Drugač pa boš zelo ceneje prišel skozi če boš vzel Felicio kot pa Cliota. Saj tako ko sva primerjala z kolegom ki si ga lasti.

Objavljeno: Če okt 22, 2009 4:10 pm
Napisal/-a Miholl84
No avto sem nabavil, cez tehnicnega je sel gladko, zataknilo se je pri naceti cevi za zavorno olje, in pri tecnem pregledniku na tehnicnem. Tako da je treba to cev se zamenjat in potem je to to....

motor je 50 kilowaten,vzge in laufa lepo, notranjost je lepa,nic strgana, le kemicno ciscenje rabi (kar pa ni problem glede na to da bo to nadomestno vozilo avtokozmeticne firme :P :lol: )

Rjava ni nic, obrobe zadnjih blatnikov so pojedene in so jih porezalni ter naredili nove iz cinkane kovine, tako da je to postimano. Pa cisto novo sklopko ima,kar je tudi se en plus..vglavnem za majhen denar se da dobit tudi kar soliden avtomobilcek.

Treba bo menjat olje,ker je notri ze 2 leti. To je to zaenkrat...

Avto je pa drugace od prvega lastnika z servisno knjigo in 93k km...

Objavljeno: Če okt 22, 2009 4:33 pm
Napisal/-a SpunkyRacer
Lepo, da si zadovoljen!

Velik varnih kilometrov ti želim!