Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Punto zmrzuje (dobesedno)

Napisal/-a dejcc Po dec 21, 2009 1:12 pm

Odkar je zima mam skoz neke probleme z avtom.

Prvič mi je zmrznila tekočina za pucat stekla, sem odtajal v garaži, danes sem avto pustil zunaj, hočem v šolo pa negre iz prve prestavit. Kake pol ure je rabo da sem lahko prestavo iz prve. Je to normalno, al je olje v menjalniku zmrznilo al bilokaj?
Relax take it easY
Slika
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a croma_man Po dec 21, 2009 1:26 pm

voziš fiata tako da se ne čudit takim stvarem.

najbrž ti je nabilo sneg pri menjalnih vzvodih iz spodnje strani, zmrznilo čez noč tako da nisi zaradi tega mogu premikat.
the brand with the three stripes :)
 
Uporabniški avatar
Kalos
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: To feb 03, 2009 2:21 pm

Napisal/-a Kalos Po dec 21, 2009 1:26 pm

Iz prve pozimi tudi meni kdaj noče...pa pri pržganem avtomobilu za polovico spustim sklopko pa popusti...
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po dec 21, 2009 2:24 pm

Da ne govorim o ročni, ki sem jo zategno čez noč, pol pa spustla ni tud ko sm z toplo vodo polival, pol sm se peljal 10m po snegu z blokiranimi kolesi na asfaltu pa jo je cuknlo da dela zaj. Zgleda sm skuro pakne al zajlo nategno, ker zaj mi čisto zgoraj prijema.

Ja po celem snegu sem se vozo pa je zgleda res vse zmrznalo :roll:

PS.: Da o ključavnicah, odpiranju vrat, oken sploh ne govorim.
Relax take it easY
Slika
 
baucek
Novinec
 
Prispevkov: 349
Pridružen: So jun 23, 2007 7:55 pm

Napisal/-a baucek Po dec 21, 2009 2:57 pm

To je pa zlato pravilo, da se pozimi ročna nezateguje :)
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Po dec 21, 2009 3:11 pm

Res je. Če res ni nujno potrebna, je ne diraš. Ker lahko hitro zapika. Če pa dalj časa stoji avto, pa tud poleti pikne. Vem kak zgleda to, ko sem delal v prodaji avtomobilov, pa je kera stranka ročno zategnila. Čez nekaj časa je samo pokalo, ko si hotel speljat. :lol:
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
need 4 speed
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne sep 06, 2009 9:17 am

Napisal/-a need 4 speed Po dec 21, 2009 3:39 pm

Ročna zna bit problem ja...js sm se že 2x t vikend zajebu in jo zategnu..pač prpelem pa avtomatsko na 2-3 zobe ročno..sploh ne pomislim oops (potem me pa tepe..) :-P
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po dec 21, 2009 4:24 pm

baucek je napisal/-a:To je pa zlato pravilo, da se pozimi ročna nezateguje :)


To pravilo je veljalo za čase avtomobilov pred 30timi leti in pa za lenuhe in za tiste ki nimajo denarja za vzdrževanje avta.

Klučavnice se podmažejo gume se namažejo....zajlo za ročno se sname pred zimo in jo dodobra očisti in podmaže, pregleda se stanje gumic ki preprečujejo vdor vlage in umazanije....namažejo se panti vrat.....

Skratka pred vsako zimo se nardi preventivni (v kolikor pač tekom časa ni avto PRAVILNO vzdrževan) pregled in se vse te zadeve porihta....

V 10tih letih od kar imam avtomobile še nisem imel problemov pa nimam kakih super duper strojev.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Po dec 21, 2009 4:34 pm

lisko je napisal/-a:
baucek je napisal/-a:To je pa zlato pravilo, da se pozimi ročna nezateguje :)


To pravilo je veljalo za čase avtomobilov pred 30timi leti in pa za lenuhe in za tiste ki nimajo denarja za vzdrževanje avta.

Klučavnice se podmažejo gume se namažejo....zajlo za ročno se sname pred zimo in jo dodobra očisti in podmaže, pregleda se stanje gumic ki preprečujejo vdor vlage in umazanije....namažejo se panti vrat.....

Skratka pred vsako zimo se nardi preventivni (v kolikor pač tekom časa ni avto PRAVILNO vzdrževan) pregled in se vse te zadeve porihta....

V 10tih letih od kar imam avtomobile še nisem imel problemov pa nimam kakih super duper strojev.

vse je to res, vendar preventiva kar se tiče zalepljene pakne za bobn ne obstaja :-P
PS. jaz sem tudi starega kova in roko od ročne stran(le če jo potrebuješ za pizd..... na kakem parkingu pokritem s snegom......) to mi manjka odkar imam to na "knof" :-P :lol:
Zadnjič spremenil sašo5, dne Po dec 21, 2009 4:35 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po dec 21, 2009 4:34 pm

Ja pri prejšnjem sem res razstavljal podrobnosti in podmazoval, ta pa mi niti približno ni pri srcu. Ponavadi ne zategujem ročne pozimi, še sam nevem zakaj sem jo.

Koliko približno stane menjava paken, in nastavitev ročne da bo prijela. Oz pakne bi samo dol vzel ker so stare 2 mesca pa bi malo pošmirglal, spucal tam vse pa zajlo zategno sam, kje se zateguje če ve kdo
Relax take it easY
Slika
 
sharq1337
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr nov 18, 2009 7:49 pm

Napisal/-a sharq1337 Po dec 21, 2009 4:49 pm

@lisko
Nisem čisto prepričan o ročni, včeraj sem z novim avtomobilom (zato predvidevam da je use že postorjeno) zategnil ročno in ni več hotela spustit.

@dejcc
olje ne zamrzne, to opcijo mislim da lahko spustiš :)
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare Po dec 21, 2009 7:16 pm

Dokler vam bo škoda vozila pošteno vzdrževat in užitek se po celem snegu vozit pa ročno zategovat pa....bote mel probleme.Težko je met bremze zrihtane u piko,težko je pante pa gume pa ključavnice podmazat ko se začnejo nizke temperature,težko je nalit zimski vitrex a je..mu mater ni vam težko po parkiriščih kroge delat pa driftat pa muzko za 2000€ montirat pa kje so še spojlerji,pšragi feltne pa najcenejše gume na njih.Veseli bodte da to z leti mine.@Lumpy recimo:očitno imaš BMW-ja ki ga imaš v avtatarju??Pa mene bi blo sram govorit okol o zapikanju ročne če bi si lastil tak avto!Zakaj jaz nimam nikol problemov z svojima Fiatoma pa tako jih kritizirate??

P.S.Lahko pljuvate sedaj po meni,jaz sem v tej temi zaključil vi pa mal poštudirajte.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Napisal/-a PogachnyK Po dec 21, 2009 7:20 pm

čare je napisal/-a:Dokler vam bo škoda vozila pošteno vzdrževat in užitek se po celem snegu vozit pa ročno zategovat pa....bote mel probleme.Težko je met bremze zrihtane u piko,težko je pante pa gume pa ključavnice podmazat ko se začnejo nizke temperature,težko je nalit zimski vitrex a je..mu mater ni vam težko po parkiriščih kroge delat pa driftat pa muzko za 2000€ montirat pa kje so še spojlerji,pšragi feltne pa najcenejše gume na njih.Veseli bodte da to z leti mine.@Lumpy recimo:očitno imaš BMW-ja ki ga imaš v avtatarju??Pa mene bi blo sram govorit okol o zapikanju ročne če bi si lastil tak avto!Zakaj jaz nimam nikol problemov z svojima Fiatoma pa tako jih kritizirate??

P.S.Lahko pljuvate sedaj po meni,jaz sem v tej temi zaključil vi pa mal poštudirajte.


tole je pa tako dobr napisan, de sm ostal brez besed. bravo :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po dec 21, 2009 9:33 pm

čare je napisal/-a:Dokler vam bo škoda vozila pošteno vzdrževat in užitek se po celem snegu vozit pa ročno zategovat pa....bote mel probleme.Težko je met bremze zrihtane u piko,težko je pante pa gume pa ključavnice podmazat ko se začnejo nizke temperature,težko je nalit zimski vitrex a je..mu mater ni vam težko po parkiriščih kroge delat pa driftat pa muzko za 2000€ montirat pa kje so še spojlerji,pšragi feltne pa najcenejše gume na njih.Veseli bodte da to z leti mine.@Lumpy recimo:očitno imaš BMW-ja ki ga imaš v avtatarju??Pa mene bi blo sram govorit okol o zapikanju ročne če bi si lastil tak avto!Zakaj jaz nimam nikol problemov z svojima Fiatoma pa tako jih kritizirate??

P.S.Lahko pljuvate sedaj po meni,jaz sem v tej temi zaključil vi pa mal poštudirajte.


Ka te narediš da ti pakne ne zmrznejo na obroče? kak te lahko vplivaš na to?
Lahko je govorit na pamet nevem kje piše da nimam vitrexa, da niso bremze zrihtane, ker sem jih pred 2 meseci menjal komplet pakne ter ole, gume so nove fulde, muzika moj problem, spojlerjev ni.

Res pa me zanima kako lahko vplivaš na zapikanje ročne. Sploh nevem zaka si se razjezo čare mogoče zato ker nimam pantov pa kljuk podmazanih :D Samo da te razočaram so kljuke namazane, samo sem avto pral pa je blo vse narobe pol, če pa ga nebi pral pa bi spet rekli glej ka prasca kak dela za avtom :twisted:
Relax take it easY
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda Po dec 21, 2009 9:44 pm

dejcc je napisal/-a:
čare je napisal/-a:Dokler vam bo škoda vozila pošteno vzdrževat in užitek se po celem snegu vozit pa ročno zategovat pa....bote mel probleme.Težko je met bremze zrihtane u piko,težko je pante pa gume pa ključavnice podmazat ko se začnejo nizke temperature,težko je nalit zimski vitrex a je..mu mater ni vam težko po parkiriščih kroge delat pa driftat pa muzko za 2000€ montirat pa kje so še spojlerji,pšragi feltne pa najcenejše gume na njih.Veseli bodte da to z leti mine.@Lumpy recimo:očitno imaš BMW-ja ki ga imaš v avtatarju??Pa mene bi blo sram govorit okol o zapikanju ročne če bi si lastil tak avto!Zakaj jaz nimam nikol problemov z svojima Fiatoma pa tako jih kritizirate??

P.S.Lahko pljuvate sedaj po meni,jaz sem v tej temi zaključil vi pa mal poštudirajte.


Ka te narediš da ti pakne ne zmrznejo na obroče? kak te lahko vplivaš na to?
Lahko je govorit na pamet nevem kje piše da nimam vitrexa, da niso bremze zrihtane, ker sem jih pred 2 meseci menjal komplet pakne ter ole, gume so nove fulde, muzika moj problem, spojlerjev ni.

Res pa me zanima kako lahko vplivaš na zapikanje ročne. Sploh nevem zaka si se razjezo čare mogoče zato ker nimam pantov pa kljuk podmazanih :D Samo da te razočaram so kljuke namazane, samo sem avto pral pa je blo vse narobe pol, če pa ga nebi pral pa bi spet rekli glej ka prasca kak dela za avtom :twisted:


Mogoče zajla?! ali misliš, da je tudi ročna na zavorno olje
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po dec 21, 2009 9:47 pm

Ne v mislih mam da pakne zapikajo na obroče ko je zategnjeno, ker ročna se odtegne pa vse normalno eno kolo pa blokira.
Relax take it easY
Slika
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare Po dec 21, 2009 9:57 pm

Ma si me pripravil da sodelujem.Kak te lahko fplivaš na zapikanje bremz??E recimo tako da ne zamenjaš samo paken ampak postružiš/menjaš boben,očistiš ves prah in ker je pri Puntu splošno znano da zajle rade štekajo jih zamenjaš z novimi neitaljanskimi ampak ATE-jevimi za cca.40€ obe.Pral si avto in se čudiš da ti je pri -10 potem res zmrznil??Probaj skuhat kavo v hladilniku mogoče ti rata,ali pa prst pomoči v tekoči dušik in potem po njem vžgi s kladivom in se potem ko se bo prst odtajal ne čudi bolečini.Ponavadi če se avto pri teh temperaturah pere se ključavnice našprica pa da na suho da se posuši,če ga maš pa zunaj maš pa rezultat kot ga imaš.Mel sem jaz dost takih pacientov ki bi menjali samo eno ploščico če je treba samo da bo poceni-takih sem se odkrižal!Pa kako si siguren da so se ti pakne zalimale za boben in da ti ni zajla zaštekala??Res je lahko da so se ti zalimale,ker si pral avto in se potem nisi šel nič vozit,kondenz ki se je pa nabral v zavorah je pa zmrznil.Kdo je krivec??Žal spet ti sam.
 
Uporabniški avatar
phoebus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1496
Pridružen: Ne jan 26, 2003 12:59 am

Napisal/-a phoebus Po dec 21, 2009 9:58 pm

Lisko: imam vse novo kar se tiče ročne (montirano poleti), pa mi je zamrznila zajla (ali nekaj), saj je nisem mogel zategnit (vožnja počez :twisted: ), tako da ne vem če se glih strinjam.
Pa tudi ne vem kdo bo šel pred vsako zimo razstavljat zavore in jih pucat...
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po dec 21, 2009 10:03 pm

Govoriš kot da je vse skupaj samoumevno, naj pa povdarim da sem doma v centru mesta in niti približno ne študiram v smeri mehanika :lol:

Vsak dan se kaj novega naučimo. Bom stopo jutri do mehanika da mi pogleda bremze še 1x ker danes sem imel težave. Resne. Ko veliko bremzam postanejo nevem prevroče al kaj in potem slabo prijemajo, pedalka pa trda. Pred dvema mesecema sem manjal vse ploščice, prednje diske, pa boben so brusli kolk vem, olje je bilo menjano.

No vsaj plačal sem vse, zraven nisem stal.
Relax take it easY
Slika
 
baucek
Novinec
 
Prispevkov: 349
Pridružen: So jun 23, 2007 7:55 pm

Napisal/-a baucek Po dec 21, 2009 10:08 pm

Ne vam ali nekateri mislite, da bo človek vsako leto avto peljal k mehaniku, da mu poštima bremze in sajle za ročno? Doma pa tudi ne moreš narediti tega, razen če imaš dvigalo. Pa ne se hecat no.
Čudno, da moj 13 let star Polo zdaj 2 dni pri -20 ni imel nobenih problemov - pa nisem ničesar rihtal pred zimo - razen zimski vitrex in antifriz sem preveril.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 116 gostov